Keresés

Részletes keresés

Hírmérnök Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3545

Köszönöm az infót. Engem minden hírzárlat megnyugtat...

( na jó, bevallom: kivételesen megint hazudtam. :)

Előzmény: Simply Red (3544)
Simply Red Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3544

Na látod, ezért a hírzárlat.

Előzmény: Hírmérnök (3543)
Hírmérnök Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3543

" Biztos erről van szó. Egelyék porfúziót vártak, és véletlenül időgép lett belőle."

 

Nagy bajok származhatnak abból ha az ő időgépük jövőből elvont energiát használ - szabadít fel ma. Ezáltal ugyanis a jövőben energiaínség várható, és beteljesülhet néhai Marx György professzor úr eme aggodalma: * Ha nem vigyázunk, unokáink csak üres poharakat örökölnek tőlünk. *

Előzmény: Simply Red (3542)
Simply Red Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3542

Biztos erről van szó. Egelyék porfúziót vártak, és véletlenül időgép lett belőle.

Előzmény: Hírmérnök (3541)
Hírmérnök Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3541

Elfogyasztott közpénzről lévén szó, megkövetelhető-e a részletes beszámolási kötelezettség? 

De mi van akkor, ha a kutatásnak van egy olyan - mondjuk eredetileg nem várt eredménye, melyet stratégiai jelentőségű felfedezésnek minősítenek ? 

Előfordulhat-e ilyen esetben, hogy hírzárlatot rendelnek el, és a technológiai leírás határozatlan ideig államtitokként kezelendő?

Előzmény: Simply Red (3540)
Simply Red Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3540

Éppenséggel Egelyék se írták bele a porfúziót a pályázat címébe. Lehet, hogy valójában időgépet építettek, csak ügyesen álcázták:) 

Előzmény: mmormota (3539)
mmormota Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3539

Nem szeretném leszólni a pályázati rendszert. Ez egy jó szándéjú dolog, ami sok hasznosat is támogat. Mint mindent, ezt is meg lehet hackelni. Legtöbb pályázat EU pénzből megy, van egy csomó formális követelmény. mennyire illeszkedik az adott pályázati keretbe a projekt, reális-e a fejlesztési terv, van-e üzleti terv, milyen végzettségű emberek vennének részt benne stb. Formálisan mennek végig az értékelési szempontokon, pontoznak. A gyakorlott pályázat író előnybe kerül, mert tudja hogy kb miket fognak pontozni, felkészül, mindenre kap pontot.

Ezért szokás pályázat író céget alkalmazni, de az egyetemeken is kialakul ilyen szakértő gárda, mert ha nem pályáznak krétára se telik.

Az hogy maga a célkitűzés micsoda, azt az elbíráló kiadja egy szakértőnek vagy többnek. A szakértőnek általában csak általános ismeretei vannak azon a speciális területen amit éppen elé tesznek. Ha azt látja, hogy egyetemi professzor, esetleg akadémikus is van a projekt szereplői között, könnyen elhiszi hogy abban van valami.

Ha az időgépet nem így nevezik, hanem mondjuk kvantum-anomáliának és elég jó halandszát tesznek mellé, esélye lehet.

 

Ha már elnyerték a pályázatot, akkor pedig szintén formális követelményeknek kell megfelelni. Korrekt elszámolás (mit vettek, milyen múszert, gépet, alkatrészt, megvan-e, mire kellett, ki mennyit dolgozott rajta stb). Ha ezek rendben vannak, csak a kütyü nem nagyon működget, akkor nem lesz baj, elég sok egyetemi pályázatot láttam ami ilyen volt. Nem csaltak, teljesen úgy is gondolták hogy megcsinálják, csak éppen túlzottan nagyratörő terv volt. Sokkal több ember sokkal több (nagyságrend) munkája kellett volna hozzá, ők meg annyit se tudtak vele foglalkozni mint ehpgy elképzelték, mert napi rutin van, más pályázat is fut stb. Lesz valami ami mutatja a működés jeleit de nem egy eladható termék. Minden jegyzőkönyv rendben van, beves emberek azt mondják hohgy jó, legfeljebb még csiszolni kellene rajta. (az a csiszoéás tízszer annyi munka lenne mint amit beletettek, de ezt nem hangsúlyozzák) A pályázat sikerrel lezárul.

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3538

Hol élsz? Valami szatyorban?

Előzmény: Simply Red (3537)
Simply Red Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3537

Akkor halál nyugodtan lehet pályázni például időgép építésére is? Az állam fizeti? Én remélem, hogy ez nem így van.

Előzmény: mmormota (3535)
Astrojan Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3536

Azt akarod mondani, hogy így működnek a pályázatok? Vagy még így se?

