Keresés

Részletes keresés

ViolaKer Creative Commons License 2018.08.08 -1 0 15116

Nem írom le Katinkát, sőt szurkolok neki, de egy olyan világklasszis úszó esetében, mint amilyen ő is, nagyon nagy a differencia az egy évvel ezelőtti és a jelenlegi teljesítménye között. Ha ilyen rövid idő alatt ennyit változik negatív irányba, akkor mi lesz vele később? Nem hiába vonulnak vissza ebben a korban már az úszónők, egyszerűen kiégnek harmincéves korukra. Mint írtam, Katinka későn is kezdte a nagy robbantást, így az ő esetében nem lehet elvárni, hogy sokáig öregbítse a magyar úszósport hírnevét. Ettől függetlenül kívánom neki, hogy cáfoljon rá a kételkedőkre. :)

Cseh Laci esetében nem értünk egyet. Csodálatos minden úszó strapabírása és munkája, legyen szó a nagy nevekről, vagy a fiatalokról, de Laci megnyerte azt, amit meglehetett, és ennél tovább ez nem fog nyúlni már. Olimpián 34 évesen már felesleges indulnia, most, a csúcson kellene abbahagynia. Persze, övé az utolsó szó, mindenesetre nem jó nézni, hogy elveri a mezőny olyan számokban is, amelyekben egykoron ő volt az egyik legjobb.

Előzmény: marczy__ (15113)
300C Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15115

Szerintem mindketten mennek tovább, ezt is mondták.

Lesz még rövidpályás VB, jövőre VB és rövidpályás EB, aztán EB és olimpia.

Van bőven idejük dönteni. 

 

Előzmény: ViolaKer (15108)
Eszetlen Tóbiás Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15114

Aszondod, hogy Jencink egy külön kategóriát/szintet képvisel...?

:-)

Előzmény: Tonio 2.0 (15107)
marczy__ Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15113

Én nem írnám le Katinkát ennyire. Két év, aztán vagy sz.r, vagy kalaposinas. Tokió után biztos, hogy vissza fog vonulni. Az úszósportot nem fogja otthagyni, edzőként, sportvezetőként is viheti valamire.

Nem hiszem, hogy Cseh ne venné észre magát, én inkább csodálom őt, hogy még mindig talál motivációt az elit úszáshoz. A 100 pillében még nála is lehet valami ezen az EB-n. Az ő esetében kevésbé lepne meg, ha most visszavonulna, de ezt egyvalaki döntheti el: ő maga.

Milák Tokióban hatalmasat fog szólni, ez nem kérdés. Ajnussal az a gond, hogy Lédeczky Kató verhetetlen, tehát már az éremért is hatalmasat kell majd úsznia.

Előzmény: ViolaKer (15108)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15112

Kapás Bogi győzelmét sem közvetítette valami jól a kis Knézy! Többet vártam volna! :( Nem akarom bántani, de régebben sokkal nagyobb lelkesedéssel volt az érmet nyerők iránt! :)

 

Vagy velem van a baj?

marczy__ Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15111

Ja, igen, én azokra a számokra szorítkoztam, melyeknek már ma van az előfutamuk.

A 400 gyorson az érem borítékolható, ha valaki esetleg meglepheti az egész mezőnyt, az Ajna, de azért a Köhler-Quadarella duónak is lesz ehhez egy-két szava itt is. A másik érmet egy feldobott Bogi szállíthatja, akinek a gyorsasága szintén megvan, de a realitás inkább az, hogy egymást lökik le a dobogóról.

A négyvegyest Dávid szerintem be fogja húzni, Európában nemigen van ellenfele.

 

Közben Rasovszky Kristóf Európa-bajnok 5 km-en!!!

Benne volt, bár az ő eredményeit kevésbé figyeltem, nem Risztov Évának hívják... London előtt itthon testnevelő-edzői körökben sem hittek nekem, hogy az addigi eredményei alapján is hatalmas meglepetést okozhat, és lőn. Kristóf meg szinte pontosan úgy nyert, mint Éva Londonban, pedig tényleg azt hinné az ember, hogy Buda mellett Londonban is csak egyszer volt kutyavásár...

Előzmény: Isthy1 (15081)
Isthy1 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15110

Gyönyőrű volt Rasó! 

Jó volt látni, ahogy elverte a két franciát :)

TD9 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15109

Ezt gondoltam, éreztem már az Eb előtt is. Szomorú ,de hát ez van. Semmi sem tart örökké.

