Szia A! Hát azt sajnos nem tudom. Cintia már kicsi korától van fürdetve, így nem fél a víztől és a hajszárítótól sem.
Azért sajna a kaki nálunk is okoz gondokat. Talán többször kéne Bunnyt fürdetned és megszokná. Jobb ötletem nincs. A kezedre meg vigyázz, nem jó ha sokszor összekapar, mert még alleriát is okozhat.
Hát úgy tűnik nem volt jó ómen a "kaki beragadás" emelegetése, mert tegnap mire értem haza? Tiszta "folt" a macska egész hátsó fele, úgyhogy rögtön nekiálltunk az alfele fürdetséséhez. Azt hiszem, nyugodtan kijelenthetem, hogy a Bunny egyáltalán nem szereti a fürdést... erről a mellkasomom és a kezem lévő karmolások bővebben tudnának mesélni.... :)) És a ráadás: éjfél körül ugye jött a nagy kandúr odabújni a karomhoz, erre érzem, hogy valami irgalmatlanul büdös, hát mi történt???? Másodszor is beragadt......, na akkor sírni tudtam volna..... úgyhogy újra az egész elölről....
Kérdés: Hogyan lehet rászoktatni, hogy szeresse a fürdést?
A Bunny pedigree-s macsi...:)) kb. 5 generációra vissza van vezetve a törzskönyve :)) Teljes neve: Midnight Bunny, fajtáját tekintve himalája-perzsa. És kb. 2 hónapja van nálunk. Mi Érden lakunk a barátnőmmel, gyerek nálunk sincs, most még bőven elég a macsi.... :))) Gyönyörű gondozott állapotban vásároltuk a nagyon kedves tenyésztőjétől (akit elég sűrűn zargatok telefonon tanácsok miatt, de állja a sarat).
Fenn vagyok még a macskanevek kvházi hangulatban topikon is. Ápr.1-jén topik szülinapi találkozó lesz. Én is új vagyok, ha gondolod gyere el, csak előtte írj szuszmóknak, hogy jönnél. -Bővebb infót nézz meg a topikban-.
A szomszédban (édesanyáméknál Balassagyarmaton) született és nagyon kedvezményesen vettük. Mi -fiatal házasok lévén- Dunakeszin lakunk és Cintin "gyakorlatozunk" mivel még gyerekünk nincsen. :-)))
Azért állítólag, mert én még nem voltam vele kozmiban.Pedig kéne...mert a fenekén marad a kaki. Beletapad a szőrébe és állandóan nem tudjuk őt mosdatni. Ideje lenne egy kozmetikust felkeresni, hogy kivágja a fenekén a szőrt...
Hát még eddig csak 1x fürdettem, akkor is csak félig. Hát igazából nem csinált semmi extrát, de láttam rajta, hogy kicsit meg van ijedve, meg olyan aranyosan nyávogott egyet-egyet.....
ami a fésülést illeti, azt akkor szereti csak amikor ő is "akarja" és nem játszik éppen, mert akkor nem érdemes próbálkozni vele....
a szemének a mosását viszont hál istennek kifejezetten szereti, amikor már közelítek a vattapamaccsal, már dorombol....
De jó cicakiállításra készülsz?! Elsősorban keress fel egy klassz kozmetikust. Ő szakszerű tanácsokkal tud ellátni. Amúgy a te Bunnyd szerti a fürdést és a fésülést? Cintike imádja!
Igen, ez tényleg jó ötlet, perzsa macska tartással, kapcsolatban és bármiről szívesen olvasnék, mint kezdő macskatartó.
Leginkább az érdekel, hogyan tudnám még szebb állapotban hozni a macskámat, mert az ismerőseim unszolására, április 15-én szeretném benevezni egy macskakiállításra, úgyhogy minden tipp és praktika érdekelne.... :)))
Német macskát ölt a H5N1 2006. február 28., kedd 16:27
Fokozódik a madárinfluenza-helyzet Európában, a német Friedrich Loeffler Intézet közleménye szerint a H5N1 madárinfluenza-vírus okozta annak a macskának a halálát, amit egy észak-német szigeten találtak. Ez az első ismert eset a kontinensen, hogy emlősállat pusztult el a madárkórtól.
A laboratóriumi vizsgálatok a madárinfluenza-vírus H5N1 altípusának jelenlétét mutatták ki egy macskában Németországban - közölte a szövetségi állategészségügyi kutatóintézet (Friedrich Loeffler Intézet) kedden délután. A macskát Ruegen szigetén találták, ahol korábban több mint száz H5N1 vírussal fertőzött vadmadarat találtak a német hatóságok.
