Keresés

Részletes keresés

csiri bá Creative Commons License 2003.09.20 0 0 52
http://www.sharereactor.com/release.php?id=6556

http://www.felirat.us/index.php?keres=galaxis

Veqfuritamma_Dzsulájska Creative Commons License 2003.08.29 0 0 51
Ez télleg rohadt jó:)))))))))))
mioni Creative Commons License 2003.08.29 0 0 50
Én is kipróbáltam :) Hát ez nagyon tetszik! :)
pshot Creative Commons License 2003.08.19 0 0 49
Ugy látom, nem is kell a calculator,
simán a keresőbe is beírhatod.
Remek :-)
Előzmény: EyeScream (48)
EyeScream Creative Commons License 2003.08.18 0 0 48
A Google.com-on van most egy Calculator nevü szolgáltatás, amivel mondjuk, ha beírod a keresöbe, hogy 5*3, megmondja neked, hogy az mennyi. Próbáljátok ki, mit válaszol, ha az answer to life, the universe and everything értékére vagytok kíváncsiak.

:-)

_tz_ Creative Commons License 2003.06.22 0 0 47
Köszi. Azért meglep?, hogy ilyen olcsó, nekem úgy t?nik, hogy amennyire sz?k a sorozat rétegközönsége, annyira elhivatott is ;)
Előzmény: macready (46)
macready Creative Commons License 2003.06.21 0 0 46
Az újrakiadott (Gabo) GUS sorozat most is kapható.
Az első három kötet 990 ft, a negyedik és ötödik 1290 ft. Üdv
Előzmény: _tz_ (45)
_tz_ Creative Commons License 2003.06.21 0 0 45
Köszi!

Én is 1200 körül gondoltam ;)

tz

Előzmény: mioni (44)
mioni Creative Commons License 2003.06.21 0 0 44
Hát nem tudom, de az egyik barátnőm látott a Keletiben GUS első kiadást és ott 1300 HUF volt. Szal ehez talán tudsz viszonyítani. Asszem nem volt használt. Az új kiadásúak meg 900-1200 HUF között mozognak.
Mioni
_tz_ Creative Commons License 2003.06.20 0 0 43
Sziasztok!

El akar adni egy ismerosom nekem egy magyar GUS elso kiadast.

Szerintetek mennyit er meg?

Koszi: tz

kukonya Creative Commons License 2002.12.20 0 0 42
Ja, abban, Biga is azt írta. Még 1.5 oldal. Mindjárt körberakom a könyvet mindenféle munkának látszó iratokkal és elolvasom a hátralévő részt :-)
Előzmény: orcinus-orca (41)
orcinus-orca Creative Commons License 2002.12.20 0 0 41
Az Elektronikus Szerzetes a Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodájában van.
Inner Circle Creative Commons License 2002.12.19 0 0 40
Elektronikus szerzetes? Nem, az a Remata ("Legyen neked is saját remetéd!"), és a Különös mendemondák Hallgatag Erikről-ben van. Kertész P. Balázs, ha jól emlékszem. :)))
Előzmény: Biga Cubensis (39)
Biga Cubensis Creative Commons License 2002.12.19 0 0 39
Abban van az elektronikus szerzetes? Na az, haláli :-)
Előzmény: kukonya (35)
kukonya Creative Commons License 2002.12.19 0 0 38
OK, helyesbítek, a halas (3.) rész nem tetszett, a többi OK. A Mostly Harmless is jó. Az elején a fénynél gyorsabb hajtóművek, powered by bad news nagyon súlyos. (O Sandwich Maker from Bob :-) Kicsit összefolynak nekem most, mert az elmúlt 2 hónapban újraolvastam 1..5 részeket, és nem tudom, hol végződik az egyik, és hol kezdődik a másik. (Jó a Dirk Gently is, meg a Long Dark Teatime, amit holnap kezdek olvasni, amikor a DG hátralévő 18 oldalát elolvastam. Tisztára könyvmoly lettem az elmúlt évben.)
Előzmény: Inner Circle (37)
Inner Circle Creative Commons License 2002.12.18 0 0 37
Én a Trilógia első három részét olvasom kb. nyár óta folyamatosan. Angolul megvettem a négyrészes kötetet, és betegre röhögtem magam a strandon, de olyan szinten, hogy mikor úszás közben eszembe jutottak a Golgafrinchan-iak, akik törvényes fizetőeszközként bevezették a falevelet, hát annyi vizet nyeltem hogy ki kellett evickéljek a sekély vízbe öt percre röhögni. (És mikor megkérdezték, hogy ugyan már mitől akarok reggel óta megfulladni, akkor mit mondhattam volna? Hogy bejött egy állat és azt akarja, hogy vágják le? Az elejétől el kell olvasni, elmesélni nem lehet!) Valami hihetetlenek a könyvek! Azóta hol itt, hol ott olvasok bele, néha meg elölről elolvasom az egészet. Fenomenális!
A negyedik rész szerintem nagyon gyenge. Még a történet elmenne, de a stílus olyan erőltetett vidámkodás, mintha Boros és Bochkor írta volna. Az ötödik résznek csak az első fejezetét olvastam, az piszkosul tetszett, de csak kölcsönkönyv volt. :(
kukonya Creative Commons License 2002.12.17 0 0 36
Reggel a Metron egy D.Adams rajongó felismerte bennem a rokonlelket a kezemben szorongatott Dirk Gently's H...-ről, és mondta, hogy ő épp a Kétely lazacát olvassa, és nagyon tetszik neki. Ha már mindenki dicseri, tenyleg elolvasom en is. Lehet, hogy ő is itt van?
Előzmény: orcinus-orca (32)
kukonya Creative Commons License 2002.12.16 0 0 35
Épp a 'Dirk Gently's Holistic Detective Agency'-t olvasom, ezért most egy kicsit OFF is vagyok, meg a kövek is repkednek talán felém, de pillanatnyilag ez annyira tetszik, hogy jobban is, mint az utikalauz. Illetve jobban, mint pld a kösz a halakat a "trilogiabol". Szerintem jokora kulonbseg van szinvonalban a trilogia konyvei kozott. Az 1 és a 2 nagyon tetszett. A többi kevésbé, legalábbis az 1-2höz viszonyítva.
Megvan valakinek az eredeti rádiójáték?
Előzmény: orcinus-orca (32)
miluuu Creative Commons License 2002.12.12 0 0 34
Koszi a figyelmeztetést. Mikor elküldtem már én is rájöttem, hogy 'dehülyevagyok' :) Tény, 5 részes.

