Keresés

Részletes keresés

hird Creative Commons License 2015.01.22 0 0 201

Sziasztok!

 

Most tervezek hőtárolós elektromos padlófűtést vásárolni. (15cm EPS, 10 cm beton).

Nézegettem az árakat és felmerült bennem: érdemes DEVI-t vennem BVF (Caleo) helyett 2x annyiért?

7,2kW-ra van szükségem, és ezt BVF-ből 4 termosztáttal, wifis kütyümütyüvel 320 körül megkapnám. DEVI-ből csak fűtőszál lenne 350 körül. Mivel tud többet, hogy ennyivel drágább? Valakinek van tapasztalata?

 

Köszi

hird

Varek1 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 200

 Nincs mit, jó munkát  !

Előzmény: xxMuKixx (196)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.06 0 0 199

Tud valaki az elektromos padlófűtés (szőnyeg, kábel, fólia) és az elektromos sugárzás, elektroszmog kapcsolatában esetleg információkat?

Érdekelne ez a típusú fűtés, de ezen technológia eü. hatásairól is olvasnék, ha fellelhető ilyen és hitelesnek tekinthető.    

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.15 0 0 198

Nem kellene neki leoldani, ott bizony gond lesz a a szigeteléssel! Nekem a villanyász egy komolyabb műszerrel mért szigetelést minden egyes kör betonozása előtt és után is...

 

Ha valamiben áram van a talpam alatt, és megszólal a villamos védelem (FI) akkor én nem abban keresném a hibát!

Előzmény: miro_13 (197)
miro_13 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 197

Sziasztok!

 

Szeretnék segitséget kérni a következőben : bekötöttük a padlófűtést ami jól műkodik, de a FI relé mindig leold az összes körben. 

 

FI relé adatai : 2P 25A 32mA van jelenleg beüzemelve, de ez mindig leold.

 

Mekkora FI relét szoktatok használni az elektromos fűfőszőnyeghez ?

 

Köszi

 

Miklos

xxMuKixx Creative Commons License 2014.11.26 0 0 196

Szia Varek1!

 

Köszönöm szépen a válaszaidat, mi is átgondoltuk a dolgot és abból a pénzből, amibe az elektromos padlófűtés kiépítése kerülne inkább körbeszigeteljük a teljes házat.

 

A konyhába laminált padló megoldástól kicsit tartok, mert félek, hogy nehezebb tisztán tartani mint a követ illetve a kilöttyenő forró dolgok félek jobban kárt tehetnek benne.

 

De még utána nézek, milyen speciális laminált padlók vannak konyhai megoldásokhoz.

 

Köszönöm még1x a válaszodat!

 

Üdv,

Muki

Előzmény: Varek1 (194)
Varek1 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 195

 Na meg azt a pénzt amit az elektromos padlófűtésre szánsz inkább a tetőtér folytatására fordítsd.

 Ha már anyagi megfontolás is felmerül.

Előzmény: Varek1 (194)
Varek1 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 194

 Csak megerősíteni tudlak :

 

 " kiegészíteni a gázkazános megoldást elektromos padlófűtéssel vagy csak kidobott pénz.  "

 

 

 Az,

 

 

 

még ha  semmilyen fűtés se lenne, akkor is értelmetlen lenne.

 

Hogy én mit tennék ?

 Pl a pincében a mennyezetet  jó vastag , kb. 10 cm -es hőszigertelést ragasztanák, aztán az egész házat  és a padlást is ( vagy a tetőteret ) leszigetelném.

 

 

 " Vezérelt árammal is rendelkezünk. " Az jó, de annak az ára is legalább 2,5  % öse a gázénak.

 ha a burkolatók kidobásra itéltetnek, akkor  aljzat beton  - vízszigetelés hőszigetelés  min. 10 cm és arra valami melegpadló. A sok megoldás közül én a z OSB, hab + laminált padlót választottam.

 A járólap Rómától délre való  vagy a padlófűtés alá, de nem az elektromoséhoz.

Előzmény: xxMuKixx (193)
xxMuKixx Creative Commons License 2014.11.25 0 0 193

Sziasztok!

 

Még nem nagyom mélyedtem el a témában, ezért bocsánat, ha olyat kérdezek, amit az átböngészett 5-6 oldalt követő oldalak már tartalmaztak.

 

Vásároltunk egy családi házat, ami 70nm-es. 1997-ben épült, mindenféle komolyabb energetikai szigetelés nélkül. Az emeleti rész beépítése (válaszfalak, tetőszigetelés) még befejezésre vár (jelenleg le van zárva). Az alsó szint egy szoba+fürdőszoba+konyha+közlekedő részből áll. A felújítást több lépcsőben szeretnék megoldani, anyagi okok miatt:

 

Alaprajz

 

1. Nyílászárókat kicserélni műanyag nyílászárókra

2. Tavasszal szeretnék 12cm-es szigetelést tenni a az épület hátsó falára illetve az utca fronti részre, ami szoba főfala is.