Előzmény: ViolaKer (15108)
ViolaKer Creative Commons License 2018.08.08 -1 0 15108

Tudom, hogy nehezen ment Katinka felkészülése, és talán én vagyok az egyik legnagyobb pártfogója, de az EB-szereplés alapján, ebből 31 évesen már nem lesz olimpia. Sajnos későn robbantott, tíz évvel korábban kellett volna - 25-26 évesen elérte a csúcsot, nyert egy tucat érmet, most pedig kezd egy kicsit kikopni. Érzem, hogy őt is zavarja. Félreértés ne essék, a negyedik hely is szép, ill. összességében nem rossz az, amit a napokban produkált, de árnyéka önmagának. Mindenki csomagot cipel a világversenyekre - vannak, akik nagyobb próbatételeket is, mint ő, de az úszásban az időeredmény számít, nem a körülmények. Kívánom neki, hogy ma nyerje meg, amit meg kell nyernie, de nem lepődnék meg, ha az EB után bejelentené a visszavonulását.

Cseh László ugyanez. De ő már a menthetetlen kategória, nem veszi észre magát. Sokat köszönhetünk neki, de 32 évesen nem tudja felvenni a versenyt a fiatalabb versenyzőkkel és ez minden úszásában megmutatkozik.

A fiatal generációból három úszót tudok kiemelni: Milákot, Kenderesit és Késelyt. Egyelőre a többiekben nem látok nagy fantáziát. Még talán Kapás Bogi lehet képes egy éremre az olimpián, neki nagyon szurkolok.

Amúgy a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt Jakabos nyújtja. Ezért is irritáló, hogy sohasem tudott nagyot nyerni a világversenyeken.

Megnéztem a statisztikákat, a jelenlegi aktív státusszal rendelkező úszok közül Katinka rendelkezik a legtöbb győzelemmel (Olimpia: 3, Világbajnokság: 7, Európa-bajnokság: 13), őt Cseh László követi (Világbajnokság: 2, Európa-bajnokság: 16), majd Kapás Boglárka (Európa-bajnokság: 6). A Verrasztó testvérek 2-2 győzelemmel rendelkeznek, mindketten Európa-bajnokságról. Aztán Jakabosnak és Miláknak 1-1 aranyérme van Európa-bajnokságról.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2018.08.08 0 2 15107

Az úszás kommentátoroknak 5 szintje van.

Legmagasabb, 5-ös szint: szakmailag is hozzá tud tenni (Szántó Dávid). Nálam speciel nem elvárás, hogy a riporter volt úszó-szakértő legyen (persze plusz pont), erre van a szakkommentátor mellette (vagy a stúdióvendégek). Jenő ezt nyilván nem teljesíti.

4-es szint: nem szakértő, de tisztességesen felkészül (emlékeim szerint például Varga Ákos ilyen). tudja az időeredményeket, segít a nézőnek tájékozódni, elmondja a részidőket (az előfutamhoz, legjobb idejéhez képest, stb). Jenő ezt sem csinálja, hiszen ez szerinte "csak játék a számokkal". Ez egy mérhető sportág, így talán nem lenne rossz, ha néha foglalkozna az időkkel. Nyilván nem elvárás ez az 1. előfutamban úszó tök ismeretlen úszónál, de legalább a magyaroknál meg a top favoritoknál képben lehetne. Pl nem lepődne meg azon, hogy Efimova mellen feljön vegyesúszásnál, vagy hogy Bogi 200 pillén lassabban kezd, és a hajrájában bízik.

3-as szint: nem készül fel tökéletesen az időeredményekből, de legalább a versenyt nagyjából korrekten közvetíti (talán Mohai ilyen). többnyire feltűnik neki, ha valaki nem indul, látja, ki vezet a versenyben, 125-nél nem azt bújja, hogy 100-nál ki hanyadik helyen állt. Jenőnek ez sem megy.

2-es szint: ha már a versenyt sem tudja korrekten leközvetíteni, legalább lelkes, és nem ad elő okoskodó, én megmondtam típusú frázisokat (talán Deák-Horváth volt ilyen).

1-es szint: Jenő.

300C Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15106

Hogy elolvasd a cikket.

Előzmény: TD9 (15103)
Isthy1 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15105

Hosszú időre elég is volt belőle ez a mai bő 1 órás adag.

