Keresés

Részletes keresés

Panapet Creative Commons License 2015.01.15 0 0 758

Hát, ez a kép elég jól sikerult és magáért beszél. Szép :-)

Az a NICAM szerintem engem, aki inkább gyári kazettákat nézek, meg régi felvetteket (Pogány Madonna :D ) nem nagyon érint...

Szakmai kérdésben  van kedved elmélkedni? Volna egy-két gondolatom, nekem, mint laikusnak :-)

Előzmény: maczkohathy (757)
maczkohathy Creative Commons License 2015.01.15 0 0 757

Engem nem lehet műszaki dolgokkal untatni. :-) Eredetileg elektronikai műszerész a szakmám, igaz, hogy más területen dolgozom már majdnem harminc éve.

--

Nicam: http://en.wikipedia.org/wiki/NICAM

 

Pl. a kábeltévék analóg adásának sztereó kódolása. A digitális adás megint más.

 

Nekem megvan az F75 JOG-os távja is meg a z FS88 erdetije, de az nem JOG-gombos már, ellenben vezérli a régi JOG-táv is :-) Ez az az eset, amikor a készülék tudja a kunsztot, de a táv már nem. Másik példa rá a Philips CD-950 cd-játszóm, az akkor széria legnagyobb darabja, az eredeti távja nem tudja a tálcát kinyitni, de egy régebbi táv, amire elcseréltem akkor az eredetit simán működteti.

 

Elsősorban zenehallgatásra használom ezeket a videókat, bagyon szép hangjuk van.

 

Majd próbálok valami videót is összeütni, csak jó setét helyen van most a készülék.

 

Itt a kép működés közben, most már nem így van elhelyezve:

 

Előzmény: Panapet (756)
Panapet Creative Commons License 2015.01.15 0 0 756

Ja! Nem, távot nem kaptam. Vannak régrol, a jog-ot meg nem éreztem hiánynak. Mi az a NICAM stereo?

 

Előzmény: maczkohathy (754)
Panapet Creative Commons License 2015.01.15 0 0 755

Hát igen, szegénykék elég "antikoltak" :D Foleg a felso. De belulrol egész szép, bár a fejtisztító henger nem túl tiszta. Viszont az alsó belulrol PATIKA :-)

Nem untatlak? Ha érdekel, csinálok majd eredményt késobb, foleg. ha sikerul a két problémán átlendulni. A tetejuket mattfeketével gondoltam lefújni. Csináltam már kazettás deck dobozával, olyan mint az új. A frontot szétkapom, fogkefe-fogkrém, polír-molír, egy hangyányi szilikon, letorolget, aztán meglátjuk...A tápjibát szerelo "súgta", azért gondoltam megcserélni. Hát egyelore ennyi. Megnézheto a géped ?:-)

 

Előzmény: maczkohathy (754)
maczkohathy Creative Commons License 2015.01.15 0 0 754

Tényleg mások. A fölső vagy későbbi, vagy más piacos kivitel, mert már van benne Nicam sztereó. Ettől is lehet más a kijelzője. A küllemük alapján kaptak már az élettől egyet mást, az én példányom olyan hozzájuk képest, mintha tegnap gyártották volna. Szegénykék... Távvezérlőt kaptál hozzájuk?

Előzmény: Panapet (753)
Panapet Creative Commons License 2015.01.15 0 0 753

Na, elkészult a film :-) A háttében a mosógép zakatol, elnézést! Egyik szemem sír, a másik meg orul :-)

https://www.youtube.com/watch?v=GTZp8e5YCL4

Igyekeztem láthatóvá tenni a kulonbségeket és a hibát.

Azóta vannak fejlemények. A tápegységeket megcseréltem és életre kelt a masina. Egyértelmu táp probléma. A donornak így sikerult leellenorizni a képét. Tokéletes! Tehát az eladó ezek szerint nem foglalkozott az osszedugással :-) Nos ezek jó hírek. Maradt a kijelzo kérdése és egy hibás táp :D 

Előzmény: maczkohathy (751)
Panapet Creative Commons License 2015.01.14 0 0 752

Aj, koszi szépen! Aztán az jutott eszembe, csinálok egy videot és feltoltom a Youtube-ra, azt fogom belinkelni. Így legalább a betegség :-( is jobban látszik .

