Keresés

Részletes keresés

yogibear Creative Commons License 2006.04.29 0 0 769

Hogy most milyen a kezdés, nem tudom, számitásaim szerint majd csak júniusban kell kepcsörölnöm azt a 3-at, aminek nincs meg a hangja az átkozott progi jóvoltából... Azon a 3 napon inkább majd felkelek előbb és kézzel inditom. :O))

Kár, hogy az S3-4-et nem ismétlik, mert ott volt olyan rész, hogy a 28. percnél elment kép/hang a V3-nál vagy az adónál, mittomén...

Előzmény: Kal-El (767)
Lydecker Creative Commons License 2006.04.28 0 0 768
Hát el kell ismerjem kissé elhanyagoltam mostanában a témát. Győzőtt a lustaságom. De ne aggódjatok nem ússzátok meg az utolsó rész elemzése nékül :) Csak ... nem is tudom ... most, hogy vége lett (OK elkezdték előről ismételteni de az az igazság, hogy nincs kedvem korán kelni, ennyi bőven elég volt) ..... attól félek ismét a feledés homályába fog veszni az EFC fórum ....

Na mindegy azért én igyekszem amit lehet még összegyűjteni. Sőt most épppen egy olyan szöveget fordítok /tök véletlenül találtam/ ami segít rendbe rakni az előzményeket. Tehát olyasmiket mint pl. atavus-kiméra kapcsolat, taelonok és jaridiaiak kialakulásának oka és hasonló dolgok amik eddig legalábbis számomra nem voltak tiszták. Gőzöm sincs, hogy kiírta ezt de tetszik, és a magában rejt rengeteg folytatási lehetőséget. Legalábbis most, hogy végig olvastam nekem egy csomó ötletem lett. Na persze én főleg ezért szimpatizálok ezzel az összefoglaló írással mert az "örök" mániámat, az előzményket tisztázza (ami szerintem simán alapja lehetne előzmény sztori gyártásának, mert van olyan érdekes mint a sorozat maga volt - az egész sorozatra értem, az előforduló gyengeségek ellenére is - , és van benne minden ami kell ahhoz, hogy jó legyen.) De a folytatáshoz is remek ötleteket ad. Hiszen kedves taelon barátaink nem csak velünk áltak szoros kapcsolatban hanem másokkal is .... és a Földre sem miattunk jött leginkább Ma'el, na meg korábban Ha'gel "the last of the kimera" (bocs nem tehetek róla, de nekem nagyon tetszik ez így angolul) aki nem igazán azért jött, hogy bevárja a millió évekkel később jövő taelonokat, hogy jól bosszút álljon rajtuk (a bosszú az OK de nem ilyen formában képzelte). Szerintem az EFC simán elbírna egy olyan váltást mint pl. az SGA. Persze ha a sorozat mondanivalója nem veszik el. Ugyanis az atavus sztorit hiába fogadták ellenszenvel sokan ha majd megismeritek az előzményket kiderül, hogy szükségszerű volt, hogy így alakuljon. De pont ezt fejtegették még az utolsó részben is. Nem emlékszem, hogy mondták, de valami olyasmi volt a lényege, hogy visszatértünk a kezdetekhez. Csak a baj az, hogy remekkül belvágtak tkp. a lecsóba azzal, hogy a taelonokkal nyitották a sorozatot. Ők csak egy voltak abból a számos fajból akiknek a léte, kialakulás szorosan hozzákapcsolodik az atavusokhoz. Mi meg, azaz az emberek meg szintén csak egy másik faj akiknek szinte köze votl az atavusokhoz. Én végig az elejét hiányoltam. Perszer maga az első évad remek volt, ritka jó, és ami fontos újszerű. De ez akkor is egy olyan in medias res volt, nesze itt vannak már 3 éve és minden szép és jó lett vagy nem? innentől kezdve persze érdekes volt végig de én folyatosan azon agyaltam, hogy és előző 3 évben mi van (volt)? hiszen a legtöbb kísérlet meg ilyesmi amire az ellenállás hivatkozott akkor történt.

