Keresés

Részletes keresés

Jolimama Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8498
ráhajtás-Ágnes boldog névnapot kívánok, és mindenkinek, aki szintén most ünnepli név- vagy születésnapját. Szeretettel: Jolimama

Jolimama Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8497
Szép estét Mindenkinek!
A gépem működik, de sajnos minden levél és mail-cím, ami a freemail-re jött, elveszett. A gmailen és citromail-en minden megvan, de aki freemailen kért tőlem valamit, most nem tudom visszaolvasni. Ha tartozom valamivel, írjatok legyetek szivesek a gmail-re
mami7090@gmail.com-ra.

Alig győzöm visszaolvasni.
Csirip, fogom a levelet küldeni, de még most sincs a gépem teljesen készen, de most van itt Gábor, tud segíteni. Nekem is Macaa a 43-as, biztos elírtam.

Erzsike, köszönöm a sugarakat)))

A képtáramba mentettem először dolgokat, azért vannak a privát albumok. Azokat le fogom szedni, ne lepődjetek meg. Aztán eszébe jutott Gábornak, hogy a másik gépemből kivette a vinyót, és arra mentettük a többit. Így azért gyorsabb volt.

szavazatok még nálam hiányoznak, én este 8-kor lezárom a szavazást, addig még küldhetitek.
eicu Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8496

Szia mindenkinek

 

Most én is egy kicsit ide tudtam jönni. Ma itt volt a pici unokám is és ő elfoglalta a gépet. A mama és ő mellette nem igen jut időm netezni. Az anyja a gáztámogatási határozatok miatt állandan túlórázik így most nekem több jut a piciből mint egyébként máskor.  És én ennek nagyok örülök. Nos nem annak, hogy az anyjának sokat kell dolgozni, hanem annak, hogy itt lehet velem a pici.

A férjemnek is programja van most egy kicsit a magam ura vagyok de sajnos nem sokáig.

Elmesélem, hogy hónapokkal ezelőtt elkezdtem egy terítőt horgolni dohányzó asztalra és filé horgolással amit azelőtt még soha sem csináltam.

 

Az érdekessége az, hogy elkezdtem  valamilyen mintából a végén úgy fejezem be, hogy horgoltam ahogy jól esett vagy ahogyan a kedvem tartotta, de mintától lényegesen eltértem.

 

Nem biztos, hogy tökéletes és az sem biztos, hogy ez lesz a legremekebb kézimunka amit valaha meghorgoltak, de jól esik amikor felveszem és belehorgolok néhány sort.

Ha egyszer elkészül akkor megmutatom. A mindenapok gondjai után ez az egyetlen ami kikapcsol pihentet és megnyugtat.

Persze az unokáimat is szeretem, de mellettük azért nem lehet pihenni.

 

További szép estét és kellemés hétvégét mindenkinek.

 

csirip46 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8495

Köszönöm a mellénykém dicséretét. Ugy érzem, hogy egy kicsit megérdemlem a türelemem miatt.

Erzsimama. Megértelek, hogy itózól visszabontani. Ha most valami miatt vissza kellett volna bontanom, akkor biztosan feladtam volna.

Ballarozika. Tényleg nagyon szupi ez a tatyó, gratula.

 

Most pihenésnek elkezdtem egy csipketerítőt. No nem nagyot, egy kicsit.

 

Marikje, remélem, hogy a pozitiv hullámaim utolértek.

 

Ugy döntöttem, hogy nem fogyozóm. Eddig valahányszor el kezdtem fogyozni- rögtön híztam 2 kg-ot. Ezért döntöttem ugy, hogy ezt a szót nem is ejtem ki. Azóta tartom a súlyom. /Bár rám férne pár kiló minusz./

ballarozika Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8494
Igen lehet hátizsáknak is használni, én csak a vállamon fogom használni.
Előzmény: Andi171 (8491)
ballarozika Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8493
zsófimamája!

A vastagabb felvetőfonalból egy szállal csináltam, nem tudom mennyi fonal van benne, de nekem ez úgy készült, mint a Luca széke az alja kerek, és ráhajtásos rövidpálcával van csinálva, ami eleve haladatlan. Az aljánál is van valamennyi ilyen ráhajtásos rövidpálca, a többi egyráhajtásos pálca, receminta.

