Keresés

Részletes keresés

zilah Creative Commons License 2009.12.24 0 0 889

 

 

Minden Hívőnek és Nemhívőnek békés ünnepet! :O)

http://www.youtube.com/watch?v=TQ48SjWmXhw&feature=related

Leslie07 Creative Commons License 2009.12.24 0 0 888
Abry,kedves a napisten varázserejét az OT szervezet hordozza magán.,

Ott van a kiadványaikon kongreszustermukon a kétszárnyu nap a két kobrakigyoval.
Előzmény: Törölt nick (877)
Leslie07 Creative Commons License 2009.12.24 0 0 887

Epp ellenkezoleg a Biblia a borfogyasztást egyes esetekben kotelezové teszi.

 

 Persze ez alol a nazarénusok,és leszármazottaik kivételt képeznek.

Előzmény: Törölt nick (884)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 886

Pedig nagyon finom.

A falunkban régen az volt a hagyományos szentesti fogás:-)

Előzmény: evangelium (885)
evangelium Creative Commons License 2009.12.17 0 0 885
Nem én! :)
Előzmény: Törölt nick (882)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 884

A fő különbség az, hogy én Tafkó testvértől eltérően egy pohár jó vörös- vagy fehérborral is le szoktam öblíteni az ünnepi menüt.

A Biblia ugyanis nem tiltja az alkoholtartalmú italok mértéktartó fogyasztását.

Igaz, Tafkó testvér?...:-)

Előzmény: evangelium (881)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 883

A fenyőfa valaha tényleg pogány germán-skandináv szimbólum volt.

Skandináviából Észak-Németországon át terjedt el a világ többi részén a XVII. sz. második felétől kezdve.

Elterjesztésében azonban nem a katolikusok, hanem a lutheránusak játszották a főszerepet.

 

Minden vallás használ különféle tárgyi és nem tárgyi szimbólumokat. Egyébként tudtommal a karácsonyfa nem minősül hivatlaos egyházi szimbólumnak sem a katolicizmusban, sem a protestantizmusban, inkább egy egyház által hallgatólagosan elfogadott népszokásról van szó.

 

Miért okoz ez ekkora lelki problémát neked, ha szabad érdeklődnöm?

Előzmény: Törölt nick (873)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 882

Nálunk is halászlé szokott lenni, édesanyám receptje szerint.

Karácsony első napján.

 

Szenteste vacsorára a hagyományos menü káposztaleves belefőzött füstölt kolbásszal. Ettél már ilyet?

 

 

Előzmény: evangelium (881)
evangelium Creative Commons License 2009.12.16 0 0 881
Na de most Te gyössz, lökjed az innepi menűt :)
Előzmény: Tafkó Birgut (879)
evangelium Creative Commons License 2009.12.16 0 0 880
Azóta mondtam is, csak nem itt a fórumban :D
;)
Előzmény: Tafkó Birgut (879)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2009.12.16 0 0 879

"Mondtam én"

 

Csak remélted...

;-)

Előzmény: evangelium (878)
evangelium Creative Commons License 2009.12.16 0 0 878
Na! Mondtam én, hogy fehér karácsonyunk lesz. :)
Már ha addig el nem olvad :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 877
"Mert a napisten varázserejét hordozza."  Az hogy most a róm kat egyház mást magyaráz bele az egy dolog.  Isten is áldását adta rá, és Ő is így gondolja ??
Előzmény: Törölt nick (875)
evangelium Creative Commons License 2009.12.15 0 0 876
Lehet, hogy a karácsonyfa tű levelei démonizálódnak, ahogy közeleg a poghány ünnep dátuma, majd a démonok belekúsznak a fénysorba a feldíszített fán, és onnan, a gyönyörködők szemén keresztül belemennek a belsejükbe a embereknek, ééés végül is ezért hánynak annyit, nem a sok kajától :DDD

Na,most már tudod? :D
Előzmény: Törölt nick (875)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 875
Magyarázd el nekem, hogy miért van jelenleg a karácsonyfának pogány tartalma.
Előzmény: Törölt nick (873)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 874

Érdekes én nekem valahogy nem tűnt fel, hogy "Már rég meg lett válaszolva a karácsony pogány szokása, tartalma" ...