Na mára ennyit, az utolsó részt tényleg nem felejtem el na meg a nekem nagyon tetsző előzmény összefoglaló fordítását. JA még valami: most megy az ebay -en EFC cuccok árverés, de én annyira érdekfeszítő dolgot nem találtam. Leginkább csak a DVDket árverzik (köztük a zsír új első évadosat is) na meg a könyveket bár akad néhány autogrammos kép is. De ennyi, én többre számítottam. Azt hittem legalább olyasmiket árulnak amik megmaradak az EFC sto'ore-ból /nem hiszem ugyanis, hogy marhára ki lett volna fosztva az az áruház anno).
Kal-El Creative Commons License 2006.04.17 0 0 767
Na most nem volt gond, talán még később is kezdték... szóval felvettem.
4:40-től 6:20-ig nem tudom nagyon tudom beállítani egyébként, arra már nincs szabad helyem.. legutóbb reggel is arra kapcsoltam be a gépet, hogy azt írja ki nincs szabad hely a 200 gigás vinyón.. na szép:)
Előzmény: yogibear (766)
yogibear Creative Commons License 2006.04.16 0 0 766
Saccolok: ma treggel is korábban kezdődött...

7:36-kor már vége volt a ST-nek (minima 40egynéhány perc/rész), ami azt jelenti, hogy nem 7-kor kezdték, tehát valszeg előtte is korábban kezdtek...
yogibear Creative Commons License 2006.04.15 0 0 765

Nekem is tele a hócipőm velük, de most már 4:40-től megy a capture 6:20-ig, biztos ami biztos (csak megint nem vette ez a q. program a hangot valamiért, majd az ismétléskor inkább kézzel inditom)...

Mindenesetre az S5-öt holnaptól ismétlik, be lehet pótolni...

Előzmény: Kal-El (764)
Kal-El Creative Commons License 2006.04.15 0 0 764
Rohadt büdös nyomorék viasat3..... már megint 10 perccel előbb kezdték, úgyhogy lemaradt az UTOLSÓ részből 3-4 perc... hogy nyomorodnának meg, mostmár beírok nekik, és szanaszét szidom őket..................
yogibear Creative Commons License 2006.04.15 0 0 763

Na megint ugyanez, csak tudnám miért... :((

wtf...

Előzmény: yogibear (746)
Lydecker Creative Commons License 2006.04.14 0 0 762
Húh Boone halála tök kiment a fejemből. Mondjuk elég béna dolog volt csak így szimplán eltenni láb alól. Hogy is mondta Ra'jel? " Egy atavushibrid lázadáskor ölték meg, éppen tárgyalni akart velük. " Na bumm! Ez ám a méltatlan halál egy kulcsszereplőnek. Ha legalább láttuk vona, de így simán bejelentve.... hát nem t'om..
Előzmény: Lydecker (761)
Lydecker Creative Commons License 2006.04.14 0 0 761
Na de azért nem feledkeztem meg az 5X21 The Journey-ről sem. Remek rész volt, nagyon tetszett. Ezek a visszaemlékező részletek sokat dobtak rajta. Na jó az tény nagyon cselekményről nem lehet ennek a résznek az esetében beszélni, hiszen egy mondatban össze lehet foglalni a rész tartalmát (ebben jó vagyok, igaz? ;) ): Ra'jel "előadást" tart arról, hogy minden ami történt, beleértve a rossz dolgokat mint pl. szinte mindenkinek az elhalálozása akihez Renee-nek köze volt, része volt a Final Conflict felé vezető útnak (vagy magának a FC-nek is már?), közben Michaels százados (vagy tudom is én mi a rangja) elhalálozik, Renee végképp kiakad, de kap egy esélyt, hogy végre végetérjen a Final Conflict. Nem nagy sztori de most tökéletesen helyén való volt. Ahogy előbb is írtam nagyon OK volt a korábbi részekből való idézések, most még Ra'jel taelon "okoskodását" is bírtam, és a rész befejezése tökéletes EFC rész zárás volt. Az egyetlen negatívum az kissé erőltetett Atavusos "kerettörténet" aminek az volt a dolga csak, hogy Michaels is valahogy "kihaljon" a sorozatból. Na mindegy az összképen nem tudot nálam rontani ez a gyengeség.
Kár, hogy vége lesz :( de ez van. Már alig várom. Igaz, hogy olvastam mi lesz, de érdekes módon ez nem csökkentette semmilyen formában sem az izgatottságomat és a kíváncsiságomat sem. Csak a tudat, hogy vége lesz... nem valami jó érzés.
Lydecker Creative Commons License 2006.04.14 0 0 760
Igen, tudtam. De azt nem, hogy korábban már egyszer szerepelt az EFC-ben, 4 évadban. Valahogy nem rémlett nekem, hogy láttam már. Igaz akkor nem volt Atavusnak beöltözve. Mindenesetre azért ez egy szép gondolat vele kapcsolatban:
"St. Onge was a part of the Roddenberry legacy and she will be missed by all who knew her."
Előzmény: Brutal Blood (754)
Lydecker Creative Commons License 2006.04.14 0 0 759
Kiegészítés:

