Keresés

Részletes keresés

iater Creative Commons License 2007.01.02 0 0 4255

Pest-Pilis-Solt:

akkor ez mostmelyik süly? :)

Előzmény: iater (4254)
iater Creative Commons License 2007.01.02 0 0 4254

Kedves milyennincs!

 

A motiváció sikeres volt :DDD

 

"akár áttételesen, harmadik armalista család 'közreműködésével' is "

ezt a részt lehetne egy icipicit részletesebben? nem igazán tudom követni...

 

amit egyébként süly-roff(-kőtelek) vonatkozásában még találtam:

 

Pest-Pilis-Solt vármegye 1728. évi regnicoláris összeírása / feldolg. és az elõszót írta Borosy András ; [szerk. Horváth M. Ferenc]. - Budapest : Pest Megyei Levéltár, 1997. - 1-2. köt. - [1]-642, [643]-1298 p. ; 24 cm. - (Pest megye múltjából ; 8/1-8/2.) c. munkában Sülyben öszaírattatik egy Berényi Gergely és egy Pál!!! Ráadásul ahogy a Vallyon-ügyben Kőtelek (s így önkétlenül is Sülly) halottijait (is) tekergettem találtam sülyi Berényieket a XIX.sz. első felében. Vicces lenne, ha kiderülne, hogy 1816-ban ez a Josephus "visszatért" az ősi földre. Vagyis, hogy Szentivánra-Fokorura Sülly-Kőtelekről kerültek a Berényiek...

 

"hogy nem épp a Tisza volt-é eme mozgás közvetítője (ez a későbbiekben is működött, Besenyszög-Nagykörű-Tiszasüly-Tiszaroff)."

s ez sem világos...

 

egyébként ha már itt tartunk ez a monsieur S. nem tűnik egy jó-hű magyarnak... :(

 

Boldog(abb) Új Évet Neked is, s Mindenkinek...

 

iater.

Előzmény: milyennincs (4236)
Ványai Zoltán Creative Commons License 2007.01.02 0 0 4253

Kedves Családfakutatók!

Újabb érdekes adatra bukkantam a Ványai név kutatásával kapcsolatban. Nagyszalontával kapcsolatos az alábbi cikk:

 

"Bocskai István vezetésével a hajdúknak sikerült legyozni a császári seregeket. A hajdúk több csatában is segítettek a bihari foúrnak, ezért a fejedelem szövetségeseinek tekintette oket.
Hajdútelepüléseket alapított és a hajdúknak közös nemességet és címert adományozott.
A városunkba telepített háromszáz hajdú, Kölesér lerombolt várát kapta meg. Mivel a törökök több települést is elpusztítottak, a hajdúk nem maradtak ott, hanem közösen összeadott pénzbol bérbe vették a Toldi család birtokait, amit késobb majd megvásároltak.
Az itt élo emberek zártabb közösségekben éltek. Fo foglalkozásuk a katonáskodás volt.
Közösen harcoltak a jogaikért, akkor is, amikor Mária Terézia az Eszterházy uradalomhoz csatolta a települést. Ezt a száz évig tartó pert a hajdúk soha nem adták fel . Nem fizettek adót az Eszterházyaknak. A pert a magyar szabadságharc idején született közteherviselésrol szóló törvény zárta le.
Bocskai nem érte meg Szalonta város alapítását, mert az adományozás után fél évvel meghalt. Ezt az életmuvet Bethlen Gábor erdélyi fejedelem fejezte be, aki név szerint írásba foglalta a háromszáz hajdút:többek közt ebbe beletartozott: Ványai Pál is.

Szeretnék ezzel kapcsolatban infókat begyűjteni.  Aki tud ezzel kapcsolatban anyagot is megjelölni, nagyon megköszönném. Még mindig a Ványai családfát kutatom, ez egy kicsit bezavart.

Ványai Zoltán Creative Commons License 2007.01.02 0 0 4252

Kedves HSteve!

Köszönöm a válaszod. Ezt írod:"

A Kempelen B. Magyar nemes családok anyagában több Ványait is találtam, köztük szerepel a "Szőke(ványai)" név is." Erről még nem hallottam. Mi a "Szőke(ványai)" kifejezés? 

