Keresés

Részletes keresés

krizsi_l Creative Commons License 2008.08.30 0 0 2087
Ja amelyik ütött. Ötöt talált.
Előzmény: spacc (2086)
spacc Creative Commons License 2008.08.30 0 0 2086
... tót oto?..... :))))
Előzmény: krizsi_l (2085)
krizsi_l Creative Commons License 2008.08.30 0 0 2085
Az Oto pp az egy belépő szintű erősítő. Nem csak az AN-nél.
Előzmény: főnixer (2084)
főnixer Creative Commons License 2008.08.30 0 0 2084
A JLH 10 W-os A osztályú erősitővel is hasonló hangzást kaptam.
A csöves AN Otto push-pull-al sokkal jobb lett de igazán a 8 W-os PSE (2-2 db 2A3) -vel lett a legjobb...
Előzmény: AudiJo (2075)
Robici Creative Commons License 2008.08.30 0 0 2083
"egy kis nyíltság, egy kicsit több élet jó lett volna"

Na nekem ezek még sosem hiányoztak itthon. Sőt, éppenhogy az egyik utolérhetetlen tulajdonsága számomra az, hogy annyira tisztán és transzparensen szól a kettő együtt (megfelelően elhelyezett dobozok esetében!). De lehet, hogy nálad másabbak a körülmények.

Most ért véget Sztravinszkij: Tavaszi áldozat (Londoni Szimfonikus Zenekar/Jurij Szimonov). Igen jó lemez, pedig alig egy ezresbe került :-)
Előzmény: AudiJo (2075)
vacumtube Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2082
Ugorj át hozzám a ládáiddal és összehasonlithatod az enyémmel, nekem van jó dac-om is.
Előzmény: kalmi79 (2071)
spacc Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2081
Komám!  Te mocsadék!  Itt kiderül, hogy 2x140 Wattal eteted a Neádad, és lesajnálad az én kis zsebhokimat?  Wazze! Szopacc?   No jó. 1:0 oda, majd a talin kapsz egy-két Harry-t.... :DDDDD
Előzmény: AudiJo (2078)
krizsi_l Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2080
Azért Te komolyabbal hallgatod :)
Előzmény: AudiJo (2078)
krizsi_l Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2079
Csak egyet érteni tudok.
Viszont, hogy visszakanyarodjunk a kiinduláshoz: a Nea jobb erősítővel többre képes.
Nem kicsivel.
Előzmény: AudiJo (2075)
AudiJo Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2078
OK, igazad lehet. Én csak azt próbáltam körülírni amit hallottam. Ezért is vagyok kíváncsi arra, hogy egy komolyabb erősítővel mit csinál (apropó hasonló tárgyban küldtem fénypostával levélkét - ha megnéznéd).

Tudom, hogy nem Te vetteted fel hanem egy kedves olv.társ jelezte, hogy Varga úrnál meghallgatta egy ilyennel is a cuccost és Neki is jobban tetszett az A-skol-lal (na ja, az árkülönbség legalább 1:4-hez). Erre írtam, hogy nekem se tetszett a T-amp-pal. Elviekben az általad írt 2W is elég lehetne a Nea-hoz az érzékenysége miatt, de azt már többször megállapítottuk, hogy ezen teljesítmény és érzékenység adatok szinte semmit mondanak el a kapott hangzásról.
AJ
Előzmény: spacc (2077)
spacc Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2077

Nomost valamit le kell szögezni:

 

A T-Amp 8 ohmra biza akkor se pumpol ki magából 2,1 watt csúcsnál többet, ha néger gyerekek potyognak az égből.   Ez meg annyi a Neának, mint a babafing.

Persze, hogy nem lesz teste.   A JVC-be azért izmosabb kivitel van beköltözve, ez biza kipumpolja a 8 ohmra azt a 25 wattocskát.... :))) És nem kell ám szégyenkeznie.

 

A szuper T-Amp annyiban más, az alaphoz képest, hogy itt már duplázva van a chip, és hídba dolgozik 1-1. Ez már azért 8 wattot jelentene, és megmozdíaná már a Neát.... 

 

Amúgy senki nem beszél a T-Ampról mint Neához valóról...... 