11.)- mivel nem olyan aktív errefelé az élet úgy gondoltam, hogy nem fogtok a következő hétig reagálni a hozzászólásomra
12.)- megszoktam, hogy mire olvassátok illetve válaszoltok addigra már éppen aktuálissá válik az amit írtam
13.)- elismerem, most kissé elszámoltam magam
14.)- de ebben nem volt semmi előre megfontolt rosszindulat vagy hasonló
Előzmény: Lydecker (758)
Lydecker Creative Commons License 2006.04.14 0 0 758
Nézzd ha egy köcsög, tapló, paraszt, suttyó lennék akkor most azt válaszoltam volna, hogy ki a francot érdekel a te egyéni "szocproblémád" de mivel én

1.)- nem vagyok köcsög, tapló, paraszt, suttyó ezért először is, bocs
2.)- anno (pár hozzászólással korábban) feltettem egy kérdést miszerint, lehet-e spoiler-ről beszélni ez EFC esetében de te erre nem reagáltál
3.)- ergo honnan kellett volna tudnom, hogy te nem vagy képben annyira a témában mint a többiek (de azért bocs)
4.)- ezért azt nem hiszem, hogy tényleg semmit ne tudtál volna az utolsó rész, vagy a sorozat befejezéséről
5.)- mégis mit vártál? feltámad mindenki és örülnek egymásnak, és minden szép és jó lesz?
6.)- ha kicsit is végig gondoltad legalább egyszer az eddig történteket akkor nagyjából ugyis erre a következtetésre kellett volna jutnod (más befejezés eléggé furán nézett volna ki ilyen előzmények után)
7.)- a részt nem láttam, csak olvastam, így "a látni az utolsó részt" kifejezés nem helytálló
8.)- az tény, hogy én szinte vadászok a spoilerek-re (még egy pont neked), de úgy vagyok vele attól, hogy egy pár soros infohoz hozzájutottam, még magát a részt nem tudom képileg elképzelni illetve, hogy hogyan is alakultak a dolgok odáig
9.)- nem sértettél meg, mert felháborodásod jogos
10.)- de azért remélem nincs harag
Előzmény: Brutal Blood (753)
Kal-El Creative Commons License 2006.04.09 0 0 757
Ejnye-bejnye ezt azért nem kellett volna... nem mindenki olvassa el a tartalmakat a neten, van aki látni szeretné inkább... de mind1 mostmá. Még csak keveset árultál el, azért még megnézem az utsó részt:).
Folytatásra pedig én kaptható lennék.. csak ne megint Renee főszereplésével.. annyira nem hűdejó a csaj. (úgy értem csajként hűdejó.. szinészként nem vág annyira földhöz)
Előzmény: Lydecker (752)
Kal-El Creative Commons License 2006.04.09 0 0 756
Igen, én tudtam... és én is nagyon meglepődtem. Sajnálom. Ja és igen, nyakrákban halt meg...
Előzmény: Brutal Blood (754)
Brutal Blood Creative Commons License 2006.04.09 0 0 755
NA most olvastam!!! A halál oka cervical cancer!!! A szótár szerint a cervical az nyakat, nyakcsigolyát jelent jelent!!!:((((
Brutal Blood Creative Commons License 2006.04.09 0 0 754

ÚÚÚÚÚ na neee!!!!

 

Tudtátok hogy Guylaine St-Onge(Juda) meghalt 2005-ben 39 évesen??????

De hogy halhatott meg ilyen fiatalon???

Brutal Blood Creative Commons License 2006.04.09 0 0 753

Azok a Street-es kameramozgások benen voltak pár drogos filmben is! Pl a Trainspotting-ban is asszem, de nem biztos, de ami tuti az a Requiem egy álomért!!!

 

És nem akarlak megésrteni, de NORMÁLIS VAGY TE BAZZEE??? MI A FENÉNEK kellett neked SPOILER-ezned??? VALAKI MÉG NEM LÁTTA az utolsó részt, erre te beköpöd 1 mondattal!!! Komolyan ezt el se hiszem!!

