Keresés

Részletes keresés

fuckopancs Creative Commons License 2012.10.08 0 0 255

Hogy adjam el ilyen tetővel? 

Előzmény: Vernichter (254)
Vernichter Creative Commons License 2012.09.26 0 0 254

 El kell adni !!

Előzmény: fuckopancs (253)
fuckopancs Creative Commons License 2012.09.24 0 0 253

Üdvözlet!


Segítséget kérnék hogy mitévő legyek. Van egy panellakásom a legfelső szinten, a tető borzalmas állapotban van. Télen, ha leesik a hó vagy nagy eső, beázik! De olyan szinten hogy az alattam lévő lakó is jelezte már a beázást.  Több mint 5 éve a tulajdonomban van a lakás és az óta semmi nem történt. A közös képviselő nem tesz semmit, pedig tudomása van a tetőről. Annyit mondott nincs pénz, elviszi a könyvelő…stb.  Nem volt egy közgyűlés sem, semmi! Tartozom a közős költséggel két évre visszamenőleg és még egy felszólítást sem kaptam, pont a tető miatt nem fizetek. Mit tegyek? A lakásom használhatatlan, se odaköltözni se kiadni nem tudom. Mi lehetne a megfelelő megoldás?


Üdv.: Robi

 

VEE Creative Commons License 2012.09.19 0 0 252

Korábban láttam olyan hihetetlen külföldi fotót (azt hiszem, Romániából), ahol egy társasház homlokzatán több lakást kívülről hőszigeteltek, többet pedig nem. Azóta már láttam ilyet a Füredi lakótelep egy parkra néző homlokzatán is...

Előzmény: ficcs (251)
ficcs Creative Commons License 2012.09.18 0 0 251

Üdvözlet Mindenkinek!

Az a kérdésem, hogy amennyiben társasházi lakáshoz tartozó falak hőszigetelését szeretném megoldani, és a falak közös tulajdon tárgyát képezik, van e bármilyen eszköz a kezemben arra az esetre, ha a ház nem járul hozzá a szigetelési munkákhoz, ami miatt nekem egyértelmű többletköltségem keletkezik azáltal, hogy a fűtésszámlám magasabb, lesz, mint a leszigetelt falak esetén.

Természetesen a szigetelés engedélyezett anyagokból készül, és nem kaptam a társasháztól ígéretet arra, hogy a közeljövőben az egész ház szigetelése megtörténik.

Előre is köszönöm!

uani Creative Commons License 2012.07.12 0 0 250

Kedves "népviselet"!

 

Lehet tudni, merre van ez a nem túl jól működő közös képviselet?

Egyébként én is azt tanácsolom, ha nem mennek jól a dolgok, le kell váltani. Igaz sok munka, és összefogás, de utána, ha jó a választás, szemmel látható változások lehetnek.

KalásziM Creative Commons License 2012.07.02 0 0 248

 Össze kell fogni és a közös képviseletet elcsapni !!

 Ha van rá igény, akarat és energia !!

Előzmény: népviselet (246)
KalásziM Creative Commons License 2012.07.02 0 0 247

 Hát igen egy jegyzőkönyvet mindig a levezető elnöktől függetlenül kell készíteni.

 Kell lenni egy jegyzőkönyv készítőnek, ezenkivül egy hitelesítőnek  és nem árt ha az elnök is aláírja. Minimum  3 aláírás kell ezekszerint.

 Persze lehet sokféle irományt készíteni,  csak azok nem jegyzőkönyvek,  hanem un. feljegyzések, emlékeztetők.

 Egy hiteles jegyzőkönyvet elvileg a közgyűlésen lévő minden résztvevőnek alá kell írni.

 

Kérdés van  e erre akarat és energia ??