Előzmény: AudiJo (2076)
AudiJo Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2076
Hozd és meghallgatjuk (feltéve, ha ott lesz a Nea). Nekem nincs bajom a Tripath-tal, az is lehet hogy azzal jól szól. Amit írtam kifejezetten csak a T-amp-ra vonatkozott és azt tartom, hogy a T-amp nem rossz az áráért csak sztem nem a Nea-hoz.
AJ
Előzmény: spacc (2068)
AudiJo Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2075
Igen, nekem is hasonló tapasztalatom volt az A-skol-lal. Kicsit beszűkült a hangzás, olyan "barnás" árnyalatot kapott minden mint az öreg fekete-fehér fényképeken. Nem volt rossz, csak egy kis nyíltság, egy kicsit több élet jó lett volna. Viszont itt nem volt testetlen a hang. Az árárért elfogadható kompromisszum ez a hang a Nea-val.
AJ
Előzmény: krizsi_l (2070)
AudiJo Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2074
Picinyem!

A T-amp-nál nem teljesítmény volt kevés, hanem a hangi karaktere miatt nem jött össze a Nea-val. Testetlen a Nea is, a T-amp is - hát ebből nem hogy testes hangzás nem jön ki, hanem a két hiány még inkább összeadodott. Nekem ezért nem tetszett a Nea+T-amp páros.
AJ

Előzmény: spacc (2067)
spacc Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2073

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9128330&la=82239584

 

és itt a 3323-as hozzászólás   hogy könnyíccsek a dolgon.

 

ps. de lustus ez a Jolida.... :))))

Előzmény: kalmi79 (2071)
Jolida Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2072
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9128330&la=82229107
Előzmény: kalmi79 (2071)
kalmi79 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2071

Milyen tali lesz? Publikus egyáltalán?

 

Én is Sonidozom ezerrel.Nekem bassreflexem van SWR-200asokkal, és szívesen összehasonlítanám egy tölcséressel is akár, mert meggyőződésem, hogy nagyon-nagyon jól sikerült!!!! JLH 10 W- A class-al hajtom őket.

 

Most van épülőben egy Open Baffle (dipól) falam, SFR 144 re épülve, Sonido egyedi dupla 12"-es mélyekkel, és Fostex supertweeterrel. 

Előzmény: krizsi_l (2070)
krizsi_l Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2070

Az A-scool nálam szép, kerek, lágy jól hallgatható hangot hangot produkált. Viszont éppen ezek is voltak a hibái. Kissé mosott, beszűkült terű, fülledt hang. Persze mindig kérdés a mihez képest. Akkor is most is 300b SE-vel hallgatom. Gyári, tehát álla a Nea elnevezés.

A basszus ugyan egy lényeges dolog, de nem minden. Egy hifis ismerősöm szerint olyan mint a desszert egy jó vacsora végén. Ha van van, ha nincs akkor is ettünk egy jót. Mondjuk abban is jó példa, hogy egy jól sikerült vacsorára csak a deszert teszi fel a pontot :)

 

Hogy reklámot is csináljak: gyere el a talira és hallgasd meg csövivel is:)

Előzmény: Fődhözragatt (2069)
Fődhözragatt Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2069

"Sajnos az A-scoolal sem tudja magát igazán kifutni. Nem rossz, de nem az igazi."

Milyen erősítővel érezted úgy, hogy jobban kifutja magát, mint az A-skool-lal?

 

Én a régi, Heed Obelisk Pro erősítőmmel valahogy kisé "fahangúnak" hallottam, lekonyultak a sávszélek, amije viszont volt mélyben, az összefolyt, búgott. Nagyon nem ehhez találták ki (a StandArt-1-esekhez viszont kiválóan illett). Aztán kipróbáltuk a haverom Etalon Primo előerősítőjével és Etalon Mono monoblokkjaival is a Neákat, és az Etalonokkal élvezhetetlenül vérszegény lett a basszus. Addig azt hittem, hogy az Etalonnak csak a hangdobozai mélyhiányosak, de akkor kiderült, hogy az erősítői is. A haverom Etalon Kreaton nemtomhányas dobozainak is az A-skool-lal volt tisztességes basszusuk, a saját erősítőikkel azok is testetlenül, számomra élvezhetetlenül mélyhiányosan szóltak. Más kérdés, hogy szerinte a Sonidonak túl sok, szerintem pedig az Etalonnak túl kevés a mélye. Ebben békében meg is egyeztünk: mindkettőnknek a sajátunk teccett jobban, és ez a lényeg. :-)

Előzmény: krizsi_l (2066)
spacc Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2068
Bár ha krizsi elhozza a neáját, akkor leviszek egy JVC-micro-t ez egy asztali CD-tuner, és 2X25W 8ohmra dolgozó Tripath erölködő van benne........
spacc Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2067

Jah. A Neához inkább a Super T-Amp illene, a maga 15 wattos teljesítményével.

 

Előzmény: AudiJo (2065)
krizsi_l Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2066

Valmint lapos, dinamikaszegény. Mármint a Tamp.

