Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.30 0 0 4241

írj a címemre és

BUÉK

Előzmény: Adrienn345 (4240)
Adrienn345 Creative Commons License 2006.12.30 0 0 4240

Köszönöm szépen a segítséget!

 

Most már csak meg kellene fejteni, hogy mi a 9 illetve 2 jelentése, vagyis mi van a táblázat fejlécébe írva ebben a két rubrikában, én sajnos nem nagyon tudom kisilabizálni...

 

Üdvözlettel:

Adrienn

Előzmény: Törölt nick (4234)
skoumi Creative Commons License 2006.12.30 0 0 4239

Kedves Milyennincs!

 

Ha jól tudom (OSZK gyászjelentések), ennek a nagybócsai Sárközy családnak volt egy tápiószelei vagy környéki ága is... erről esetleg nincs valami infod?

 

Üdv és BÚÉK!

Skoumi

Előzmény: milyennincs (4236)
Stefan- Creative Commons License 2006.12.30 0 0 4238

Valóban nem most kezdődött ez a folyamat, én pl. Fejér és Zala megyei településeknél láttam több mint fél évvel ezelőtt, hogy a teljes kutatható állomány a filmkatalógusba került.

 

Budapest esetében pedig a kerületek szerint haladnak sorba, ott eleve a mindenkori kutatható állományt filmezték, tehát az 1940-es évek elejéig a házassági, 1960-70-es évekig a hallotti anyakönyveket. Most a XIII. kerületnél tartanak a katalógusban, de úgy tudom, a többit is lefilmezték már, előbb-utóbb ott kell lenniük azoknak is.

 

Vidéki települések esetében a házassági és halotti anyakönyvek közül is csak a születésivel egy évjáratúakat filmezték korábban, tehát többnyire 1895-től 1906/1910/1914-ig az összes anyakönyvet.

 

BÚÉK Mindenkinek!

Előzmény: kezdi (4237)
kezdi Creative Commons License 2006.12.30 0 0 4237
Lehet, hogy megindult valami a Budapesti után?

Kondoros Anyakönyve után kutattam Mormonoknál, és mi agy Isten a frissitett van benn ! 1975-ig ! ! ! Ha nem haragszotok be is másolom annyira fel vagyok dulva.

1895-1975 Civil registration of births, marriages, and deaths for Nagykondoros (also known as Kondoros), Békés, Hungary. Text in Hungarian. Civil registration began October 1895.

Biztos van már több is, ez csak a jéghegy csúcsa lehet, ha esetleg valakit érdekel a cím:

FamilySearch.org - Family History Library Catalog
http://www.familysearch.org/Eng/Library/FHLC/frameset_fhlc.asp

BUÉK



milyennincs Creative Commons License 2006.12.30 0 0 4236

Kedves iater !

 

A múltkoriban teljesen más téma kapcsán (messieur <mösziő> Sarkozy) szemembe ötlött valami, ami érdekes lehet a számodra.

A nagybócsai Sárköziek alattyáni illetőségük kapcsán elővettem Scheftsik munkáját, amiben az áll:

"Mihály, Heves- és Külső-Szolnok táblabírája házassága révén a roffi Borbély-családdal került rokonságba."

Nos ez a tiszaroffi Borbély család akkor 'emelkedett' fel, amikor "Balázs II. Rákóczi Ferenc ezredes-kapitánya 1704-ben a fejedelemtől Bura falut kapta ajándékba és a megye 1705-ben hirdette ki az adománylevelet. Ez volt a család tulajdonképpeni megalapítója és eleinte Abádon, majd Tiszaroffon és Jászapátin lakott."

Történt ez azért, mert Szederkényi szerint Szolnokot meghódoltatta. "Szept. hó 10-én Deák Ferencz, Borbély Balázs, Ónodi János mintegy 3000-re menő felkelő sereggel körülzárolták és 10 napi megszállás után szept 21-én rohammal bevették. E kiváló strategiai fontosságu hely megszerzése nagy befolyást gyakorolt Rákóczy mozgalmának további sikereire, főleg Hevesvármegyének meghódolására, miután ezzel szolnoki része csatlakozásának ténye befejeztetett"

 

Viszont, ami miatt írom: Egy időben erősen feltételezted ama bizonyos Joannes Berényi armális mivoltát, s találtál példát a környéken szinte teljes mértékben armális nemesek lakta településre. 1704 előtt ez a Borbély család is egy volt a sok közül.(később Szederkényi nyomon követi a  család szerepét a XIX. sz. követválasztási eseményei közepette is, ill. ezt megelőzően, mint a  tiszaroffi református közösség mentorát és védelmezőjét a rekatolizáció idején)

