Keresés

Részletes keresés

Ancsi* Creative Commons License 2009.03.29 0 0 7697
Én meglepődtem azon, hogy mindenhol azt írják, hogy Valéria milyen szép volt, Gizella pedig csúnya. Szerintem ez nem igaz. Gizella a gyerekkori képein - ha nem is szép - de bájos a kis pufók arcával. Valéria teljesen átlagos. Idősebb korukban pedig Gizellát inkább mondanám csinosnak. Valéria sokszor elég előnytelen ruhákat és frizurát hordott, és biztos, hogy a sok szülés is megviselte a testét.
Kíváncsi lennék, hogy az osztrákok, németek mit gondolnak erről. Mert én leginkább magyar forrásokat olvastam és a "magyar gyermekről" szerintem elvből sem írnának semmi rosszat.

maya40 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 7696
Ezt mondom én is. Pocsék élete volt szerencsétlennek, főleg mert őt tették felelőss Rudolf haláláért, pedig azért Erzsébet és Ferenc József is bőven hibás volt. Sőt.
Az egy dolog, hogy egy dinasztiális házasságban nem tudott két vadidegen ember szerelemre lobbanni és nem találtak közös nevezőt.
De a szülőknek kutya kötelessége lett volna törődni a fiukkal és nem hinni azt, hogy nekik alanyi jogon jár a fiuk szeretete. Ehelyett ők gyakorlatilag sorsára hagyták Rudolfot, aztán mosták kezeiket és Stefániára kentek mindent.
Bocs, ha kicsit zagyva a szövegem, remélem azért érthető, mire akarok kilyukadni.
Előzmény: s_titánia (7695)
s_titánia Creative Commons License 2009.03.29 0 0 7695

Hát igen, az biztos, hogy a haját nem a nagyitól örökölte :))

 

Én egyébként sajnálom Stefániát, nem volt ő egy rossz ember. És ha belegondolunk, milyen pocsék érzés lehetett, hogy onnantól, hogy betette a lábát az udvarba, Sisi folyton gúnyolta, csúfolta a haját, a ruháit, az egész megjelenését. Állítólag púpos tevének nevezte. Valéria sem szerette, ez kiderül a naplójából.

Mindegy, csak megvan az az esküvő, bár Rudolf nem akarja a házasságot, és ezt nyilván Stefi is tudja, vagy legalábbis érzi. Utána megszületik a lánya, majd nem sokra rá Rudolf a szeretőjével együtt meghal, aki persze nem az egyetlen szeretője volt. Szóval nem alakultak túl szerencsésen a dolgok.

 

Bár annyit hozzátennék, hogy a Sisi gúnyolására vonatkozó dolgokat fenntartással kell fogadni, mert a legtöbb ilyen sztori Marie Larish visszaemlékezéseiből maradt fent, és azt tudjuk, hogy neki nem szabad hitelt adni.

 

 

Előzmény: Gombóc Artur78 (7685)
s_titánia Creative Commons License 2009.03.29 0 0 7694

Én is ezekre a képekre gondoltam!!! Hát itt tényleg olyan, mint egy falusi parasztasszony. Pedig abban biztos vagyok, hogy az anyukája nem így öregedett meg, szerintem Sisi még 60 évesen is szép volt, de Valéria úgy tűnik, nem ezt örökölte.

 

Valószínűleg ebben az is közrejátszott, hogy 10 gyereket szült, ez valami iszonyú nagy szám. Minden második évben, de olyan is volt, hogy több egymás utáni évben is terhes volt. Ez nagyon megviselhette a szervezetét. A másik, hogy ő egy nagyon vallásos ember lett, az esküvő után az egész életét ennek szentelte, valamint a jótékonykodásnak. Talán úgy érezte, ezekkel nem lehet összeegyeztetni a testi szépség védelmét, megőrzését.

 

Nekem már ezek a képei sem tetszenek. Az első fotón szerintem Gizella sokkal szebb, pedig őt sosem tartották egy szépségnek. De talán felnőtt korára kikupálódott:

 

Előzmény: maya40 (7684)
snim Creative Commons License 2009.03.29 0 0 7692
Egy kis érdekesség Stefániáról és Lónyai Elemérről, valamint néhány kép:


1945-ig az oroszvári kastélyban éltek. A második világháború végén elmenekültek a közelgő Vörös Hadsereg elől. A Pannonhalmi Bencés Főapátságban kaptak menedéket, ahol Kelemen Krizosztom főapát bújtatta őket. Birtokaikat és műkincseiket az apátságra hagyták. Mindketten az apátság kriptájában nyugszanak.


s_titánia Creative Commons License 2009.03.29 0 0 7693

Hahó Szmel! :)

 

Az az első kép nekem is az egyik kedvencem ;) Kihívás volt lerajzolni, és nagyon élveztem :)))

 

Szerintem Valéria ezeken a képeken volt szépnek nevezhető. Érdekes, hogy ezek mind más életkorból vannak, úgy látszik, a beállításon is sok múlt.