Előzmény: maczkohathy (751)
maczkohathy Creative Commons License 2015.01.14 0 0 751

Lehet. Legjobb, ha feltöltöd egy képfeltöltéses oldalra és beilleszted a linkjét.

 

 

Így ni.

Előzmény: Panapet (750)
Panapet Creative Commons License 2015.01.14 0 0 750

Koszi! Holnap csinálok képet. Jut eszembe! Lehet ide  képet beilleszteni?

Előzmény: maczkohathy (749)
maczkohathy Creative Commons License 2015.01.14 0 0 749

Ó jaj...

Részvétem. Ötletem nincs. Eltérő FS88-ak?? Nahát... :-S

Előzmény: Panapet (747)
Panapet Creative Commons License 2015.01.14 0 0 748

Szia! 

Írtam egy litániát...

Udv!

Előzmény: renee7 (743)
Panapet Creative Commons License 2015.01.14 0 0 747

Szia! (Sziasztok, akit még érdekel!)

Megjott a donor :-( 

Hol kezdjem? Érdekes... A donornak nincs képe, csak hang, az eladó szerint. Lehet ennek ellenorzésével kellett volna kezdeni...

Elore leszogezem, nem ér rohogni! Bár ekkora f@szságon inkább sírni kellene!

Kijelzocsere. Hát nem túl meggyozo, jobb jobb. De ami az enyémben halovány volt,az a donorban erosebb. Nem az igazi, de erosebb. Hm. Szinte egyformák, a donor kijelzo valamivel erosebb. Még valami! A két fs88 nem egyforma!!! Sem a pult, sem a kijelzo! De felcserélhetoek. Majd megpróbálok képet, csak elraktam oket, mert majdnem fejbelottem magam :-(

Szóval úgy hagytam, ahogy a legjobb fényero volt. Nézzuk, mi a helyzet a képpel!

Nem akart megszuletni, végul a SVHS out-on találtam. De addigra kijelzok le, fol, oda-vissza, lehet-e osszefuggés a cserélgetés és a képhiány kozott (f55-nél találkoztam ilyennel, néhány funkció elveszett. Pl nem volt hang, akimenet kijelzése is hiányzott az egyébként világító kijelzorol.)

Szerencsétlenségre a donort úgy dugtam a konnektorba, h nem volt fent a kijelzoje. Hogy ettol-e, vagy valami véletlen egybeesés. elment az áram. Nem lehetett bekapcsolni kijelzovel sem. Nézem, az egyik bizti elszállt. Csere. Megjon az áram, de a gép teljesen megkergult. Ki-be kapcsolás, nem reagál semmire, néha pittyen, a bene maradt kazettába idonként beleteker visszafelé és ennyi. A képet nem is tudtam megnézni tényleg nincs, vagy nem tudták osszedugni. 

Hát itt tart ez a torténet, a kijelzoket pedig vissza kell cserélni, mert bár a kijelzés egyformának tunik, a panalek funkcióban eltéro tulajdonságúak :-(

Vélemény, otlet?

 

Előzmény: maczkohathy (745)
Panapet Creative Commons License 2015.01.05 0 0 746

Igen, az enyémnek egyenletesen, az egész halovány. Valaki letekerte a fényeroszabályozót :-)

Koszi szépen a linkeket! Ástam is erre tovább és a kovetkezot találtam a szervízkonyvben:

SYMPTOM: The display on the unit shuts down.
CAUSE: Q1701 goes O/C due to a breakdown of D1702 caused by temperature.
REMEDY: 1.Change D1702 (MA4300H) to Part No. MA4270M.
2.Change Q1701 to Part No. 2SD973B-R.
3.Add a 2200pF Capacitor (ECKF1H222KB) between the base and
emitter of Q1701.
EFFECTIVE FROM: Serial No.: K3...........

A K3-még nem ellenoriztem.

Az a O/C ?

Aztán, h ez az egész, valamennyire világító kijelzore is igaz-e...? Megnéztem az alkatrész árakat :-(

Egyelore megvárom azt a donort, amit kinéztem, aztán meglátjuk. 

