Keresés

Részletes keresés

a jóságos Egon bácsi Creative Commons License 2016.02.07 -4 0 55391

Egyetértek.

Előzmény: nagypapi (55389)
a jóságos Egon bácsi Creative Commons License 2016.02.07 -4 0 55390

A számítógépnek is vannak korlátai, meg az idő és a pénz is húz korlátokat.

A táblatervezést ne hasonlítsuk a képzőművészethez.

Előzmény: olahtamas (55387)
nagypapi Creative Commons License 2016.02.07 -4 0 55389

Kicsit úgy érzem, Tamás, Egon és garass (és még néhányan) elbeszéltek, elbeszélünk egymás mellett.

Az érintetteknek, MTSZ, megyei aktivisták, táblázásban jártas emberkéknek le kellene ülni, és közösen kidolgozni a módszertant, hogy milyen irányelvek mellett kellene kijavítani a táblákat, hogy egyértelmű, pontos és az egész Kékkörön egységes legyen, és a kezdőtől a gyakorlott túrázóig mindenki megelégedéssel fogadja.

Nem kell feltalálni a melegvizet, az alapok megvannak, adottak a lehetőségek is. Nyilván nem fognak százmilliókat a hibák javítására fordítani. 

HEV ötletét az átmatricázásra én is jónak tartom, mint olcsó és ezáltal kivitelezhető megoldást. Persze nagyon sok munkaórát igényel, de szerintem ahogy eddig is voltak, ezután is lesznek olyanok, akik megfelelően elkötelezettek és segíteni tudnak ebben. 

 

Előzmény: olahtamas (55387)
garass Creative Commons License 2016.02.07 0 4 55388

Én célpontról írtam. Ha egy célpontot POI jelöl, akkor az. Ha nem, akkor nem az. A célpontot mindenki tudja, miről van szó. Bánkúti th. ez lehet célpont. A POI-t senki sem látja, a kiránduló meg nem is érti. Pedig főleg nekik készül a rendszer túlnyomó része.

Vagyis az alapokat a felmérés során kellet helyesen lerakni. Mivel én sem látom a POI-kat, így csak turisztikai sarokpontokra, objektumokra és turisztikai tapasztalataimra szorítkozom.

Az értelmezés közöttünk azért lehet eltérő, mert Te számítástechnikai, térinformatikai fogalmakban gondolkozol, mi pedig a turisztikai gyakorlatot kívánjuk támogatni a táblarendszerrel. Sőt a tábla és jelrendszer egymásraépülésével.

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (55381)
olahtamas Creative Commons License 2016.02.07 0 0 55387

6.2.B fejezet.
Az európai irányelveknek megfelelően, tehát nem a mi kitalációnk.

 

A turisták nem informatikusok, de nehogy már a számítógép korlátja miatt ne legyen olyan tábla, ami az irányelveknek megfelel.

Én elhiszem, hogy nehéz szakma, de meg kell keresni a hozzá értő szakembereket, akik le tudják programozni.

Ha egy számítógépet pedig nem lehet megtanítani impresszionista festmények készítésére, akkor nem kell erőltetni, vagy ki kell várni, míg a mesterséges intelligencia eljut a kellő szintre.

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (55381)
nagypapi Creative Commons License 2016.02.07 -4 0 55386
Előzmény: meggyes pele (55385)
meggyes pele Creative Commons License 2016.02.07 0 4 55385

Halló! Tisztelt Egon úr! Milyen linken lehet megnézni azokat a fránya táblákat? (Már lentebb kérdeztem, de mindenki bagózik rá)

MP

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (55384)
a jóságos Egon bácsi Creative Commons License 2016.02.07 -4 0 55384

Kedves Ssimi,

közel 1500 helyen telepített majd' 6000 táblájáról beszélünk, 12800 célpontkiírással.

Most hasznos lenne, ha a turistaészjárást le lehetne fordítani az informatika nyelvére.

Előzmény: ssimi (55382)
olahtamas Creative Commons License 2016.02.07 0 4 55383

Sporttelep helyett írhattak volna fociakadémiát is és akkor mindjárt tudjuk az indíttatást :)

 

Előzmény: nagypapi (55373)
ssimi Creative Commons License 2016.02.07 0 4 55382

Szerintem arra gondol, hogy nem informatikus, hanem turista-ésszel kellene ezt az egészet csinálni. Talán több haszna lenne...