EZ KURVÁRA IDEGESÍTŐ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Lydecker (752)
Lydecker Creative Commons License 2006.04.08 0 0 752
Ez a 5X20 Street Wise csak még jobban megerősítette azt a véleményemet mi szerint ebbe ez ötödik évadba zsúfoltak egy csomó jó dolgot, ötletet is, és azt is bizonyítja, hogy rengeteg lehetőség volt még ebben a témában is. Mi lett volna, ha ezzel az Atavus-sztorival kezdődött volna az egész EFC, aztán mondjuk a taelonok megjönnek kiűzik az evolúciós elődöt és utána jön a sok rejtély, mennyivel jobb lett volna + valami extrém frankó látványos képi világgal lehetett volna feldobni a sorozatot mondjuk - egy atavus-taelon összecsapás - ami mellett nem sikkad el a mondani való de lényegessen többet segítene a történet mesélésében / tetszik az a fajta filmes megoldás amikor a képi világ dominánsabb a történet mesélésében mint a dialógok lásd: Avalon / (legalábbis szerintem). Na de ennyit a hülyeségeket össze-vissza hordó fantáziámról (lehet, hogy talán túlzottan is szeretem a sorozatot ? :) )

Szóval vissza a részhez: hát kellett nekem az előző rész alapján dicsérnem a színészeket! Majdnem a visszájára sült el a dolog. Melinda Deines nem mindig volt hiteles számomra ebben a részben de a végére azért belejött. Az igazat megvallva ez egy tényleg remek ötlet volt; milyen tulajdonképpen maga az atavus hibriddé válás? Mik zajlanak le az emberben a fizikai változásokon kivül? Egészen érdekes volt. Mondjuk ahogy képi világilag bemutatták, hát.. a hányinger kerülgetett néha. Nem bírom az ilyen imbolyógó képet. De ez csak egyéni szocprobléma tehát a teljes értékelésemből ezt kihagytam. Azt szinte teljesen elfelejtettem, hogy Street több dimenzióban tud gondolkodni, ez még izgalmasabb tette az egészet. És ez az új infó (vagy már korábban esett róla szó csak nem figyeltem oda?), hogy Street-et "eladták" a szülei a kormánynak, és ott kísérleteztek vele. Ez sok mindent megmagyaráz vele kapcsolatban. Sandoval ismét formában volt, a kis köcsög :) Ezek a kis Sandoval -os szemétkedések az egész sorozatnak talán legjobb részei voltak mindig is. Bár ismerve a maradék két rész tartalmát, 1)Sandoval em valami szavatartó ember 2) amiket megszerzett azoknak sajnos már nem sokáig örülhet..... Gondolom észrevettétek, hogy hogy fogynak a szereplők itt az utolsó részekben. Elpatkolt Renee utolsó Doors-os barátja, és ami tényleg szomorúbb volt, hogy Street is végleg kilépett. De legalább nem lesz egyedül. Azt az érzelgős részt most egyáltalán nem bántam sőt nagyon tetszett , bár elég csúnyán figyelmeztetett arra, hogy a sorozat mindjárt tényleg véget ér.

A szereplők gyors fogyásához még annyit: az utolsó két részben elég meredeken belehúztak a szereplők eltűntetésébe, és a korábban itt emlegetett ötlet, hogy esetleg lehetne-e valamilyen formában folytatni a sorozatot, hát ismerve a tényeket csak nagyon erőltetetten lehetne, a Renee, Liam, Ra'jel, Yulyn + egy nagy kupac sztázisban lévő atavus kalandjai a taelon anyahajón útban az Atavus anyabolygó felé hát..... finoman szólva már nem lenne annyira eredeti ötlet.
Lydecker Creative Commons License 2006.04.07 0 0 751
Hát nem tagadom amikor az 5X19 Subversion című rész elkezdődött, nem igazán tetszett. Te jó ég! egy tárgyalásos rész- gondoltam, azaz elég száraznak, és meglehtősen érdektelennek gondoltam az első kb. 10 perc után. De aztán elkezdett megtetszeni. Végülis az EFC-ben nem újdonság a tárgyalás sőt általában mind színészi mind minőségi szempontból is a legjobb részei közé tartoznak a sorozatnak (mint az első évadban a Ro-Ha per, vagy a másodikban Beckett "tárgyalása"). Ezekben a részekben áthelyeződik a hangsúly más dolgokra is mint pl. emberi, erkölcsi, morális, filozófiai kérdésekre /pontosabban ezek jobban előtérbe kerülnek/ ami azért a színészeknek is komolyabb kihívás mint pl a rohangálok, lövödözök, robbantgatok, és közben nem túl eredeti módon okosságokat probálok mondani. És tényleg; a színészekkel most semmi bajom nem volt, egészen jól hozták a komolyabb formájukat. Nekem hiteles volt. Itt azért megmutatták, hogy a döglődő ötödik évad elsősorban nem mindig miattuk volt rossz (mára akinek persze:) én nekem összeségében nincs lesújtó véleményem róla)hanem a részeket szúrták el. Nem figyeltem meg kiírta ezt a részt, de most telibe talált, legalábbis szerintem. Komolyab volt az átlagnál és az atavusos-akciós korszak előtti hangulata volt. És talán ez volt a legfőbb ok amiért a kezdeti nem tetszésemet átértékeltem.

