Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.26 0 0 77
Most kipróbáltam együtt a kettőt. A saját gépemről letöltött anyagoknál nem volt érezhető különbség. Viszont nem tudok Java appleteket futtatni :-((((
Pedig jó lenne találni egy olyan linuxos browsert, amelyikben lehet használni az Oracle doksi javas változatát...
Előzmény: via86 (76)
via86 Creative Commons License 2001.05.26 0 0 76
Nálam mindenesetre határozottan gyorsabbnak t?nik az Opera, bár én csak 4.75-ös Neccápát használok, azt is csak ritkán. :-))
Előzmény: Törölt nick (75)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.26 0 0 75
Linux alatt a 4.76-os netscape-et határozottan gyorsabbnak éreztem az Opera 5.0-nál.
De lehet, hogy csak a megjelenítési módszerük tér el és egyszerű érzékcsalódás áldozata vagyok.
Előzmény: via86 (74)
via86 Creative Commons License 2001.05.26 0 0 74
A Neccápa gyorsabb az Operánál? Ez ugye csak vicc?
Előzmény: Törölt nick (72)
pacifist Creative Commons License 2001.05.26 0 0 73
szerintem a 3.5 verzio ota fokozatosan
csak romlik a minosege, ha az ie-hez hasonlitjuk.
akkoriban meg lattam benne fantaziat, de
mostmar inkabb csak egy egyre rosszabb termek lesz.
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.26 0 0 72
Engem két dolog zavar benne (elsődlegesen a linuxosban)
1. Az a reklámcsik... Nem azért, mert reklámcsik, hanem azért, mert olyan helyről hoz infot, ahova nem én irányítottam. Lehet, hogy ez is egyike az "árulkodós" programoknak?
2. Úgy reklámozza magát, hogy a leggyorsabb böngésző... Hááááát... Mihez képest? ;-)
Szóval a netscape is meg az exploder 5.5 is gyorsabbnak tűnik...
trufiadok Creative Commons License 2001.05.26 0 0 71
Király vagy :( Vegyük el minden cég kedvét az ingyenes (adWare) programoktól. Legyen csak shareware opera. Legyen Eudora Lite 3 verzióval korábbi és butább mint az aktuális.

Trufa

Előzmény: hORK (70)
hORK Creative Commons License 2001.05.26 0 0 70
opera for linux es reklamcsikok...
u-ywzTw-x6UQp-L7rSF-krtTL-cKFuA
(ez nem valami csunya beszolas idegen nyelven :)
mb2000 Creative Commons License 2001.05.26 0 0 69
Jelenleg ezt is Opera és W95 alatt írom, és működik. Hiba a Shockwave esetén vagy, akkor jobban elgondolkodik, mint az IE. Igazából szerinetm ez a gyenge géppel rendelkezők barátja, mert egy P100 32 MB Rammal olyan gyors, hogy bármi mást lepipál. Jó kis progi, ha nem is magyar karakteres...
KoporShow Creative Commons License 2001.05.25 0 0 68
Szerintem a Konqueror inkabb Klooser:)

Dehat persze a mazochistaknak is kell böngeszö.

Nem ertem egyebkent, hogy mi a baj az opera betüivel. Igaz az ekezetek nem nagyon stimmelnek, de nekem ugyis csak nemet billentyüzetem van.

Előzmény: BOB (65)
trufiadok Creative Commons License 2001.05.25 0 0 67
és a reklámcsík is eltűnt valamiért.

Most komolyan, itt egy ingyenes program, nincs regisztráció nyagattás, egy fix helyen lévő bannert kell elviselni, olyan nehéz ez?
Ha ingyenes, piszkálódás és bannermentes böngészőt akarsz akkor ott a Netscape, a Mozilla, a Konqueror, windózra az MSIE... Nem kötelező operát használni, ha meg zavar a banner, akkor vedd meg.

Jó böngésző az Opera (Windowson kevesebb a gond mind Linuxon) megérdemlik a pénzt amit a bannerekért kapnak.