"A MOL címereslevelei között nem találtam Ványi címert, csak hozzá hasonlót. Kék mezőben három virágszálat tartó kéz - Nagy János címere -. (A kép nem színes, de a színeknek megfelelő jelzéseket tartalmazza.)"

Ványi nem érdekel, azt már sikerült kinyomoznom, hogy az anyakönyvben sima elírásról van szó, nincs hozzá közünk. Nagy János címerét hol lehet megnézni?

Ványai Mátyásról - azon kívül, amit én írtam- nincs semmi féle információ valahol? Egyáltalán hol olvashatok róla? Nem csak a címer érdekelne, hanem Ványai Mátyással kapcsolatban minden. Addig még nem jutottam el a kutatásban, hogy állíthassam, hogy egyáltalán van köze a családunkhoz, - nagy a valószínűsége, hogy csak névrokon - de érdekelne róla minden infó.

Ha tudsz ebben segíteni, örülnék neki és előre is köszönöm.

 Üdv. Ványai Zoltán

Előzmény: HSteve (4247)
iater Creative Commons License 2007.01.02 0 0 4251

szia idrisi!

 

jut eszembe a radixindexről: az ott letöltött forrásokat hol találom meg?

 

most konkrétan a "A Magyar Királyi Államrendõrség feketekönyve", a "A magyar ipar almanachja"-ra lenne szükségem.

 

üdv.

 

Rye!

siker?

Előzmény: idrisi (4250)
idrisi Creative Commons License 2007.01.01 0 0 4250
Tudja valaki, hogy a radixen a februári bővítés milyen új adatokat (könyvek, lexikonok, újságok, stb.) fog tartalmazni?

Aki még nem is hallott a hírről:
RadixIndex
skoumi Creative Commons License 2007.01.01 0 0 4249

Kedves Topiclakók,

 

először is: BÚÉK mindenkinek, jó termést a családfán az idei évben!

 

másodszor: ha közületek valaki kutatja a Kurtág családot, és regisztálta be a genealogia.extra.hu oldalt, (vagy ismeri az illető személyt) kérem, vegye fel velem a kapcsolatot!

 

Köszönettel:

Skoumi

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.31 0 0 4248
Temetői adatbázis készül 2007 első felében, ha van vaalkinek kis temetőről excel file várjuk. http://temeto.tar.hu
HSteve Creative Commons License 2006.12.31 0 0 4247

Kedves Zoltán!

A Kempelen B. Magyar nemes családok anyagában több Ványait is találtam, köztük szerepel a "Szőke(ványai)" név is.

A MOL címereslevelei között nem találtam Ványi címert, csak hozzá hasonlót. Kék mezőben három virágszálat tartó kéz - Nagy János címere -. (A kép nem színes, de a színeknek megfelelő jelzéseket tartalmazza.)

A címerekkel kapcsolatos ismereteket és a családi címereket a következő címen meg tudod nézni: www.arcanum.hu/mol/   A Magyar Országos Levéltár címereslevelei

Üdvözlettel: István

 

Előzmény: Ványai Zoltán (4245)
kajra Creative Commons License 2006.12.31 0 0 4246

 

      Kedves családfakutatók!

      Kívánok az új esztendőben Mindenkinek eredményes kutatást és természetesen

      az ehhez szükséges kitartást és jó egészséget!

 

Ványai Zoltán Creative Commons License 2006.12.31 0 0 4245

Kedves Családfakutatók!

Minden kedves családfakutatónak nagyon békés, boldog új esztendőt kívánok és sikeres kutatást.

Egyúttal egy kérésem is lenne:

Kedves Családfakutatók!

Segítséget szeretnék kérni Ványai Mátyással kapcsolatban.

   Ványai Mátyás, Szőke Márton s ennek neje Göncző Katalin, végre Nagy Máté részére 1654. évi okt. 28-án adományozott armalis kihirdettetett 1655. évben. (1655. év 26. jkl.)”

 

Találtam azonban feljegyzéseket egy Ványai Mátyásról. Heves Vár Megyéhez fűződik az 1650 körüli nemesi névsorban, szerepel. A névsort itt olvashatod, Találtam róla még információt Orosz Ernő: Heves és a volt Külső-Szolnok egyesült vármegyék nemesi családjai című, 1906-ban kiadott könyvében. Amit itt olvashatsz.

 

Szeretném Ványai Mátyás címerét megkapni, fotóját vagy valami hasonlót.

