Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 223
Én nemrég voltam Kecskeméti hat hónapig, amikor kiszabadultunk a laktanyából a városnézés általában egy-egy sörözőnél véget ért :) Egyszer eljutottunk a GAMFig, biztosan zárva volt minden :) akkor elmítették, hogy az úton látott épületek volt szovjet laktanyák, csak már átépítve, etc..etc.

Más: ma voltunk Nagytarcsa felé, megnéztem ismét az Isaszeg-Nagytarcsa út melletti dolgokat, négy ojjektum van, egy jelöletlen, aztán a repülő anyag raktár, aztán valamilyen híradós század, aztán a "rendes" laktanya, amit szépen felújítottak. Erről jutott eszembe, hogy a dombtetőn van végül is a híradós laktanya, a vele szembeni dombtetőn, a péceli orosz ojjektum mellett meg egy őrzött antenna-telep...gondolom a kettő összefügg. Monor mellett is van egy ilyen antenna állomás.
Előzmény: rali (220)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 222

Zsámbékon volt katona, rakétások voltak

 

Ezt mán a 185-ös hozzászólásban ki lett tárgyalva.

Előzmény: Törölt nick (218)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 221

Kiskunlacháza

Naná, hogy betonos, a Budapestet védő

14. Gárda Kétszeres Vörös Zászlóval, és Kutuzov érdemrenddel Kitüntetett Vadászrepülő Ezred települt, 45db MiG-29 -essel.

(c8

Előzmény: Törölt nick (217)
rali Creative Commons License 2005.01.15 0 0 220
Három ruszki laktanya volt itt meg egy helikopterbázis és egy üzemanyagraktár.
Előzmény: Törölt nick (215)
rali Creative Commons License 2005.01.15 0 0 219
Kecskemét - de arrafelé laktam három évig.
Előzmény: Münci (213)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 218
Sógor Zsámbékon volt katona, rakétások voltak, de sajna ennyi az össz amire fejből emléxek, párszor szóba került. Két telephely volt, egyik az épületekkel mindennel, a másik ahol a rakéták voltak, HÁP. Asszem Oldbiker is írta, hogy rakétások voltak ott.
Előzmény: Münci (213)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 217
Kiskunlacháza

Repülőtér, nem tudom, betonos-e. Azt tudom, hogy két iparvágány is vezet ide, ami nem gyenge forgalomra utal (fotók a képtáramban)! Be szeretném járni ezt is.

Ki mit tud róla, őrzik, nem őrzik, be lehet-e jutni?
Előzmény: Hpasp (200)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 216
... Ruszki lőszerraktár nállam az alábbi településeken van jelölve:

Császár, Hajmáskér, Inárcs-Kakucs, Komárom, Lovasberény, Táborfalva, Tác,



Egy kis vasúti vonatkozás, mennyire véletlen már, hogy majd mindegyikhez van iparvágány...

Még egy kis vasúti vonatkozás: az orosz M62-es dízelek több urban legend és némi törnénelmi alátámasztás szerint azért terjedtek el nagy számban a keleti országokban, hogy egy esetleges invázió esetén könnyen mozgósíthatóak legyenek (egy típus, egységes kialakítás, egységes vezérlés, alkatrészellátás megoldott mindíg).

Előzmény: Hpasp (210)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 215
Tápiószentmárton

Ez itt van egy köpésre. Sok-sok urban legend terjed róla a környéken.
Legismertebb az Attila-domb, ami ma afféle szent hely, kijár oda mindenki, gyógyulni. Az ott járt emberek szerint aki beteg, ott meggyógyul, mert a domb sugárzik. Egyes vélemények szerint Attila sírja van ott (innen a neve), más vélemények szerint egykoron atomtölteteket tároltak itt, ezért sugároz.... Igazából egyik véleménynek sem adok igazat, de lehet jókat kirándulni, megnézni a Kincsem lovasparkot (ja és Kincsem is innen származik, biztos a zatomtól vót olyan gyors, valamikó' :) :) :) ) Ha jól tudom, ez repülőtér volt, méghozzá nem betonos, hanem földes. Az urban legendek egyike arról szól, hogy föld alatti bunkerekben tárolták a gépeket, és onnan jöttek elő gyakorlatokkor.

