Keresés

Részletes keresés

ssneci Creative Commons License 2000.11.09 0 0 59
sziasztok
hackz
Végre nem vagyok egyedül, aki "hisz" a fel-le futásban. Kicsit másként csinálom, de az eredmény ugyanaz.(félmaratonon már 4:08-as km-et tudok futni)
ssneci
pen Creative Commons License 2000.11.09 0 0 58
nyuszi,

Hatásos rábeszélokéd eredményeként ellenállásom mikulásfutás ügyben olvadozni látszik - pláne ha a rózsatop is elkészül addigra ;o))

üdv
pen

Előzmény: R.Anita (56)
hackz Creative Commons License 2000.11.09 0 0 57
IV.kercsaj

Értem ám a tréfát. Értem, csak nem szeretem:-))))

Nem vagy Te véletlenül Káposztásmegyeri? Bár, ha a Szilas Patak mentén futsz, akkor valószínűsíthető. Én a 4 emeletes sárga házakban (szíjgyártó u.) laktam.

.....1:42???
gratulálok, nem te nyerted véletlenül az olimpiát? ;-)......

csak azon a pár másodpercen múlt, amit sajnálatos módon az 1:42 után kellett még illeszteni. Persze amikésikaznemmúlik. Majd a következő paralimpián, ha így haladok.:-))

Üdv

H.

Előzmény: IV.kercsaj (55)
R.Anita Creative Commons License 2000.11.09 0 0 56
"pen (látom, azért még virrasztasz mellettünk :-)
aki téli álmot alszik, annak csak a következő szezonra jár top! ;-)"

Képzeld, nem akar jönni már mikulásfutni sem :((( Rettenetes, most mit csináljunk? Engedjünk a zsarolásnak? Rögtön adni kell neki egy rózsaszín csodatopot... már keresem is az ollómat.
(Ez esetben viszont majd lehet csinálni sztárfotókat a futóbolondok beharangozó oldalához ;)

hackz,
ez a Tőstriatlon jól hangzik, ráadásul egész közel is van hozzánk, felveszem én is a terveim közé...

R.Anita

Előzmény: IV.kercsaj (55)
IV.kercsaj Creative Commons License 2000.11.09 0 0 55
hackz,

1:42???
gratulálok, nem te nyerted véletlenül az olimpiát? ;-)

A hőség meg hozzátartozik a triatlonhoz, az a jó benne, hogy olyan őrültek vagyunk, hogy amikor mások a strandon az árnyékban elaléltan fexenek, és arra alig van energiájuk, hogy a jéghideg söröskorsót a szájukhoz emeljék, mi még mindig képesek vagyunk egy jó 10 km-t futni. (lásd Kiskörei tri., ahol nincs semmi árnyék sem a futópályán)

pen (látom, azért még virrasztasz mellettünk :-)
aki téli álmot alszik, annak csak a következő szezonra jár top! ;-)

hackz Creative Commons License 2000.11.08 0 0 54
Sziasztok futó és triatlonos topiktársak!

Nagyjából vége a versenyidőszaknak, kezdődhet az alapozás a tavaszra. Ehhez javaslom futóknak és triatlonosoknak az ismétléses dombozást (hill repeats).

Keress egy 300-500 méteres emelkedőt, lehetőleg egyenleteset.

Alapos bemelegítés után rohanj felfelé másfél percig, majd kb. ugyanolyan sebességgel lefelé.
Ezt ismételd meg mondjuk négyszer. A sebességet úgy válaszd meg, hogy a másfél perc végére a pulzusod menjen fel a maximumra. Ha nincs pulzusmérőd, akkor azt érezd a végénél, hogy elfogy a szusz!

Ezután hetente emeld az ismétlések számát!

Pár hét után észre fogod venni, hogy a másfél perc alatt egyre feljebb jutsz el.

Ez a fajta dombozás jól erősíti a lábat, és megnöveli a maximális oxigénfelhasználást is. A szakirodalom szerint kíváló gyorsaság fokozó.