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (55381)
a jóságos Egon bácsi Creative Commons License 2016.02.07 -4 0 55381

Szervusz,

a gördülő célpontot részletezd egy picit. Arról van szó, hogy azt hiányolod, hogy minden oszlopnak (ill. néhány azon levő táblának) mutatnia kellene hálózati szomszédaira? Vagy arra gondolsz, hogy minden oszlophelynek (és a rajta levő tábláknak) a hozzá legközelebb eső POI-kat kellene feltüntetnie?

Nem értem ennyiből és nem mindegy.

Előzmény: garass (55379)
ssimi Creative Commons License 2016.02.07 0 4 55380

OK, értelek. Sajnálom a stílust, de nagyon ki vagyok akadva. Garass példáját is látva: olyan mennyiségű javítómunkára van szükség, amit nem hiszem, hogy meg fognak csinálni.

Előzmény: Törölt nick (55376)
garass Creative Commons License 2016.02.07 0 4 55379

Ha elolvastad az előbbi tájékoztatómat, akkor megérted, erre konkrét választ helyismeret hiányában nem illik adnom, de a felvetett problémát értem. Mi is szerepeltetjük a feltárt koncepciós hibák között  az un. gördülő célpont feltüntetés hiányát. Röviden, az oszlopokon rendre, - mindkét irányba -  legalább a legközelebbi célpontok minden esetben ott legyenek.  A kirándulóktól a holtfáradt túrázókig ez mindenki elvárása lehet.

Hogy ez mennyi táblaszöveg cseréjét jelentené, nincs módomban megítélni. Nálunk magas az arány. De várjuk majd a nagy javítási akciót, amire a hétvégén elvi ígéret hangzott el.

 

Előzmény: nagypapi (55373)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.07 -4 0 55378

Ezen ne rugózz tovább Egon, mert ez nem fog neked hasznot hozni. Azt a fát valóban emberemlékezet óta mindenki Ádám-Éva faként ismeri. 

Még a kultikus "Másfélmillió..." c. film elején is bemutatják.

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (55375)
ssimi Creative Commons License 2016.02.07 0 4 55377

Erről írtam. Amit megcsináltak a. "szakértők" sok pénzért rosszul, most javíthatja a nép ingyen. Bocsánat, de ez nem szimpatikus.

Előzmény: garass (55374)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.07 -4 0 55376

Ilyet nem mondtam, tudom hogy régi motoros vagy, csak arra céloztam hogy mindig sokkal előrébb jut itt a párbeszéd mikor valaki nem esik neki Egonnak hanem csak úgy normálisan megfogalmazza a jogos kritikáját.

 

Mindezzel együtt jól látod a dolgokat, tipikus pályázati történet.

Én csak megpróbálom mentségükre felhozni a kétségtelen -bár nem túl sok- pozitívumot. Azért van az is.

Pénz el lett költve? El.

Nagy rész értelmetlenül és hibás koncepcióval? Igen.

Bosszantó és elkeserítő hogy dilettánsok költötték el holott megkérdezhettek volna legalább hozzáértőket is és akkor nagyságrendekkel jobb a végeredmény? Igen.

Meglepődtem én ezen? Nem.

És nem is érdekel, mert nem tudok rajta változtatni.

 

Előzmény: ssimi (55370)
a jóságos Egon bácsi Creative Commons License 2016.02.07 -4 0 55375

Holnap utánanézek konkrétan mi a helyzet ezügyben, honnan származik az elnevezés.

 

...addig is egy gondolatkísérlet belefér?

Az a bizonyos "fa" Ádámhoz vagy Évához tartozik vajon?:)

Előzmény: ssimi (55371)
garass Creative Commons License 2016.02.07 0 6 55374

Hamar feladtad. Nem dicsekvésként, de tájékoztatásul írom, én néhány társam messzemenő támogatásával ezzel foglalkozom december elejétől. A megye 600 oszlopán lévő több mint 2500 tábláját saját helyi fotóink alapján vetem össze a webapp tábláival, excell táblába rendezve a teljes állományt. Cellánként megjelölve a tábla szöveg és a szerelési hibákat. Ennek alapján fogunk leülni az illetékesekkel és elkészítjük a végleges javítási listát.