Előzmény: zsófimamája (8488)
eindor Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8492
Jaj,de jó!!!!!!!!!
Előzmény: evanet (8486)
Andi171 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8491

De jó lett ez a táska is. Ez olyan hátizsákszerű, ugye?

 

Marikje, sok szerencsét!

Előzmény: ballarozika (8485)
Andi171 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8490
Azt hiszem, egy kicsit mindig fáziskésésben vagyok  :-)
Előzmény: Andi171 (8489)
Andi171 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8489

A Lomtárban: az ikonra jobb gombbal kattints, aztán helyreállitás, vagy valami ilyesmi szöveg.

 

Vagy: a programoknál meg kell keresni, és jobb gomb - küldés - Asztal (parancsikon létrehozása)

Előzmény: evanet (8481)
zsófimamája Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8488

 Rozika!

Nagyon jó lett ez a táska, és gondolom haladós is. Egy szállal, vagy dupla szállal készítetetted, és kb. mennyi dkg ment bele??

Előzmény: ballarozika (8485)
Anhel Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8487
Ballarozika! Nagyon jó ez a tatyó!!!

Lányok! kb 1 hete töltöttem fel a képtáramba egy horgolás különszámot, és a lényeget kifelejtettem belőle, egy aranyos nyuszit. Már pótoltam.
Előzmény: ballarozika (8485)
evanet Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8486
Kedves Eindor és Anhel köszönöm midkettőtöknek a segitséget megtaláltam 
ballarozika Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8485
Csirip nagyon szép a mellény a sohanemleszkész ugye mégis kész lett!!!!

Marikje szorítok!


nusa-Szegedről Te merre laksz én is szegedi vagyok


Zsófimamája!
Felvetőfonalból a vastagabból készült ez a táska!!!!

Elkészült a táskám még az aljába kell majd valami műanyag lap, hogy legyen tartása.
eindor Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8484
Szia!Az eszközök között nézd meg!
Előzmény: evanet (8483)
evanet Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8483
Köszi Éva ott van de hogyan tudom onnan kiszedni ?Megpróbálnál megkeresni msn-en hétha előjön?
Anhel Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8482
Évi! A lomtárba nézd meg! én már jártam így!
Előzmény: evanet (8481)
evanet Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8481
egy kis segitség kellene egyszerűen eltünt az msn ikonom a képernyőről hogy tudnám visszahozni?
evanet Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8480

Szép napot mindenkinek nálunk annyira borult az idő aszél is fúj és esik is.

Csirp nagyon jó lett ez a mellény.

Marikje mindent bele sugarak mennek.

Én kb. 2 éve kezdtem el fogyózni, mert már a ruháim bizony szűkek voltak derékban. Én ettem mindent, de az adagom kisebb volt a szokottnál, csak arra kell ügyelni, hogy este 4 óra után már semmit, és háromszor hetente egy könnyű rendszeres félórás tornagyakorlat de ezt rendszeresen kell. Mozgékonyabb lettem és eredmény és lett  

sandrika Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8479
Az én éltetőm a somlói.Tudom, hogy 4 naponta ehetek, így jól bírom, nem esek kísértésbe. A gyümölcsnapon pedig olyat főzök a családnak, amit nem szeretek.Én nem eszek húst, ilyenkor pl. csirkét sütök nekik. Akinek magyas a vérnyomása, VIGYÁZZON! Gyakran ellenőriztesse, mert leesik, lehet hogy csökkentenie kell a gyógyszert.
Előzmény: Andi171 (8469)
nusa-szegedről Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8478

Boqbek (8754)

Príma!

A szomszéd néni vágni fogja a témát. Míg arra vártam, hogy jelentkezel, megtaláltam a minta leírását: furgeujjak.atw.hu / horgolások / ír csipke, 1. minta. Olyan részletesen van lerajzolva, hogy le a kalappal. Csak nyugodtan, lassan.