3. A konyha és a rajzon lakóelőtérként jelölt helység válaszfalát kibontani

 

A fűtést jelenleg egy gázkazán biztosítja, ami a pincében van elhelyezve. A pince a szoba és a lakóelőtér alatt található.

 

A gázkazános rendszert szeretném kiegészíteni elektromos padlófűtéssel, amennyiben valaki megerősít, hogy van értelme. :) Első körben a konyha és a lakóelőtér részbe szeretném lefektetni az elektromos padlófűtést, majd a későbbi átalakításokkor és felújításkor a fürdőbe és a szobába (amikor elkészül a felső szint, akkor a szoba választófala is el lesz bontva, ezáltal az alsó rész egy légtér lenne). Ez kb. 18-20nm, ha a bútorok helyét levonom az alapterületből.

 

A burkolat jelenleg járólap a konyhában illetve lakóelőtérben. Ahogy az írásokból kivettem a járólapokat felszedve az aljzatbetonra kell elhelyezni szigetelést, majd erre a fűtőszőnyeget, amire mehet az új járólap.

 

Abban kérem a véleményeteket, tapasztalatotokat, hogy:

1. van-e értelme kiegészíteni a gázkazános megoldást elektromos padlófűtéssel vagy csak kidobott pénz. Egyik ok, hogy hamarosan szeretnénk babát és nekik is jobb tapicskolni a meleg burkolatot, mint a hideg kövön játszadozni. Vezérelt árammal is rendelkezünk.

 

2. körülbelül milyen szigetelési réteggel kell számolni (hány cm és milyen anyagok) a kiépítéskor?

 

3. Tapasztalatok alapján kb. milyen összegre tehető a beruházás?

 

Illetve akinek már van tapasztalata cégek területén, kérem írja meg nekem, hogy hol érdemes informálódni kivitelezéssel kapcsolatban.

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv,

Muki

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.03 0 0 192

Ja, most látom a meglévő rétegrendet. Szívás, mert nincs helyed elég hőszigetelésnek az aljzat alatt. Akkor marad a barkács. Viszont akkor se tegyél rugalmas anyagot a burkolat és a beton közé, mert később anyázni fogsz miatta...

Előzmény: FBettyke (188)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.03 0 0 191

Nem hiszem, hogy megúszod az aljzat feltörését, ha nem csak gányolni akarsz, hanem rendesen megcsinálni. Ha viszont nem számít az áram ára, akkor tedd a lap alá, oszt jóvan. Ebben az esetben az energia jelentős része lefelé, az aljzat, illetve a föld irányába távozik, de ha nem számít, akkor mindegy. Korrekt rétegrend esetén a szigetelés az aljzatbeton alá kerül, minimum 10 cm vastagságban. Csinálhatod bárhogy máshogy, de nem véletlen, hogy ez a korrekt technológia. Csodák nincsenek...

Előzmény: FBettyke (188)
FBettyke Creative Commons License 2014.11.03 0 0 190

Nagyon köszönöm!!!!

Előzmény: Törölt nick (189)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.03 0 0 189

Az XPS többet szigetel és keményebb, ugyanakkor, mint írtam én járólap vagy más ragasztott hidegburkolat alá nem tennék ilyen puha réteget, mert repedezhet.

Előzmény: FBettyke (188)
FBettyke Creative Commons License 2014.11.03 -1 0 188

Nagyon köszönöm a válaszodat!

 

Arra szeretnék még választ kapni, hogy miért nem érdemes hőtükör fóliát tenni tükörrel felfelé az elektromos fűtőháló alá?

Előzmény: Törölt nick (187)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 187

Én 5 - 8mm -es XPS-t írtam, nem centiset! De, ha gres lap lesz, azalá inkább ne tegyél.

 

Javíthatsz még a dolgon betontörés nélkül valamennyit, ha a külső lábazatot is szigeteled a mostani 10 centi EPS folytatásaként legalább fele annyi XPS-sel, minnél mélyebben a padlószint alatt is (ha lehet akkor az alá hatvan centivel, földbe beásva is). Ne kövesd el azt a hibát, hogy kívül, csak a benti padlószintig van szigetelés, ez padlófátésnél különösen fontos.

Előzmény: FBettyke (186)
FBettyke Creative Commons License 2014.10.31 0 0 186

Akkor ha te is úgy gondolod, kezdjük újra!

Segítséget szeretnék kérni, hogy viszonylag gazdaságosabban tudjam üzemeltetni a padlófűtésemet.