Külön előnye, hogy együtt csinálhatják erősebb és gyengébb futók, míg a Hármashatárhegyen az utóbbiak erősen lemaradnak. Persze azért a HHH-t se hanyagoljátok teljesen! :-)))

Jó futást mindenkinek!

Üdv

H.

hackz Creative Commons License 2000.11.08 0 0 53
IV.kercsaj

SZóval Tőstriatlon. A bringapálya csaknem mint az asztallap. Eltekertünk egy 20 km-re lévő faluig, majd vissza. Nagyon kellemes terep volt, az út egész jó minőségű. Frissítés kb 10 km-enként. Az időm valahol 1:17 körül volt. A táv első felén alig észrevehető hátszél segített, amit csak akkor kezdtünk érezni, amikorra már szembeszél lett belőle.

A futás , ha jól emlékszem két kör volt, de inkább 9 kilométer volt mint 10. Kutya meleg volt. A futópályán egy helyen volt egy rövid emelkedő, atöbbi sima volt. Jól lehet rajt menni, máramennyire ez 40 kilométer letekerése után egyáltalán lehetséges. Időm: 46 perc

Összidő: 1:42 meg még valahány másodperc.

Hangulatos, jól szervezett verseny. csak a hőséget volt nehéz elviselni. Ja és míg el nem felejtem, ez az 1999-es évben volt.

Nagy élmény, ha teheted menj el.

Üdv.

H.

Előzmény: IV.kercsaj (51)
pen Creative Commons License 2000.11.08 0 0 52
nyulcsi,

OK, akkor várom a rózsás toppomat :o)

üdv
pen

Előzmény: IV.kercsaj (51)
IV.kercsaj Creative Commons License 2000.11.07 0 0 51
R.Anita, az istenért, hozzá ne NYÚLj ahhoz a remek darabhoz, inkább veszek pennek egy újat! ;-)
Mi lesz akkor az imázsoddal?

hackz
a Tőstriatlonon még nem voltam. Milyen a bringa- és futópálya (szintek vannak-é)? Ott neked mik voltak az időid?

Mindenki!
Voltam olyan ügyes és elhagytam az ellenállásom az usziban. :-(((
Nincs vkinek egy felesleges pár - lehetőleg női méret? Megköszönném...

...az Ironmanhez nem kell tudni úszni." :-D
idézet kedvenc edzőmtől. Így kiragadva a beszélgetésünkből persze nincs értelme, tehát ne reménykedjen senki, de azért tegnap jót derültem rajta.
(Más kérdés, hogy ez a nemúszástudás nála 75 perces 4 km-t takar :-)))

Kedves Csapattársaim!
Kíváncsi vagyok, idetaláltok-e? :-)

R.Anita Creative Commons License 2000.11.07 0 0 50
nyulcsi,

köszönöm a levelet, válaszoltam is.
A sorsom megpecsételődni látszik ;-)

pen,

ha szépen kéred, átszabom neked a mezt topra, jó? Aztán tessék majd viselni is! :)))

R.Anita

Előzmény: IV.kercsaj (49)
IV.kercsaj Creative Commons License 2000.11.07 0 0 49
Na, erre muszáj "beszólnom", kedves R.Anita :-)))))))
Hűha, ezek után nem árt vigyáznom, ha gyuribácsi is publikál a Fb-on!

Mailt pillanatokon belül küldöm, (nyuszis címre :-))) számodra jó hírekkel :-)

pen
köszönöm! Képzeld, nem is tudtam, hogy megörökítettem a PanTeles jelenetet az utókornak, sőt, azt hittem, hogy a BBp utolsó napján történt. Addig vhogy nem dicsekedtek a sztorival...

No, jó úszkálást nekem és minden koránkelő triatlonistának!

nyulcsi

pen Creative Commons License 2000.11.06 0 0 48
Sziasztok!

IV.kercsaj - köszi a képeket!! Profi fotós munkák - a kedvencem változatlanul a Panteles ;o))

R.Anita - ha nekem ilyen szép rózsaszín top-om lehetne.. ;o)))

üdv
pen

R.Anita Creative Commons License 2000.11.06 0 0 47
Tigrincs!