Mindenesetre, egy látogatást megérne, nagyon kíváncsi vagyok, mi volt ott, mi maradt!!


Nagykőrös
A területén levő épületeket felújították, kiadóak irodának, akárminek. Több kissebb üzem is költözött oda, fűrésztelep pl.

A kecskeméti volt szovjet laktanya már nincs meg, suli van a helyén, meg lakóházak, úgy emléxem.
Előzmény: Hpasp (200)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 214
OFF: Mozógposta? Akad 1-2! Scannelnem kell, majd jelzem ha megvannak. ON
Előzmény: mezenguz (197)
Münci Creative Commons License 2005.01.15 0 0 213

Möszjők!

 

Jön valaki 24.-én Tatára, a csapatzászló átadásra? Akkor megnézhetnénk a baji laktanyát is. Autóval pár perc. Baj határa vagy 500 méterre van a Tata táblától :-) Meg lesz pár tiszt is ott, tudomásom szerint ez már nem titok, beszélhetnek róla, ha tudnak valamit.

Egyébként a hegyek nincsenek messze, az egyik term. véd. terület meg határos a laktanya gyakorló területével :-)

Az 1200 főben a müszaki kiszolgáló személyzet is benne van? Én többre gondoltam :-( De azért ehhez is elég méretes telephely kell. A környéken sokat bolyongtam a hegyekben, nem tudok ilyenről. A térképeim sem jeleznek nagy lezárt területet. Viszont a Gerecsében van néhány érdekes hely :-)

A nagynál hozzá értettem a tiszti lakótelepet, a szőlős felé eső gyakorló pályát, főleg annak lezárt részeit. De az tény, hogy nem esztergomi méretü.

Rali! Te errefelé valósi vagy?

Más. A zsámbéki hasadék Nagyegyháza felöli végén a hegyen volt valami. A tudomásom szerint szovjet radar és/vagy rakéta állomás volt. Tudtok valamit róla? Óbarokhoz, Csabdihoz, és viszonylag Bicskéhez is közeli pont. Az odavezető út elejénél most egy szabadidő park szerüség van.

 

Tisztelettel, Münci

mezenguz Creative Commons License 2005.01.15 0 0 212
Hpasp!

Zelemér=Hajdúszentgyörgy?Ott nem működőtt magyar lőszerraktár is(vagy csak az 50-es években volt a mienk?).Tác(Szfehérvár-Sóstó)nálam jelölve van még,mint harci-helikopter század(a 254.lhd.osztály)alárendeltjeként.Inárcs=Csévharaszt?Tótvázsonnyal kapcsolatban már írtam,hogy a KVI tul.,őriztetik,állitólag ez még jó állapotban van, a tabit széthordták,jó magyar szokás szerint(olvastam!?)?Császár eladva vállalkozonak.Legszívesebben Tótvázsonyt nézném meg,bár oda bajos lehet a bejutás,Császáron könnyebb lenne az egyezkedés(gondolom) az új tulajjal.
Előzmény: Hpasp (210)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 211

Vagyis az ismert 3 Rakéta dandárhoz a leközelebbi lőszerraktárak:

 

Tatabányai ruszki rakéta dandár - Lovasberény vagy Császár vagy Komárom

Tapolcai magyar rakéta dandár - Hajmáskér

Dombóvári ruszki rakéta dandár - Tác

 

Innentől persze minden más találgatás...

... mintpéldául, hogy a csapatkivonás legelején vitték el a politikailag kényes rakétákat (90 júniusig), tehát alighanem a töltetek sem maradtak itt sokáig.

 

A Tótvázsonyi zászlóaljat 90 áprilisáig maradt,

a Komáromi lőszerraktárat 90 augusztusáig,

a Tabi zászlóaljat 90 júniusáig,

a Császári lőszerraktárat 90 májusáig, vonták ki.

 

Körbe kellene nézni a helyszíneken...

(c8

Előzmény: Hpasp (210)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 210

Annak idején(90-91)a mostanában újraindult Reform újság írt egy cikket a császári és a baji laktanyáról fotókkal..kár,hogy már az enyészeté lett azóta,pedig sokáig őrizgettem a példányt(bocs,Császár csak raktár)..amúgy Császártól észak-északkeletre kell keresni eme helyet?Tótvázsonytól merre,nyugatnak,s Tab?