 

 

Előzmény: szmel (7680)
snim Creative Commons License 2009.03.29 0 0 7691
Stefánia és a lánya Erzsébet


maya40 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 7690
Bocsi lemaradt a link:

II.Lipót belga király
maya40 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 7689
ha csak azt vesszük, hogy micsoda gyerekkora lehetett szegénynek, (Stefániának) apuci nagyon bájos személyiséggel bírt, az anyja meg a jelek szerint hozzáhülyült...
Itt a Wikipedia szócikke Lipótról. Érdemes elolvasnod.

Ami Erzsit illeti, hát elég zaftos élemódot folytatott, e tekintetben tiszta apja volt, és két végén égette a gyertyát.
De gondolj bele, ilyen háttérrel...
Ha valakinek folyton arrólkell hallania, hogy a papa hogy durrantotta fejbe a csaját és aztán saját magát...
Elég ha arra gondolsz, hogy a Diana hercegnő halála körüli sajtóhiszti mit váltott ki a fiaiból....Egyik se az a mintagyerek.
Előzmény: Gombóc Artur78 (7686)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 7688
Azért nem semmi nőszemély volt Erzsébet:

Erzsébet Mária hercegné teljesen eltávolodott édesanyjától, akit felelőssé tett apja, Rudolf halála miatt. A bálványozott apát és szeretőjét, Vetsera Máriát együttes haláluk minden évfordulóján meggyászolta. Férje, Otto Windisch-Graetz elhidegült tőle, és megcsalta egy énekesnővel. Erzsébet rálőtt vetélytársnőjére, súlyosan megsebesítette, de az ügyet sikeresen eltussolták.
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 7687
Ez is Erzsébet???
Annyira nem lehetett uncsi háziasszony, ha még politikával is foglalkozott:)

Ezen a képen pl. nagyon szép:
http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%A1jl:Elisabeth_maria_austria1883-2.jpg
Előzmény: maya40 (7684)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 7686
Érdekelne nagyon Stefánia könyve, a Császárné lehettem volna....érdekes dolgok lehetnek benne.

Nekem valahogy nem volt soha szimpatikus Stefánia, de ha jobban belegondolok, meglehetősen szerencsétlen élete lehetett szegénynek.
Előzmény: maya40 (7681)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 7685
Igazad van, helyes pofija van, de a haját nem a nagyitól örökölhette:)
Mindenhol azt írják, hogy borzalmas haja volt Stefinek. Érdekes volt ezek után a Rudolf musicalben a Stefániákat fonalgombolyag-frizurával látni:)
Előzmény: s_titánia (7678)
maya40 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 7684
Ez még csak hagyján,de mit szólsz ehez? Mint egy falusi ténsasszony. Legjobb indulattal is egy unalmas háziasszony lett belőle.
Pedi lánykorában azért készültek róla jó képek. Persze lehet, hogy akkor az anyja még figyelt rá és hát köztudott, hogy Sisinek remek ízlése volt. Ritka nyilvános megjelenésein azért mindig leiskolázta a korabeli divatdámákat.
Előzmény: szmel (7680)
maya40 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 7683
Amikor a Sztárhasonmás keresésselszórakoztunk a my Heritage oldalon,én csináltam egy összehasonlítást arról, hogy Erzsi kire hasonlít jobban a szülei közül. Az apjára, bár csak kevéssel. (Százalékban adják meg) de az is igaz, hogy a szüleinél a híres hasonmások közt több egyezés is volt. Ha jól emlékszem három ember is bejött mindkettejüknél.
Előzmény: szmel (7680)
maya40 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 7682
Ja és szia!
Előzmény: maya40 (7681)
maya40 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 7681
Igen az ő volt. A második férje volt Lónyai Elemér gróf.


Második férje

Második házassága
Előzmény: zsófiaéva (7679)
szmel Creative Commons License 2009.03.29 0 0 7680
Szia Zsófiaéva

Igen, valószínűleg ő. Rudolf halála után gr. Lónyay Elemérhez ment feleségül.