Nos, ha találsz/találnál kapcsolatot a kisnemesek együtt mozgására és családi kötelékeinek 'belterjes' erősítésére, egy esetleges rokoni kapcsolatra, akár áttételesen, harmadik armalista család 'közreműködésével' is  - nos, akkor karnyújtásra lesz számodra messieur Sarkozy. ;-) Ezzel persze csak a bogarat ültetem el a füledben, de hátha ez motivál. :)

 

Amúgy az jutott még az eszembe, tekintve, hogy Tiszaroff ott van Tiszasüllyel szemben a Tisza bal partján, s Fokorú is lényegében - távolabb Szögtől - a Tisza mellett volt (a védettebb jobb parton), hogy nem épp a Tisza volt-é eme mozgás közvetítője (ez a későbbiekben is működött, Besenyszög-Nagykörű-Tiszasüly-Tiszaroff).

Hogy merre keresd elötte, merre 'járhattak' 1699 és 1751 között, ha nem a Jászság volna a célterület. 

 

BUÉK mindenkinek !!

Előzmény: iater (4228)
kezdi Creative Commons License 2006.12.29 0 0 4235
Kedves kutatók,

Van valakinek kapcsolata RADIX Bogárdi Jánossal? Régebben többször is írtam már neki elõfizetési ügyben, soha nem válaszolt. De nem azért irok most.

Dec. 9-én irtam neki errõl a hibáról amit találtam, és megint semmi, a hiba még mindig ott van.

Most már furcsálom.
Üdvözlettel,
JLK

"janos@bogardi.com

Kedves Janos,
Egy hibara szeretnem felhivni a figyelmet, termeszetessen a Current
country-val problemam:

Place Status County (1913) District (1913) Current country
Sárospatak nagyközség Zemplén Sárospataki Slovakia"
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 4234

és így néz ki "élőben":

 

Előzmény: Adrienn345 (4232)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 4233

http://www.arcanum.hu/mol/

 

Itt kereshetsz az 1715. évi összeírsban

Előzmény: Adrienn345 (4232)
Adrienn345 Creative Commons License 2006.12.29 0 0 4232

Köszönöm ezt az 1715-ös összeírásról szóló információt is!

Honnan származik ez, elérhető erről még több részlet?

 

Majdnem biztos vagyok benne, hogy a listán szereplő Joannes Kiszel az általam keresett személy (aki szintén Joannes volt, 1757-ben született, ágh. evangélikus volt) nagyapja lehet. Azt tapasztaltam, hogy a nevet generációról generációra váltakozva hol y-nal, hol anélkül írták, úgyhogy én azt gondolom, hogy egy-két lépésre lehet a benedekfalviak családfájától (a távolság is 70 km-en belül van...).

Vagy azért ez nem biztos, hogy ilyen egyértelmű?

 

Üdvözlettel:

Adrienn

Előzmény: Törölt nick (4226)
Adrienn345 Creative Commons License 2006.12.29 0 0 4231

Köszönöm a sok hasznos információt, nem is reméltem, hogy ilyen gyorsan kapok választ...

 

Lenne még néhány kérdésem:

- Van-e valakinek személyes tapasztalata a besztercebányai levéltárral?

- Előre be kell-e jelentkezni?

- Előzetesen ki kell-e kérni, amit kutatni szeretnék?

- Kell-e valami engedély?

- Mikrofilmen vannak-e az anyakönyvek, vagy az eredetieket lehet kikérni?

- Milyen nyelven lehet velük értekezni?

 

(Egyébként ágh. evangélikus a keresett személy.)

 

Köszönettel:

Adrienn

Előzmény: huni22 (4227)
kezdi Creative Commons License 2006.12.27 0 0 4230
Szia Stefan,
Olvastam a hozzászolásod, nagyon jó az angolod. Sajnálom, hogy Kate nem fogadta el a felajánlott segitséget, biztos azt hiszi, hogy a filmek holnap kerülnek nyilvánosságra, pedig látom, hogy pl. a szlovákoknál is hogy elhuzzák. Na mindegy, ez az Õ problémája.
Én is kivánok mindenkinek megkésve Kellemes Ünnepeket és nagyon boldog Új Esztendöt. JLK
Előzmény: Stefan- (4219)
kezdi Creative Commons License 2006.12.27 0 0 4229
Kedves tiborpapa,
Megnyitottam a leveleket, es természetessen nem szükséges sajnálkozni, én köszönöm a hasznos tanácsokat. Csak megjegyzés képpen, mindkét névkártyával kapcsolt levél a Junk Mail ládába érkezett, szerencsére átfutattam a leveleken mielött töröltem volna.
Mégegyszer köszönöm, és kivánom a legjobbakat az új esztendõre. JLK
Előzmény: Törölt nick (4216)
iater Creative Commons License 2006.12.27 0 0 4228
Kedves milyennincs!

