Keresés

Részletes keresés

kezdi Creative Commons License 2006.12.22 0 0 4211
Szia milyennincs,
Kosz a gyors valaszt, erdekekes dolgokat vetettel fel.

A Fovarosi Leveltarral kapcsolatban, ha jol ertelmezem akkor nem is erdemes probalkozni levelben. Akkor viszont marad a Kispesti Varoshaza, ha esetleg valaki valal ott kutato munkat, szivesen kozvetitek az illeto fele, aki kulonben megtalalhato www.Ancestry.com >Message Boards > Localities > Central Europe > Hungary > Pest "Budapest Civil Registration - LDS films missing Districts?" tema alatt, mint Kate "khubbs181".

A Mormonoknal reszletessen ugyan nem neztem utana, viszont eleg gyakran bongeszek a weboldalukon, igy csalodast kell okozzak, mert eddig csak Bp.I-XIII keruletet talaltam a 60s-70s evekig megnyitva, es szerintem ezek ugyanugy kutathatok a M.o.-i Mormon konyvtarakban mint a kulfoldiekben. Itt, gondolom mint otthon is, ugy megy, hogy megrendeli az ember a kert filmet, tekercsenkent most olyan 4-5 $ korul van, par heten belul lehet menni nezegetni a Mormon konyvtarban, es hetekig ott tartjak ha kell. Haza nem lehet vinni, arrol nem hallottam, hogy meg e lehet venni, vagy olvasot venni.
Udv.
Előzmény: milyennincs (4209)
K_Samu Creative Commons License 2006.12.22 0 0 4210
Szia!

A reformárus egyház anyakönyvei a területileg illetékes püspöki hivatal engedélyével kutathatók, időbeli korlátozás nélkül a családtagok számára. Nagyobb egyházaknál index is van, ami nagyon meggyorsítja a keresést. Előzetes bejelentkezés után tőlem még sehol sem kérték a püspöki engedélyt.

A polgármesteri hivatalok melletti népesség nyilvántartó iroda adatbázisa 1975-től lett beindítva, ettől az időponttól rögzítik az eseményeket. Az információ az ott dolgozóktól származik. Ebből következik, hogy csak azokra a nevekre lehet eredményesen rákeresni, ahol valami változás történ - születés, házasság, halálozás.

Tapasztalatom szerint - jó pár helyen megfordultam kutatási céllal - mindenütt segítő készek voltak azok, akiket megkerestem.
Előzmény: kezdi (4208)
milyennincs Creative Commons License 2006.12.22 0 0 4209

Szia!

 

Mint ebben a tájékoztatóban olvashatod, a mormonok által filmre vitt és a MOL filmtárában őrzött mikrofilmek kutatásának Mo-on törvényi korlátja van. Amíg Ti ott kint egész az 1960-as évekigláthatjátok ezeket a tekercseket, addig itt nálunk korlátozottan, az 1895 októberéig tartó időszakig olvashatjuk. (remélem azért nálunk is megvan végig, s idővel kutathatóvá teszik. A nagyobb nehézséget szerintem a fondrendszerbe való beillesztése jelenti)

 

"Az anyakönyvek legnagyobb részét az 1959-1967 közötti időszakban mikrofilmezték. Az akkori Művelődési Minisztérium Levéltárak Országos Központja kezdeményezésére a Magyar Országos Levéltár (MOL) a Genealogical Association of the Church of Jesus Christ of Latter-day Saint (Salt Lake City, Utah, USA) részére a fenti időszakban folyamatosan - a mormon egyház költségén - filmre vette a Magyarországon található, 1895. október 1-e előtti egyházi anyakönyveket.

[...]

Elméletileg az 1995:66., ún. Levéltári Törvény 23. és 24. paragrafusai alapján ezeket is lehetne kutatni (90, 60 és 30 éves zárlat után) - ám a gyakorlatban a családkutatók és a genealógusok számára szinte hozzáférhetetlenek. Többnyire csak tudományos célokra, a kutató költségére végzett anonimizálást követően kutathatók."1995. évi LXVI. törvény

a köziratokról, a közlevéltárakról és a magánlevéltári anyag védelméről.

 

Megyei levéltárakban elméletileg már az 1910-es évekig lapozgathatóak a polgáriak, a parókiákat nem tudom. Ez elsősorban azokat a korosztályokat, kutatókat érinti kínosan, akiknek már nem élnek olyan rokonai, akik az 1895- év elötti időszakra adatot tudnának adni, hogy a kutatást megkezdhessék.

 

A helyi polgármesteri hivatalokban ha igazolod családi jogállásodat, akkor szülőre, nagyszülőre adnak ki információt akár az 1960-as évekig. Erről bővebben majd olyan ír, aki már kért ki így.