Mindenképp írok, h mire jutottam!

Előzmény: maczkohathy (745)
maczkohathy Creative Commons License 2015.01.05 0 0 745

Mondjuk az én FS-88-asomban nem az egész kijelző gyengélkedik, hanem csak az a rész a számlálóból, ami standby-ban is világít, amikor az időt mutatja csak. De az sem vészes, csak egy pöttyet haloványabb. Ha jól értem, a tiéd halvány az az egész. 

 

Kerestem kissé a témában:

 

http://www.elektronline.hu/wwwboard/thread.php?sorszam=35399&reply=6

 

http://forum.technokrata.hu/viewtopic.php?t=36461

 

http://www.elektroncso.hu/cikkek/vfd.php

 

Igazából derengett valami régről, hogy ez egy elektroncső-féle tulajdonképpen.

Előzmény: Panapet (744)
Panapet Creative Commons License 2015.01.04 0 0 744

Szia!

 

Hú! Tokre koszonom, a még az én laikus szurkeállományomnak is felfogható magyarázatot! Így egészen értheto :-)

Igen, már kaptam javaslatot, h legyen donor. Meglátjuk, rajta vok egy masinán...

Aztán írok, h mit sikerult intézni. :-)

 

Koszi a választ!

 

Szia.

Előzmény: renee7 (743)
renee7 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 743

Szia!

 

Szívesen, nincs mit.

 

Minden elektronikai áramkör fárad valamilyen formában. A japánok a 90-es évek elején a botrányos minőségű SMD elektrolitkondenzátoraikkal is időzített bombákat építettek be. Ezek pár év után kifolytak a rossz szigetelés miatt és a legváltozatosabb képhibákat tudják okozni.

 

Lehet, hogy még rendelhető cserekijelző az FS88/200-ba. Konkrét rendelési igény esetén utána lehet nézni. A Panasonicoknak elég látványosan tudott kifakulni, elhalványodni a kijelzőjük.. De adott esetben jó áron célszerű egy donorgépet is megvásárolni, ha éppen akad.

Előzmény: Panapet (742)
Panapet Creative Commons License 2015.01.03 0 0 742

Szia!

Koszonom szépen a választ, meg az emilcímet is!

Nem is hallottam ilyenrol, h egy elektronikai áramkor ilyen formában képen "fáradni". Már ezért is orulok, h ide találtam!

A kontaktnak kulon orulok, akkor ezek szerint van Kire számítani... Itt szeretném megkérdezni, amit maczkohathy-val is tanácskoztunk, fs-88-nak halovány (nem piszkos) a kijelzoje, szinte csak teljes sotétségben látható. Mi donor megoldásban értettunk egyet. Az ismerosod erre is tudna gyógyírt?

Az fs-200-at csak azért kérdeztem, mert foglalkozom a gondolattal, beszerezni egyet.

 

Szia.

Előzmény: renee7 (741)
renee7 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 741

Szia!

 

Persze, mind a két üzemmódban működik a TBC. Használni persze csak indokolt esetben célszerű, mert ezeknek a régebbi Panáknak hajlamos öregedni a TBC-je, amit úgy veszel észre, hogy bekapcsoláskor fakóbb lesz a kép, mintha egy tüllfüggönyön keresztül néznéd. Ha a szalag jó állapotú és jó minőségű felvételt játszol le stabil szinkronnal, akkor nem kell. Más a helyzet, ha valami gagyi LCD-s,  vagy korai 100 Hz-es TV-n felül vízszintesen remeg a kép, akkor sajnos kell.

 

Egyszer korábban leírtam, hogy az FS200 bitang jó magnó, csak sajnos nagyon ritka, hogy magánszemélytől, jó állapotban juss hozzá. A használt piacon fellelhető FS200-ak zöme kisebb stúdiókból kopott ki, leharcolva. Ha jó állapotban is jutsz hozzá, érdemes egy megbízható szerelővel ellenőriztetni, a tápegységet 100%, hogy újra kell kondenzátorozni, a mechanikában a gyors fékeket kell cserélni. AZ Y/C panelen is lehetnek kiszáradt, kifolyt aluházas SMD elkók. Ha valakinek ilyen gondja lenne, és megkeres a hungaria100@hotmail.com email címen, akkor egy nagyon jó, gondos, budapesti szervizes sráchoz tudom irányítani Nekem egy Panasonic NV-V8000-et újított fel művészi munkával, pedig ez gyakorlatilag a világ egyik legösszetettebb, bonyolultabb S-VHS gépe.