Előzmény: népviselet (246)
népviselet Creative Commons License 2012.07.01 0 0 246

Kis probléma van a társasházunk képviseletével: 2-3 hónapja nincs a közgyűlésről érvényes jegyzőkönyv, mert több

ponotn is nem egyezik meg a megállapodással. Többek között a képviseleti díj emeléséről sincs megállapodás, ugyan-

is nem szavaztuk meg azemelést. Közös költség emelés megszavazva, de érvényes jegyzőkönyv nélkül ugye nem va-

gyok köteles az emelt költséget fizetni? Ilyen esetben mi a teendő, ha a társasház nem fogadja el a jegyzőkönyvben

foglaltakat? Azt csinál önhatalmúlag a közös képviselet amit akar? Ugyanis nem csinál semmit ez ügyben, elengedi a

füle mellett a panaszokat, nem is reagál rá. Tanácsot kérek ez ügyben! Köszönettel

conrat Creative Commons License 2012.06.21 0 0 245

Sajnos még nincs válaszom a fűtés árakra, csak jövő héten lesz. A csövek valóban átmennek minden lakáson, eléggé megoldhatatlannak tűnne a leválás. ha lesz több részlet még megírom jövő héten ha érdekel valakit :)

VEE Creative Commons License 2012.06.21 0 0 244

Arra nem reagált senki, hogy majdnem biztos, hogy a melegvízcsövek átmennek minden lakáson, tehát hiába válik ki valaki, részesül mások melegéből.

Előzmény: Dunit (243)
Dunit Creative Commons License 2012.06.21 0 0 243

 Beidéztem  és  valóban nincs ellentmondás.

 Oda képzeltem a nem szócskát. Így a ha teccik, meg kell venni. A fűtés leválásról majd később lehet elmélkedni. Ilyen kis háznál jogilag megoldható - természetesen a költségeket a levállónak kell állni.

 Kérdés megéri é ??

Előzmény: VEE (242)
VEE Creative Commons License 2012.06.21 0 0 242

Én nem látok ellentmondást, hiszen végig azt mondja, hogy a kiszemelt lakás jó környéken van és a beosztása is tetszik neki, csak fel szeretné borítani a ház eddig kialakult rendjét...

Előzmény: Dunit (240)
Dunit Creative Commons License 2012.06.21 0 0 241

 szóval mi a probléma ? a közös fűtés  ? 

De az mennyi, arra még Z.-nek választ nem adtál.

Előzmény: conrat (230)
Dunit Creative Commons License 2012.06.21 0 0 240

 Nincs itt valami ellentmondás ?  A 234 -ben azt írod, hogy  :

 

 "sehol nem találtam ilyet, azon a környéken meg nincs is másik eladó."

 Itt meg azt hogy :

 

 

 "Azt teszem :) csak az a baj, hogy a környezet a legjobb."

 Ahol rossz a környezet ott lakást nem érdemes venni. A lakás alakítható, a környezet kevésbé.

 Értem ez alatt amikro és makró környezetet. A mikro környezet maga a társasház  - a bejárat, a folyosók a gang stb. ha ezek elhanyagoltak, ugrik az üzlet.

 A makró környezet az utca a környék.

 Mind a kettő változtathatalan.

 Nagyon sok lepusztul házban láttam viszonyalg jól felújított lakást, kértek hatalmas árat érte, csak évek óta nem kelt el. Na vajon miért.

Előzmény: conrat (238)
VEE Creative Commons License 2012.06.21 0 0 239

Valószínűleg minden környezetet nem ismersz, tehát lehet ennél jobb is.

 

Ha annyira ragaszkodsz e területhez, ajánlom, hogy tegyél ki, dobjál be olyan cédulát, hogy ott keresel lakást. És a kerületi újságban is feladhatsz olcsón egy ilyen tartalmú hirdetést. Olyanok is fognak jelentkezni, akik ilyen-olyan okbók (leginkább biztonságból) maguk nem reklámoznának, de egy ilyen hirdetésre megnyílnak.

 

A környéken sétálgatva kérdezd meg az ott lakóktól (pl. a kutyásoktól, akik mindent tudnak), hogy nem ismernek-e eladó lakást.

Előzmény: conrat (238)
conrat Creative Commons License 2012.06.20 0 0 238

Azt teszem :) csak az a baj, hogy a környezet a legjobb.

Előzmény: Dunit (237)
Dunit Creative Commons License 2012.06.20 0 0 237

 Akkor latolgass !!