Hogy még megfejeljem, ez mintegy 750 km túraút bejárását, fotózását, értelmezését, elírások tisztázását, ismeretlen célpontok felkutatását és majdan a hibák javításának kierőszakolását jelenti. Mi nem dohogunk (nagyon), de miközben igyekszünk megtanulni e nyakatekert koncepciós elvet, megpróbálunk egy használható táblarendszert kialakítani megyénkben. Jó lenne, ha ez országos szintre is kiterjedne. De ezt egyedi hibák kiemelésével nem lehet elvégezni, mert az csak random tűzoltómunka. Ezt csak tájegységi bontásban, útfajtánként, oszloponként, táblánként és hibafajtánként rendszerbe szedve, módszeres kínai stílusban lehet a mai állapotában megoldani. Némi helyismeret sem nélkülözhető. Ám ha sikerrel járunk, a kihelyezett táblák egynegyede hasznos lehet a turisták, kirándulók számára. Akkor már csak a táblarendszer továbbfejlesztését kell megoldanunk a jövőben. Alig több, mint 2000km-nyi jelzett úton. Ehhez képest a teljes AK-t félkézzel lehetne megoldani.

Előzmény: Pompiere (55364)
nagypapi Creative Commons License 2016.02.07 -4 1 55373

"Ezt én nem tartom olyan nagy hibának, csak az asztali ellenőrzést hiúsítja meg, de a terepen általában jó táblák vannak."

Köszönöm, én is erre gyanakodtam. Azért csak van vki a kihelyezők, ellenőrzők között, aki tudja, hogy mi is van a környéken...

A Körösladány melletti tábláról: nem tudok róla, hogy menne ott vmi tematikus út. Közel van a tábla a Kékhez, tán fonódik is, azért nem értem, hogy miért csak piros sáv van rajta jelezve.

Tovább böngészgetve a táblák között, a Pompiere által is vizsgált egyik táblán ez áll: 

https://c2.staticflickr.com/6/5709/22750246835_afa2334351_b.jpg

Sporttelep 13,8 km 3:30p

Kicsit belegondolom magam a túrázó helyzetébe: Érkezem Petróczi iskola felöl (közelebb nem nagyon van ideális kiszállási/indulási pont*), lábamban legalább 15 km, ennek nagyrésze mély homokban vagy éppen kerítéseket kerülgetve, és akkor megpillantom: Sporttelep 13,8 km!!! Nem tudom, hány AK-zó nyom le még egy focimeccset vagy pár kört a futópályán (ha van), miután gyalogolt szűk 30 kilcsit, de azért könyörgöm:

Miért nem "Kunfehértó, üdülőtelep" van feltüntetve? Esetleg Kunfehértó, vasútállomás (mint ideális kiszállási pont, igaz, ez egy kis letérés a Kékről). Esetleg a legközelebbi eső kocsma, ami azért valljuk be, jól tud esni 29 km után egy kellemes nyári napon?

Nem, a sporttelep.

És ezt nem volt elég kitalálni, ez legalább 3-4 emberen át kellett, hogy menjen (szerintem). 

 

*illetve van, a Tücsök tanya buszmegálló, de ez egyik táblán sincs jelezve, érthetetlen módon. De legalább van helyette pl. Szerelem-domb. :-)

Előzmény: garass (55368)
meggyes pele Creative Commons License 2016.02.07 -4 0 55372

Milyen linken lehet megnézni a táblákat?

MP

ssimi Creative Commons License 2016.02.07 0 4 55371

Nem mellékes. Lásd Ádám-fa <-> Ádám-Éva-fa.

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (55369)
ssimi Creative Commons License 2016.02.07 0 4 55370

Lehet, hogy nem vagyok szimpatikus, de ettől még egy tájékoztató térképen sem kellene hülyeségeknek szerepelnie.

Előzmény: Törölt nick (55367)
a jóságos Egon bácsi Creative Commons License 2016.02.07 -4 0 55369

Kedves Ssimi,

a dűlő/határnevek szempontjából szerintem mellékes az az eltelt 30 év. Az aktualizáltság sokkal kényesebb a síkrajzi elemeknél.

Előzmény: ssimi (55366)
garass Creative Commons License 2016.02.07 0 4 55368

Jó hogy felhoztad ezt az oszlopot.

Bár mindkettő Heves megyéhez tartozik de az illendőség érdekében ezt értelmezem.

 

Az EM746UTJ Csalános-tető és az általam már három nappal ezelőtt ugyancsak Bánkút körzetéből feltett EM986UTJ Diabáz-barlang oszlopok táblái egy klasszikus programhibát képviselnek. Az első zempléni, a második jósvafői táblákkal került összekapcsolásra.

