Keresés

Részletes keresés

kisidi Creative Commons License 2009.08.11 0 0 354
Jó, hogy megint van itt egy kis élet. Mi lett a gömböddel?
Előzmény: Kiskertész (340)
kisidi Creative Commons License 2009.08.11 0 0 353
Szerintem samott téglából. A nagynénéméknek van, kenyeret is szoktak benne sütni, meg húst is, ha beszélek vele megkérdezem, miből építették, amúgy sk.
Előzmény: TTNora (350)
susok Creative Commons License 2009.08.11 0 0 352

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Támfalat szeretnénk építeni a kertben. A XI. kerületben láttunk ék alakú falazóblokkokat, ezekkel eléggé egyszerű lenne. Nem tudjátok véletlenül hol kapható?


Köszi: Susok

ZsuR Creative Commons License 2009.06.06 0 0 351
Micsoda jo otlet!!!
Előzmény: -Tsunami- (334)
TTNora Creative Commons License 2009.03.15 0 0 350
Én egy igazi pizza, kenyér, hús sütő kemencét szeretnék... de mire elterveztük, hogy milyen legyen, valaki elbizonytalanított, mert állítólag nem jó téglából építeni... agyagból kéne... :-(
Előzmény: kisidi (347)
TTNora Creative Commons License 2009.03.15 0 0 349

Jó ötlet, köszönöm! Nekem tetszene, de meg kell beszélnem otthon, mert ha nem lehet jól körbenyírni fűnyíróval, dühös lesz a fűnyíró gazdája. :-)

Előzmény: agicza (345)
kisidi Creative Commons License 2009.03.11 0 0 348
Itt még soha nem volt velük gond. Tavaly kaptam a szomszédtól egy picikét, simán telelt, de itt más a hőmérséklet, mint nálad. Valószínű, hogy nem lesz vele gond, nem annyira kényesek a buxusok!
Előzmény: agicza (346)
kisidi Creative Commons License 2009.03.11 0 0 347
Most néztem meg ezeket, csinosak és praktikusak is. Azoktól az épített beton monstrumoktól kiráz a hideg. Talán egy igazi kenyér-pizzasütő kemence, ha már épített és nagy... Csak, hát az sem mindegy állítólag milyen fával fűtöd!
Előzmény: agicza (339)
agicza Creative Commons License 2009.03.11 0 0 346
Puszpángok: van valakinek véletlenül Buxus microphyllája? Kicsit aggódom, mert a friss, őszi ültetésnél még mindig bronzos beütésűek a levelek, remélem, nem akartak elfagyni a télen...
Előzmény: Kiskertész (340)
agicza Creative Commons License 2009.03.11 0 0 345
Futtass rá télijázmint, borostyánt, egyéb takarót, ami emelgethető, ha le kell menni az aknába, vagy valami ámpolnanövény a tetejébe, ami ápol és eltakar...
Előzmény: TTNora (344)
TTNora Creative Commons License 2009.03.11 0 0 344

Sziasztok!

 

Van a kertünkben egy gyári, műanyag vízakna. Ronda bilikék fedéllel. Ráadásul nem sima vízszintes  a teteje, hanem van rajta egy x alakú kiemelkedés, hogy nehezítse a takarás gondját.

Mit lehet ezzel kezdeni, mivel lehetne eltüntetni?

Van valakinek hasonló a kertjében, talált már erre valaki ötletet?

Sajnos olyan műanyag, hogy nehezet rátenni nem lehet, mert behorpadna.

 

A konyhaablak pont oda néz, rá szoktam tenni egy tálat a madarak nyári fürdőzéséhez. De hát szépnek, nem szép. :-(

4125 Creative Commons License 2009.02.23 0 0 343

Jók ezek a led reflektorok, csak nagyon vakító fehér fényük van, bár mintha már létezn ezekből is sárgásabb fényű.

Luxeon ledes reflektorokra lennék kiváncsi, azok baromi erősek lehetnek...

Előzmény: kisidi (342)
kisidi Creative Commons License 2009.02.20 0 0 342
A ledcenter.hu oldalán van kerti reflektor, ha valakit érdekel. 12w-os 100w- nak felel meg, a 5w-os 50-nek. Drága, de nem melegszik, hosszú életű és hát a fogyasztás.
Szép kertet mindenkinek!
Kiskertész Creative Commons License 2009.02.11 0 0 341

A Virágkötészeti topikban találtam. Lila Pereszke tette fel. Szerintem is tök jó.

 

Kiskertész Creative Commons License 2009.02.07 0 0 340

Persze, mert méreteinél fogva nem alkalmas a leszállópálya létesítésére.... ;-PPP

Nem illik a kicsit kicsúfolni :)))

Puszpángom van vagy 6 bokorral. Az 1,5 m-től az alig tenyérnyiig. Ha letörik egy ág, rögtön legyökereztetem. Kecskerágóm is van, de nagyon vissza vannak vágva. Sőt, egy kb. 20 cm átmérőjű acélgömböm is van, de azzal az a tervem, hogy átfúratom az apjukkal, majd a belsejében egy csövön keresztül felviszem a vizet a tetejére, és  onnan fog a gömb oldalán lecsorogni. Mindezt egy kavicságyba helyezve. Na persze, már hallom is a családot.: na mi az? Már megint egy újabb vizes emlékmű? Na de kit érdekel ;P

 

Előzmény: agicza (330)
agicza Creative Commons License 2009.01.27 0 0 339
agicza Creative Commons License 2009.01.09 0 0 338
Amior a zsenit szabadjára engedik: http://www.conceptualgardens.co.uk/
Itt-ott még látszik rajta a japán és távol-keleti hatás, de összességében ízig-vérig modern, sőt, néha kissé túlságosan is az, mégis, egy halom friss gondolatot láttam benne, ami felhasználásra vagy átgondolásra érdemes. Hogy itthon a felhasznált színesfémek meddig díszítenének egy-egy közparkot, arról persze lehet találgatni...
earthlings Creative Commons License 2008.11.26 0 0 337
Köszi, szerintem jó lett, egy szebb csap tényleg megkoronázná a dolgot, majd rakjál fel képet, a festés meg a csapcsere után is.
Előzmény: -Tsunami- (336)
-Tsunami- Creative Commons License 2008.11.24 0 0 336

Először fúrni akartam,de csak 2 oldalrol tudták volna kifúrni,macerás lett volna.