 

Az elmélet úgy szól, hogy a Császárban tárolták az atom-fejeket a Tatai dandár rakétáihoz, Tótvázsonyban a magyar Tapolcaihoz, Tab-on pedig a Dombóvári Scudokhoz.

 

Persze vannak kétségeim a Tabi atomról...

... Ruszki lőszerraktár nállam az alábbi településeken van jelölve:

 

Császár, Hajmáskér, Inárcs-Kakucs, Komárom, Lovasberény, Táborfalva, Tác,

 

Technikai anyag raktár:

 

Cegléd, Hantháza, Mór, Tác

 

Üzemanyag raktár:

 

Győr, Mád, Pétfürdő, Tác, Tolna, Vác, Zelemér, (és persze a repterek:)

 

Egyéb raktár:

 

Aszód, Debrecen 2db, Lőrinci, Piliscsaba, Székesfehérvár 2db, Szolnok 2db,

 

 

 

Előzmény: mezenguz (209)
mezenguz Creative Commons License 2005.01.15 0 0 209
Helló!

...csak csatlakoznék az előttem szólóhoz,az irány kelet,s mivel az R-300-as több,mint 11m magas volt,kell egy magas épületnek is lennie,vagy egy kellőképpen álcázott,de mégis magas bunkernek,ahol a felemelt rakétával"szárazon"is lehet gyakorolni..Tapolcán is volt ilyen, a 3-as számú,lakóépületnek nézhető,pont egy indítójármű és a felemelt rakéta fért el benne...
Annak idején(90-91)a mostanában újraindult Reform újság írt egy cikket a császári és a baji laktanyáról fotókkal..kár,hogy már az enyészeté lett azóta,pedig sokáig őrizgettem a példányt(bocs,Császár csak raktár)..amúgy Császártól észak-északkeletre kell keresni eme helyet?Tótvázsonytól merre,nyugatnak,s Tab?
Előzmény: Hpasp (208)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.14 0 0 208

Mondjuk egy rakéta dandárt én a hegyekben, az érdőben rejtenék el...

... pláne ha van a közelben természetvédelmi terület :)

 

`Vigyázó szemeteket keletnek vessétek!`

(c8

Előzmény: rali (207)
rali Creative Commons License 2005.01.14 0 0 207
Nem volt az olyan nagy telep....
Előzmény: Hpasp (206)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.14 0 0 206

Szia!

 

Mint írtam, nem vitázni akarok, főleg nem esetleg okosabbakkal vagy hivatalos allokációs táblázatokkal!

 

Vitázni én sem tudok, mert nem vagyok helybéli, soha nem jártam ott, és a táblázataim is tévedhetnek.

 

Viszont kitartok amellett, hogy Tatán, vagy Tata közelében nem volt más szovjet bázis, csak a baji (Legalábbis tudtom szerint). Főleg nem akkora, ahol egy SCUD dd. elfért!

 

Azért egy SCUD dandár nem a világ,

18db indító jármű, és vagy 100 teherautó, 1200 katonával.

 

Viszont a baji laktanya hatalmas volt, nagyszerű logisztikai és szervíz háttérrel.

Ha gondolod, vagy van más jelentkező a közeljövőben egyszer bebarangolhatjuk, hátha találunk ott valami SCUD-ra utaló jelet! (Sajna Hamburger most nem lesz elérhető egy darabig)

 

Egy marha nagy belmagasságú termet keressetek. (legalább 12m :)

 

 

 

 

Előzmény: Münci (205)
Münci Creative Commons License 2005.01.14 0 0 205

Möszjő Hpasp!

 

Mint írtam, nem vitázni akarok, főleg nem esetleg okosabbakkal vagy hivatalos allokációs táblázatokkal!

Viszont kitartok amellett, hogy Tatán, vagy Tata közelében nem volt más szovjet bázis, csak a baji (Legalábbis tudtom szerint). Főleg nem akkora, ahol egy SCUD dd. elfért! Viszont a baji laktanya hatalmas volt, nagyszerű logisztikai és szervíz háttérrel.