Biztos előfordul még több is a nagy számok törvénye alapján. Ezt én nem tartom olyan nagy hibának, csak az asztali ellenőrzést hiúsítja meg, de a terepen általában jó táblák vannak. Ha nem, akkor ez hatványozott szarvashibának minősül, ahol kumulálódik a programhiba az ellenőrzés és szerelési hibával. Természetesen javítandó.

A másik példád elvben lehetséges. Ennek nem jártam utána, de a Bükkben van rá példa, hogy egy tematikus út és a nem kék jelzett út találkozik, együtt fut. Az itt lévő oszlop tábláin ilyenkor a jelzés rangsorszabálya lép életbe. Azaz, mivel egy célt egy színnel jelölhetek csak, ezért a magasabb rangsorú jel kerül alkalmazásra. Az én példámban pl. a P-sáv magasabb rangú, mint egy tematikus jel. Talán itt is valami hasonló lehet. De ez csak elvi magyarázat most részemről a te példádra.

Előzmény: nagypapi (55365)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.07 -4 0 55367

Minden bizonnyal előre mozdítja a dolgot eme szimpatikus, konstruktív és a turistákért szerfelett aggódó hangvétel és stílus...

 

Sőt, nem csak a Galya-kilátót, de a bélyegzőhelyet sem jó helyre jelölték azon a táblán, és mást sem, semmiképpen nem POI pontossággal. De olyan hülyét nem találsz aki eszerint a tábla szerint fogja négyzetméterre belőni.

Ugyanis ez csak egy tájékoztató, áttekintő jellegű tábla. 

Kb mintha az autópályás közúti táblákon kérnéd számon az utcaneveket...okos gondolat.

Előzmény: ssimi (55366)
ssimi Creative Commons License 2016.02.07 -4 1 55366

Szóval 30 éves alapanyagból dolgozatok. Gratulálok, ennyit a szakmaiságról.

Akkor az 55279-ben lévő térképen miért van még ahhoz képest is csomó marhaság? Még az egyik büszkeségetek, a Galya-kilátót sem tudtátok jó helyre jelölni...

 

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (55357)
nagypapi Creative Commons License 2016.02.07 -4 0 55365

Nem vagyok róla meggyőzve, hogy az MTSZ "tábla-táblázata" mindenhol pontos.

Ez pl. az EM746UTJ táblaképe a Bükkben (!!), Bánkúttól délre:

https://c2.staticflickr.com/6/5769/22710313265_430b60da3e_b.jpg 

 

Ez is egy "érdekes" tábla. Ha itt nincs is Kék, miért raktak ki táblát? Ha van, miért nincs rajta jelezve?

https://c1.staticflickr.com/1/782/22127657584_795fc2d570_b.jpg 

 

Előzmény: Pompiere (55364)
Pompiere Creative Commons License 2016.02.07 0 4 55364

No, tettem egy próbát. Egy excel fájlba felvittem a Kiskunhalas, Pici paci-tanya és Öttömös, Petróczi-iskola közötti AK szakaszon "tapasztalt" és javítandó táblákat. Azért tettem idézőjelbe a "tapasztalt" szót mert az általad linkelt táblahely alkalmazást néztem át és egyeztettem a saját emlékeimmel, képeimmel.

Azt kell mondjam, hogy ritka s..r meló lesz ezt utólag javítani, akár a gép előtt ülve, akár kint a terepen. Ráadásul ezen az AK szakaszon nincs is becsatlakozó másik turistajelzés, csak egy. Bele sem merek gondolni, hogy milyen nehézséget okoz ez olyan útvonalakon, ahol nem egy jelzés fut. Nem is tudom, hogy lesznek-e jelentkezők, akik ezt a munkát ingyen bérmentve a teljes kék körre elkészítik, mert szerintem ezt a munkát csak a szakaszokat egyként kezelve lehet jóra megcsinálni, úgy nem, ha itt-ott belekapunk és javítunk ezt-azt.

 

A fentiek ismeretében nagyságrendekkel kevesebb munka lett volna ezzel az egésszel, ha egy adott szakaszt jól ismerő ember, akár a Google Earth felett ülve eldönti, hogy hová milyen táblák kellenek.

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (55353)
a jóságos Egon bácsi Creative Commons License 2016.02.07 -4 0 55363

Rendben.

Előzmény: olahtamas (55362)
olahtamas Creative Commons License 2016.02.07 0 4 55362

Várunk a febr 23.-i bizottsági ülésen, és ott átbeszélhetjük, hogy az útmutató melyik mondatai ellentmondásosak.

 

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (55332)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!