köszönöm szépen az elismerő szavakat... :) igazán jólestek...

Ezúton szeretnék Áldott Karácsonyi Ünnepeket kívánni Neked, s Mindannyiótoknak, akik életben tartjátok ezt a fórumot... akár csak olvasással, akár tevékeny kutatómunkával, akár kérdésekkel, akár válaszokkal!

iater.

Előzmény: milyennincs (4197)
huni22 Creative Commons License 2006.12.24 0 0 4227

Az anyakönyveknek Besztercebányán kellene lenniük!

 

Katolikus lexikon:

Nagyócsa, Ocsova, v. Zólyom vm. (Očová, Szl.): plébánia a v. esztergomi, majd besztercebányai egyhm. zólyomi esp. ker-ében. - 1397: már létezett. Mindenszentek tit-ra sztelték, a mait 1670: építették. Szentélye egyenes záródású, 1 keresztbolttal, csúcsíves diadalívvel. Hármas hajója boltozott, a főhajóban 3 bordátlan keresztbolt, a mellékhajók igen keskenyek, Ny-i tornya szokatlanul tömzsi. A szentély D-i falában lóhereíves nyílású fülke. - A bal oldali, 15. sz. mellékoltár egykor szárnyas volt. 150 cm széles szekrényében szőlőlombos mennyezet alatt a nagyócsai Mária halála dombormű. Predelláján Mettercia, Szt Joachim és Szt József képe. Oromdísze nincs, tetején Szt Kozma szobra. - A jobb oldali 15/16. sz. mellékoltár szintén szányas volt. 105 cm széles szekrényében Szt Miklós és Remete Szt Antal szobra. Predellájára szegezve, állítólag a régi elégett főoltárból, 3 szárnykép: Krisztus születése, körülmetélése és a Háromkirályok imádása. Tetején Szt János evang. szobra fából. - Lakói 1550 k. ev-ok lettek. 1673: alapították újra. Anyakönyvei 1759-től. Kegyura 1880: Kis Miklós. Anyanyelve 1880: szl. - Filiái 1917: Horhát, Kisócsa. **

 

Nagyócsa hivatalos honlapja - http://www.ocova.sk/

Besztercebányai levéltár honlapja - http://www.archivneusohl.sk/index1.htm

 

Előzmény: Adrienn345 (4221)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.24 0 0 4226

Úgy gondolom, csak Nagyócsa után kell kutakodni (feledve a szóvégi ipszilont), mert biza ott voltak a nemtelen Kiszel (Kiszell) családfők, kétszeresen is:

 

Az 1715. évi országos összeírás   =|=   Zólyom 25. TÉKA

Ocsova, Ocsova, Nagyócsa, Zólyom, Očová, SK

 

Adózók neve: Georgius Holik; Andreas Kolar; Georgius Ohlar; Joannes Pivovarcsik; Petrus Krik; Valentinus Holik; Georgius Kovacs; Georgius Hronyecz; Paulus Petyinza; Paulus Schebo; Joannes Suta; Georgius Mics; Joannes Prichoczky; Jacobus Vigasd; Mathias Jasó; Adamus Ivanics; Joannes Grecsó; Joannes Kiszel; Martinus Pivolus; Joannes Siagi; Jacobus Sterba; Joannes Danko; Thomas Forgacs; Andreas Kiszell; Andreas Sajban; Georgius Antolyik; Joannes Antolyik; Joannes Szedlacsek; Mathias Hricz; Mathias Hanesz; Thomas Visni; Mathias Mics; Adamus Surala; Mathias Gyurecska; Andreas Rajcsok; Georgius Mics; Andreas Szvatko; Martinus Hronecz; Hronka; Thomas Horvath; Joannes Svecz; Jacobus Muncska; Balthasar Hronecz; Georgius Racsok; Georgius Halaj; Joannes Nagyeja; Paulus Vigasd; Martinus Gyebnar; Daniel Hronszky; Stephanus Povazanecz; Georgius Matula; Georgius Vajda; Pulus Kucsera; Martinus Kovacs; Paulus Muncska; Joannes Vranka; Joannes Kovacs; Mathias Groszman

 

biztatással

tiborpapa

 

Előzmény: Adrienn345 (4221)
gammask Creative Commons License 2006.12.24 0 0 4225

Sziasztok !