Önmagához képest a Tamp szvsz jól kifutja magát a NEA-n, mivel nem valami sok 93db körüli láda kering a környékén. A mikro teljesítmény pedig igényli az érzékeny ládákat.

A Nea viszont önmagához képest igen szerényen teljesít Tampal. Sajnos az A-scoolal sem tudja magát igazán kifutni. Nem rossz, de nem az igazi.

 

Előzmény: AudiJo (2065)
AudiJo Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2065
Mint Te magad is megállapíthattad, a T-amp nem jó választás ehhez a hangfalhoz.
Kicsit sovány, testetlen a Nea hangja és ebben a T-amp sem jeleskedik.
AJ
Előzmény: istvan170 (2062)
vacumtube Creative Commons License 2008.08.28 0 0 2064
Jó elküldöm a hétvégén, de szerintem halgasd meg elöbb érdemes. Föleg az új erőművemmel nagyon ütös a hang.
Előzmény: Gidu (2061)
hevepitu Creative Commons License 2008.08.28 0 0 2063
Átkábelezte egy cimborám (nem én) egy magas szintű CAT-7-tel, + nagyon szép hangú japán papír-olaj kondik kerültek bele. Meg Alps potméter van benne. És jó minőségű terminálok. Gyönyörű a hangja így. Egy Primare A 20 mk II-vel (nem az enyém) hasonlítottam eddig össze, az A-skool sokkal, de sokkal zeneibb volt. Csak tátom a számat ezen a T-Ampon. Az ember mindig csak tanul. :) Őszintén, én nem tudom megsaccolni, hogy az A-skool mivel van partiban, melyik lehet színvonalban mondjuk az első erősítő, ami megveri. Azért egy Jadis Orchestrával nem merem összereszteni. :) Van esetleg valakinek ezirányú összehasonlítási tapasztalata? Van egy olyan gyanúm is, hogy Varga úr túl szerény az erősítővel kapcsolatban ...
Előzmény: istvan170 (2062)
istvan170 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 2062
Helló minden fórumozónak!

Én is most fogok építkezni a Sonidóból. Meghallgattam pár hónapja, és szerintem nagyon zenei. Erősítőnek egy T-Amp-ot vittem a meghallgatásra, de mintha az A-skool jobban passzolt volna hozzá. Varga Úr azt mondta, hogy szerinte nincs nagy különbség. Hevepitu! Te mit tuningoltál az A-skoolon? Mit érdemes rajta? Érdekelne, azt is szeretnék csinálni egyet.
Előzmény: hevepitu (2060)
Gidu Creative Commons License 2008.08.28 0 0 2061
Ez az első doboztervek közül való, vagy teljesen új fejlesztés? Minden esetre elküldenéd? Mail publikus.

UDV

Gidu
Előzmény: vacumtube (2051)
hevepitu Creative Commons License 2008.08.27 0 0 2060
Magam is a Sonido A-skool végfokot potméterrel + a Nea DIY verzióját hallgatom tavasz óta. Frontendnek egy komolyabbnak számító lemezjátszót + MC phonót használok. Kicsit tunungolt az A-skoolom. Eddigi összes zenehallgatási tapasztalatom alapján (amiben azért sok drágábbnál drágább rendszer volt) egyértelműen úgy gondolom, hogy Varga úr művei egyedülálló, valódi értéket képviselnek - fillérekért. Kossuth-díjat Varga úrnak, de most vicc nélkül! Úgy látom egyébként, hogy a Sonido-k komolyzene hallgatására valók, a mély hangokról pedig annyit, hogy a zenehallgatás talán nem a basszusról szól, hanem sokkal inkább a középtartomány milyenségéről, mindehhez képest egyetértek azzal, hogy a Sonido basszusa precíz, gyors és nagyon szép. Varga úr maga mondta, remélem, jól idézem, hogy 1. aki dús, pontatlan basszust akar, az ne hallgassa ezt a szélessávút, 2. aki zenét akar hallgatni, építsen szélessávút, aki a szomszédokat akarja riogatni, építsen reflex nyílású dobozt.
Előzmény: Robici (2043)
big-dewil Creative Commons License 2008.08.27 0 0 2059
Maj meglássuk, h mekkora a hüséged....)))
Előzmény: vacumtube (2058)
vacumtube Creative Commons License 2008.08.27 0 0 2058
Köszi az ajánlatot de én már csak maradok a szélessávúnál. (én már csak ilyen begyepesedett vagyok) :)))
Előzmény: big-dewil (2056)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!