Nem akartam sokat babrálni vele,az enyém hátulrol a csap magasságáig ki van 30mm szélesen marva,és rá van tolva a csőre.Csak ha mögé nézek akkor látszik,de lehetne  egy takaró lécet is készíteni a horonyba illesztve.Engem nem zavar,ezért nem csinálok,oldalról sem látszik a horony,csak ha nagyon mögé néznek.

A cölöpöt a baumaxban vettem 75 cm hosszú ,10cm vastag, 800ft-ért.

Előzmény: earthlings (335)
earthlings Creative Commons License 2008.11.24 0 0 335

Szia!

 

Hogyan és mivel fúrtad ki az oszlopot?

Előzmény: -Tsunami- (334)
-Tsunami- Creative Commons License 2008.11.24 0 0 334
Csináltam egy gyors és egyszerű csaptakarást a 3/4"-os kerticsap horganyzott csövére. Kap még egy kis vastaglazúrt,és talán egy szebb csapot jövőre:-))
agicza Creative Commons License 2008.11.19 0 0 333
Épp a minap keresgéltem a két évvel ezelőtti fotók között, döbbenet a különbség... Úgyhogy lehet, hogy lenne értelme.
Előzmény: kisidi (331)
kisidi Creative Commons License 2008.11.19 0 0 332
http://suni.addel.hu/products.php?prcategory=12735&PHPSESSID=e2d8719c34d923571c246561d2464cae
Egy majdnem ilyet kaptam, mint az Aberdene, csak bézs kővel. Karácsonyi előleg, nem lehetett otthagyni, kevesebb, mint 1/3 árért, 10500-ért, igaz, hogy kilopták belőle a lámpakörtéket, de már rendeltem hozzá, így is megérte. Egy kicsit aggódtam, hogy túl szögletes az én kertembe, de előbb-utóbb megtalálja a méltó helyét. Csak maga a spéci tartály többe kerülne, le kell ásni a földbe, és nagyon erős, terhelhető teteje van.
Nagyon örülök neki!
kisidi Creative Commons License 2008.11.19 0 0 331
Hát akkor rajta! Szerintem sokunknak szereznétek örömet vele, meg aztán sokat tanul is az ember lánya belőle. Főleg, ha lennének olyan fotók, ami kb. egy szögből vannak véve, és nyomon követhető a fejlődés.
Előzmény: agicza (329)
agicza Creative Commons License 2008.11.18 0 0 330
'Nekem nem kellene a kertembe, az egyszer biztos. Helikopter meg főleg nem.'

Persze, mert méreteinél fogva nem alkalmas a leszállópálya létesítésére.... ;-PPP Nade szerencsére nem nekünk kell nézni őket, viszont a puszpángot, mint örökzöld félgömbök telepítését azért meg lehet fontolni egy-egy évelőágyás stabil pontjaként, hogy télen is legyen benne némi szín...

Szerintem minimálban lehetne olyat játszani, hogy rozsdamentes acél gömbök, puszpánggömbök, és fehér-tarka japán kecskerágóból ugyanezt a formát nyírni, majd egy-egy vízszintes fehér betonnégyzetre/vagy tükörlapra egy-egy szénfekete csonkagúla alakú cserépben néhány tő bambuszt telepíteni, asszem, az ütne - jó nagyot... ;-)
Előzmény: Kiskertész (327)
agicza Creative Commons License 2008.11.18 0 0 329
Persze, hogy nincsen feltéve, ha már két éve legalább nem üzemel... ;-P Éppen azon agyalok, hogy a hosszú téli estéken kötögetés helyett ~8-D illene már végre a kert evolúcióját nyomon követő képsorozattal ékesíteni az oldalt, most már lenne elég képem hozzá. :-]

Esti fényeket állvány nélkül meg helyből halálra ítélt dolog fotózni, megtámasztásból sem mindig sikerül, 1/2-del, 1-gyel (záridő) nem lehet másképpen éles képet készíteni.
Előzmény: kisidi (328)
kisidi Creative Commons License 2008.11.15 0 0 328
Ágicza, ez borzalmas! Ne ijesztgess ilyenekkel. Inkább kérünk képeket tőletek. Azért nincs minden a blogra feltéve, az biztos!
Úgy irigylem akik szépen tudnak fotózni! Én próbáltam esti fényes képet még a nyáron, de sz@rok lettek.
Előzmény: agicza (326)
Kiskertész Creative Commons License 2008.11.06 0 0 327

Ó Te kis gonosz! Ez tényleg szenvedés. De képzeld el, mennyit szenvedhetett az, aki ezeket kialakította. Már csak ezért megérdemelne valami jutalmat:)))))

Nem tudom, ki hogy van vele, ezek inkább érdekesek, mint szépek. Nekem nem kellene a kertembe, az egyszer biztos. Helikopter meg főleg nem.

 

Előzmény: agicza (326)
agicza Creative Commons License 2008.11.03 0 0 326
4125 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 325

kecskeméti arborétumban jártam, készült pár kép:

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!