Trufa

Előzmény: detri. (32)
trufiadok Creative Commons License 2001.05.25 0 0 66
Nekem egy nagy bajom vele és az a QT. GNOME-ot preferálom, és a KDE-ből nincs egy darabka sem telepítve, az aviplay miatt feltettem a Qt-t és akkor már kipróbáltam az Operát is. A pixelhegyek amiket betűként vagyok kénytelen elkönyvelni nem túl meggyőzőek :) Viszont a Mozilla teljesen jól megy, egy héten kifagy 1-2 alkalommal, az belefér. Ha a java-t bekapcsolom, akkor lépten nyomon fagy, de nem hiányzik a java egy kicsit sem.

Trufa

BOB Creative Commons License 2001.05.25 0 0 65
A Neckep nekem eddig FreeBSD kivetelevel MINDEN renceren fagyott (FreeBSD alatt, nem tom miert, de nem). Az Opera eddig egyszer se. Lehet hogy hanyagolni fogom a konquerort :)))) (Pedig az is szep es jo, foleg hogy mostanaban csereltem le a GNOME-omat KDE2-re)
Előzmény: KoporShow (64)
KoporShow Creative Commons License 2001.05.25 0 0 64
Nem tudom mit rontottam el, de nekem meg sem a Windowsos sem a Linuxos nem fagyott. Ellentetben a Necckeppel ami viszont felorankent. (4.0-6.0-ig probaltam mindet...)

En mar Windowson is inkabb az Operat (5.11) hasznalom egy hete az Explorer helyett. Eddig csak pozitiv tapasztalatom volt.

Előzmény: K.Trout (33)
nfl Creative Commons License 2001.05.24 0 0 63
Nincs most előttem az Opera, de nekem sikerült beállítanom azt, hogy a popup ablakok a háttérben nyíljanak ki. Ekkor marad teljes méretben az ablak, és a reklámok sem zavarnak.

Nekem egyébként nagyon tetszik az Opera. Kevesebb memóriát foglal, és stabilabb is, mint a Netscape 4.x. Az a reklámcsík sem tolakodó szerintem. Jó még benne a zoom funkció, mellyel nagyítani tudom pl. a 800x600-ra optimalizált Index.hu-t, így 1024x768-ban is teljes szélességű lesz. Be lehet állítani a minimális betűméretet is, amit mindenkinek ajánlok.

Az Opera negatívumai közé tartozik az ékezetkezelés, és egyelőre a pluginek, magyarítás hiánya (Linux alatt).

Nemrég vettem egy 850 MHz-es Athlon-t 128 MiB memóriával, és ezen a gépen már a Mozilla is képes elfogadható sebességen futni, úgyhogy átnyergeltem arra. De lehet, hogy még visszatérek egyszer az Operára.

Előzmény: pynky (62)
pynky Creative Commons License 2001.05.24 0 0 62
Sziasztok :)
Segitsetek, mert lehet hogy csak én vagyok béna. Engem nagyon zavar az, hogy az Opera (5.0, Debian Woody alatt) automatikusan lekicsinyiti az ablakot, ha reklámablak nyilik fel. Ez az én beállitási hülyeségem, vagy másnál is igy van?

Egyébként teljesen meg vagyok vele elégedve.

p.

Előzmény: SzG (61)
SzG Creative Commons License 2001.05.20 0 0 61
Sziasztok!
Próbálta már valaki a bookmarkokat illetőleg a cache-t és a bezáráskor nyitott oldalakat közösen használni a windozos és linuxos verziókban? Milyen eredménnyel?
SzG
micu Creative Commons License 2001.05.20 0 0 60
Vagy ha legalább azt a sz*r négy karaktert besuvasztották volna az ISO 8859-1-be.
Előzmény: rayn (56)
kaktusztea Creative Commons License 2001.05.20 0 0 59
Köszönöm a részletes választ :-)
Húú.. 2x annyi helyen tárolt adat.
Az a winchi gyártóknak nagyon bejönne :-)
Előzmény: Csala (58)
Csala Creative Commons License 2001.05.19 0 0 58
Hogy miért nem csinálták meg normálisan az ASCII táblát? Rossz a kérdés. Azt a karaktertáblát nagyon jól megcsinálták. A nyelv összes karaktere belefért. Mármint az angol nyelv, merthogy amerikaiak csinálták. Az pedig egy átlag amerikai gondolataiban fel sem merül, hogy lehet olyan nyelv, amiben vannak más karakterek is. (Esetleg eszébe jut a kinai, de az meg annyira más.)