 

Kiszely nevű család él Besenyszögön!

Előzmény: Stefan- (4224)
Stefan- Creative Commons License 2006.12.24 0 0 4224

Kedves Adrienn!

 

Sajnos egyelőre Magyarországon nem elérhetőek az anyakönyvek, amit keresel, bár szerintem a mormonok katalógusában előbb-utóbb benne lesz. Ha addig nem ér rá, akkor valószínűleg a besztercebányai levéltárba kell elmenned, ha meg akarod nézni.
Egyelőre kész nemesi családfát se lehet szerezni, ami érintené a kutatásod, mert semelyik alapműben nem említik ezt a nevet Zólyom megyébe, ellenben Liptóban elég sokat. Lehet, hogy ha néhány generációt kutatsz még, akkor "rá tudsz csatlakozni" erre a fára és részben ellenőrizni is tudod talán.

Üdvözlettel,

Stefan

 

NAGYÓCSA; OCSOVA,   OČOVÁ,   ( Banská_Bystrica )
Kerület: Zvolen
Róm.kat.plébánia hivatal
Egyházkerület: Očová a Breziny (ma a következő helységhez
tartozik:Očová), Dúbravy, Iviny és Želobudza (ma a következő
helységhez tartozik:Dúbravy) valamint Hrochoť (Kerület:
Banská Bystrica)
Anyakönyvek: születési: 1768-1895
         házassági: 1777-1893
         halotti: 1852-1895
Index:       születési: 1768-1805
.
Ag. evangélikus lelkészi hivatal
Egyházkerület: Očová, Sebedín (ma a következő helységhez
tartozik:Sebedín-Bečov, Kerület: Banská Bystrica), Zolná (ma
a következő helységhez tartozik: Zvolen)
Anyakönyvek: születési: 1784-1890
         házassági: 1784-1860
         halotti: 1784-1938
http://csaladfakutato.uw.hu/

 

Nagy Iván: Magyarország családai > HATODIK KÖTET > Kiszely család. (Benedekfalvi.)
Kiszely család. (Benedekfalvi.)
Liptó vármegye egyik régiebb előkelő családa; mely azon megyében fekvő Benedekfalvára az Andreánszky, Dettrich, Dluholuczky családokkal együtt 1570-ben uj kir. adományt nyert. – Liptó megyéből elszármazott a család Borsod, Gömör, Szatmár, Zemplin vármegyékbe is.
Családfája [1], bár nem teljes, – következőleg jő le:
Kiszely János (Justh Erzse); János; János; András; Mihály; Magdolna (Dettrich Fer.); Zsuzsa (Cserniczky Gáspár); Klára (Potoczky Ged.); Krisztina (Joob Sándor); Boldizsar; Gáspár.; András; Antal.; Péter. 1819.; Kata.
Liptó megyében jelenleg is birtokos a család Benedekfalván, stb. János Liptó megyének 1837-ben főszolgabirája, 1844-ben alispánja volt.
József 1844-ben Liptó megye esküdtje.
Nógrád megyében az 1732-ki nemesi vizsgálatkor Kiszely János Liptó megyétől 1717-ben kiadott nemességi bizonyitványnyal igazolá nemességét [2]. 1755-ben Nógrád megyében él Ignácz.
Gömör megyében Kiszely Julianna Antony Sámuel csetneki ev. lelkész neje 1738-ban veszté el férjét [3].
Kiszely Pál 1810-ben több megyék táblabirája és udvari kanczellariai agens Bécsben; 1815-ben egyszersmind kir. udvarnok. (Aulae familiaris).
Kiszely Péter él 1819-ben, neje Pap Judit.
Kiszely Julianna Mariássy Károlyné 1819-ben.
Zemplin megyében e század elején birtokos a család Hoor és Kladzány helységben [4].
Szatmár megyében birtokos Fejér-Gyarmaton, és Kiszely György 1806-ban Hodászon [5].
Borsod megyében Kiszely József 1844-ben csendbiztos.
A 267. lapon mondottakhoz adandó még, hogy e család egy ága Erdélybe is beszármazott, nevezetesen Kolos emgyébe, hol Kiszely András 1810-ben árvaszéki biró, 1827-ben altörvényszék elnöke. Ugyanott találjuk Domokost, és Farkast, kinek neje Zambó Róza; ennek leánya Viskyné a Szilágyban él.