De azért köszi.

Előzmény: norbika (30)
Kwisatz Haderach Creative Commons License 2002.12.12 0 0 33
hát, mindenképpen jobban hangzik a kétely lazaca, csak valami halra emlékeztem
lol
Előzmény: orcinus-orca (32)
orcinus-orca Creative Commons License 2002.12.12 0 0 32
A címe szerintem: A kétely lazaca. Még nem végeztem vele, de tetszik.

Kwisatz Haderach Creative Commons License 2002.12.11 0 0 31
nem tudom írta-e már valaki, de láttam egy új DA könyvet, állítólag ezen dolgozott a halálát megelőzően (RIP)

mintha az lenne a címe, hogy 10 pisztrángcsapás, 1990 fityó és a GABO adta ki, szép nagy könyv, mutatós...

norbika Creative Commons License 2002.12.11 0 0 30
miluuu
mind a 4 részre egyszerre
Hohóóó, a GUS a világ egyetlen ötrészes trilógiája! valamelyiket kihagytad! ld. még: doc.hq.hu

Egyébként kétszer is hallottam, hogy filmet csinálnak belőle, az elsőt még anno Jim Carrey-vel vagy öt éve, a második verzióról talán másfél éve volt hír, de azóta is nagy a csönd.

Előzmény: miluuu (28)
miss_jareth Creative Commons License 2002.12.11 0 0 29
Hja...
Látszik, hogy megerőltető az olvasás... Amelyik téma csak könyvről, és nem velejáró szélesvásznú szuperprodukcióról is szól, lényegesen kevésbé látogatott...

Az Útikalauz-"trilógia":))) nálam is az egyik alapmű. Bámulatos, hogy Adams milyen hozzáértő, sajátos, sötét humorral tudja (tudta :(((((( ) leírni a legdurvább igazságokat.
Kb. mint amit Terry Pratchett művel a Korongvilágon.

miluuu Creative Commons License 2002.12.10 0 0 28
A GUS szerintem a világ egyik legjobb regénye. Véletlenül akadtam rá annakidején, szerencsére mind a 4 részre egyszerre. Unalomból kezdtem el olvasni és a legkedvesebb könyvem mind a mai napig. Fantasztikus, amennyire logikus a felépítés, ahogy a későbbi kötetben visszautal az elsőre (hogyan lehet megtanulni repülni), meg hasonlók. Mindamellett oltári nagy poénok vannak benne, nem egyszer és nem kétszer volt, hogy nem láttam a könnyemtől a könyvet annyira röhögtem.
Ha esetleg valakinek nincs meg akkor dobjon egy emilt, szivesen elküldöm.
kukonya Creative Commons License 2002.10.14 0 0 27
Hey:
Van valakinek BBC-s utikalauz radiojateka? Rakerestem, de csak olyat talaltam, ahol rendelni lehet, az meg korulmenyes (plusz $$$)
udv/kukonya
PS.: How many roads must a man walk down?
DirkGently Creative Commons License 2002.07.04 0 0 26
Ez így van sajnos, de legalább a zseni töredékeiből csipegethetünk egy cseppet...
Előzmény: Rorimack (25)
Rorimack Creative Commons License 2002.07.03 0 0 25
Haliho!

Sajnos a "harmadik Dirk Gently" nem a harmadik Dirk Gently.

Egy gyonyoru valogatas Adams esszeibol, vele keszult riportokbol, de maga a "regeny" toredekes: ami megvan belole, fergeteges, ami hianyzik, annal jobban faj.

R.

Előzmény: DirkGently (24)
DirkGently Creative Commons License 2002.07.02 0 0 24
Közelg a Dirk Gently 3! Posztumusz kiadás Adams bácsi rejtett szgépéről levadászva. Holisztikus lesz!
Pepszi Creative Commons License 2001.05.23 0 0 23
Ideje felhozni ...
Ne feledjétek pénteken a törölközőt!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!