Keresés

Részletes keresés

sjohn Creative Commons License 2020.02.08 0 1 11706

...nem kell megadni a számlaszámot!...pénzkivétnél a kártyát kell megadni, mint célt!...

Előzmény: Csernai Zoltan (11705)
Csernai Zoltan Creative Commons License 2020.02.08 0 0 11705

Üdvözlet.Oyan problémám lenne,hogy paypal számlámhoz üzleti,bankszámlát szeretnék adni és nem engedi azt írja már ez a bank csatlakoztatva van.Az igaz hogy a bankártyám már hozzáadtam de most szeretném a számlámat is hogy tudjak ki venni pénzt a számlámra.

bandolesa Creative Commons License 2020.02.06 0 0 11704
Photoman1 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 11703

Paypal me hivatkozásnál hogyan lehet megváltoztatni a saját nevet becenévre? A paypal me linket már elkészítettem, de a saját nevemet nem lehet változtatni, csak ha beküldök számlát stb.

Pünkösdi Kató Creative Commons License 2020.01.23 0 0 11702

Igen, működik az oldalon a kérdezés. Az előző hsz-ban (11698) írtam a tévedést, írtam emailt néhány sorban, mivel nem magyarok, tényleg csak a lényeget írtam meg, ma jött az email és látom a paypalon, hogy az elírt számlaszámos pénzt is utalták az egyenlegemre. 

Előzmény: Pünkösdi Kató (11699)
Pünkösdi Kató Creative Commons License 2020.01.23 0 0 11701

Igen, tényleg nem bonyolult. Lehet, csak megszokásból nem váltunk... 

Előzmény: buksi754 (11700)
buksi754 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 11700

Nekem az a kényelmes, hogy egyszer hozzá adtam a visa kártyát, be állítottam hogy ne a paypal váltson hanem a bank és ennyi. Mikor fizetek egyenesen a bankkártyát terheli (a visa központi árfolyamával, ami igen kedvező). Nem kell utalni, tölteni, rajta tartani pénzt, csak hozzá csatolni a kártyát. Miért nem így használjátok? 

Előzmény: Pünkösdi Kató (11698)
Pünkösdi Kató Creative Commons License 2020.01.22 0 0 11699
Előzmény: Csaba680 (11684)
Pünkösdi Kató Creative Commons License 2020.01.22 0 0 11698

Tegnap a bankba mentem befizetni a számlára, nekem így kényelmesebb, mint utalni, a lényeg, hogy sikerült egy betűt elírnom. A bankban azt mondta az ügyintéző, hogy a paypal vissza fogja küldeni a címemre az összeget. 

Szerintetek van értelme keresnem emailt hozzájuk, hogy ekkor és ekkor utaltam, nem jó számra, de erre kellene, stb. stb.? Van értelme? Azt mondta a bankban az ügyintéző, hogy a paypal próbálja megkeresni a számot, aztán ha nem megy, akkor visszaküldi. Végül is így, hogy már máskor is utaltam a számlámra, sőt, a téves utalás után is kb. fél óra múlva szintén utaltam a normális számra, hátha rájönnek a jó számra. Vagy álmodok...

Olvasom, hogy nem igazán találtok email címet, azért én is nekifutok.

Előzmény: Levpeti (11654)
TyggeR Creative Commons License 2020.01.22 0 0 11697

az egészben az a legszomorúbb, hogy annyiféle különböző lehúzási lehetőségre kell(ene) már figyelni, hogy nem csoda, ha az ember néha elveszti a fonalat

 

ha pedig az eszében van, odafigyel, és mégis megszívatják - na az már bicskanyitogató

Előzmény: withopeneyes (11695)
withopeneyes Creative Commons License 2020.01.22 0 0 11696

Köszi, már látom! 

Előzmény: buksi754 (11690)
withopeneyes Creative Commons License 2020.01.22 0 0 11695

Köszönöm a válaszokat! Egyenlőre annyi látszik, hogy az EUR-t átkonvertálták HUF-ba, majd vissza EUR-ba. Úgy, hogy kifejezetten odafigyeltem, hogy a Paypal beállítás ezt ne engedhesse illetve még a fizetésnél is figyeltem, hogy miben fog fizetni majd a rendszer. Az a szép az egészben, hogy tisztán emlékszem, hogy átállítottam, hogy ne legyen konverzio, de most úgy van a beállításban, hogy a Paypal konvertál. Levelezek velük, de teljesen nyomorékok és csak ismételgetik magukat. Napi egy levélváltással szerintem hétfőre kiderül az igazság, hogy mennyire fontos a kosztumer a Paypalnak illetve, hogy mennyire lesznek nagyvonalúak, mert refundban kérem vissza az összeget. De egy telefonszám azért továbbra is jól jönne, mert már eléggé elvesztettem a türelmem. Egyébként OTP.