 

Kempelen Béla: Magyar nemes családok > 6. kötet >
Kiszely (benedekfalvi) Törzsökös liptómegyei család, mely innen más megyékbe is elszármazott. – Az 1754/55. évi orsz. nemesi összeiráskor Liptómegyében András, Benedek, Mihály, János, Sándor, 2 Mátyás, László, Menyhért, István, József, Pál, Boldizsár; Nógrádmegyében Ignácz fordulnak elő az igazolt nemesek között.
Kiszely-családbeliek. Az 1754/55. évi orsz. nemesi összeiráskor Beregmegyében György; Gömörmegyében Ezekiel, Jakab, András, István, János; Szatmármegyében György; Turócmegyében János, András; Zemplénmegyében Mihály igazolják nemességüket. – Valószinüleg mindannyian a „benedekfelvi” K.-család tagjai. – Vö. Forgon II/29.
Kiszely. Címereslevele (1609.) Gömörm. lt.-ban.
http://nfo.arcanum.hu

Előzmény: Adrienn345 (4221)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.24 0 0 4223

Irj az alábbi címre, biztosan kapsz jó tanácsokat:

Sztrányai Gyurka és Ildi sztranyai@vnet.hu

Előzmény: Adrienn345 (4221)
azsur Creative Commons License 2006.12.24 0 0 4222

Karácsony napjára szépen

virradjatok,

első órájában békébe

jussatok,

valakik e háznak lakosai

vagytok,

az Úrnak áldása szálljon

Tereátok!

Szívemből kívánom!

 

Mindnyájatoknak köszönöm az egész évben nyújtott segítségét!

azsur

Adrienn345 Creative Commons License 2006.12.23 0 0 4221

Kedves családfakutatók!

 

Megakadtam a saját kutatásomban egy ponton. Talán valaki tud egy pici információval segíteni, ami lehetővé teszi a továbblépést. Most fordult elő először, hogy a jelenlegi országhatárt túl kellene lépnem a kutatásban. Ebben viszont még nincs gyakorlatom.

 

Egyik felmenőmről, (aki a Kiszely családnevet viseli) a következő információt tudtam meg a a MOL-ban a halotti anyakönyvek mikrofilmes keresésekor: a felvidéken, a Zólyom megyei Ocsovában (Nagyócsán) született 1757-ben. Az lenne a kérdésem, hogy az ő születési (esetleg 1770-80-ra tehető házassági) anyakönyve kutatható-e mikrofilmen, illetve hol keressem azt a mikrofilmet, amelyen ez rajta lehet. Egyáltalán Magyarországon (Budapesten) fellelhetők-e ezek az információk, vagy csak Szlovákiában?

 

A továbblépéshez szívesen fogadok minden hasznos információt.

 

Köszönettel:

Adrienn

papi 57 Creative Commons License 2006.12.23 0 0 4220
Üdvözlök mindenkit! Én nemrégen kezdtem el családom történetét kutatni, e közben találtam meg a fórumot.
A hozzászólások visszaolvasása közben eljutottam a 2003-ban kelt Tova Szilárd által jegyzett 503. számú hozzászólásig.
Az én felmenőim között is űgytűnik megtalálható Gazsi János (Szecső, 1816), ezért szeretném felvenni a kapcsolatot Tova Szilárddal.
E-mail címem: lgazsi@freemail.hu
Köszönöm
Stefan- Creative Commons License 2006.12.23 0 0 4219

Szia kezdi!

 

1895 utáni (állami) anyakönyveket kutatni csak a megyei (fővárosi) levéltárakban lehet, születéseket 1916-ig, házasságokat 1946-ig, halálozásokat 1976-ig. Annyit tudok még, hogy 1980-ig az összes anyakönyvi kötet (másodpéldánya) megvan a levéltáraknak, utána viszont egy sem, mert onnantól nem kellett vezetni a másodpéldányt, hanem elektronikus rendszerben történt az anyakönyvezés.

 

A Polgármesteri Hivatal(ok)ban akkor érdemes próbálkozni, ha leszármazottként kutatsz és a levéltárakban nem kutatható anyakönyvekben van, amit keresel.