Előzmény: 300C (15096)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15104

Sajnos nem tudunk olyat csinálni, mint az oroszok, hogy a teljes váltót lecseréljük.

Ajna és Bogi konkrétan nem is úszott váltót, Katka is csak egyet. Szegény Jakabos meg Verrasztó az, aki a váltóra jó lesz elv alapon nagyot küzd, csak hát Evelyn elég kevés sajnos.

TD9 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15103

Mi az ,,hogy nem tud veszíteni" ?

Előzmény: ManoSanga (15097)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15102

Még Eric, az angolna is beért.

Előzmény: vélemény (15085)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15101

Zsura biztos nem (sem Katkára), a 200 vegyes után közvetlenül jön a mix váltó.

Max Németh jön Bohus helyett szerintem, meglepődnék, ha nagyon előre tudnánk lépni. Kevés váltóban bevethető emberünk van, állandóan számütközésekkel küzdünk, ezért nem tudunk a legjobb összetételben kiállni.

Előzmény: swimrun6 (15099)
swimrun6 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15100

helyesbítek: Zsu (és Katka) előtte döntőzik 200 vegyesen, így sajnos nincs éremesély 4x100 mix gyorsban... :-(

esetleg Ajna... (vagy Senánszky Petra... ;-)

swimrun6 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15099

Jó volt ez a mix gyorsváltó, Lilu akárhogy bohóckodik az interjúnál, le lesz cserélve Zsu-ra, Ricsi helyett pedig jöhet Nándi és javulhatunk összesen akár 3-4 másodpercet is.

Az 5-6. hely a realitás, de az oroszok után szoros lesz...

Dave985 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15098

A délelőtti termés:

 

-          "Bohus ott van az elején, Holoda picit hátrébb" – Holoda nyert, Bohus visszalépett. –  "Kapcsolunk gyorsan atlétikára."

-          „olyan nevekkel, mint” – henceg, mennyi kiváló úszó nevét tudja fejből (mármint felolvassa)

-          „én egyébként érzem, hogy előrébb fog végezni, mint az a 8. hely” – Biczó kapcsán

-          „természetesen a második 50 itt a fontos, nem az első” - igen, a célt érdemes minél gyorsabban elérni

-          „nem véletlenül mondtam, hogy” – amikor néhány adat igazolja hasra ütésszerű bemondását

-          „Bohus is úszott ma már délelőtt” – a mixváltó előtt

-          „ez 84 században manifesztálódik” – amikor Jenő idegen szavakkal (tudálékoskodással, modorossággal) palástolná hiányosságait

-          mixváltóban bizony nő is úszhat férfi ellen, ez Jenőt megint megtréfálta párszor

ManoSanga Creative Commons License 2018.08.08 -11 0 15097

Hosszú nem tud veszíteni, inkább visszalép

 

https://index.hu/sport/uszas/2018/08/08/hosszu_visszalepes_200_hat/

300C Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15096

Örülök, hogy részese lehettél ennek a délelőttnek Jenővel :)

Előzmény: Isthy1 (15093)
Eszetlen Tóbiás Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15095

Miben úszott ma de. Bohus? Az 50 gyorson, amiben el sem indult...?

:-)

Előzmény: Dave985 (15094)
Dave985 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15094

-          „Bohus is úszott ma már délelőtt” – a mixváltó előtt

Isthy1 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15093

Igen, sajnos a kajak-kenut is.

Előzmény: Dave985 (15091)
Isthy1 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15092

Anna jól úszott délelőtt, 1 tizedre a saját csúcsától. Délután meglehet.

Dave985 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15091

Sajnos hőzönghetünk akármennyit, mondhat megannyi böszmeséget, jól fekszik ő. Crazy viszi ezek után is az úszást és a kajak-kenut. Olimpián feltétlenül.

Előzmény: swimrun6 (15090)
swimrun6 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15090

Jenő Lacit és Kristófot már a fináléba juttatta... aztán pár másodperccel később már csak középdöntőről beszél, ez a fazon felfogja egyáltalán amit beszél?

 

Isthy1 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15089

Milák és Laci kényelmesen továbblépett. Milák megint nézelődött.

300C Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15088

Kristóf kényelmes rajt és úszás.

300C Creative Commons License 2018.08.08 0 0 15087

Laci messze idei legjobbját úszta.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!