Előzmény: Panapet (739)
maczkohathy Creative Commons License 2015.01.02 0 0 740

Nekem nincsen FS200-asom...

Előzmény: Panapet (739)
Panapet Creative Commons License 2015.01.02 0 0 739

Juheeeee! Eszem megáll :-) Pozitív értelemben. Még egy "mérgezett" embert sikerult találni :-) Erdeklodnék, h fs-200-ról van-e tapasztalat? A TBC VHS és SVHS felvételnél is mukodik?

Előzmény: maczkohathy (738)
maczkohathy Creative Commons License 2014.12.31 0 0 738

Hehe.

A HFM-ek itt pihennek a polcon, papír formájukban :-)

 

Nem szedtem szét még az FS-88-at, de a jelenséget ismerem, az F-75-öst többször szétszedtem.

Előzmény: Panapet (737)
Panapet Creative Commons License 2014.12.31 0 0 737

Egy "kis" csemege :-) A Philips alatt vagyon a ...

http://www.hifimagazin.hu/HFMCD/HFM/CIKKEK/HFM4013.HTM

Az FS-88-nak szetted-e le a frontját? Mert, h írtad, nem a gyári erosségu a kijelzo. Nálam az volt a gépekkel az elso lépések kozott, h a front belso felén, és a kijelzo feluletére "rászívódott" fekete (!) réteget alkoholos fulpiszivel lemostam :-)

Ez uzemszeruen mukodo kijelzonél újszeru hatás kelt :-)

Szia.

Előzmény: maczkohathy (736)
maczkohathy Creative Commons License 2014.12.31 0 0 736

Az FS-88 nyomja már órák óta az aláfestő zenét :-)) LP-ben egy kb. 20 éves AGFA kazettáról kifogástalan minőségben. Az emberek régen sem tudták, mire is való egy hifi videó. Akkor is csak néztek, hogy zene? Videóról? Klipppek? Nem fogták föl, hogy igen, zene, hat-nyolc óra egyfolytában, minimum szalagos 19cm/s minőségben. No, mind 1 is...

Előzmény: Panapet (735)
Panapet Creative Commons License 2014.12.31 0 0 735

Szia!

Nem gondoltam volna, h ilyen hamar "meghallgatásra talál az irományom :-)

Koszonom szépen a választ, a reagálást.

Fs-88 ugyben erre gondoltam én is, egy donor. De honnan :-(

Igen, hihetetlen a 3000.- (postával) :D Ettol az embertól vettem az NV-f55-ot eloszor, szintén ezeroccá +posta. A 88-as 1ft-ra volt feltéve, és mivel a kontakt már megvolt, bátorkodtam egy hasonló ajánlattal bepofátlankodni. Egybol levette :-) De ezeket csak azért írtam, mert tényleg rá lehet találni ("kis" szerencsével) nagyon jó darabokra. Az NV-f75 egy hármas csomagban volt 3000!!!!!+posta NF-55 (szigszalaggal volt felragasztva a pult) és egy NV-HV61 Ez utóbbi Kakukk volt, a kijelzoje osszes szegmense világított :-( Legalább ezt egy kondenzátor cseréjével életre tudtam kelteni. Nem úgy, mint az FS88-at, amirol lovésem sincs :-( Érdekes, ennek is hófehér volt a belseje...Most egy rokonnál uzemel :-) Kapcsolódva, amit az ajánlott leírásodban is említettél, h ez a HV-61 szinte játék, és nem bizalomgerjeszto mechanikával, mint az utóbbi, hasonló gépek lett szerelve. Hát egyik masinámat sem cseréltem volna el erre.

A Sony-t nem ismerem. Sot! Ha oszinte akarok lenni, egyiket sem ezeken kívul. 92, az elso NV-F55 (62.900.-) óta csak Panák voltak (NV-HD100 is).