Kérem, aki tud ebben segítsen.

A család számos tagja 1807. évben bizonyságlevelet nyert.
     Czímer az armalis másolata szerint: Kék pajzsban koronából könyöktől kiemelkedő s 3 fehér liliomot tartó vértezett kar; sisakdisz: a pajzsalak; takarók: arany-kék, ezüst-vörös. (1807. év 794. sz. 1137., 1294. jkl. 1806. év 760. sz. 1499. jkl.)

Ez lenne a címer leírása?

Üdv. Ványai Zoltán

 

kezdi Creative Commons License 2006.12.31 0 0 4244

Kondoros is meg van, '75-ig (halottak)

Ez év juniusában mentettem le Igált:
Születtek 1895-1906 VAULT INTL Film 2060545 Items 2-3

Most,
Születtek 1907-1914 -- Házasultak 1907-1933
Házasultak 1934-1944 -- Halottak 1907-1974

A 30/60/90 éves törvény szerint akkor ezeket 2004-ben filmezhették.
Előzmény: Stefan- (4243)
Stefan- Creative Commons License 2006.12.31 0 0 4243

Szia Laci!

 

Amennyire elnézem, egész Pest megyéről polgári anyakönyvei hiányoznak a filmkatalógusból. Valószínű, hogy az illetékes levéltárak (mint a Pest Megyei és a Győri Városi Levéltár) kimaradtak eddig a filmezésből, de azt nem tudom miért. Nekem az az érzésem, csak akkor kerülnek sorra, ha a többivel végeztek már, az pedig eltart egy darabig - persze bármi lehet.

 

Az pedig saját tapasztalat, hogy a Bp. mostani külső kerületeiben élő emberekkel kapcsolatos anyakönyvi események jó része nem helyben történt és elég sokat kellett tippelnem, hogy akkor Bp. melyik kerületében történhetettek, ha nem helyben.

 

A konkrét kerület meghatározásában

1930-ig (sőt kb. 1940-ig) viszonylag egyszerűbb a helyzet, mert csak 10 kerülete volt Budapestnek, 1919-ig pedig csak 8 anyakönyvi kerület volt, amiből a III. és a X. mint akkori külső kerületek egyből ki is esnek. 1898-1906 között még kevesebb, csak 5 anyakönyvi kerület volt, előtte pedig csak 3 (II., VI., IX.).

 

A születéseknél, halálozásoknál segíthet az, hogy melyik kerületben van egyáltalán kórház, bár nem mindenki kórházban született ekkor még.

Halálozás esetében a temetői irodák adhatnak még segítséget a halálozás helyének meghatározásakor.

A házasságnál, ha nem római katolikus esetleg valaki, akkor szóbajöhető templomok és így a kutatandó anyakönyvi kerületek száma is korlátozott.

Más segítség viszont nincs nagyon. Szóval nem olyan egyszerű a helyzet, így egy-egy eredménynek, főleg ha hamar megvan, nagyon lehet örülni.

 

Üdv,

 

Stefan

 

Előzmény: kezdi (4242)
kezdi Creative Commons License 2006.12.30 0 0 4242
Szia Istvan,
Olvasom a fejlemenyeket Kathy-val, erdekes dolgokat tudsz.
Izgalmas napok ezek a kibovitett Anyakonyvek szempontbol, ma Igal-t talaltam ujitva, hurra.
Vac es Gyor Civil Registration nincs is fenn, lehet hogy ez az elojele, hogy jon az uj?
Szinten BUEK
Laci
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.30 0 0 4241

írj a címemre és

BUÉK

Előzmény: Adrienn345 (4240)
Adrienn345 Creative Commons License 2006.12.30 0 0 4240

Köszönöm szépen a segítséget!

 

Most már csak meg kellene fejteni, hogy mi a 9 illetve 2 jelentése, vagyis mi van a táblázat fejlécébe írva ebben a két rubrikában, én sajnos nem nagyon tudom kisilabizálni...

 

Üdvözlettel:

Adrienn

Előzmény: Törölt nick (4234)
skoumi Creative Commons License 2006.12.30 0 0 4239

Kedves Milyennincs!

 

Ha jól tudom (OSZK gyászjelentések), ennek a nagybócsai Sárközy családnak volt egy tápiószelei vagy környéki ága is... erről esetleg nincs valami infod?

