Keresés

Részletes keresés

szucsati Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34334
A kaja mennyisége tényleg sokat számít (sok kaja esetén a csigák is gyorsan szaporodnak). Minden típusú kajánál ki kell tapasztalni a szükséges mennyiséget. Egyszerre annyit szoktam adni, hogy a talajig ne (vagy ne sok) érjen le.
Előzmény: Törölt nick (34332)
szucsati Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34333
S ráadásul méretük miatt is könnyebben kezelhetőek az almacsigák.
Én is "áttérnék" ezekre, csak a már korábban leírt problémával küzdök, hogy a kis csigák elszaporodtak (szinte átlátszó házúak), s nem tudok velük mit kezdeni. A 70 litereshez nem találok csigaevő halat, a mechanikus csapdáról meg nem sok tapasztalat van.
Előzmény: Törölt nick (34330)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34332
Ez így igaz, de a legolcsóbb probléma megoldást ajánlottam. Ha az nem hoz 100%-os eredményt tovább keresgélhetünk.
Előzmény: szucsati (34329)
szucsati Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34331

Van (volt) pár tő növényem, amelyek gyökeres oldalhajtásokat (?) hoztak, viszont a középső anyatő elkorhadt, elhalt, silány leveleket hozott. Ezeket kiszedtem, leszedtem a nagyon korhadt, nagyon csúnya részeket, szétszedtem és elültettem őket.

A kérdésem az lenne, hogy ezt ti is így szoktátok, mert az egész akváriumban felkavarodott minden, ami a kövek között volt, igaz, hogy a szűrőm 1-2 óra alatt helyretette. Ezt a műveletet ti is meg szoktátok tenni és/vagy van ennek valami "tisztább" módja?

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34330

Az un. almacsigák nem fognak elszaporodni, ha nem engeded. Ikráit a víz fölötti levelekre vagy az üvegfalra rakja, nagy csomókban, könnyen eltávolíthatod.

A csiga egyébként nagyszerű jelző is. A romló vízviszonyok esetén azonnal kimászik a  vízből, van időd beavatkozni mielőtt halaid és a növények károsodnának.

Előzmény: Looking (34326)
szucsati Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34329

Szerintem valamennyi szerepe lehet a világításnak is. Ilyesmi volt nekem is, de ennek töredése volt a mennyiség a levélszéleken. Amikor lecseréltem a Juwel Daylight-ot Akwa Rynkar Opti Natural-ra, pár nap alatt eltűntek. 1-2 szál látszik már csak. S nemkülönben nagyon szép színe lett az akváriumnak és a halaknak. A halak esetében hozzájárult az új kaja is (sera microgran), sokkal szebb a formájuk, színük.

Sok mindentől függnek a dolgok.

Előzmény: Looking (34320)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34328

Az etetésnél az legyen a gyakorlat, hogy halaid soha ne huzzanak maguk után cérnaszál szerű "ürüléket", a kaja előbb fogyjon el mint megjelenne az ürülék. /Ugyanis az nem ürülék, hanem emésztőnedvekkel kevert, de meg nem emésztett kaja./ Ez szennyezi igazán az akváriumot és a szűrőt is. A gyakori takarítással tönkreteszed az akvárum és a szűrő hasznos baktérium flóráját is.

 

Én az ülepítő előszűrőt feleslegesnek tartom, az általad leírt szűrő megfelelő  szűrőanyagok használatával, megfelelő kezeléssel tökéletesen ellátná a feladatát.

Ha már barkácsolni támadt kedved, próbálkozz inkább denitrátor készítésével.

Alacsony nitrátszint-no alga.

Előzmény: Looking (34327)
Looking Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34327

Mondasz valamit ezzel. Akkor eszerint lesz, csak mert nehéz olykor felmérni, hogy mennyi kellhet nekik.

 

Az a ülepítő-előszűrő dolog az szerinted hülyeség v. érdemes vele foglalkozni?

Előzmény: Törölt nick (34323)
Looking Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34326

2 algaevő (lusták), csiga no.

 

Csigáktól egyébként nem kell tartani? Mármint hogy túlságosan elszaporodnak?

Előzmény: de-guky (34324)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34325

Sajnos nem vagyok abban a helyzetben, hogy ebben a témában gyakorlati tapasztalataim lehetnének.