Mégegyszer koszonom a választ, és persze a koszontot is!

Nagyon jó, h más is áldoz ennek a sok helyen lesajnált hóbortnak :-)

 

Szia!

Előzmény: maczkohathy (734)
maczkohathy Creative Commons License 2014.12.31 0 0 734

BUÉK

 

A kijelzőn sajnos szerintem csak egy donor segíthetne :-(

 

Az enyém is (FS-88)halványabb kissé, mit újkorában, de nem zavaró. 3000? Az azért hihetetlen ár.

 

Az én repertoárom F-75, FS-88 és egy SLV-SE830 Sony.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=129772486&t=9166759

 

itt írtam róluk.

 

Szevasz!

Előzmény: Panapet (733)
Panapet Creative Commons License 2014.12.31 0 0 733

Sziasztok!

Mire ezt olvassátok, talán már 2015 van, szóval Boldog Új évet Mindenkinek!

Tok új vagyok, de a téma nagyon érdekes, és érint is így-úgy. 

Dúl nálunk a retro, video téren is...Gyári kazettákat kezdtem el begyujteni, lehetoleg gyuretlen állapotban, egy-két db-tól eltekintve sikerrel. Csatlakoznék a Panások táborához:

NV-F55, NV-F75 és NV-FS88 a "repertoár". Vaterán sikerult oket levadászni, szerencsére olyan embertol, aki sztem nem tudta mit árul, vagy a VHS "haldoklása" miatt számára értéktelenné váltak. A legdrágább az FS-88 volt, 3000 :D magyar királyi forint, postával. Igaz, táv nélkul. Volt, Aki írta, h lehet találni jó gépeket. Csak igazolni tudom! A két NV-F makulátlan, újszeru kívul-belul, abszolút fekete szalagpor mentesek :-). És most jonne a segítségkérés :-( Az NV-FS88 is csodaszép belsovel sikerult, a gép tokéletesen teszi a dolgát, minden funkciója mukodik, DE! Sajnos a kijelzoje, nagyon haloványan "világít" Szinte majdnem csak teljes sotétségben látható :-( Szeretnélek megkérdezni benneteket, Kedves Fórumozók, ha valakinek lenne tippje, vagy megbízhato szakember a kornyezetében, írjatok!Elore koszonom a segítségeteket!

Szóval a VHS szerintem él(degél) :-)

galanta Creative Commons License 2014.12.11 0 0 732

sziasztok egy ilyen panasonic videot keresek alkatrésznek

maczkohathy Creative Commons License 2014.12.05 0 0 731

Meghajlok az érvek előtt.

Természetesen lehetséges egy öreg Philips videomagnóval felvenni filmeket a televízióból. De minek.

A  "nem lehet" tömör válasz a HD kezeléssel foglalkozott.

------

Három darab videomagnóm van, egy Sony SLV-SE830, ami a szekrényt lakja évek óta,

egy Panasonic NV-F75 és egy Panasonic NV-FS88.

Utóbbi kettőnek a fő funkciója pedig 98%-ban a zenehallgatás.

Retró fazon vagyok, de a VHS-en történő filmgyűjtést már több, mint tíz éve abbahagytam.

Előzmény: renee7 (730)
renee7 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 730

Már miért lenne reménytelen? Össze kábelezni biztos össze lehet valahogy... Én is egy 1997-es évjáratú Panasonic NV-HS1000-el és 1990-es NV-V8000-el veszem fel a filmeket. A HD-f@szságot meg hagyjuk. A filmek 90%-a esetében kijelenthető, hogy Beta SP-ről játsszák be, a nagyon új filmeket Digit Betáról, egyenlőre elenyésző azon filmek mennyisége, amit HD-ban terítenek a forgalmazók. A régebbi filmeket meg az égvilágon senki nem fogja újra kiadni HD-ben. Na most az, hogy a Beta SP-n terített filmeket felkonvertálják HD-be... Az kb.: olyan, mintha egy lufit dupla méretűre fújnál.

Előzmény: maczkohathy (729)
maczkohathy Creative Commons License 2014.09.17 0 0 729

Nem lehet.

Előzmény: zebulónia (728)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!