Magáról a részről mást különösebbet nem lehet mondani. Most inkább a szövegre volt helyezve a hangsúly és a cselekmény is leginkább a "tárgyalóteremben" zajlott. Az ok amiért perbefogták Renee-t tulajdonképpen jogos: ha nem piszkálja meg az atavus kamrát akkor most minden szép és jó lenne (értsd: az emberek továbbb marakodhatnának a taelonok hagyatékán, és mindenki örülne a fejének). Ehelyett viszont elég komoly következményei lettek az öncélú mentőakciójának. Viszont ez olyan álságos dolog: honnan tudhatta volna Renee, hogy atavusokkal fog összefutni, ha kinyitja? /utólagos okoskodás de tény: miért is mentek a taelonok meg a jaridiaiak abba kamrába? Hogy atavusként, de túl éljenek. Ergo: valamiknek lennie kellett a kamrában hiszen akik bementek nem tűnhettek el nyomtalanul./ Ettől függetlenül az egy meglehetősen alattomos dolog volt, hogy azt senki nem vette figyelembe /illetve csak negatív értelemben, erősen kifordítva/, hogy viszont egyedül csak Renee volt hajlandó komolyan venni az atavus veszélyt, és harcolni ellenük. DE végülis az igazság győzőtt (más esetben ezt egy kis gyengeségnek tartanám de itt most teljesen jogos volt), és ez a lényeg.

Ez a rész erősítette meg bennem azt érzést, hogy ezt az atavus sztorit tovább is húzhatták volna, hiszen itt is látszott, hogy van benne még tartalék /max. újra előszedik a korábbi részek taelonokkal kapcsolatos dolgait/ de gondolom az igazán megszállot fanok rosszalása miatt gyorsan belezsúfoltak szinte minden adut ebbe az egy évadba. Tehették (a sorozat már eléggé kifulladt, így ettől a veszéltől nem kellett tartaniuk) hiszen nem nagyon lett volna értelme ilyen ellenérzések közepette hosszabbra nyújtani a sorozatot /csak még nagyobbat buktak volna/. Végig nézve: az eleje szinte kínosan lassan indul de aztán egészen belelendül, és bár becsúsznak elég gyenge részek is ,nézhetővé válik.
Lydecker Creative Commons License 2006.04.07 0 0 750
Na itt vagyok és bepótolom a a múltkori két rész általam való véleményezését :) /ennél komplikáltabban nem is fogalmazhattam volna meg :)/ Szóval nem ússzátok meg :)

Nekem nagyon tetszett az 5X18 Bad Genes, végre Renee számára is világossá vált, hogy nem minden Atavus rossz, sőt. Azért fura lehetett ezt felismernie és elfogadnia hiszen eddig vadászott rájuk, és irtotta őket ahol csak érte. Ebben a részben úgy minden rendben volt. A színészek megfelelően hozták a figurájukat, történet ugyan ismét egy máshol már látott cselekmény EFC-vel tunningolt változata volt de ez egyáltalán nem zavart, volt eleje vége, rendesen végig vitt történet . Szóval tényleg tetszett. Mondjuk attól tartottam, hogy milyen lesz Yulyn magyar hangja de végülis nekem nem volt vele semmi bajom. Ebben a részben viszont egy elég érdekes információ hangzott el: az atavusoknak nem kell vámpírosdit játszani a saját bolygójukon. És milyen vicces, hogy Földre jövetelük oka egy családi nézeteltérés volt. /vagy csak aki a magyar szöveget csinálta félrefordított valamit :)?/ Ha jól emlékszem valami olyasmit mondott Yulyn anyja Howlyn-nak: hogy te is összevesztél apáddal (bocs, de nem emlékszem pontosan). A rész befejezése egészen EFCs volt egy picit talán túl szentimentális a kelleténél de ezt a történetből logikusan következő befejezésnek egye-fene elfogadom. Végülis a srác olyanokat mondott Renee-nek, hogy: Anyámra hasonlítasz; meg ilyesmik. Hát nem abszurd egy kicsit?:) De lezárásként mégis csak azt tudom mondani: végig néztem, és utána csak ennyi jutott eszembe: ez rendben volt.