Mostani hsz-d már értelmezhető, de az előző szvsz. nem állja meg a helyét.

Gyakorlati tapasztalatom szerint általában nem szükséges külön széndioxid bejuttatás az akváriumba, úgyis túltelepítjük halakkal az akváriumot /régebben mértem párszor a CO2 szintet, de általában jó, vagy kicsit magas értékeket kaptam/.

Más kérdés egy un. Holland típusú akvárium, ott viszont levegő porlasztásra nincs szükség.

Ha valaki CO2 trágyázásra adja a fejét, legelőször szerezzen be egy megbizható tesztert, és többszöri teszteredmény után döntsön az adagolás szükségességéről és módjáról. 

Előzmény: de-guky (34321)
de-guky Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34324
Igen, és van e algaevőd , csigáid?
A takarításnak ezek is fontos résztvevői.
Előzmény: Looking (34320)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34323

A feltett képek és leírásod alapján súlyosan túleteted a halaidat.

Szerintem egyyharmadára csökkentheted az eleség mennyiségét, ez megoldja a szűrő gyakori eltömődésének problémáját, sőt az algáproblémát is.

Előzmény: Looking (34320)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34322

Bocs!

barteri

Úgy látszik kicsit raccsolok.  :-))

Előzmény: Törölt nick (34317)
de-guky Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34321
Halálosan ! Szerintem ez egy nagyon megvitatandó téma,
mert a halak részére szükséges O2 beviteléért porlasztunk és a növények növekedéséért, táplálásáért CO2-t porlasztunk.
Na, hogy kell ezt jól csinálni?
Előzmény: Törölt nick (34305)
Looking Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34320

Sziasztok!

 

Először írok ide és remélhetőleg kapok útbaigazítást.

A fotókon lévő algák ellen mi lehet a megoldás?

A levelek szélein vannak, mióta az energiatakarékos ( Philips 20W-->100W) izzót lecseréltem a 160 literes akváriuomomban 3x18W-os fénycsőre. A black mollik előszeretettel fogyasztják, de ez kevés...  A fénnyel lesz a gond? Máshol nem tapasztaltam ilyet.

 

Ja és még egy kérdés: Van valakinek ötlete házilag külső - ülepítő - szűrő készítéséhez? A meglévő külső szűrő (Eheim) elé szeretnék egy átfolyó-ülepítő előszűrőt tenni. Műa. kannával már próbálkoztam+műa. szűrőhálóval, de a kanna sajna túl rugalmasnak bizonyult. A külső szűrőt az akvárium méretéhez választottam anno, de így is 2-3 hét és lehet takarítani a halürüléktől. Na ennek keresnék előszűrőt. Remélem érthető voltam és valaki tud segíteni.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34319
Ha az 50 magasság akkor ne, ha a 35 a magasság akkor megpróbálhatod.
Előzmény: Grenouillemeister (34308)
talpfa Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34318
Ilyen bolt van pl. a Lehel térnél. Itt kapható ilyen fénycső?
Előzmény: smirgli82 (34316)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34317
Anubias barteli.
Előzmény: Marri (34311)
smirgli82 Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34316
pl. Osram márkabolt.
Előzmény: talpfa (34315)
talpfa Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34315

Sziasztok!

 

Keresek olyan akvaritsa vagy bármilyen szaküzletet, ahol Sylvania aquastar t8 fénycső kapható?!

A neten kerestem eddig, de csak webáruházakat találtam. Ha van rá lehetőség inkább személyesen vásárolnék.

 

Előre is Köszönöm!