Gondolom futtok/futunk a héten valamikor a Szigeten, akkor majd odaadom a poláros cuccokat, amiket felajánlottam. Te vagy az első, meg különben is rád gondoltam, hogy valószínűleg neked kell majd.

(Képzeljétek, teljesen meg voltam zavarodva, amikor otthon olvastam VT üzenetét "hagyományos" papíron. Egész nap a gépen jönnek-mennek az üzenetek-levelek, és amikor véletlenül rendes papíron kapok egyet, nem tudom, hogy hogy reagáljak rá... nem találtam sehol sem egy Reply gombot :)))

nyulcsi,

bemutatom közös ismerősünket, másik énemet, akit már oly régóta vártál :)))
(ma amúgy is olyan nap van, amikor új emberek bukkannak fel - még gyuribácsi is írt a futóbolondokba!)

R.Anita, csakis rózsaszínben :)

nyuszi_ Creative Commons License 2000.11.06 0 0 46
"Nem lehetne a Váci Napló remek cikkeit vhogy szintén felrakni majd a gyuribácsi-féle honlapra?"

nyulcsi, kívánságod parancs :)))

Ime:
futobolondok.com -> Képek -> A Bécs-Budapestről megjelent írások úton eljuthatsz vágyaid beteljesüléséhez. Egyelőre itt láthatod, de majd aki csinálja a gyuribácsioldalt, az innen le tudja szedni a dolgokat, oké?
Mivel nekem csak a fénymásolat van meg, ezért nem olyan nagyon jó minőségű, ennyit tudtam kihozni belőle.
(Ja és esetleg megkérdezhetnéd, hogy a 3-4. írás melyik számból való, mert a fénymásolaton nem tudom elolvasni.)

nyuszi

Előzmény: IV.kercsaj (44)
IV.kercsaj Creative Commons License 2000.11.06 0 0 45
vastigris
Most kerestem vissza az edzésterves hozzászólásomat, a Fb-n a 720-as.
IV.kercsaj Creative Commons License 2000.11.06 0 0 44
nyuszi :-)))))))
A sorsod a kezemben van. (Ezt te mondtad! :-)))))
Ha már mindenképpen álnéven akarsz publikálni a triatlonos topikban, akkor ajánlom pl. a R.Anita nicket, szigorúan rózsaszín aláírással ;-))))

Nem lehetne a Váci Napló remek cikkeit vhogy szintén felrakni majd a gyuribácsi-féle honlapra?

vastigris/nájlontigris/tigrincs/vascica/vasmacska ;-)
anno írtam a Fb-ra egy edzésterv-féleséget. Nyuszinak már mondtam, hogy Ironmanre készülő csapattársam úszásból 2-szer, bringából és futásból kb. 3-szor teljesített többet az ott leírtaknál úgy, hogy mind3 sportágban komoly állóképességel rendelkezett már.
Tegnap hallgattam a rádióban Kropkót. A riporter azt kérdezte tőle, hogy hogyan lehet képes egy átlagember ilyen irdatlan távok teljesítésére mindenféle károsodás nélkül. Azt válaszolta, hogy rendszeres és fokozatos edzésmunkával, ami egy megbízható állóképességi alapra épül.
(Én azt tapasztaltam nagyon sok emberkével beszélve, hogy hiába volt meg az utóbbi 2 dolog, önhibájukon kívül /munka, vizsgázás, család, stb./ a rendszeresség hiányzott a felkészülésükből, és emiatt nem úgy teljesítették az Ironmant/maratont/féltávot, ahogyan elképzelték.)
A váci Mikulásfutáson - ha tényleg el tud jönni - személyesen is meg lehet majd kérdezni őt, hogy ajánlja-e neked és nyuszinak a 2001-es nagyatádi Ironman teljesítését. Szvsz érdemes lenne mindkettőtöknek várnia 2002-ig.