Az esetről további részleteket egyelőre nem tudni. Holland tudósok korábban már figyelmeztettek arra, hogy a házikedvencek, így a macskák is hordozhatják a madárinfluenza vírusát, annak az emberre veszélyes változatát is.
Az első ilyen esetet egy thaiföldi állatkertben regisztrálták, ahol nagymacskák - tigrisek - pusztultak el madárinfluenzában, emlékeztet a Reuters. Akkor a vizsgálatok kimutatták, hogy a macska fertőzött baromfihúst fogyasztott. A kutatók szerint a vírus macskáról macskára is terjedhet, arra azonban eddig még nem volt példa, hogy embert fertőzött volna meg madárinfluenzás macska.
Bemásolva az Állatorvosnál járt a macskám c. topikról.
Kissé kihalt ez a topik. Nem kéne fellendítenünk???Gondolom tudnánk hasznos tanácsokat adni, nemcsak egymásnak, hanem idegeneknek is. Pl. akik perzsát szeretnénbek otthonra...stb
Mi az, hogy kicsit?:) Teljesen félreértettelek! Elnézést. Én örülök neki, ha kérdezel! Szivesen válaszolok! Mi is voltunk kezdő macskatartók és Hozzád hasonlóan, sokszor tanácstalanok voltunk. Akitől pedig az első cicánkat vettük, nem nagyon volt segítőkész. A szakirodalomban pedig, nem mindenre kap az ember választ. Általában ami a tenyésztőknek -gyakorlott macskatartóknak- természetes, az egy kezdő gazdinak teljesen szokatlan.
A macskától kapható kórságokkal engem is szoktak fárasztani. Szinte mindenki megtalált már ezzel a környezetünkben. Szerintem, amivel kapcsolatban érdemes olvasgatnod, az a toxoplazmózis. Elég veszélyes lehet, HA KIALAKUL a szervezetben. Ehez viszont, olyan higiénés szabályok felrúgása kell, amit nem sűrűn követ el az ember. Ami még gyakori szokott lenni, az az allergia. Talán gyakori pórszívózással és a textilek gyakori mosásával elkerülhető. A bolhát, rühatkát, férgeket mástól is összeszedheti az ember. Például a most divatos plüss BKV ülések, erre tökéletesen megfelelnek. Mi tavasztól-őszig, ugyan úgy bolhaírtózzuk a cicákat is, mint a kutyákat, mert a kutyák bármikor közvetíthetik a bolhát, még akkor is ha nem fertőzöttek, csak mondjuk, hazacipelnek egy bolhapetét. Ahol pedig bolha van ott féreg is várható. De ez általában csak a kinti állatokra vonatkozik.
EMBERTÁRSAINKTÓL SOKKAL TÖBB BETEGSÉGET KAPHATUNK EL, mint az állatkáinktól. Elviekben is és statisztikailag is. Ha valaki a macskabetegségekkel zaklat, mond meg neki, hogy az ő személye -teste- sokkal potenciálisabb fertőződési góc a számodra:) A féreghajtásra mi is nagy hangsúlyt fektetünk, az összes állatunknál. Bárhonnan benyalhatják és észrevétlenül is fertőzöttek lehetnek az állatok, mert ha sokat kapnak enni, akkor nem sok tünete van a fertőzöttségnek.
Szerintem sem kell más oltást kapnia. Ezek az oltások azért fontosak, hogy más cirmákoktól ne szedjen össze valamiféle komolyabb kórságot. Jóóóóó, igen: a veszettség az emberre is veszélyes. De még kinti cicáknál is elég ritka.
Kicsit félreértettél, engem nem zavar, sőt még tetszik is a dolog csak arra voltam kíváncsi, hogy ez normális dolog-e a macskáknál. Még nem vagyok elég tapasztaltl macskaügyben, mert ő az első macskám. Ja, és még egy-két kérdés, mert látom, hogy nálatok több macska is van, így már "szakértő" lehetsz a témában.
1. Lehet-e valami betegséget elkapni a macskától, ha velünk alszik? (mert anyám már le sem száll rólam emiatt)
2. Most 5 hónapos a macska, eddig 2 db kominált oltást kapott + 2x volt féregtelenítve. Kell-e még neki valami oltást kapnia? (nem kijárós cica, csak a lakásban tartjuk)