 

 

Emperor_ Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34314
Nekem 140*40*50(magasság) van 8 mm-es üvegből, felül 2 kereszmerevítő. Alul körbe van merevítve az alja.
A helyedben nem kockáztatnék.
Előzmény: Grenouillemeister (34308)
Missa1 Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34313
Én csak laikusként mondom, szerintem kevés az a 6mm. Nézd meg pl. ezt: http://www.aquadepo.hu/shop/product_info.php?cPath=80_132&products_id=1121.
Igaz, hogy ez egy kicsit nagyobb, de szerintem kell az a plusz 4mm.
Előzmény: Grenouillemeister (34308)
Marri Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34312
betták szaporításáról egy cikk

Egyébként a betták befőttes üvegben való felnevelése helyett én azt a megoldást csináltam, hogy egy nagyobb akváriumba készítettem átlátszó függöny (muszlin) anyagból rekeszekre osztott bettatartót, amit két pálcára fűzve a medencébe lógattam, a medence vízét termosztáttal melegítettem és szűrővel is elláttam. Nem egy mutatós megoldás, de biztonságosabb és összességében nagyobb életteret, optimális hőmérsékletet biztosító megoldás mint az 1 literes befőttes üvegben való tartás.
Előzmény: KeeNee (34309)
Marri Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34311
Az akváriumban víz alatt kivirágzott növényemről egy kép:
vízalatti virág
Marri Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34310

Ha a betta hím párzani akar akkor habfészket épít a víz felszínén. Mindenképp külön akváriumban kell őket tartani, különben nincs esély hogy megmaradjanak az ikrák.

Ha a lányt üldözi akkor szét kell választani őket átlátszó tárggyal, mindaddig amíg a lány érdeklődni nem kezd a fiú után (ilyenkor szép színes lesz és kifeszíti az úszóit). Egyébként meg jó hogyha van búvóhely is a lánynak, ahol biztonságban érezheti magát a váratlanul agresszívvá váló hím elöl elbújva.

Egyébként meg párzás után a lányt el kell távolítani, mert egyrészt a hím üldözni fogja, másrészt a lány felfalja az ikrákat, mert a hím gondozza az ikrákat (fenntartja a habfészket).  A hímet is el kellhet távolítani, mert az ikrák gondozása közben fogyasztja is az ikrákat.

Sekély akvárium ideális az ikrák keltetéséhez. Kevés ikra kel ki és mégkevesebb ivadék marad életben addigra mire kishal lesz belőlük. Amikor kezdenek ivaréretté válni akkor kezdenek veszekedni és megtéphetik egymás úszóit. Ekkor szét kell őket választani. A megtépedt úszó kinő, de nagyon lassan és nem biztos hogy olyan szép lesz, mint elötte.

A lány is lehet agresszív a hímmel és megtépheti.

 

Egyébként könyvek és internetes oldalak is foglalkoztak már a betták szaporításának leírásával.

 

Előzmény: KeeNee (34309)
KeeNee Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34309
Marri!

A hapi Bettám megmaradt, most veszek majd hozzá egy új csajszit. Honnan tudom, ha a hapi elég érett a párzáshoz? Mikor fog habfészket építeni? Van, ahol azt mondják, tegyem kettejüket külön kis akváriumba, van, aki azt mondja, maradhat a többivel együtt... Mit, hogyan csináljak, hogy legyenek bébik? :)
Előzmény: Marri (34307)
Grenouillemeister Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34308

Sziasztok!

 

Van egy 150x50x35 akváriumom ami 6-os üvegből van,de még nem volt benne soha viz!Szerintetek merjek bele engedni vizet vagy ne,mert valaki szerint vékony valaki azt mondja,hogy megfelelő!Fellűl 2 helyen merevítve van!

Marri Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34307

Régebben tartottam bettákat, még szaporítottam is őket. Nem hosszúéletűek, ráadásul mindig verekedtek egymással, nem csak a hímek, még a lányok is. Sőt az udvarlási és párzási időszakot kivéve a hím a lányokat is üldözte, ezért állandóan stresszbe voltak.  

 

Nekem is nagyon tetszenek a betták, de az állandó problémák miatt már lemondtam hogy tartsak.

Előzmény: KeeNee (34306)
KeeNee Creative Commons License 2007.10.02 0 0 34306
Szia!

Hát, minden van, van fűtés is, állandó hőfokon, szűrés is, olyan halak, akik nem bántják egymást, a betta lánynak pasika, stb... De már mindegy, tegnap mikor suliból hazaértem... már a csiga ette a tetemet :(
Nem tudom, mi lehetett a baja, a többi halnak semmi baja nincs, bettán elváltozás se volt.
Előzmény: Emperor_ (34304)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 34305
Ezt Te most halálos komolyan gondolod?
Előzmény: de-guky (34303)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!