Annyit írtatok, hogy már reagálni sem tudok egyik-másik témára...

Erzsiről osztom Titánia véleményét, nem volt egy szépség, csak néhány fotón tűnik annak. Mária Valéria nekem egy kicsit lófejű volt...gyerekként viszont szépek a képei.

szmelanyu az örök kedvencem

szerintem ezen a fényképen egy kicsit lófejű, szerintetek?

bár ezen a festményen duci, de nekem tetszik:)

Erzsi itt tipikus apja.
Előzmény: zsófiaéva (7679)
zsófiaéva Creative Commons License 2009.03.29 0 0 7679

Sziasztok!

 

Voltunk ősszel Pannonhalmán, az apátságban, és ott volt kinn valami tábla, hogy gr. Lónyainé, az özvegy trónörökösné... vagy valami ilyesmi... ez Stefánia?

s_titánia Creative Commons License 2009.03.28 0 0 7678

Sziasztok!

 

Szerintem Erzsi nagyon szép lány lett idősebb korára, gyerekként tényleg elég csúnyácska volt, de szegénynek sem az anyja, sem az apja nem volt egy szépség. Mondjuk szerintem egyikükre sem hasonlít, talán épp ez volt a szerencséje :)

 

Felnőttként viszont már nem volt annyira szép. Nekem Mária Valériáról is ez a véleményem, az idősebb képein, amikor már nagyok a gyerekei, szerintem egyáltalán nem szép.

 

Visszatérve Erzsire, ezeken a képeken szerintem nagyon szép:

 

 

maya40 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 7677
Hát ez nagyon igaz megállapítás. Most nézegettem Károly Lajos egyik fiának a képeit. Akkoriban őt csak a "Szép Ottó"-nak és "szép főhercegnek nevezték. Hát....
Előzmény: Gombóc Artur78 (7676)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 7676
Viszont minden korban más a szépségeszmény........csinosnak éppen csinos volt.
Előzmény: maya40 (7675)
maya40 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 7675
Rosszabbul járt volna az apjával, legfeljebb a szemét örökölhette volna. Vagy a nagyi teljes külsejét. Azért szebb az anyjánál. És gondolj bele, milyen fejekkel futkosnak ma a "topmodellek".... Stefánia némelyikhez mérve szinte szépség.
Előzmény: Gombóc Artur78 (7673)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 7674
Ajj, persze arra gondoltam, nem jött össze a belinkelés:)))
Előzmény: alminar (7670)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 7673
Ó. köszi, ezeket sem láttam még:(
Sajna szegény lány az anyjára hasonlított:(((
Előzmény: maya40 (7672)
maya40 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 7672
Újabb képek Erzsről:

maya40 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 7671
Köszönöm szépen, tényleg érdekes. És elgondolkodtató, hogy egy ilyen állatra bízták a birodalom jövöjét. Mi lett volna, ha Rudolf erősebb és kibírja a "kiképzést", és lesz belőle egy, a nevelőjéhez hasonló "kattant"?!?
Előzmény: alminar (7667)
alminar Creative Commons License 2009.03.28 0 0 7670
Itt van az oldal linkje:

http://www.royaltyguide.nl/families/habsburg/hbllothringen2.htm

Szerintem az tényleg Rudolf lánya, bár amit te belinkeltél, azon Sisi van. :)
Előzmény: Gombóc Artur78 (7668)
maya40 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 7669
Erre gondolsz?
Előzmény: Gombóc Artur78 (7668)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 7668
Ismeritek ezt a fotót? Állitólag Rudolf kislánya van rajta....én eddig csak kiskori képét láttam Erzsinek.

http://images.google.hu/imgres?imgurl=http://www.royaltyguide.nl/images-families/wittelsbach/bavariadukesin/1837%2520Elisabeth.JPG&imgrefurl=http://www.royaltyguide.nl/families/habsburg/hbllothringen2.htm&usg=__T7lzxMwt-Xp2KoJlxW5UO1gMhEc=&h=478&w=350&sz=23&hl=hu&start=11&sig2=jZHPMM-7OEIPvnE-WFrz5Q&um=1&tbnid=wcfzRpvUChCiRM:&tbnh=129&tbnw=94&prev=/images%3Fq%3DElisabeth%26hl%3Dhu%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:hu:official%26sa%3DN%26um%3D1&ei=z0bOSebwNcWOsAb-mum4CA

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!