Előzmény: conrat (234)
Dunit Creative Commons License 2012.06.20 0 0 236

 

Engedelmetekkel : tavaly vettünk egy majdnem ekkora lakást.

A választás paraméterei/szempontjai :

 

 

Hát :

1. a belvárosban van,

2. ennél jobb csómó pont nincs, a kombinó és a metro csak 3 perc gyalog. Lemérve.

3. Gabika (7 perc gyalog ) közel lakik - és egyéb közeli rokonok,--

4. 50 m2 -es, (kisebbet nem keresünk - nagyobbra nincs pénz )

5. Csendes mivel egy parkra néz ( a nappali , a konyha és fürdő ablak nyugati ill déli tájolású - nem kell rá rács)

6. világos, napfényes, du 3 órán át besüt a Nap, mint az előzőekben jeleztem

7. a ház belülről (lépcsőház) és kivülről felújított, -lényeges

8. csak 16 lakás van az egész házban,

9. a lakás bejárata előtt senki nem jár el, ( folyósó akár le is zárható )

10. a nagy belmagasság miatt galériázható, A hálószobába lehetne egy 5-6 m2 -es galériát építeni )

11. első emeleti, tehát védett (fűtés), de még egy emeletet lehet menni gyalog is.

12. vízórás, így kicsi a közös költség,

13. azonnal beköltözhető, nincs rajta semmi teher

14. Petinek el kell költöznie - soha nem lesz önálló - Mondja Gabika, a testvér

 

15. a 24 órás áramon kívül van vezérelt áram is,

16. a társasháznak nincs adósága

17. pirézmentes (nem mintha rasszista lennék ), de velük lakjanak a falvédők,

 

18 . hát nekem tetszik.

Hátrány , hogy fel kell újítani ,de ilyenkor lehet saját izlésre is.A felújítások :

1. korszetrű fűtés, az egy meglévő konvektor kevés.a . cirkó - ez kb. 600 -800 eft - meggondolandó !!b. + egy konvektor - itt a probléma, hogy a közös képviselő elzárkózik a konvektor kivezetéstől - ez kb 150 eft lenne. Sőt közben a megtartott közgyűlés is elzárkozott a konvektor kivezetéstől, mondván, szennyezném az udvar levegőjét (hogy a fene esnék beléjük )c. fekete megoldás - kb. egy 100 -as,2. fürdőszoba felújítás ill. új kialakítás (zuhanyzó a kád helyett, mosdó kagyló + WC , mosógéphely kialakítás, kb 400 eft)3. Konyha kialakítás kb. 100 eft, 4. festés mázolás min 400 eft. 5 . majd egy galélria min 400 eft.6. a 6 db. ablak közül egyet cserélni kellTehát a butorozáson kivül is min. 1.6 millió vagy a csillagos ég.Ennyi ! Igaz így is lehet benne lakni - ezt bizonygatta a tulaj. Még ápr. közepén.ja illeték + ügyvéd !!Egyenlőre alku stádiumában van a projekt.

de május 2 -án elvitték. ( 2011 -ben ) 4x - voltam a lakásban és 2 x a közös képviselőnél.

 

Nos végül egy 54 m2 -est vettünk és nem bántuk meg. 2011 -ben.

A lakás keresés tartott majd félévig, 32 konkrét lakást néztem meg - sok romos állapotút láttam stb.

Emlékezetes marad pl az első mustra : a csali egy bauhaus hivó szó volt.

Tény csak 16 lakás volt a házban, sok paraméter megfelelt volna, de pl. amikor 3. nap inkognítóban visszamentem kiderült a közös költség nem 9 eft hanem 17 eft és a pince le van zárva. Mondá az öreglány, aki informált : a közösképviselő lezárta a pincét mert a lakók rendetlenek., mindenféle kacatjaikat ott helyezik el. Meg a környék.Mint Drezda a bombázás után. szóval többet a környékére se mentem.

A konkrét lakás mégsem ez lett.