 

Üdv és BÚÉK!

Skoumi

Előzmény: milyennincs (4236)
Stefan- Creative Commons License 2006.12.30 0 0 4238

Valóban nem most kezdődött ez a folyamat, én pl. Fejér és Zala megyei településeknél láttam több mint fél évvel ezelőtt, hogy a teljes kutatható állomány a filmkatalógusba került.

 

Budapest esetében pedig a kerületek szerint haladnak sorba, ott eleve a mindenkori kutatható állományt filmezték, tehát az 1940-es évek elejéig a házassági, 1960-70-es évekig a hallotti anyakönyveket. Most a XIII. kerületnél tartanak a katalógusban, de úgy tudom, a többit is lefilmezték már, előbb-utóbb ott kell lenniük azoknak is.

 

Vidéki települések esetében a házassági és halotti anyakönyvek közül is csak a születésivel egy évjáratúakat filmezték korábban, tehát többnyire 1895-től 1906/1910/1914-ig az összes anyakönyvet.

 

BÚÉK Mindenkinek!

Előzmény: kezdi (4237)
kezdi Creative Commons License 2006.12.30 0 0 4237
Lehet, hogy megindult valami a Budapesti után?

Kondoros Anyakönyve után kutattam Mormonoknál, és mi agy Isten a frissitett van benn ! 1975-ig ! ! ! Ha nem haragszotok be is másolom annyira fel vagyok dulva.

1895-1975 Civil registration of births, marriages, and deaths for Nagykondoros (also known as Kondoros), Békés, Hungary. Text in Hungarian. Civil registration began October 1895.

Biztos van már több is, ez csak a jéghegy csúcsa lehet, ha esetleg valakit érdekel a cím:

FamilySearch.org - Family History Library Catalog
http://www.familysearch.org/Eng/Library/FHLC/frameset_fhlc.asp

BUÉK



milyennincs Creative Commons License 2006.12.30 0 0 4236

Kedves iater !

 

A múltkoriban teljesen más téma kapcsán (messieur <mösziő> Sarkozy) szemembe ötlött valami, ami érdekes lehet a számodra.

A nagybócsai Sárköziek alattyáni illetőségük kapcsán elővettem Scheftsik munkáját, amiben az áll:

"Mihály, Heves- és Külső-Szolnok táblabírája házassága révén a roffi Borbély-családdal került rokonságba."

Nos ez a tiszaroffi Borbély család akkor 'emelkedett' fel, amikor "Balázs II. Rákóczi Ferenc ezredes-kapitánya 1704-ben a fejedelemtől Bura falut kapta ajándékba és a megye 1705-ben hirdette ki az adománylevelet. Ez volt a család tulajdonképpeni megalapítója és eleinte Abádon, majd Tiszaroffon és Jászapátin lakott."

Történt ez azért, mert Szederkényi szerint Szolnokot meghódoltatta. "Szept. hó 10-én Deák Ferencz, Borbély Balázs, Ónodi János mintegy 3000-re menő felkelő sereggel körülzárolták és 10 napi megszállás után szept 21-én rohammal bevették. E kiváló strategiai fontosságu hely megszerzése nagy befolyást gyakorolt Rákóczy mozgalmának további sikereire, főleg Hevesvármegyének meghódolására, miután ezzel szolnoki része csatlakozásának ténye befejeztetett"

 

Viszont, ami miatt írom: Egy időben erősen feltételezted ama bizonyos Joannes Berényi armális mivoltát, s találtál példát a környéken szinte teljes mértékben armális nemesek lakta településre. 1704 előtt ez a Borbély család is egy volt a sok közül.(később Szederkényi nyomon követi a  család szerepét a XIX. sz. követválasztási eseményei közepette is, ill. ezt megelőzően, mint a  tiszaroffi református közösség mentorát és védelmezőjét a rekatolizáció idején)

Nos, ha találsz/találnál kapcsolatot a kisnemesek együtt mozgására és családi kötelékeinek 'belterjes' erősítésére, egy esetleges rokoni kapcsolatra, akár áttételesen, harmadik armalista család 'közreműködésével' is  - nos, akkor karnyújtásra lesz számodra messieur Sarkozy. ;-) Ezzel persze csak a bogarat ültetem el a füledben, de hátha ez motivál. :)

 

Amúgy az jutott még az eszembe, tekintve, hogy Tiszaroff ott van Tiszasüllyel szemben a Tisza bal partján, s Fokorú is lényegében - távolabb Szögtől - a Tisza mellett volt (a védettebb jobb parton), hogy nem épp a Tisza volt-é eme mozgás közvetítője (ez a későbbiekben is működött, Besenyszög-Nagykörű-Tiszasüly-Tiszaroff).