yogibear Creative Commons License 2006.04.04 0 0 749
Úgy néz ki, jövő vasárnap hajnalban 5x01 ismétlés...
Brutal Blood Creative Commons License 2006.04.03 0 0 748
ÉN IS ismerem azt a trükköt!!!:D
yogibear Creative Commons License 2006.04.01 0 0 747
...a holnapi részt nem számítva végül is már csak 3 rész van hátra (április 8,9,15-ére), viszont a V3 tvműsora szerint (már ami elérhető belőle az oldalon) még 16,21, 22-ére is EFC van kiirva hajnalra... Nem mintha sokat számítana, de talán... Bár a V3 efc-s oldalán csak 14-éig szerepel adás, igaz a műsor is csak addig érhető el "normálisan", a többi nap 22-éig csak némi trükkel. :O)
yogibear Creative Commons License 2006.04.01 0 0 746
Na ezt is jól megszivtam. A múlt héten az eleje maradt le, most meg egy hangot nem vett fel a gépem, csak a képet, az isten verje meg... Talán egyszer még ismétlik...
Kal-El Creative Commons License 2006.03.30 0 0 745
Megnéztem a Deportálást (5x16) és a Honor and Duty-t (5x17). A Deportation be kell valljam tetszett, persze nem volt elhalmozva eredeti ötletekkel, de a testvérsztori jól jött és tetszett is... a másrészt pedig végig izgultam a részt, szóval ez is plusz pont az epizódnak.
A Honor and Duty-nál én kevésbé izgultam, de ez is nagyon jó volt, tetszettek a párbeszédek Zo'or és Howlyn között, a gesztusok, a mozdulatok, minden nagyon ott volt, egy kicsit visszatért az a rég EFC-s érzés, de Atavus-os formába öntve:). Viszont ez a szerelmi szál a hadnagyal kicsit erőltetett volt, meg nem is tetszett... Renee meg hamar túllépett Boone-on, lehet h elfogult vagyok, de sztem ők jobbak voltak együtt. Na persze meg Zo'or is hamar el lett intézve Renee által, azt hittem ennél ötletesebb lesz kedvenc Zo'or-unk halála:(
Kal-El Creative Commons License 2006.03.27 0 0 744
Hát, mivel a Taelonok voltak itt a Földön, és mindig ők csináltak (kisérleteztek, játszottak) az emberekkel valamit, ezért mindig hozzájuk lyukadunk ki. Mondjuk a 4. évadot nem láttam teljesen, most nézegetem szépen, de akkor is ki volt az az elvetemült, aki azt mondja h csak az első és negyedik évad jó??!! Hát ez szerintem is hülyeség, hiszen a második évadban vannak a legjobb részek, ott van a kedvencem is (2x18 Highjacked). A harmadik évad is nagyon jó, bár ott csak a közepefelétől indul be az egész.
Az újraforgatás necces, de a folytatásban benne lennék. Tulajdonképpen bárkit fel lehet éleszteni, előszedni régi karaktereket, voltaképp ez az EFC specialitása:):)(főleg ebben az évadban). Egyébként azt olvastam vhol, hogy a stáb elhíresült arról, hogy viták, nézeteltérések voltak közöttük, és ezért cserélgették a szereplőket nyakra-főre (mert változott a koncepció, ha-ha-ha).
Ez az Atavus-Taelon dolog nem rossz ötlet, erre én is kiváncsi lennék. Viszont ha jobban belegondolok, így kellett lennie, hogy a Taelonokat leváltsák az Atavusok (különben is kihaló faj volt), sajnálom, meg minden, de így van rendjén, főleg azért h eljussunk végre ahhoz a francos "Final Conflict"-hoz. Azt meg főképp sajnálom, h az Atavusokkal nem tudták elérni ugyanazt a hatást, benyomást (najó nem ugyanazt, csak hasonlót) mint a Taelonokkal...(nálam legalábbis nem:( ) épp ezért érzem ezt az évadot kissé idegennek ebben az EFC-s környezetben...
Előzmény: Lydecker (736)
Kal-El Creative Commons License 2006.03.27 0 0 743
Nos én szépen lemaradtam mindkét részről hétvégén... szépen elaludtam. Na mind1, megnézem dvdripről. A Grave Danger meg mondtam, h jó, nekem is tetszett. Bár amekkorát bénázott "Sandi", Howlyn helyébe már széttéptem volna.. vagy valami:)
yogibear Creative Commons License 2006.03.27 0 0 742
...ami nem lenne akkora baj, ha nem lett volna benne szöveg is...
Előzmény: yogibear (741)
yogibear Creative Commons License 2006.03.27 0 0 741
Le is maradt a capture első uszkve 5 perce, hogy dögöjön meg a V3...
Előzmény: Lydecker (740)
Lydecker Creative Commons License 2006.03.26 0 0 740
Egészen rendben volt ez a 5X17 Honor and Duty. Na persze sokat dobott rajta Zo'or de ettől függetlenül is jobb volt némileg mint a többnyire csak átlagos/elment szintű részek (persze most csak az ötödik évadra gondolok), volt egy kis adrenalin emelkedés, ez hiányzott. Mondjuk szerkezetét tekintve elég egyszerű volt a képlet: nagyszerű, ütős Howlyn - Zo'or párbeszédek, és kissé unalmas katonai/erkölcsi/filozófiai/stb beszélgetések váltogatták egy mást. Arra különösen vigyáztak, hogy a "tisztesség" és "becsület" szavak minél többször elhangozzanak :) De sebaj, ezt a részt szerencsére az előbbiek igen csak beszólogatós vitái elvitték a hátukon. Végülis szükség volt erre a katonai eszmecserére, hogy mindenki számára nyilvánvalóvá váljon, hogy a hibridek már a legmagasabb szinteken is ott vannak. Ami biztos: Zo'or most már tényleg halott, amit speciel nagyon sajnálok. De valahol érthető, hogy el kellett haláloznia, hiszen a sorozat a végefelé közeledett, miért hagytak volna nyitott szálakat? Bár... amíg Sandoval életben van sohasem lehet tudni, én nekem mondjuk lenne ötletem , hogyan lehetne innen tovább vinni a történetet. A főbb régi karakterek a történet szerint még mindig életben vannak. Boone, Lili, Augur egyikük sem halálozott el szóval lehetet volna még itt kezdeni valamit főleg ismerve az utolsó rész történéseit (kérdés az, hogy volt-e rá igény; a jelek szerint nem). De ez van kár ezen így utólag agyalni.