A majdnem "szigeteletlen" aljzatomra szeretnék 14m2 csemperagasztóba tehető elektromos fűtőhálót beszereltetni.

A korábban felsorolt kondíciók mellett mit javasolnátok?

Én a hőtükröt kérdeztem eps-sel lefelé és tükörfóliával a fűtés felé, de azt nem javasoltátok.

Helyette néhány cm XPS-t javasoltatok, de sajnos azt nem igazán tudnám berakatni, mert nincs annyi helyem.

1. Segíthet-e számottevően egy max. 1cm XPS az aljzatbetonon és azon egy hőtükörfólia tükörrel felfelé?

2. Vagy bármelyik külön-külön?

3. Vagy a még kevésbé ismert, de már itthon is kapható thermokompozitos kenhető hőszigetelések?

4. Utolsó lehetőségként kérdezném még az aerogélt?

Segítő válaszodat, vagy akár másét is szívesen fogadom!

 

Előzmény: joevagyok68 (185)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 185

A korábbi csak érdeklődő kérdés volt !

 

A kioktatás az lett volna,ha azt írom, hogy :

"Hogy a picsába gondolkodhatsz úgy, hogy mivel olcsón kapod az áramot "pazarolhatod" azzal, hogy szinte hőszigeteletlen padlót "padlófűtesz" vele ???

És a környezettudatosság ......az hol van ??

 

DE ilyen nem volt !

Csak most !

 

Bár ha úgy érzed megérdemled...az mindent felül ír !

 

Előzmény: FBettyke (184)
FBettyke Creative Commons License 2014.10.31 0 0 184

Nézd, én nagyon megértelek! De...

Segítséget kértem és nem azt, hogy kioktass!

A házban víz és villany van. A gáz nem megoldható!

A fűtésem ADAX neo, a padlófűtést kiegészítő fűtésnek használnám napi 3-4 órára.

Kedvezményes tarifával fizetem a villanyt, mivel az energiaiparban dolgozom.

A házon kívülről 10cm-es eps szigetelés van.

 

Sajnos nincs módomban, hogy új, jól alászigetelt házat vegyek, építsek.

Nem állnak rendelkezésemre milliók!

Ebből kell a legjobbat kihoznom!

Igyekszem élhetővé tenni...

 

Előzmény: joevagyok68 (183)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 183

Ennyi hőszigeteléssel ki ajánlotta/találta ki a padlófűtést ?

És ráadásul elektronyosat ?

DE amúgy is...

Előzmény: FBettyke (182)
FBettyke Creative Commons License 2014.10.31 0 0 182

A házat kb. 2-3 hónapja vettem. Tegnap elkértem hozzá a volt tulajdonostól a lepecsételt, építésügyi osztály (vagy vmi hasonló) által befogadott, engedélyezett építési tervet. Ezen a rétegrend a metszeti képen és a leírások alapján vmi hasonló. (Bocsi, pontosan most nem emlékszem, de otthon megnézem majd!)

Talaj

Kavicságy 10cm

Szerelőbeton 10cm

2 réteg bitumenes valami talajnedvesség elleni szigetelésként

Isolyth 3cm (??? na, ebben nem nagyon vagyok biztos!!!!)

aljzatbeton 5cm vagy 6cm

kerámia burkolat 1 cm

 

Fel szeretném szedetni a felső kerámia burkolatot, önterülő esztrich-vel leönteni.

Sajnos a belmagasság nem engedi meg, hogy több cm XPS-t rakjak az aljzatbeton alá. Még az 1cm elgondolkodtató, mivel a bejárati ajtóm nem nyílna ki többet!!!!

Pedig tudom az lenne az igazi, jó vastagon!!!

Gondolkodtam, hogy kerámiagömbös festékkel lekenem a betont 2-3 mm vastagon.

A semminél az is többet jelent!

Elektromos padlófűtést szeretnék beszereltetni, hálóra szereltet.

Burkolatként 1cm-es greslap kerülne vissza. Fagyálló, vastag, nehezen melegszik, ellenben nehezen is hűl le...

 

 

Előzmény: joevagyok68 (181)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 181

Azt lehet tudni, hogy a padló"ban"/aljzat alatt , lábazaton mennyi hőszigetelés van  ?

Előzmény: FBettyke (177)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 180

Akkor egyszerűbben fogalmazok:

- kö vagy más hidegburkolat alá ne tegyél hőtükör fóliát. Viszonylag lassab reagálású padlófűtésed lesz, mert a beton is át melegszik.