Erről többet nem tudok, sokan írtak már róla és fognak is írni még, hogy mi a helyzet pontosan.

Kate-nek megírtam a választ. Amit ő kutat, azt a Fővárosi Levéltárban érdemes megnézni, mivel kutatható adatokról van szó. Filmek is lesznek előbb-utóbb, mivel már lefilmezték az anyagot.

 

Üdv,

Stefan

 

Boldog, Békés Karácsonyt Mindenkinek!

Előzmény: kezdi (4215)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.23 0 0 4218

Milyenvan! :-)

 

Hivatkozott leveled valamelyest félrevezető:

a megyei levéltárakban a 30-60-90 betartásával lehet az állami anyakönyvek másolataiban kutakodni, tehát születés 1916-ig, házasságkötés 1946-ig, halálozás 1976-ig.

 

A főszabálynak így ugyan nem sok értelme van, mert pl. a halálozásnál rendszeresen van születési adat, míg a házasságkötések anyakönyveiben a születési adatok és szülők neve mindig megtalálhatók, de ez láthatóan nem zavarja a levéltárosokat.

 

A rk. egyházi anyakönyvek másolatai általában a püspöi levéltárakban kutathatók.

Saját tapasztalatunk az evangélikus anyakönyvek helyszíni kutatásában van: mindenütt, ahol eddig megfordultunk, nagy készséggel és szeretettel fogadtak minket, illetve mind evangélikus mind református lelkészektől kaptunk, e-mail levélvátás során, hiányzó anyakönyvi adatokat.

 

Ami a mormon filmezést illeti, találtunk már a MOL-ban 1895 utáni, egyházi anyakönyvekről készült mikrofilmeket is!

 

 

Áldott Karácsonyt és békés új esztendőt!

tiborpapa

Előzmény: milyennincs (4209)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.23 0 0 4217

A RadixIndex listán évek óta megtalálhatsz, ha veszed magadnak a fáradságot.

Mindazt megírtam Neked, amit itt csepegtetve szedegetsz össze.

A moromon mikrofilmezés az egész országban folyamatos, a 30-60-90 év betartásával.

Az önálló Kispest 1950 előtti állami anyakönyveinek másolatai (a mai másolatokkal együtt) a Fővárosi Levéltárban vannak. A Kispesti önkormányzat nem szokott e-mailekre válaszolni.

 

Előzmény: kezdi (4213)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.23 0 0 4216

A csatolt fájl a névjegykártyám.

Sajnálom.

Előzmény: kezdi (4213)
kezdi Creative Commons License 2006.12.23 0 0 4215
Kedves Stefan, koszonom a fogadtatast.

Ez tenyleg nagyon jo hir lehet mindenkinek. Van kedved megirni a Kate-nek?
Volna akkor egy kerdesem is, ami lehet hogy folosleges, mert talan a regi Anyakonyvek mar nincsenek is a keruleteknel? Szoval, miert a Fovarosi Leveltarban kutattal, konnyebb ott mint a keruleti Polgarmesteri Hivataloknal?

Udvozlettel,
Laszlo
Előzmény: Stefan- (4214)
Stefan- Creative Commons License 2006.12.22 0 0 4214

kezdi:

 

Üdv a fórumon!

A Fővárosi Levéltárban nekem egy jó fél éve azért nem adtak ki a XX. kerületről anyakönyvi kötetet, mert filmezés alatt volt. Ezt a Te esetedben tekinthetjük akár jó hírnek is. Szóval türelem, meg lesz a többi kerület is filmen.

Előzmény: kezdi (4211)
kezdi Creative Commons License 2006.12.22 0 0 4213
Uzenet!
V. Tibornak, ha esetleg innen irt volna nekem ma "csaladias" cimmel 2 emailt csatolassal, amit ugy nem nyitok meg. Elnezest, de irj elobb csatolas nelkul.
Udv.
kezdi Creative Commons License 2006.12.22 0 0 4212
Kedves K Samu,
Koszonom a gyors valaszt, es orulok hogy pozitiv hir is van. Neked is figyelmedbe ajanlom az elozo, "milyennics'-nek irt uzenetet a Kispesti Varoshaznal valo kutatassal kapcsolatban, ha esetleg erdekel. En kulonben hobby szinten uzom a csaladkutatast, ellenszolgaltatas nelkul, csak segiteni probalok a csaladjuk multja irant erdeklodo elszarmazottaknak.
Udv.
Előzmény: K_Samu (4210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!