 

Szóval még egyszer: miért baj, hogyha olyankor van amikor régen pogány ünnep volt, hogyha most már tartalmilag nem az?

Előzmény: Törölt nick (872)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 873

:)

 

 

Józsika, pl. a fenyőfa az nem pogány tartalom ?

Előzmény: Törölt nick (870)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 872

"hanem mert egyszerű kérdésekre nem tudsz válaszolni,"

 

 

Mondd Józsika te miért játszod ezt ??  Már rég meg lett válaszolva a karácsony pogány szokása, tartalma, te pedig hatalmas eleganciával úgy erőszakoskodsz mintha nem lenne.......Milyen viselkedés ez ne haragudj ??

Előzmény: Törölt nick (866)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 871
Ok, akkor felejtsük el a helyesírásodat, és elkezdhetsz válaszolni a kérdéseimre...
Előzmény: Törölt nick (869)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 870

Nagyon szépen elbeszélgetünk egymás mellett.

Te mondod a magadatét, hoyg DEHÁT KÉTEZER ÉVE EZ VOLT!!!

 

Én meg mondom, hogy oké, akkor volt az, most meg van ez. És a kettő között momentán semmi tartalmi azonosságot nem látunk.

 

Sipákolj csak...

Előzmény: Törölt nick (868)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 869

"Az, hogy buta vagy, azt nem azért mondtam, mert nem értesz egyet velem, hanem mert egyszerű kérdésekre nem tudsz válaszolni, és még a helyesírásod is csapnivaló."

 

 

Az már igazán a legalja, amikor valakinek a helyesírását a felsőbbrendűséged növelése miatt lecsapnivalózod egy betűtévesztés miatt. És te vádoltál engem kicsinyességgel !!!??

 

Önkritika létezik nálad ??

Előzmény: Törölt nick (866)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 868

"A karácsony sem pogány. Mert ugye nem tudsz válaszolni a kérdésemre,"

 

 

Ezt a fölényes szöveget fejezd be.  Azért mert katolikus vagy, és kínlódva mindent meg akarsz magyarázni, még nem vagy szuperintelligens felsőbbrendű........A karácsony pogánysága minden oldalról be van bizonyítva(már régen), csak te úgy akarod beállítani, mintha nem lenne..........Alantas játék ez nem gondolod ?

Előzmény: Törölt nick (862)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 867
  • Sorold szépen puskázás nélkül, te új Kajafás, hogy jelenleg miféle tartalmi azonosság van régi pogány napforduló ünnepekkel...
  • Hol mondja ki a Biblia, hogy rég eltűnt kultuszoktól dátumilag el kéne határolódni?
  • Mit válaszolsz arra, hogy még akkor is ha az összes vádad igaz, akkor is ott áll az egyértelmű precedens a Bibliában, hogy Isten ószövetségi népe, a zsidóság is vett át ünnepet a pogányoktól, a Purimot. Ha erre van precedens, és sehol nem tiltja ezt a Biblia, akkor mi ezzel a probléma?

Válaszolsz rá, vagy beismered, hogy csődöt mondtál?

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 866

Az, hogy buta vagy, azt nem azért mondtam, mert nem értesz egyet velem, hanem mert egyszerű kérdésekre nem tudsz válaszolni, és még a helyesírásod is csapnivaló.

 

Szerinted a karácsonyfa felállításával egész pontosan melyik pogány istennek szoktak adózni a családok? Jupitert imádják vele vagy Mithraszt?

Előzmény: Törölt nick (864)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 865

De én nem látom, hogy hol van pogány bálvány abban, hogy felállítasz és feldíszitesz egy karácsonyfát és együtt vagy a családoddal.. ;)

 

És még egyszer mondom: a zsidók is vettek át pogány ünnepeket, persze pogány tartalmától megfosztva. Ld. purim.

 

Tehát szabad pogány vallási tartalmuktól megtisztítva dolgokat átvenni....

Előzmény: Törölt nick (863)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 864

:)

 

 

Te ezt dirrekt csinálod ?  Te vagy a szakértő, én szerinted buta vagyok, és te kérdezel ??