Elővettem egy aranytartalékot, és mondom, én hogyan csináltam: Lisa kötőfonalból  3-as horgolótűvel, a virág átmérője cca. 10cm. lett, de ez, a pálcák nagyságától és a sziromsoroktól függ. Én tömött közepét csináltam: öt láncszemből gyűrű, ebbe 12 hamis pálca, ebből hat szirom lesz. Minden második hamis pálcába öt láncszem (ez a szirmok alapja) Minden öt láncszembe, hat, egy -ráhajtásos pálca kerül és kész az első sziromsor. Jön a következő: előrenyomom a kész szirmot és a háta mögött öt láncszemből megcsinálom a következő szirom alapját, de ebbe már, hat  két -ráhajtásos pálca kerül, és így tovább. Ajánlom, hogy különböző színű legyen a közepe és a szirom sorok, mind, mert úgy nagyon látványos és vidám.

Én is néni vagyok. Én is három gyereket neveltem (?!) és az imamalom anyák közé tartozom. Ismered: Mindent „szájba rág”, és csak mondja, mondja.

Tehát, munkára fel, sok sikert!

 Ha valami elbizonytalanít, itt vagyok térdelőrajtban, kérdezz, és én majd, csak mondom, mondom…

 

zsófimamája Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8477

Szép napot mindenkinek!

Én is itt vagyok, kezem helyrejött, tudok horgolni!!!!

 

Csirip! Nagyon ügyi vagy, hogy ilyen gyorsan elkészítetted ezt a nemszeretem mintás mellényt, biztosan annál jobban fogod szeretni!:)

 

Marikje! Nagyon szurkolok, de hát Te ügyi vagy, ugyi? :))

 

perzsi Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8476

 

 

Szép és kellemes napot Mindenkinek!

 

Utólag is Sok boldogságot kivánok minden név- és szülinaposnak!

 

Péntek  óta csak olvasni tudtalak benneteket, mert fennt vagyok  a lányoméknál és ezen a gépen minden angolul van. Még azt sem tudtam, hogy kell átváltani a nyelvet.

Marikje! Nagyon drukkolok.

erzsimami Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8475
Briella! Milyen szép egyenes széle. Az azt hogy csinálod, hogy egyszerre több szinű legyen. Úgy értem, hogy a tűn látom, hogy végig fel van szedve és mégsem üt el a kockák szélénél. Külön-külön gombolyaggal?
Előzmény: Briella (8461)
erzsimami Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8474

Csirip! A tiéd legalább elkészült. Én most vivódom, hogy a lányom ruhájából vissza kéne bontanom 20 cm-t. Kicsit szűk lett a dereka, bár azt mondta, majd belefogy, de engem idegesít.

 

Marcsi, Jolika sugarak mennek!!

 

Andi fogyókúrára fel. Én általában akkor találom ki a legjobb kajákat, amikor fogyózom. Bár már régen volt. Holnap kezdem, mert holnap úgy is valami husosat csinálok, és fehérjével kell kezdeni. Bár a kávéról nehezen tudok lemondani, de én csak tejjel tudom inni. Egy ideje már csak édeskével iszom, csökkentve a cukormennyiséget. Az e-mailt arra a címre küldtem. Megkaptad?

Előzmény: csirip46 (8465)
szedit99 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8473
Kedves Csirip! Gratulálok! Én megint félretettem az enyémet. Vannak sürgősebbek.
Előzmény: csirip46 (8465)
eindor Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8472
Szevasztok!Hátha nem sikerült a 2. próbálkozásom sem(((((Akkor 5/36
Előzmény: Jolimama (8464)
Anhel Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8471
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Csirip- Pirike! Nagyon szép lett a mellény!
Marcsi! Sugarak mennek!
Marikje Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8470

Sziasztok Lányok Asszonyok !

Sziasztok most indulok vizsgázi!

Várom a sugarakat 2-től!

Drukkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

Andi171 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8469
Ez tényleg nem is hangzik olyan rémesen. Csak az a baj, hogy én néha nem tudok uralkodni magamon, főleg, ha tudom valamiről, hogy most olyat nem szabad, és akkor egyfolytában azon jár az eszem.
Előzmény: sandrika (8451)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!