Ha gondolod, vagy van más jelentkező a közeljövőben egyszer bebarangolhatjuk, hátha találunk ott valami SCUD-ra utaló jelet! (Sajna Hamburger most nem lesz elérhető egy darabig)

Egy érdekes momentum: valamikor 1980 körül két hk is kiégett a Baj határában lévő hk műszaki állásban (talán a gpu-k beállítására szolgált?) Az egyik fel is robbant, lement a tornya. A helybelik nagyon megijedtek. A gyerkőcök viszont még hónapok múlva is hk alkatrészekkel (meg gpu lőszerrel :-( ) játszottak :-) 

 

Tisztelettel, Münci

Előzmény: Hpasp (204)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.14 0 0 204

Szovjet laktanya Bajon volt. Egyes részei (talán az alapterület többsége is) átnyúlott Tatai területre, de az összes hivatalos, általam ismert bejárat (egy műszaki kivételével talán) Bajon volt.

 

Jaja, bár nállam két ruszki egység van Tatán jelezve.

A 19. Gárda Páncélos Hadosztály egyik páncélos ezrede T-64B harckocsikkal(alighanem erről beszéltél:),

és a 28. Hadsereg alárendelt Hadműveleti Rakéta Dandára SCUD rakétákkal.

Előzmény: Münci (203)
Münci Creative Commons License 2005.01.14 0 0 203

Möszjők!

 

Hadd ugassak bele egy picit, mint helyileg érdekelt :-) Tatán dolgozok, a szomszédban élek.

Szovjet laktanya Bajon volt. Egyes részei (talán az alapterület többsége is) átnyúlott Tatai területre, de az összes hivatalos, általam ismert bejárat (egy műszaki kivételével talán) Bajon volt. Ott volt a tiszti lakótelep, a körletek, a szociális épületek. A helybeliek is mindig baji laktanyának hívták.

Páncélosok bőven állomásoztak ott, (szemben volt az 1. lépcsős Tata :-) ). Gondolom lgv. rakétáik is voltak, így logikus.

Nem kötözködni akarok, pláne nem esetleg a hivatalos "papírokkal", csak a személyes ismereteimet szertném a nyilvánosság elé tárni

 

Tisztelettel, Münci

Előzmény: Hpasp (200)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.14 0 0 202

Valahol azt olvastam,hogy 171 helyen települtek,plussz kiegészítő települési helyek,összesen kb.230 helyen..

Összesen 171 helyőrség, 340 telephely.

 

Az alábbi lista teljes, csak egy adott településen, illetve a körülötte több objektum is lehetett.

A nem állandóan őrzött cuccok nincsennek benne, lásd Csákvári reptér.

 

Előzmény: mezenguz (201)
mezenguz Creative Commons License 2005.01.14 0 0 201
Helló mindenkinek!

kiegészitések:
Földes/tartalék reptér/727gv.obap,88.gvapib,forrás:Vándor Károly:A szovjet légierő Mo.-on és Ausztriában.
Kunszentmiklós/lőtér/,főleg a szárazföldi csapatok mellé rendelt harci helikoptercsapatok használták,de volt szerencsém a 80-as évek végén a tököli,ill. a lacházi MIG-29-eket is látni itt lőgyakorlaton...

Hpasp!

Fertőd légvédelem volt,vagy híradó?Valahol azt olvastam,hogy 171 helyen települtek,plussz kiegészítő települési helyek,összesen kb.230 helyen..

..valakinek még eszébe jutnak helyek,írjon!
Előzmény: Hpasp (200)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.14 0 0 200

Naszóval a HazánkbanIdeiglenesenÁllomásozóSzovjetCsapatok a következő állomáshelyeken tartott minket `felszabadítva:

 

Aszód
Baja
Balatonfüred
Berettyóújfalu
Cegléd
Császár
Debrecen
Dombóvár
Dunaföldvár
Dunaújváros
Esztergom
Etyek
Fertőd
Gödöllő
Győr
Hajmáskér
Hantháza
Herend
Igal
Inárcs
Kalocsa
Kecskemét
Kiskunhalas
Kiskunlacháza
Kiskunmajsa
Komárom
Kunmadaras
Lepsény
Lovasberény
Lőrinci
Mád
Mátyásföld
Mezőkövesd
Mosonmagyaróvár
Mór
Nádudvar
Nagyatád
Nagykőrös
Nyíregyháza
Óbuda
Örkénytábor
Pápa
Pétfürdő
Piliscsaba
Polgárdi
Sárbogárd
Sármellék
Sashalom
Szeged
Székesfehérvár
Szentendre
Szentkirályszabadja
Szolnok
Szombathely
Tab
Tác
Tamási
Tápiószentmárton
Tapolca
Tata
Tolna
Tótvázsony
Tököl
Újmajor
Vác
Vecsés
Veszprém
Záhony
Zalaegerszeg
Zelemér

Jó bogarászást!