Hogy merre keresd elötte, merre 'járhattak' 1699 és 1751 között, ha nem a Jászság volna a célterület. 

 

BUÉK mindenkinek !!

Előzmény: iater (4228)
kezdi Creative Commons License 2006.12.29 0 0 4235
Kedves kutatók,

Van valakinek kapcsolata RADIX Bogárdi Jánossal? Régebben többször is írtam már neki elõfizetési ügyben, soha nem válaszolt. De nem azért irok most.

Dec. 9-én irtam neki errõl a hibáról amit találtam, és megint semmi, a hiba még mindig ott van.

Most már furcsálom.
Üdvözlettel,
JLK

"janos@bogardi.com

Kedves Janos,
Egy hibara szeretnem felhivni a figyelmet, termeszetessen a Current
country-val problemam:

Place Status County (1913) District (1913) Current country
Sárospatak nagyközség Zemplén Sárospataki Slovakia"
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 4234

és így néz ki "élőben":

 

Előzmény: Adrienn345 (4232)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 4233

http://www.arcanum.hu/mol/

 

Itt kereshetsz az 1715. évi összeírsban

Előzmény: Adrienn345 (4232)
Adrienn345 Creative Commons License 2006.12.29 0 0 4232

Köszönöm ezt az 1715-ös összeírásról szóló információt is!

Honnan származik ez, elérhető erről még több részlet?

 

Majdnem biztos vagyok benne, hogy a listán szereplő Joannes Kiszel az általam keresett személy (aki szintén Joannes volt, 1757-ben született, ágh. evangélikus volt) nagyapja lehet. Azt tapasztaltam, hogy a nevet generációról generációra váltakozva hol y-nal, hol anélkül írták, úgyhogy én azt gondolom, hogy egy-két lépésre lehet a benedekfalviak családfájától (a távolság is 70 km-en belül van...).

Vagy azért ez nem biztos, hogy ilyen egyértelmű?

 

Üdvözlettel:

Adrienn

Előzmény: Törölt nick (4226)
Adrienn345 Creative Commons License 2006.12.29 0 0 4231

Köszönöm a sok hasznos információt, nem is reméltem, hogy ilyen gyorsan kapok választ...

 

Lenne még néhány kérdésem:

- Van-e valakinek személyes tapasztalata a besztercebányai levéltárral?

- Előre be kell-e jelentkezni?

- Előzetesen ki kell-e kérni, amit kutatni szeretnék?

- Kell-e valami engedély?

- Mikrofilmen vannak-e az anyakönyvek, vagy az eredetieket lehet kikérni?

- Milyen nyelven lehet velük értekezni?

 

(Egyébként ágh. evangélikus a keresett személy.)

 

Köszönettel:

Adrienn

Előzmény: huni22 (4227)
kezdi Creative Commons License 2006.12.27 0 0 4230
Szia Stefan,
Olvastam a hozzászolásod, nagyon jó az angolod. Sajnálom, hogy Kate nem fogadta el a felajánlott segitséget, biztos azt hiszi, hogy a filmek holnap kerülnek nyilvánosságra, pedig látom, hogy pl. a szlovákoknál is hogy elhuzzák. Na mindegy, ez az Õ problémája.
Én is kivánok mindenkinek megkésve Kellemes Ünnepeket és nagyon boldog Új Esztendöt. JLK
Előzmény: Stefan- (4219)
kezdi Creative Commons License 2006.12.27 0 0 4229
Kedves tiborpapa,
Megnyitottam a leveleket, es természetessen nem szükséges sajnálkozni, én köszönöm a hasznos tanácsokat. Csak megjegyzés képpen, mindkét névkártyával kapcsolt levél a Junk Mail ládába érkezett, szerencsére átfutattam a leveleken mielött töröltem volna.
Mégegyszer köszönöm, és kivánom a legjobbakat az új esztendõre. JLK
Előzmény: Törölt nick (4216)
iater Creative Commons License 2006.12.27 0 0 4228
Kedves milyennincs!

köszönöm szépen az elismerő szavakat... :) igazán jólestek...