 

- fa vagy lambéria alá érdemes, de ott is inkább 5-8mm-es XPS lapokat. Ez pl. az OBI-ban pont a hőtükrös fólia göngyölegek mellet lesz (nem véletlen ;), sötét zsöld v. szürke 50x100cm-es lapok  tizesével lefóliázva. Ez többet ér mint a hűtükör, de drágább is lesz. Ebben az esetben percek alatt meleg, és a fűtés kikapcsolásával ki is hülő padlófűtésed lesz.

Előzmény: FBettyke (179)
FBettyke Creative Commons License 2014.10.31 0 0 179

Köszönöm a gyors válaszodat, bár, számomra nem egészen világos még így sem!

Az első bekezdésedben arról beszélsz, hogy ne tegyek alá hőtükör fóliát, mert mert megtörhet a fuga vagy sérülhet a burkolat. Míg a második bekezdésben elmagyarázod, hogy a szerinted inkább alkalmazandó hőtükör fóliát hogyan rögzítsem. Illetve megemlíted az 5-8mm XPS-t.

Az milyen típusú, mert én nem találtam ilyet...

Ne haragudj, de teljesen járatlan vagyok ebben a dologban.

Köszi, hogy segítesz!

Előzmény: Törölt nick (178)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.30 0 0 178

Attól főgg, milyen működést szeretnél, de semmiképpen sem kell. Én ragasztott hidegburkolat alá és az aljzetbeton közé nem raknék, mert az egy rugalmas anyag, és komolyabb terhelésre vagy a lap töhet el, vagy csak a fugák fognak berepedezni. Esetleg fa vagy műfa (laminált) alá tennék, mert az eleve rugalmas, és ott számít hogy több hő menjen felfelé.

 

Szóval, ha lassabb felfűtést szeretnél, ami viszont hoszzabb ideig tartja a melget, akkor ne rakj. Ha viszont fa vagy laminált burkolatod lessz és fontos hogy adott időszakokban legyen csak meleg, akkor rakj alá hőtükör füliát(bubis oldallal felfele), de akkor is jobb helyette az 5 -8mm-es XPS lap. Bármelyik is, kétoldalas ragasztószalaggal alulról, vagy sima ragasztószalaggal felülről át lehet ragasztani, hogy a helyén maradjon amíg a padlóburkolat rákerül. Es sem kell, de nélküle szívás lesz a burkolás, mert szétcsúszik mindenfelé.

Előzmény: FBettyke (177)
FBettyke Creative Commons License 2014.10.30 0 0 177

Szeretném megkérdezni, hogy az elektromos fűtőháló alá szoktak-e tenni, illetve tehető-e hőtükör fólia?

Ha igen, hogyan kell rögzíteni? Elég csak lerakni az aljzatbetonra vagy az előkészített (önterülővel felöntött) aljzatra?

Köszi a gyors választ!

Előzmény: Törölt nick (170)
miro_13 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 176

Nem repedt meg a beton szerencsére 

miro_13 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 175

Sziasztok!  Újabb kérdés ;-)  egy hete teritettek le az esztrich betont a futoszalra. Nem bírtam magammal és kiprobaltam, felfutottem 20 fokra. Közben olvastam hogy kell legalább 10 nap a felfutes előtt. Gyorsan lekapcsoltam a futest és meglocsoltam a betont. Pár helyen világos szürke volt de a legtöbb helyen még sötét szürke. Szerintetek ez a 20 fokra való felfutes tönkre tehette a betont?  Köszi udv miro 

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.22 0 0 174

Viszonylag nagy lesz a késleltetés, azaz a felfűtési idő, mind a beépítési hely, mind a viszonylag alacsony fajlagos teljesítmény miatt.

 

Persze, függ attól is mennyi szigetelés van alatta, és amúgy mennyire magas a helyiség hővesztesége.

Jó a rosszban, hogy felfűtés után is hasonló ideig meleg marad még A padlód. Ha a fűtésvezérlőd óráját fél órával előbbre állítod napi programban, ugyanúgy jól fog működni ;)

 

Szerintem jobb és egyszerűbb ha az estrich felett a cseeragasztóban van a fűtőszál, de nem végzetes a hiba ez sem. Összességében a fogyasztásod sem lesz magasabb.

Előzmény: miro_13 (173)
miro_13 Creative Commons License 2014.10.21 0 0 173

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdenzni, hogy 150W/m2 teljesitmenyű fűtőszál fölé 6cm esztrit beton +ragasztó +járólap esetén rendesen fog -e működni a fűtésem ? A szakik azt mondják hogy túl vastag az esztrit beton réteg, nem fogja átfűteni. Nem lett volna jobb az, ha az esztrit beton fölé rakjuk le, a ragsztóba közvetlenül ?

 

köszi

 

üdv miro

miro_13 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 172

megvan, átfutottam rajta köszi

Előzmény: miro_13 (171)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!