Előzmény: mmormota (3535)
mmormota Creative Commons License 2014.01.13 0 0 3535

Ahhoz hogy papíron se legyen befejezve, nagyon nagy felelőtlenség és ügyetlenség kellene. Készítenek egy dobozt, azt mondják ez itt a PF1 porfúziós reaktor. Hozzá pár mérési jegyzőkönyvet, nem sugároz, nem ráz stb. Büszkén bemutatják pár szakértői véleménnyel együtt, utána bevágják a sarokba, tesznek rá egy szobanövényt dísznek aztán annyi.

Előzmény: Simply Red (3534)
Simply Red Creative Commons License 2014.01.13 0 0 3534

Abból gondolom, hogy lejárt a határidő, és nincs adat a befejezésről.

Előzmény: Hírmérnök (3533)
Hírmérnök Creative Commons License 2014.01.13 0 0 3533

"Én úgy látom, mintha ez a pályázat megbukott volna. Az elején (3 és fél hónappal a csaknem másfél éves futamidejű projekt indítása után) kaptak közel 40 millió előleget, aztán semmit. A projekt pedig nincs befejezve."

 

Honnan tudod/tudható, hogy a project nincs befejezve?

Előzmény: Simply Red (3528)
Simply Red Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3532

Igazad van, ez csak annyira nyilvánvaló tény, mint az, hogy senki sem képes önerőből sík terepen 1 másodperc alatt lefutni 100 métert.

Előzmény: Astrojan (3531)
Astrojan Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3531

..a nyilvánvaló tényt, hogy mikrosütővel nem lehet magfúziót létrehozni.

 

Ez nem nyilvánvaló tény. Soha nem láttunk ilyet, nem gondoljuk, hogy így lenne, nem hisszük ezt, én sem hiszem, rövidke életünkben nem utaltak erre jelek, mindenféle tudományos megfontolást is figyelembe véve. Nem tudom érzed-e a különbséget.

 

Valaminek a lehetetlenségét nem tudod bizonyítani. Az Egelyék nemis erre kaptak pénzt hanem ennek éppen az ellenkezőjére. Aztán, hogy mire költötték, az egy más kérdés..

Előzmény: Simply Red (3530)
Simply Red Creative Commons License 2014.01.09 0 0 3530

Kérdés, hogy mit tekintünk eredménynek. Csak remélni merem, hogy azt nem tekintik itt eredménynek, ha bebizonyítják a nyilvánvaló tényt, hogy mikrosütővel nem lehet magfúziót létrehozni.

Előzmény: Astrojan (3529)
Astrojan Creative Commons License 2014.01.09 0 0 3529

Nyilván vissza kell adniuk az előleget, mert nem jutottak eredményre.

 

Jól néznénk ki ha minden fizikusnak vissza kellene adnia az előleget (= a fizetését) akik nem jutottak eredményre.. :)

Előzmény: Simply Red (3528)
Simply Red Creative Commons License 2014.01.07 0 0 3528

Én úgy látom, mintha ez a pályázat megbukott volna. Az elején (3 és fél hónappal a csaknem másfél éves futamidejű projekt indítása után) kaptak közel 40 millió előleget, aztán semmit. A projekt pedig nincs befejezve. Nyilván vissza kell adniuk az előleget, mert nem jutottak eredményre. A videót sajnos nem bírtam 4 percnél tovább nézni, de szerintem mindegy is, hogy ott miket hadoválnak.

Előzmény: Hartlein_K (3527)
Hartlein_K Creative Commons License 2014.01.06 0 0 3527

Kedves Simply Red!

 

Amiket az előző írásomban előadtam, az jól láthatóan 2013.01.01 dátumú. Ha ma nem működik a link az nem az én hibám. Azt hiszem az MAG Zrt.-hez kéne fordulnod a részletekért. És valószínű, hogy neked sem, ahogyan nekem sem, nem fognak részleteket kiadni. Nem csak én voltam kíváncsi, és nem csak én nem kaptam a kérdéseimre választ akkoriban.

 

Rejtélygyilkos szerintem rátapintott a lényegre, a pályázat határideje lejárt, tehát nincs mit kérdezni! Pont.

 

A pályázat elbírálói jogászok és közgazdászok voltak, és kettő közülük már akkor nem volt a cégnél...

 

Ha valakinek van hozzá ideje és türelme, akkor megkeresheti azokat az Egely György sirámokat ugyanennél a médiumnál, amelyekben elmondja, hogy Illés Zoltánnál és Bencsik Jánosnál járt és semmi pénzt nem tudnak neki adni. Időben ezek hamarabb voltak, mint a Makkoscipo által linkelt videó.