(c8

 

Ja és természetesen Nagytevel...

Előzmény: Törölt nick (194)
Oldbiker Creative Commons License 2005.01.14 0 0 199

Hello

 

Én 1992-1993-ban szolgáltam a 11. Duna Légvédelmi Rakéta dandárnál a Vasvári laktanyában. A javitószázadnál voltam gkvez, igy elvileg minden hozzánk tarzózó támaszponton megfordultam. Emlékeim szerint ahol ténylegesen rakéták voltak a következők:

-Tinnye

-Úny

-Zsámbék

-Pilisszentkereszt 

-Etyek

-Biatorbágy

-Alcsútdoboz

-Sárbogárd

-Felsőpakony

-Kerespes

 

A hozzánk tartózó nagyobb laktanyák:

-Nagytarcsa

-Szentendre

-Gyál

-Börgönd

 

 

M.T. Creative Commons License 2005.01.13 0 0 198

Én 79-80-ban szolgáltam Börgöndön a Csapatrepülő Parancsnoksághoz tartozó, akkor még nem Asbóth nevét viselő (valamilyen számú) ezredben, mint hiradó álls.pk. A laktanyán belül újabb, nagyon magas kerítésen belül voltak rakétások, akikről semmit nem tudtunk, tudhattunk. Egy másik, szintén rakétás objektum a Szfv.-Börgönd összekötő útról valóban nyugatra nyílt.

Valamikor '99, vagy 2000 táján jártam a börgöndi laktanyában akkor, amikor repülőnapot tartottak. Levideóztam a volt körletemet, meg a tiszti lakótelepet, művházat, sporttelepet, stb. Bementem a rakétás részre is. Találtam néhány nagy belmagasságú helyiséget is, de más érdekeset nem nagyon. Akkor már minden épület használhatatlan volt. Az objektumot őrzők a laktanya bejáratánál lévő, volt közértet tették maguknak rendbe. A repülőteret üzemeltetők egy épületet tudtak maguknak használhatóvá tenni, ez a startnál a tüzoltó autók volt depója.

Előzmény: szjmh (196)
mezenguz Creative Commons License 2005.01.13 0 0 197
Helló!

Kérdésem lenne:a Gárdonyt Pusztaszabolccsal összekötő út mellett is lokátorosok vo
ltak,vagy tévedek,mintha olvastam volna róla..

Matiz!

Megnéztem a péceli képeidet,igaz egy másik topik kapcsán...Gyömrőt szívesen megnézném,még nem tudom mikor..az az igazság nekem Szszállás közelebb van/20km/,neg kszmiklósi lőtér is,ha el tudom csípni a fotósomat lehet a hétvégén megtekintjük eme objektumokat...off topik:nem tudnál küldeni mozgópostáról képet/ha már 11,5 évet ott dolgoztam,csak egy kis nosztalgia..!/
Előzmény: szjmh (196)
szjmh Creative Commons License 2005.01.13 0 0 196

Sziasztok!

Budai oldal utánszállítás - Börgönd!? Szerintem...

Nyeva utánszállítás - Börgönd! (90-es években biztosan! De akkor már Gyömrő bezárt!)

Bocsánat, azt tudtam, hogy 2001-ben inkurrencia raktár lett Mezőfalva, csak azt hittem, már megszabadult tőle a HM...

Sárbogárdi ezred HÁP - Bogárd és Mezőfalva között, plusz a szokásos adóházak...

Dunavarsányról semmit sem tudok.

A börgöndi vasútvonalhoz közelebb volt a lérak. tech. osztály. (Nyugatra?) 91-ben még ott volt az Asbóth Oszkár futárrepülő ezred - azt hiszem, MI-2-esek voltak. Akkor még sokan laktak kinn. 94-ben már senki nem lakott a lakótelepen, csak a három emeletes felújított nőtlen szállón - hatan. Azok, akik akkor ott dolgoztak, többségükben Fehérvárról jártak be. (Vagy ki. :-) ) Valaki járt arra mostanában? 94-ben valami civil cég is működött ott, talán darukkal foglalkoztak.