Az 1. és 2. pont ugyan az, a 3. még jobb, 5 percre lakik a Gabika, sőt nem kell átkellni a széles úttesten, a 4. stimmelt csak ennyire volt pénzük,

az 5 -ős annyiban stimmel, hogy csendes mert udvari, de mivel a legfelső emeleten van, világos ( az alsóbb szinteken sőtétek az udvari lakások ) a 6. pontnál valamivel rosszabb mert csak a lakás egyharmadát éri napfény, a 7.pont majdnem ugyan az , igaz nem újjonnan felújított, de normál állapotú, nem romos a ház, a 8.pont nem 16 lakás csak 22 de ez még elmegy, egy 40 - 50 lakásos társasházban lakás nekünk nem kellett, a 9.pont majdnem ugyan az, nem járkálnak a lakás előtt kivéve azt aki a padlásra megy. 10 -pont ugyan az, 11. pont nem stimmel mert 4. emeleti, de van lift, a 12 és 13 pont tök ugyan az, a 14. ua. a 15 . más mivel nincs vezérelt áram, de a melegvíz gázzal van előállitva, a 16. és 17. pont ugyan az és a 18. is azaz nekem tetszett én döntöttem a vételről.

És bonusznak a 19.pont van külön álló pincém, kettő is az egyik 6 m2 a másik 8 m2 -es.

és ezt a lakást is fel kellett újítani.

Tehát egy lakást vételkor nem lehet egy szempont alapján kiválasztani.

 

Ezt ajánlom a vétel előtt állónak is !

És a még egy alap elv még : egy lakást belülről fel lehet újítani (pénz kérdése csak ) de ha a környezet nem jó, azt kerülni kell !

VEE Creative Commons License 2012.06.20 0 0 235

Borítékolom a következőt:

Fogsz találni egy jobbat és örülsz majd, hogy nem ezt választottad...

Előzmény: conrat (234)
conrat Creative Commons License 2012.06.20 0 0 234

Igen, ez így van. én sem szeretném ezt, csak a lehetőségeket latolgatom. Az a baj, hogy a lakás elosztása éppen olyan mint amilyet nagyon szeretnénk, sehol nem találtam ilyet, azon a környéken meg nincs is másik eladó. Ennek ellenére nem biztos hogy meg merem venni

Előzmény: Zoltanuss (233)
Zoltanuss Creative Commons License 2012.06.20 0 0 233

 Van benne valami.

Egy új ember ne akarjon az elején mindent felforgatni !

Előzmény: VEE (232)
VEE Creative Commons License 2012.06.20 0 0 232

Ismét azt mondom, hogy vagy elfogadod az ott kialakult állapotokat, vagy tovább keresgélsz, mert nem érdemes belemenni egy vég nélküli vitába, kiszámíthatlan ideig tartó és kimenetelű perekbe stb. Ismerek olyan esetet, ahol 40x50 cm-es tetőkibúvó (nem tető-) ablakok miatt 11 évig (!) tartott egy per.

Előzmény: conrat (230)
Zoltanuss Creative Commons License 2012.06.20 0 0 231

 Hát 50 m2 -re a 20 eft nagyon sok , mármint ha  12 hónapra számolod.

 Egy ekkora lakásnak a fűtése olyan 150 -160 eft / szezon, az általában 6,5 hónap, vagy több. A magyarok többsége általában szept. végétől ápr. 20 - 25 ig fűt- olyan 200 - 210 napig.

 És mi van a főzési gázzal  , vagy az is villannyal megy ? Villanybojler ?  Ha van  vezérelt áram, akkor nem probléma , nappalival  2 fős családig elmegy, annál nagyobb családnak nem jó.

 

 Jól körül kell járni a költségeket.

 

 Egy ekkora lakásnak társasházi lakásban - tudod azokban a privatizált volt bérházakban a költségei :

 közös költség 7800 ft, villanyóra állandó kölség 200 ft - villanyszámla 10eft /hó, fűtés  950 m3 gázzal 140 eft / szezon.  kétfős, 51 m2-es lakásnál. Ja van még víz + csat az 6m3 /hó olyan  4500ft/hó.

 Van még valami ilyen társasházaknál ??