TyggeR Creative Commons License 2020.01.21 0 1 11694

mindenesetre oriasi szivas. egy ilyen lehet meg (a kiszamolon egy sajat bevallasa szerint ilyen teruleten dolgozo szaki irta)

 

A lényeg, hogy az engedélykérés milyen devizanemben érkezik be a bankhoz. van a transaction amount, a settlement amount és a billing amount, ez normális, konverzió nélküli vásárlás esetén e tranzakció esetén mindhárom esetben 6000 EUR. ha azonban a MÁK nem jól küldi az adatokat (és erről szinte biztos vagyok benne, hogy tudnak, nem véletlenül írják, hogy utalják vagy kp-ben vegyék meg az EUR-os papírokat), akkor a transaction amount jelen esetben az államkincstártól kapott Ft összeg lesz (ezt az ő árfolyamukon váltják át), a settlement amount a HUF/EUR váltás (ez kártyatársasági árfolyam) míg a billing amount ugyanaz lesz, mint a settlement – tehát kettős konverzió van – ez a DCC (Dynamic Currency Converation lényege) – ezt elvileg a terminálnak kellene felajánlani, itt azonban alapból rosszul van beállítva

Előzmény: buksi754 (11693)
buksi754 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 11693

"de lehet, hogy az tortent, hogy euros kartyaval akart fizetni, de a paypal erzekelte, hogy magyar regisztralorol van szo, igy rohadt szar arfolyamon huf-fal terhelte az euros szamlat, amibol lett meg egy kedvezotlen konverzio"

 

Hirtelen azt mondtam volna, hogy nem, mert itt euróban lett terhelve. De még egyszer atolvasva igen ez is fennálhat, eurós a számla, így a vége euró lett mégha volt is konverzió mögötte.

Utána kell járni, igaza van a komment társnak, hogy fel akarja őket hívni. 

Előzmény: TyggeR (11692)
TyggeR Creative Commons License 2020.01.21 0 0 11692

talan ennek a kiszamolos cikknek a kommentjei kozott van a valasz, mindjart megkeresem. mivel a paypal amerikai ceg, a haromfele tranzakcios elszamolasi cucc kozul valamelyik "rosszul" / euros szamlahoz nem idealisan van beallitva. valami odavissza valtogatas lehetett, amibol pont ilyen szarul lehet kijonni sajnos :/

 

viszont a kiszamolos esetnel kiderult, hogy a kincstar volt a hunyo, itt pedig a paypal

 

de lehet, hogy az tortent, hogy euros kartyaval akart fizetni, de a paypal erzekelte, hogy magyar regisztralorol van szo, igy rohadt szar arfolyamon huf-fal terhelte az euros szamlat, amibol lett meg egy kedvezotlen konverzio. a szamlatortenetben vissza kene keresni, hogy a paypal valtott-e

Előzmény: buksi754 (11691)
buksi754 Creative Commons License 2020.01.20 0 0 11691

Figyelj már, ez erste bank? Elég sok ocsmanysagra képesek, szerintem őket is kérdezd meg. Meg ezt olvasd el, remélem nem valami ilyesmi történt a Te esetedben is:

https://kiszamolo.hu/allamkincstar-bankkartyas-vasarlas/

 

Minden esetre ne hagyd annyiban egyik oldalon se. 

Amugy az Erste fórumban épp mostanában írta tücsök13, hogy repjegy euros vásárlását 4 részletben 1 euros és 3 forint tranzakcióban könyvelték :-o

Előzmény: withopeneyes (11688)
buksi754 Creative Commons License 2020.01.20 0 0 11690

Szia, ez érdekes. Szerintem valami olyan lehet a háttérben, hogy mégiscsak a paypal váltott valamiért a háttérben a sz@r árfolyamával, miközben nem kellett volna váltania.

Pont vagy 10 hozzaszolassal lejjebb van a telefonszam, és kettővel feljebb a pontosítás: 11679 és 11681

Amerikai számot fogsz hívni, hogy mennyibe kerül az a telefon szolgáltatodtol függ. Skype vagy Hangouts on talán ingyen is lehet hívni Amerikát, de Vodafone plusz nullán keresztül is valami 30 forint volt jopar éve. A többi mobilszolgáltató azt hiszem 100 ft körüli díjat fog számolni, keresd a nemzetközi díjakat és hogy Amerika melyik dijzonaba esik náluk.

 

Majd számolj be légyszi mi volt ez a lehúzás. 