Van már helyette más, úgy hivják, hogy UNICODE. Az alap változat két bájton tárol minden karakter, igy belefér 65536 különbözö betü. Csak igy minden szöveget csak kétszer annyi helyen lehet tárolni. Persze erre is vannak már megoldások, de idö kell, mire elterjed.

Előzmény: kaktusztea (57)
kaktusztea Creative Commons License 2001.05.19 0 0 57
Most készül egy project, aminek keretén belül egy olyan karakter-táblát csinálnak, amiben minden írásjegy benne van a kínaitól az arabig.
Sajnos a müködési mechanizmusát nem ismerem, de
gondolom nem arra a 128 helyre paszírozzák be, hanem más megoldást választanak :-)
Előzmény: rayn (56)
rayn Creative Commons License 2001.05.19 0 0 56
Te hogyan oldottad volna meg? :)
Még volt 128 hely karaktereknek és minden ország (gondolom valamelyest önfejően) lefoglalta magának. De vannak olyan nyelvek mint az orosz vagy kínai, ezeket a karaktereket is el kellett helyezni valahogy.
Azért jó lett volna, ha a gyakoribb ékezetes betűket egységesítették volna! :)
Előzmény: kaktusztea (55)
kaktusztea Creative Commons License 2001.05.19 0 0 55
Jobbat kérdezek:
Mikor az alap ASCII készült miért nem találtak ki valami normálisabb módszert? Most itt szenved mindenki a hülye kódlapokkal.
Előzmény: micu (54)
micu Creative Commons License 2001.05.19 0 0 54
Nálam is. Mozilla rulez. Pedig amúgy az Opera sem lenne annyira rossz, egész gyorsan indul és nem nagyon lehet észrevenni a reklám sávot sem. Csak az a fránya ő és ű.
Egyébként én már sokat gondolkodtam két dolgon:
1. Mi a fenéért használtak anno az írásunk alkotói vesszős ö-t kalapos helyett ?
2. Mi a fenéért használunk mi tizedesvesszőt tizedes pont helyett ?
Előzmény: bozilla (52)
kaktusztea Creative Commons License 2001.05.19 0 0 53
Na és pl. a www.tar.hu -s oldalak?
Elég durva, hogy nem tudja rendesen megjeleniteni, hanem olyan, mintha kb. 2 mp-enként reload-ot nyomnál neki :-(

Pedig a kedvenc böngészőm...

Előzmény: bozilla (52)
bozilla Creative Commons License 2001.05.19 0 0 52
A végleges 5.0-ban továbbra is probléma az ékezetesdi, legalábbis nálam.
the_biker Creative Commons License 2001.05.03 0 0 51
Hali,

Esetleg meg tudná valaki mondani, hogy miként lehet beállítani a hosszú Ő és Ú -t ?
Mármint a linuxos Operában. :))))

Előzmény: TuneFish (50)
TuneFish Creative Commons License 2001.05.03 0 0 50
Nekem mintha megrondult volna 5.0b8-cal nehany font. Pl. index.hu eleg csunya. Viszont kevesebbet fagy az igaz.
Csala Creative Commons License 2001.05.02 0 0 49
Csak hogy ne süllyedjen el teljesen...
Megjelent az 5.0 béta 8. Sokkal stabilabb, érdemes kipróbálni.

>http://www.operasoft.com/download/linux.html

Csala

Mackó Creative Commons License 2001.04.11 0 0 48
Kijött a 5.10 vindózos Opera.
http://www.opera.com/download/windows.html
Szkinezhető, integrált flahs +mittudoménmégmi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!