Ugye, milyen profi befutóképet csináltam rólad?
A vastigris-nyuszi-vazelin-PanTelescsaj sztori megörökítését is nekem köszönhetitek :-) Úgy lett volna az igazi, ha nyuszin éppen a rózsaszín meze van............... :-DDD

Üdv mindenkinek:
IV.kercsaj/nyulcsi/Newl

Hiver Creative Commons License 2000.11.04 0 0 43
Nem nagy cucc! Ma múzeumban voltunk, és rengeteg ironmant láttunk. Volt még ezen kívül nagyon sok ironwoman, meg stoneman, meg mindenféle. :o)
Előzmény: hackz (41)
pen Creative Commons License 2000.11.03 0 0 42
Na ne mondja hogy csak a triatlontól lett ilyen! ;o)))

pen

Előzmény: hackz (41)
hackz Creative Commons License 2000.11.03 0 0 41
Sziasztok!

Kedvcsinálónak egy kép a lokereni (Belgium) Ironman-ről: :-)))))))


vastigris Creative Commons License 2000.11.03 0 0 40
>szia

Ez meg mi akart lenni? Nem túl bőszavú beköszönés. Igaz, én sem vittem túlzásba az elköszönést. ???

Előzmény: lieber kati (39)
lieber kati Creative Commons License 2000.11.02 0 0 39
szia
Előzmény: vastigris (38)
vastigris Creative Commons License 2000.11.02 0 0 38
kivi!
Azt kifelejtetted, hogy a bringát viszont kb 40-es átlaggal nyomnád!

Nyulcsi!
Nem osztanád meg velünk kezdetnek az edzéstervedet? Én örülnék neki. Légyszíves!

vastigris Creative Commons License 2000.11.02 0 0 37
Polar XTrainer Plus (kerékpáros, triatlonos pulzusmérőóra)

Eladó használtan pedálfordulatszám-mérővel v. anélkül! Árat még nem tudok, de ha érdekel vkit megkérdezem konkrétan!

kivi Creative Commons License 2000.10.31 0 0 36
Ez engem is régóta foglalkoztat... :) De sajnos nem jutottam még megoldásra. Igazából nem szeretek úszni, és nem is úszom túl gyorsan. Szerintem a mezőny már a fordítónál lenne a bicajjal amikor én kimászom a vízből. Elég lesz nekem a duatlon is. :)
Előzmény: Hiver (35)
Hiver Creative Commons License 2000.10.31 0 0 35
Szasztok!
Én is itt vagyok, csak hogy teljes legyen a B-Bp csapat!!!

...és ha már itt vagyok, 1x majd én is kipróbálom ezt a triatlon dolgot...

Eddig még csak a duatlonig jutottam, és az tetszett. De a Spuriban találtam egy mondatot, ami rám is mélyen igaz: "Futó vagyok, és kerékpár az aszcendensem. Az úszástól mélyen elhatárolódom." Szóval nem lehet ezt vhogy megúszni szárazon? :o)

vastigris Creative Commons License 2000.10.30 0 0 34
Asszem még senkit sem becéztetek ennyit itt a topicban, mint engem! Köszönöm! Ez tetszik. Folytassátok bátran!
Előzmény: pen (32)
vastigris Creative Commons License 2000.10.30 0 0 33
nyulcsi?
Mi a manó, csak nem bővült a család? :)
pen Creative Commons License 2000.10.30 0 0 32
Te tigrincs, vigyázz magadra!! ;o))
Szerintem üldözd inkább V.P-t Nagyatádon, vagy kergessétek együtt a nyuszit!

pen

Előzmény: vastigris (31)
vastigris Creative Commons License 2000.10.30 0 0 31
Csak nem te fogod futtatni? :)

VP!
Ha még egy kicsit cukkollak, jövőre Nagyatádon új pályacsúcsot döntesz!

nyuszi!
Lehet, hogy kell egy álnév neked ide! :)

Előzmény: V.Péter (26)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.10.30 0 0 30
Jó, hogy kérded: örömmel jelentem, hogy éppen most rakosgatom egyiket a másik után a szkennerbe, még ma este fel is kerülnek a képeid!

Pssszzzt, ti engemet nem is láttatok itten!!!! Csak a nyulcsinak ne szójjj! =;o)

nyuszi

Előzmény: pen (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!