Előzmény: withopeneyes (11688)
Pünkösdi Kató Creative Commons License 2020.01.18 0 0 11689

Szeretem olvasni a levelüket. :) Értékelésnél már én is 5-6 mondatban válaszolok. Ami jó, szép, stb. azt meg kell dicsérni, mert jól esik

Előzmény: buksi754 (11687)
withopeneyes Creative Commons License 2020.01.18 0 0 11688

Sziasztok, szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan tudom elérni telefonon az ügyfélszogálatot, milyen díjai vannak a hívásnak? Már levelezek velük két napja, de teljesen értetlenek és kxrvára nem olvassák el amit írok a megjegyzésben, vagy esetleírásban.

 

Az dolog egyébként annyi, hogy vásároltam 2475 Euro értékben rajtuk keresztül, Euroban kellett fizetni, Eurós kártyát használtam, meg is érkezett minden rendben, de a levonás az euró számlámról 2605,87 euró.

 

buksi754 Creative Commons License 2020.01.13 0 0 11687

Köszönjük a visszajelzést! Igen, én is szeretek kinaiakkal uzletelni, igazán készségesek, korrektek, ezerszer elnézést kérnék, stb. Mifelénk nem vagyunk ilyen mentalitással elkényeztetve... 

Előzmény: Pünkösdi Kató (11686)
Pünkösdi Kató Creative Commons License 2020.01.13 0 0 11686

Az eladó visszautalta az összeget, mert írtam, hogy nem fogadom el a 3 dollár visszatérítést, mert annyira használhatatlan a termék, hogy semmire nem tudom használni. :( Köszi még egyszer a levél értelmezését.

Előzmény: Pünkösdi Kató (11683)
bandolesa Creative Commons License 2020.01.12 0 0 11685

A PayPal megerősítette, hogy egy kutató olyan sérükénységet tárt fel az oldalán, amin keresztül hozzáférhetővé váltak a felhasználók jelszavai. A cég most ismerte el a hibát, de még tavaly év végén, december 11-én javította azt - írja a Forbes.

 

https://www.portfolio.hu/bank/20200110/sulyos-serulekenyseget-ismert-el-a-paypal-412191

Csaba680 Creative Commons License 2020.01.08 0 0 11684

Köszi, megpróbálom. Email küldéséhez is be kell jelentkeznem, amit kód nélkül nem lehet. Nem is értem ezt az egészet...

Előzmény: buksi754 (11681)
Pünkösdi Kató Creative Commons License 2020.01.07 0 0 11683

sohn, buksi754

köszi, megpróbálom. Majd írok, h mi lett.

Előzmény: buksi754 (11682)
buksi754 Creative Commons License 2020.01.06 0 0 11682

Az itteni leírás szerint kerheted a PayPalt, hogy térítse meg a postázás költségét. Én még soha nem használtam, az eladó mindig térített vissza küldés nélkül. Küldj neki videót, hogy 'crap' a termék. 

 

@Permanentnek is ajánlom at nézni, mert le van írva hogy lehet transferwise usa számlát hozzá adni a paypal hoz ahol nem lesz 2.5% utalási díj és nem lesz átváltás a szar árfolyamán. Ha nem tudod mi az a transferwise (és Revolut, Curve) nézz be a Fintech topikba. 

 

https://logout.hu/tema/paypal/index.html

Előzmény: Pünkösdi Kató (11678)
buksi754 Creative Commons License 2020.01.06 0 0 11681

Szerintem simán 00 vagy max 001. Egyes Amerika kódja, de a telefonszam talán már tartalmazza. Emillel nem tudod magad hitelesiteni? Biztonsági kérdés nem volt be állítva? 

Előzmény: Csaba680 (11679)
sjohn Creative Commons License 2020.01.06 0 0 11680

...küldd vissza neki!...

Előzmény: Pünkösdi Kató (11678)
Csaba680 Creative Commons License 2020.01.06 0 0 11679

Sziasztok!

Nagyon ritkán használom fizetésre a paypal-t, de most szükségem lenne rá. A telefonszámom viszont közben megváltozott, így nem kaphatom meg a kódot, tehát belépni sem tudok, még emailt sem lehet nekik írni. Nagy nehezen találtam egy telefonszámot, ahol el lehetne őket érni, de biztosan hiányzik valami az elejéről: 17777944

Légyszi segítsetek, mert megőrülök ettől, hogy ilyen keverés megy egy ilyen egyszerű dologban.

Ha van jobb ötlet, örömmel fogadom!!!

Köszi!

Pünkösdi Kató Creative Commons License 2020.01.06 0 0 11678

Köszi, ennyivel kevésbé vok kisegítve. Esetleg még belemennék, ha törött lenne, biztos eltörtem. De ez egy nulla termék és még ne értékelőjén negatívan... Köszi, még egyezkedtek vele.

Előzmény: sjohn (11677)
sjohn Creative Commons License 2020.01.06 0 0 11677

...visszaad 3 kanadai dollárt, részleges refundként és nem kell visszaküldened...

Előzmény: Pünkösdi Kató (11676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!