 

Levéltár, mint a tájékoztatóban írják nem végez ilyen szolgáltatást, (sok helyütt azonban segítenek, amit lehet). A Fővárosi Levéltárról vagy jót vagy semmit :) 

Na ennyi nagyjából, nem túl bíztató, de nem reménytelen.

 

Apropó. Ha kint lehet egészen 1967-ig kutatni, miért gondolod innen beszerezni az információt? Vagy 1967 utánira van szükséged? Vagy nem élnek már itthon olyan rokonok, akik legalább az évszámra emlékeznek az 1967 előtti időkből?

 

Írhatnál pár szót a kinti tarifákról, kutatási körülményekről (haza lehet-e vinni? mennyi egy mikrofilm olvasó? Mennyi egy tekercs? stb.) Korábban egyik olvtársunk igérte alaposabban körülnéz ez ügyben (vszeg ritkán tud kutatni). Írd be balra a keresőbe <mormon> és kiadja a témát.

Előzmény: kezdi (4208)
kezdi Creative Commons License 2006.12.22 0 0 4208
Kedves Forum tarsak,
Mint uj tag Udvozletem kuldom Kaliforniabol, es egyuttal elnezest kerek az ekezetek hianya miatt.
Remelem mas temakban segitsegre tudok lenni (RADIX-on mint kezdi, Ancestry.com es Genealogy.com-on mint KUPAN), most Budapest Allami Anyakonyveinek filmezeseben lenne kerdesem, elnezest ha esetleg volt mar rola szo.
A Mormonoknal listan van XIII. keruletig, meglepoen friss 1960-as 70s evekig. A kerdesem, van e terv tovabbi keruletek filmezesere, illetve ha mar megtortent, nyilvanhozasara. Az is furdalja a kivancsisagomat, hogy a MOL weboldalon miert nincsenek feltuntetve a meglevo filmek.
Konkretan Kispestre lennek kivancsi. Ha nem lehet meg mikrofilmrol kutatni, mik a lehetosegek kulfoldrol a Konzulatus vagy a Kozponti Adatfeldolgozo Hivatal mellett. Lehet e, illetve erdemes e Kispest varoshazat vagy Budapest leveltarat megkeresni levelben ilyen ugyekben.
Elore is koszonom figyelmeteket.
Kellemes Unnepeket kivanok mindenkinek.
Laszlo
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.21 0 0 4207
gammask Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4206

Minden kedves fórumos.

 

Boldog, békés karácsonyt kívánok nektek, egy felejthetetlen görbe szilveszter éjszakával. Aztán új évre hajrá archívumok, levéltárak stb.

Rye Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4205

Szia!

 

Természetesen, megteszem! Egyáltalán nem "pofátlanság", sőőőt... Nagyon sokkal tartozom már így is Neked! Egyébként is "közös ügyünk" ;) Komolyabban ugyan most nem tudok belefolyni, de ha valamit kitaláltok, amivel előbbre jutunk, és nem igényel több órás kutatást, akkor 1-1 órára be tudok ugrani a levéltárba...

Hamarosan leszek msn-en is

 

Üdv Rye

Előzmény: iater (4203)
Borostyán133 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4204

 

Köszönöm tiborpapa az infomációt. Kellemes Karácsonyi ünnepeket.

Előzmény: Törölt nick (4196)
iater Creative Commons License 2006.12.19 0 0 4203

Kedves Rye!

 

Mivel új Berényi tűnt fel nem régen, aki szintén gyökerei után érdeklődik...

Konkrét adatokkal szolgált számomra, amivel el lehet indulni.

 

Mikor tudunk msn-en beszélni ezügyben? Szeretném ha (nem pofátlankodom ugye???) bemennél megint a levéltárba Szolnokon ezügyben?

 

"Csak" egyetlen házassági akv-et kellene megnézned :) nekem-nekünk... Megteszed?

idrisi Creative Commons License 2006.12.19 0 0 4202
Ebben valóban igazad van (mármint abban, hogy nem jön a következtetés), viszont az egész hozzászólás iaternek lett címezve, akivel néhány nappal korábban már online megbeszéltük, hogy Vallyon Erzsébet és V. József ott élt Apátiban 1798-ban. Ehhez találtam még V. Sándort, akinek gyermeke hunyt el 1827-ben.

A Kele dolog is csak úgy kapcsolódik ide, hogy azt a nevet is iater kereste!

Azt hiszem ezzel lezárhatjuk ezt a témát! :)

Előzmény: milyennincs (4201)
milyennincs Creative Commons License 2006.12.19 0 0 4201

Nem azzal van bajom, felőlem ott lehetett, hiszen az információkkal te rendelkezel, viszont a 4191 hsz. első két állításából nem jön a következetetés.