 

Hpasp Creative Commons License 2005.01.13 0 0 195

A Nyeva osztályoknak hol volt a technikai bázisuk?

 

A budai oldalon lévő osztályoknak biztos, hogy Gyömrő volt a technikai bázisuk???

Ez nem hangzik jól...

... komolyabb esetben a pesti dugóban vesztegeltek volna az utánpótlás rakéták...

 

Előzmény: szjmh (191)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.13 0 0 194
Húúú mennyi minden van itt :)) Örülök a topicnak és a benne felhalmozódó rengeteg információnak!

Pár dolog ami eszembe jut.

Isaszeg és Nagytarcsa: Isaszegről Pécel felé haladva Nagytarcsához vezet egy leágazó út. Ezen az úton haladva, mikor felérünk a dombtetőre, először egy kerítéssel lezárt, nagyon eltakart telepet találunk, jelölés nélkül. Aszfaltos út megy be, az út levezet egy völgybe, nem látható mi van ott. Az út túloldalán pár száz méter után egy másik bejáró van, MH légierő ellátó bázis vagy mi a szösz. Aztán továbbmegyünk, és lesz egy leágazás a híradós laktanyához. Nagytarcsa előtt közvetlenül pedig egy "hagyományos" laktanya van. Ez így 4 külön résznek tűnik. Közelebb nem mentem, nehogy seggbelőjön valami féleszű :)

Kunmadaras, orosz laktanya. Motoros találkozón voltam lent anno, tök jókat lehetett motorozni a HATALMAS laktanyában. Saját iparvágány hálózat kiválló állapotban. Több repülő fedezék, Lenin portréval, feelinges. Épületek rozzantak. A találkozón egy Jak(?) repülő ment fel s alá, beleillett a hangulatba.

Kalocsa, AKK és orosz laktanya. Az AKK vendége voltam sajnos, hál istennek mára kiürült (remélem porig rombolták és az ottani tisztek mind alkoholisták (már akkor is azok voltak igazából). Ennyit a szép emlékekről. Ide nem jön be az iparvágány, elmegy mellette.
Orosz laktanya: fasza kis repülőtér, kiválló állapotú betonnal, romos épületekkel. Az épületek egy részéből lakótelep lett, akkor készült. Iparvágányok többfelé ágaznak el, üzemanyag lefejtőre konkrétan emlékszem holmi menetgyakorlat alkalmával. Jellemző a méretére, hogy a 25km -es menetgyakorlat két szűk kör volt a laktanyán belül, és nem végig a kerítés mellett. Khm, khm. Repülőgép fedezék volt, de kevesebb, mint Kunmadarason. Épületek: ugyanazok a típusépületek.

Tápószecső: iparvágány fém keresztaljakkal, egy szem váltó van bent. Működik még, őrzik keményen. Van bent kiállított harckocsi, MiG, miegymás. Fegyver raktár is. Tesó mesélte, hogy a bejáratnál leadta a megrakott Csepzont (fegyvereket hoztak), elvitték, kipakolták, visszahozták, de a km számlálón 7km volt a differencia. Egy családtak 56-ban szintén lelátogatott oda, emlékei szerint nagyon nagy pinceraktárak vannak, teherautóval mentek le és hoztak fegyvereket. Ezt a kis emléket borítsa homály....jó?

Pécel: a képtáram már be volt linkelve, nagyon feelinges hely! Kirándulni is jó, tiszta időben gyönyörű a kilátás.

Gyömrő. Nemrég elautóztam oda, teljesen lakatlan. Apoós ott volt katona, valamilyen légvédelmi egység volt. Most méteres gaz van, kihaltság. Szeretnék bejutni oda körülnézni. CSatlakozó valaki esetleg? :))

És még egy: Boldog. Hatvan mellett található a kisközség, Hatvan-Tura között jobban mondva, tökéletes síkságon. A település mellett egy kis telep, hatalmas bunkerekkel. Őrzik, de üresnek tűnik. Látványos, könnyen megközelíthető. Fotó még nincs, majd lesz! :)

üdv mindenkinek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!