Előzmény: conrat (230)
conrat Creative Commons License 2012.06.20 0 0 230

A házat a hetvenes években építette a mostani 6 tulajdonos. (illetve egyik lakásban már a gyerekeik laknak) Úgy van megbeszélve, hogy a 6 évente aktuális soros "házmester" kb 20-22 fokra állítja be a fűtést, ennyi van a lakásokban. (6 egyforma méretű lakás) A pincébe jön be a gáz, ott a kazán és a mérő is ha jól tudom. Még nem láttam a költségekről semmit, ha jól emlékszem olyasmit mondott a tulaj hogy max 20e körül van havonta a számla (kb 50nm a lakás, és minden hónapban ennyi)

Emelett villanybojler van, ami szintén nem nagyon tetszik. Az udvarba alig lehet beállni autóval, mert a házhoz 2 garázs van ami másé, + 2 külső "sufni" garázst úgy építettek a lakók, hogy attól nem fér be más autó nagyon. Ezt is érdekes lenne leboxolni ha megvenném. (gondolom ugyanannyi jogom lenne a beálláshoz mint a többieknek.) Holnap elkérem a társasházi szerződést ( vagy valami hasonló gondolom van) és a rezsiszámlákat, utána többet tudok. Nagyon tetszene a lakás, de ezektől a dolgoktól félek, attól tartok hogy ebből később baj lehet, esetleg kényelmetlenség. Sajnos nincs tapasztalatom ilyesmivel.

Zoltanuss Creative Commons License 2012.06.20 0 0 229

 Persze vannak költségei, de azt a levállónak kell fizetnie és lehet így már nem éri meg a levállás.

 

 Azt csak a helyszin pontos ismeretében lehetne megmondani akkor mennyi akölség megéri  e vagy sem. Természetesen a mások lakásában keletkezett károkat is a leválónak kell kiegyenlítenie és nem utólag hanem előre perkálni.

 Legalább is ha én lennék az 'ötök' egyik tagja mondanám  előre egymilla a helyre állításra vagy nincs leválás.

Előzmény: VEE (227)
Zoltanuss Creative Commons License 2012.06.20 0 0 228

 Egyébként megsúgom nektek a pesti nagy több emeletes házak valamikor nem társaházaknak épültek hanem bérházaknak.

 Még ma is  az ilyen házakat,  a többlakásos emeletes házakat bérházaknak nevezik (sokszor még a szakemberek is ).

 Holott ezek már nem bérházak, hanem sok lakásos társas vagy emeletes házak.

 A bérház jellemzője, hogy  van egytulajdonosa és vannak bérlőik, akik tisztes lakbért fizetnek   ( nem úgy mint a szociálizmusban amikor a bérlés szarért húgyért tötént , magyarul nevetséges lakbérekért )

 Aztán ha bérlő nem fizetett a  lakástulaj kitette. Ha viszont a lakás nem volt olyan hogy  az megérte volna bérelni, a bérlő állt tovább és az igényeinek megfelelő lakást bérelt.

 De a magyari megvette ezeket a nem bérlakásnak épült lakásokat és azt képzeki hogy eztán is lehet szarért húgyért lakni.

 

 Néha beválik, néha nem.

 Ja az első generációs vevők szintén szarért húgyért vették meg. Úgy a 90 -es évek elején.

 Egy példa még a priavtizáció első hullámából . Volt egy kollégám aki félévig azon méltatlankodott , hogy milyen drágán vette meg a lakását. A házban lévők többsége a piaciár 20 -25 % á ért, ő meg  csak 50 % áért.

 A külömség : a többi lakás önkormányzati volt az az egy amiben ő lakott, egy magánszemélyé ( azt valamikor az 50 -es évek elején valami miatt elfelettették államosítani, így hitták a rablást a szociálizmusban ) Nos ő és amamája majd 45 évig lakott a máséban jelentéktelen lakbérért és akkor még azon méltatlankodott, hogy majd ingyér nem kapja meg.

 Egyébként nem vagyok elfogult. Apám is vásárolt egy  államosított házat még a hetvenes évek elején , akkor valaki kitalálta, hogy lehet ezeket értékesíteni  ő kiszagolta és megvette a piaci ár 20 % áért. Akkor még atömeges értékesítést nem merült fel.

 Meg is jegyezte az egyik családtag a 90 -es évek elején : Papa te tulajdonképpen egy rabolt házat vettél  !! szarért - húgyért !!