Azaz, attól, hogy 

1. "Vallyon Sándornak több gyermeki is született az 1820-as években"

2. "Valamint Kele József halálát is Apátiban regisztrálták szintén az 1827-1830 között" (ez utóbbi állítás az olvasó számára amúgy sem jön át, hogy mennyiben kötődik Vallyonokhoz)

nem jön a következtetés, hogy

"Tehát biztosan állithatjuk, hogy több Vallyon is élt már 1800-ban is Jászapátin".

 

- mert ez alapján, ismétlen az ide való beírt információ alapján még az is fent állhat, hogy 1801-ben, vagy 1802-ben, ... ... vagy 1819-ben költöztek be.

 

Mi csak azt olvashatjuk, amit ide beírsz. (ez mindenkire, másokra is vonatkozik)

 

Más: Attól, hogy rákérdezünk, még nem kell elbizonytalanodnod abban, amit konkrétan tudsz. És itt jön elő, hogy csak a végén említed a 'tuttit'. Mert nem a fent citáltam első két megjegyzésből jön át, hogy ott éltek 1800-ban, hanem abból, amit csak a végén árulsz el, hogy 'ja igen, tudom, hogy elötte 2 évvel, 1798-ban ott éltek)

(olyan ez, mint gammask endrefalviai)

 

Előzmény: idrisi (4200)
idrisi Creative Commons License 2006.12.19 0 0 4200
Az mindegy hogy Sándor mikor került oda, mert Erzsébet és József ott volt már 1798ban is tehát az 2 fő vagyis több Vallyon is élt 1800-ban Apátiban!
Remélem már világos :D
Előzmény: milyennincs (4199)
milyennincs Creative Commons License 2006.12.19 0 0 4199

"akiről ugyan még nem tudom pontosan mikor került oda de lehet hogy már 1800ban is ott volt. "

=/=

"Tehát biztosan állithatjuk, hogy több Vallyon is élt már 1800-ban is Jászapátin."

Előzmény: idrisi (4198)
idrisi Creative Commons License 2006.12.18 0 0 4198
Arra alapozom amit már MSNen is mondtam. Volt ott ugye egy Vallyon Erzsébet is és egy Vallyon József is. Aztán itt van ez a Sándor akirőé ugyan még nem tudom pontosan mikor került oda de lehet h már 1800ban is ott volt. Egyébként Apátin 1699-1895 között van születési index, tehát elég könnyen ki lehet deriteni ki mikor jelent meg a településen...
Előzmény: iater (4193)
milyennincs Creative Commons License 2006.12.18 0 0 4197

<Figy... csak ezt nem értem mire alapozod?

"Tehát biztosan állithatjuk, hogy több Vallyon is élt már 1800-ban is Jászapátin.">

 

*elégedetten csettint, - ez a fiú 'felnőtt' - gondolja, s jó érzéssel hátradől* :)

Előzmény: iater (4193)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.18 0 0 4196

A MOL-ban nem találsz erre az évkörre semmit.

Talán a mormonoknál, (Családtörténeti Kutató, XIV. Tihanyi tér) most féltucat kassai film van itt, esetleg van azok között olyan, amiben a hiányzó adatokat megtalálod.

Előzmény: Borostyán133 (4190)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.18 0 0 4195

Lehet, hogy megnézik, de hogy Te nem tudsz meg semmit, az bizonyos!

Januártól újra nyitva lesz a várban a kutatóterem, ott megnézheted a névváltoztatási kartonokat, amelyeken egy-egy névhez egyetlen sor tartozik. Sajnos, ezekről bővebb adat a népességnyilvántartó hivatalban sincsen.

Előzmény: huni22 (4194)
huni22 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 4194
Kedves kutatótársak! A statisztikai hivatalból sajnos már nem irtak. Érdekes dolog hogy az USA - ban ahol többszáz millió emberke él már rég interneten kutathatók  a népszámlálások Magyarországon és általában Közép - Európában pedig még nem is gondolkoznak a népszámlálások elektronizálásán. Pénzbe kerül? Oké, legyen fizetett szolgáltatás de végre mozduljunk már előbbre. Az 1715 - ös adóösszeirás már int. kutatható. A többi mikor lesz? Szerintetek? Esetleg mink mit tudunk tenni ez ügyben? Lenne egy kérdésem a névváltoztatásokról ha irok a MOL -ba és megkérem őket hogy nézzenek meg egy névváltoztatást megteszik?
iater Creative Commons License 2006.12.18 0 0 4193

Kedves idrisi!

 

Köszönöm szépen az infokat. Apátit is meg fogom akkor nézni... hm... de sok "tekernivaló" lenne még.