 

Tényleg sokat lehetne erről írni, de nincs sok kedvem hozzá. Ahogy a dolgok mennek, elszomorít. Egely Györgynek ismét gratulálhatunk: "Megengedhetetlen dolog, hogy a pénz a balekoknál maradjon!" (Murphy) A fizikus társadalomból senki sem érezte, hogy ez így nincs rendjén, pedig az ELFT Fizinfo-ja nagyon sok főtudósnak megjelenik a postaládájában, tehát olvashatta: Éppen akkor amikor az egyetemektől és a kutatóintézetektől elvonások voltak, akkor kapott Egely György a "TUDOMÁNYÁRA" pénzt az államtól!

 

Härtlein Károly

Rejtélygyilkos Creative Commons License 2014.01.06 0 0 3526

Projekt megvalósítás tervezett befejezése:               2013-08-31

 

?

Előzmény: Hartlein_K (3524)
Simply Red Creative Commons License 2014.01.06 0 0 3525

Köszi, de az nfu-s link nem működik (404-es hiba), és a MOTECH-et kizárólag itt találtam meg az nfu-nél. Tudnád pontosítani?

Előzmény: Hartlein_K (3524)
Hartlein_K Creative Commons License 2014.01.06 0 1 3524

Kedves Simply Red!

 

Makkoscipo hozzászólása tartalmaz egy filmet. Ebben hangzik el a riporter és alanya közötti beszélgetésben a 160 millió Ft-os támogatás. Az elején 1' 20"-nél kezdődik az állítás.

 

kép 2' 14"-nél

 

A hír igaz. Keresésem eredményeként eljutottam a MAG Zrt.-hez. Kérdeztem őket, hogy igaz-e. Megerősítették... Röviden:

 

Pályázati adat frissítésének dátuma: 2013.01.01

http://www.nfu.hu/content/58

Fejlesztési program:                                               ÚSZT

Forrás megnevezése:

Pályázó neve:                                                          MOTECH

Kiírás éve:

Kitörési pont:                                                          Tudomány - Innováció Program

Támogatási konstrukció:                                       Piacorientált kutatás-fejlesztési tevékenység támogatása

 

Projekt megnevezése:

Innovatív, megújuló hőtermelésre alkalmas eljárás és berendezés prototípusának kifejlesztése, nanoporos, híg plazmában

 

Alapadatok

Pályázó neve:                    "MOTECH" Acélszerkezet- és Gépgyártó Korlátolt Felelősségü Társaság

Kitörési pont:                                                           Tudomány - Innováció Program

Pályázat neve:                                                          Piacorientált kutatás-fejlesztési tevékenység támogatása

Forrás megnevezése:                                                ERFA

Beruházás helye (régió):                                           Nyugat-Dunántúl

Beruházás helye (megye):                                        Győr-Moson-Sopron

Beruházás helye (helység):                                       Mosonudvar

Megítélt összeg:                                                       159 876 622 .- HUF

Támogatás aránya:                                                   64 %

Támogatási döntés dátuma:                                     2012.04.12

Támogatás pontszáma:                                             72,5

 

Értékelés típusa: egyszerűsített értékelés

Ehhez az eljárásrendhez tartozóan a projekt kiválasztási szempontok mérlegelést igényelnek (nem normatív jellegű támogatás), ezért az NFÜ egyszerűsített bíráló bizottságot állít fel. A bíráló bizottság tagjainak névsora és a delegáló szervezetek megnevezése az alábbiakban tekinthetőek meg.

 

Bizottsági tagok

Tag neve                         Delegáló szervezet megnevezése                               Civil tag

Dr. Kabai Anikó               NFÜ - Nemzeti Fejlesztési Ügynökség                          Nem

Dr. Szabados Zsuzsa       MAG - Magyar Gazdaságfejlesztési Központ Zrt.           Nem

Fehér József Imre           MAG - Magyar Gazdaságfejlesztési Központ Zrt.           Nem

Siba Ignác                      NFÜ - Nemzeti Fejlesztési Ügynökség                           Nem

 

Szerződés adatok

Szerződés hatályba lépésének dátuma:                    2012-05-31

Projekt rövid összefoglalása:                                   Nincs adat

Projekt megvalósításának tervezett kezdete:           2012-03-01

Projekt megvalósítás tervezett befejezése:               2013-08-31

Projekt tényleges kezdete:                                       2012-03-01

Projekt tényleges befejezése:                                   Nincs adat

 

Projektvégrehajtás adatai

Jelentés sorszáma:                                                    Nincs adat

Projekt előrehaladási jelentés típusa:                       Nincs adat

Benyújtás dátuma:                                                   Nincs adat

Jelentéstételi időszak:                                              Nincs adat

Döntés (megfelelt vagy nem):                                  Nincs adat

Időszak eredményei:                                                Nincs adat

 

Kifizetés adatok

Szerződött összeg:                                                159 876 622 Ft

Kifizetett előleg összesen:                                      39 969 155 Ft

Számla alapú kifizetés összesen:                                             0 Ft

Utolsó kifizetés dátuma:                                             2012.06.14

 

Ha gondolod, keress meg, vagy hívj fel telefonon elmondom a részleteket. Ide túl hosszú lenne leírni az egészet... De megkérdezheted te is, ha nem akarod felfedni kilétedet.