Kár, hogy nem emlékszem azokra a jó kis szövegekre pontosan amik a mostani részben voltak.

- Zo'or sajnos halott, maga ölette meg.
-Igaz, de nem biztos. (Howlyn is jól ismeri Sandoval kis üzelmeit, ez a mondata erre utal)
/tudom, hogy nem pontos az idézet, de sajnos nem emlékszem, hogy volt pontosan/

Megjegyzem nekem is kell egy olyan falra fújható portál. Nagyon hasznos lenne :) Csak előkapom a "portálspray-émet", fújok egy "grafitit" a falra, teszek bele két bizgentyűt és már kész is az "instant" fapados portál. Nem lenne rossz :)

Na és az űrcsata se volt rossz (a megvalósítás minőségét most inkább hagyjuk, sosem volt ez az EFC erőssége), bár kiderült, hogy Zo'or ugyanolyan meggondoltan alak mint Howlyn. (Viszont az jó volt amikor "kedvesen" közölte: A taelonok magasabb rendű faj. )

A végére hagytam a Viasat "be...... a szaporítószervem" szokásos függeléket. Valami megmagyarázhatatlan megérzésnek köszönhetően korábban keltem fel, és milyen jól tettem. Nem elég, hogy azt a nyamvadt órát előre kellett állítani, a Viasat kedvesen 4:50-kor már elkezdte a részt. A 12-es nagyon ronda sárga karika jellemzőit sorolták éppen amikor bekapcsoltam a TV-t szóval éppen elcsíptem az elejét. Szerencsére.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!