 

 

De mondok neked egyet, hogy rágódj rajta: pl a karácsonyfa....

Előzmény: Törölt nick (862)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 863

Az egész a pogány képmutatásból ered, akkor miért tartanám meg ?

 

Nem emlékszel, hogy a zsidóknak a pogány bálványokat teljesen le kellett rombolniuk ?

 

 

"Mi köze van a világosságnak a sötétséghez és Krisztusnak Beliálhoz ?" (2Kor6:14,15)

Előzmény: Törölt nick (859)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 862
A karácsony sem pogány. Mert ugye nem tudsz válaszolni a kérdésemre, hogy elmondjad, hogy milyen aktuális tartalmi pogányság van a karácsonyban jelenleg. Talán a vidámság? ;)
Előzmény: Törölt nick (861)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 861
Az iránytű nem pogány vallási ünnep Józsika. Te szélsőséges kisarkításokkal próbálsz kizökkenteni a témából...........:))
Előzmény: Törölt nick (854)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 860
 "Nincs szükség különleges napokra, szeretni, ünnepelni és ajándékot adni minden nap lehet."
Szeretni valóban bármikor lehet, sőt mindig kell. Ajándékozni is bármikor lehet, de csak azoknak, akik erre vevők, mert tudjuk róluk, hogy nem értik félre (családtagok, barátok). Az ünnep azonban a fogalom jelentésénél fogva eleve olyasmi, aminek a hétköznapitól eltérő, rendkívüli oka van, akár ismétlődik, akár nem.
Nem lehet véletlen, hogy az emberiségnek mindig minden kultúrában belső szükséglete volt a rendszeres és az alkalmi közös ünneplés. Vannak ugyanis pozitív élmények, amelyek először spontán módon váltanak ki ünnepelhetnéket. Ezek közül szokott némelyik "intézményesülni", rendszeres közösségi alkalommá válni.
A Biblia szerint pedig eleve olyan világegyetembe lettünk beleteremtve, amelyben Isten szerint is természetes, hogy bizonyos napokat és éveket különlegesnek tartunk (1Móz 1:14). A teremtés befejezésekor Isten megpihent a hetedik napon, és azt parancsolta a zsidóknak, hogy ugyanezt tegyék. Ráadásul egy egész ünnepsorozatot adott nekik (3Móz 23:4), amelyek mind az Istennel és az egymással való kapcsolatot ápolták, méghozzá ünnepi lakomázás, örömünnep keretében (5Móz 14:22-29, 2Krón 30:21-23)!
A Biblia alkalmi népünnepélyekről is tudósít. Például amikor a zsidók legyőzték ellenségeiket, közös örömük jeleként együtt ettek és ittak, egymásnak ajándékokat küldtek, és a szegényeknek adakoztak (Eszt 9:19-22). Amikor Dávid visszaszerezte a szövetség ládáját, az egész népet megajándékozta (2Sám 6:17-19), és Salamon is népünnepélyt tartott a templom fölszentelése alkalmából (2Krón 7:1-10).
A leggyakoribb alkalmi ünnep azonban a családi ünnepség volt. A korabeli nagy gyermekhalandóság miatt érthető, hogy lakomával megünnepelték a gyermekek elválasztását (amikor abbahagyták a szoptatásukat, 1Móz 21:8), a születésnapokat (Jób 1:4), illetve a menyegzőket (Bír 14:10, Mt 22:2, Jn 2:1-10). A lakomával egybekötött közösségi ünneplés alkalma volt a vendégek érkezése (1Móz 18:6-8, 19:3), a szövetség és szerződés megkötése (1Móz 26:28-31, 31:46-54), de ünnepeltek betakarításkor (2Móz 23:16, 4Móz 28:26), szüretkor (Bír 9:27) és birkanyíráskor is (2Sám 13:23).
Végül elgondolkodtató, hogy Isten a minden nép számára tartogatott nagy áldást egy hatalmas ünnepi lakomához hasonlítja (Ézs 25:6), akárcsak Krisztus az övéivel való közösséget visszatérésekor (Mt 26:29). A rendszeres és az alkalmi ünneplés tehát Isten és népe számára mindig is természetes dolog volt.
Előzmény: Törölt nick (857)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!