Ezúton szeretnék Áldott Karácsonyi Ünnepeket kívánni Neked, s Mindannyiótoknak, akik életben tartjátok ezt a fórumot... akár csak olvasással, akár tevékeny kutatómunkával, akár kérdésekkel, akár válaszokkal!

iater.

Előzmény: milyennincs (4197)
huni22 Creative Commons License 2006.12.24 0 0 4227

Az anyakönyveknek Besztercebányán kellene lenniük!

 

Katolikus lexikon:

Nagyócsa, Ocsova, v. Zólyom vm. (Očová, Szl.): plébánia a v. esztergomi, majd besztercebányai egyhm. zólyomi esp. ker-ében. - 1397: már létezett. Mindenszentek tit-ra sztelték, a mait 1670: építették. Szentélye egyenes záródású, 1 keresztbolttal, csúcsíves diadalívvel. Hármas hajója boltozott, a főhajóban 3 bordátlan keresztbolt, a mellékhajók igen keskenyek, Ny-i tornya szokatlanul tömzsi. A szentély D-i falában lóhereíves nyílású fülke. - A bal oldali, 15. sz. mellékoltár egykor szárnyas volt. 150 cm széles szekrényében szőlőlombos mennyezet alatt a nagyócsai Mária halála dombormű. Predelláján Mettercia, Szt Joachim és Szt József képe. Oromdísze nincs, tetején Szt Kozma szobra. - A jobb oldali 15/16. sz. mellékoltár szintén szányas volt. 105 cm széles szekrényében Szt Miklós és Remete Szt Antal szobra. Predellájára szegezve, állítólag a régi elégett főoltárból, 3 szárnykép: Krisztus születése, körülmetélése és a Háromkirályok imádása. Tetején Szt János evang. szobra fából. - Lakói 1550 k. ev-ok lettek. 1673: alapították újra. Anyakönyvei 1759-től. Kegyura 1880: Kis Miklós. Anyanyelve 1880: szl. - Filiái 1917: Horhát, Kisócsa. **

 

Nagyócsa hivatalos honlapja - http://www.ocova.sk/

Besztercebányai levéltár honlapja - http://www.archivneusohl.sk/index1.htm

 

Előzmény: Adrienn345 (4221)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.24 0 0 4226

Úgy gondolom, csak Nagyócsa után kell kutakodni (feledve a szóvégi ipszilont), mert biza ott voltak a nemtelen Kiszel (Kiszell) családfők, kétszeresen is:

 

Az 1715. évi országos összeírás   =|=   Zólyom 25. TÉKA

Ocsova, Ocsova, Nagyócsa, Zólyom, Očová, SK

 

Adózók neve: Georgius Holik; Andreas Kolar; Georgius Ohlar; Joannes Pivovarcsik; Petrus Krik; Valentinus Holik; Georgius Kovacs; Georgius Hronyecz; Paulus Petyinza; Paulus Schebo; Joannes Suta; Georgius Mics; Joannes Prichoczky; Jacobus Vigasd; Mathias Jasó; Adamus Ivanics; Joannes Grecsó; Joannes Kiszel; Martinus Pivolus; Joannes Siagi; Jacobus Sterba; Joannes Danko; Thomas Forgacs; Andreas Kiszell; Andreas Sajban; Georgius Antolyik; Joannes Antolyik; Joannes Szedlacsek; Mathias Hricz; Mathias Hanesz; Thomas Visni; Mathias Mics; Adamus Surala; Mathias Gyurecska; Andreas Rajcsok; Georgius Mics; Andreas Szvatko; Martinus Hronecz; Hronka; Thomas Horvath; Joannes Svecz; Jacobus Muncska; Balthasar Hronecz; Georgius Racsok; Georgius Halaj; Joannes Nagyeja; Paulus Vigasd; Martinus Gyebnar; Daniel Hronszky; Stephanus Povazanecz; Georgius Matula; Georgius Vajda; Pulus Kucsera; Martinus Kovacs; Paulus Muncska; Joannes Vranka; Joannes Kovacs; Mathias Groszman

 

biztatással

tiborpapa

 

Előzmény: Adrienn345 (4221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!