 

Figy... csak ezt nem értem mire alapozod?

"Tehát biztosan állithatjuk, hogy több Vallyon is élt már 1800-ban is Jászapátin."

 

üdv:

iater.

Előzmény: idrisi (4191)
idrisi Creative Commons License 2006.12.17 0 0 4192
Kedves Kutatótársak!

Megjelent a GenoPro szoftver legfrissebb változata, amely a GenoPro 2007 nevet kapta a keresztségben.
Mindekinek csak ajánlani tudom. Sokat fejlődött az elődjéhez képest!
GenoPro honlap
idrisi Creative Commons License 2006.12.17 0 0 4191
Kedves iater!

Több Vallyont is találtam Jászapátin:
Vallyon Sándornak több gyermeki is született az 1820-as években.
Valamint Kele József halálát is Apátiban regisztrálták szintén az 1827-1830 között (pontos dátumot nem irtam ki).

Tehát biztosan állithatjuk, hogy több Vallyon is élt már 1800-ban is Jászapátin.

üdv:
idrisi
Előzmény: iater (4188)
Borostyán133 Creative Commons License 2006.12.15 0 0 4190

 

 

Tisztelt kutató társak!

 

Leznyinszki Mária kétszer ment férjhez, először Nagybányán (Románia) oo1895-1896 között 18 évesen, másodszor pedig, talán Kassán (Szlovákia) oo1903-ban vagy előtte. A második lánya 1903. 04. 24.-én született Kassán. Sajnos több adatot nem tudok.

Kérem, segítsetek abban, hogy hol keressem a MOL archívumában.

 

Tisztelettel Borostyán133

 

gammask Creative Commons License 2006.12.14 0 0 4189
Rusvay:Jászapáti története.
Előzmény: iater (4174)
iater Creative Commons License 2006.12.14 0 0 4188
:)
theow!

"Mert ha így van, akkor milyennincs figyelmeztetése helytálló volt :) Nézd meg részletesen Ladányt, nehogy később újra át kelljen nézned :)"

A második mondat milyennincs intő figyelmeztetése volt számomra még anno. Azt próbáltam idézni, feleleveníteni... Hogy a változatosság kedvéért: ismét igaza lett ;)
már hogy újra kell még néznem.
Előzmény: theow (4187)
theow Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4187
Öööö...kérdésedre jegyzeteim híjján hirtelenjében válaszolni nem tudok. A ladányi ház. akv-eket bizton néztem. De nékem miért kellett is volna aztat újráznom???
Előzmény: iater (4186)
iater Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4186

üdv theow, milyennincs!

 

Berényi ügyben még egy megoldás lehetséges: gammask felbukkanásával rájöttem egy hatalmas hiányosságomra: írjátok csak be oldalt, hogy Jászladány Berényi. S láthatjátok magatok is, mit műveltem Jászladánnyal. 1765(!!!)-ig néztem visszafelé az időben. Aztán folytonosan írt bejegyzések jöttek, nem volt hozzá erőm :D Pont a kérdéses időszakot nem néztem!!! Hisz pont ekkoriban jelennek meg a Birinyiek Szentiván-pusztán!

theow!

ugye Te akkoriban Jászalsószentgyörgyöt nézted csak nekem? S Ladányt nem? Jól emlékszem? Mert ha így van, akkor milyennincs figyelmeztetése helytálló volt :) Nézd meg részletesen Ladányt, nehogy később újra át kelljen nézned :)

Előzmény: theow (4185)
theow Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4185
Ez valami tévedés lehetett, hisz a drága jó emlékezetű Eszterházy püspök akkor már 29 esztendeje megtért Teremtőjéhez.
Előzmény: iater (4183)
milyennincs Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4184
Az meg a másik (nem is néztem) Scheftsik azért fontos forrás.
Előzmény: iater (4183)
iater Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4183

"Szerintem (mostanában nem értünk egyet ;) "

 

konkrétan, hogy Eszterházy hogy "működhetett" annyi évet??!!

Előzmény: milyennincs (4180)
milyennincs Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4182

Miben is nem értünk egyet:

Az, aki 1745-ben redemptussá válik, biztos nem költözik ki 1848-ig a Kerületből (a szabad paraszti fejlődés lehetőségének megnyílásáig a Kerületen kívül), mert ha nem is marad magánvagyonaként semmije, a közösségi vagyonból való részesedése, jogállása és társadalmi helyzete ezt nem teszi érdemessé.

 

Szerintem Ladosok is 1848 után költöztek ki, amikor már nem is igen volt bent meg kint (volt még persze 1876-ig), mert a különbség már alig volt érezhető a hétköznapok világában.

Előzmény: iater (4161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!