 

Lehet, hogy az illetékeseket megkérdezzük az idei Budapesti Szkeptikus Konferencián.(ami idén február 22.-én lesz)

Főleg mert nem csak ez az egy "érdekes" pályázat van a nyertesek között.

 

Härtlein Károly

Előzmény: Simply Red (3523)
Simply Red Creative Commons License 2014.01.06 0 0 3523

Most akkor kapott Egely támogatást, vagy nem? Honnan vette vajon Härtlein Károly az információt? 

Előzmény: Makkoscipo (3522)
Makkoscipo Creative Commons License 2014.01.05 0 0 3522

Érdekes kérdést vetett fel valaki:

 

Dr. Egely György 160 millió Ft-os EU-s állami támogatást kapott a magfúziós berendezéséhez! Mégiscsak használható a vákumenergia?

 

 

Továbbiak: 

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyok__5128079-dr-egely-gyorgy-160-millio-ft-os-eu-s-allami-tamogatast-kapott-a-magfuzios-bere

 

Simply Red Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3521

Nocsak! Önirónia! Fény az alagút végén.

Előzmény: Astrojan (3520)
Astrojan Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3520

Sőt, a Claudia Schiffer fölé :))

Előzmény: Simply Red (3519)
Simply Red Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3519

Sajnos a fizikusoknak nem az az elsődleges céljuk, hogy a Te ízlésedet kielégítsék, ez van. Az szintén elég sajátságos, hogy Kuhn-t és Pléh Csabát ugyanoda sorolod, ahová a valóságshow-kat és Claudia Schiffert,  magadat meg a CERN (sőt, ez egész világ) összes tudósa fölé.

Előzmény: Astrojan (3516)
Hírmérnök Creative Commons License 2014.01.02 0 0 3518

Részlet a topikindító szövegből:

"Mit talalt fel a egely kereken kivul? A sok ezer konyvet amit eladott es az abbol szarmazo bevetelen kivul mit tud felmutatni?"

 

Kifejlesztett egy hatékony módszert olyan kíváncsi emberek lenyűgözésére, akik viszonylag kevés tudományos módszertani vitát hallottak/olvastak.

Hírmérnök Creative Commons License 2014.01.02 0 0 3517

Jónéhány olyan megállapítást tettél, amely egyrészt nem tartozik a topikhoz, másrészt a magam részéről hibásnak is tartom. Azonban nem tehetem meg, hogy sorra vegyem ezeket a hibákat, ugyanis az a vád érne megint, hogy számos új offtopik vitaszálat indítottam - s ennek folytán egyfajta trollnak nyilváníttatnék, majd  ki is tiltanának. Más is járhat így, emiatt jeleztem ezt.

 

Előzmény: Astrojan (3516)
Astrojan Creative Commons License 2014.01.02 0 0 3516

Te Piros, mondd csak, elolvastad a hsz-t amire válaszoltál? Mert föl nem foghatom hogyan sikerült kiolvasni belőle mindazt amit leírtál.

 

A Szondy hozzászólás sajnos igaz, egy valóvilágos seggmutogatóst ezerszer hamarabb felkapnak mint egy olyat aki valami szokatlant alkotott.

 

A nálam képzettebb emberek akiknek "ennélfogva" több alapjuk van a kételkedésre mint nekem (??), azoknak kellene a legjobban kételkedni. Nem Égelyben, mert Ő nem rúg labdába, őbenne természetes, hogy mindenki kételkedik, ez nem baj, bizonyítson.

 

A tudós uraknak a saját fizikájukban kellene kételkedniük és pontosan ezt nem teszik. A logikus gondolkodást már rég elvetették, büszkén hirdetik, hogy a világ nem logikus, 2+2=2, keletkezik az téridő, szingularitásból lett az anyagi világ, az idő (ami nincs) nyúlik, a tér (ami nincs) felfújódik, a tizenhuszadik dimenzióban (ami nincs, mert egyetlenegy sincs) ugrálnak a húrok, persze a húrkákat nem kell kimutatni csak a gravitont.

 

Hogy a gravitont már kimutatták? Hát ez senkit nem érdekel.

A Higgs bozont meg nem mutatták ki? Nem baj valakinek oda kellett adni a Nobelt.

A sötét anyagot is kimutatták, a sötét anyag a H2. Hát ez sem érdekel senkit.

Hogy az elektron nem elemi részecske? Érdekel ez valakit? Senkit.

Hogy a foton nem elemi részecske? Kit érdekel, hiszen nem én vagyok a Brad Piti.

 

Na persze ha én lennék a Claudia Schiffer... (pasija:))

Előzmény: Simply Red (3514)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!