VEE Creative Commons License 2012.06.20 0 0 227

Azért javasoltam a mielőbbi konzultációt az ügyvéddel, mert mint vevőnek úgyis kell egyet fogadnia. És ő pont azokra a nem alaptalan aggodalmaira ad választ, ami a jövőben a tulajdonosiösszetétel-változáskor előállhat. Tehát hihetően jól működik most ez a kis ház, de ez nem tart örökké.

 

A leválás műszakilag sem egyszerű, mert a fűtéscsövek átmennek a szomszédokon és aki kiválik, azt továbbra is melegítik. Ha mindenki önállóvá akarna válni – aminek azért komoly kéményfeltételei is vannak –, akkor minden lakás belső fűtéscsőhálózatát teljesen újra kellene szerelni, ami lakot tlakásnál nem kis tortúra, illetve rejtetten nem is megoldható. A lakásonkénti 1,3 millió (de annál inkább még több) összeg reális.

Előzmény: Zoltanuss (226)
Zoltanuss Creative Commons License 2012.06.20 0 0 226

 Először saját magával és a családdal beszélje meg, majd a társasház közösségével (annak képviselőjével ) és csak aztán az ügyvéd - nem de ??

 A leválás valóban nehéz pl. a távfűtésnél meg vállakozási alapon működö privatizált fűtési rendszereknél.

 Ott az üzemeltetők foggal körömmel ragaszkodnak a jól tejelelő üzlethez.

Gondoljátok hogy a sok potyázó fűtési költségét kifizeti meg , nem a vállakozó hanem a többi tulajdonos társ addig amig a rendszer össze nem omlik.

 Amúgy itt lehet  a taktika  : nem fizeti a fűtési díjat,  a többi megúnja és elereszti had kinlódjon egymaga.

 Persze ilyen házban aztán nem egy kellemes a lakhatás.

Előzmény: VEE (223)
Zoltanuss Creative Commons License 2012.06.20 0 0 225

  

Meggondolandó, de talán megéri !!!

 

 

A közös fűtésről .- ha nagyjából azonos alapterületüek a lakások ( egy két százalék nem számít - pl. 78 és 76 m2 -esek ) akkor kár drágítani a megosztóval a fűtési költséget. Ha a lakásban lakó kezeli, akkor se lehet sok visszaélés ezzel a művelettel.

Hogy nincs közös költség ?

Hát kezdeményezni kell majd.

Egyébként ha lenne, azzal is szorosan el kéne számolni. Sőt itt a leválás - a fűtésnél- se megolhatatlan műszaki feladat. Meg kell magyarázzni a többi 5 nek, hogy őket itt érdeksérelem nem éri különösebben. Majd egy kazáncserénél így nem 6 felé megy a beruházás összege, hanem csak öt felé.

Egy ilyen kis társasháznál egy kazáncsere majd annyi mint egy nagyobb családi háznál. Nagyobb cs.háznál 30 -35 kW -os kazán, itt se igen kell több 40 kW -nál Max. egy 100 eft a díjkülönbözet. A járulékos költségek meg nagyjából annyiak. Cs.háznál 1 milla egy kazáncsere itt max 1,5 milló cuzammen.

De ha neked megérri külön egy új gázfűtés beruházás az is lesz 1 -1,3 millió.

 

Ja és most mennyi az átlagos fűtési kölség ?

 

Azt tán csak megmondják ???

 

És vissza az ilyen közös un. kazánházi fűtésekre : Hát a társasházakban bizony ez rizikós a közepes és nagyobb társasházakan - mondjuk egy 15 -től 30 40 lakásosig. Itt általában vállalkozó kezében van már a fűtés. Az meg keresni akar jó vastagon.

Aztán az ilyen közösségekben mindig akar egy két potyázó aki nem akar, vagy nem tud fizetni.

Pl. 20 lakásnál még egy kettő elmegy - majd fizetik atöbbiek. De mivan ha a 20 lakásnál már 8 -an nem fizetnek ?

Nos az ilyen közös fűtésű házakat kerülni kell mint a rühes kutyát.

valamikor amikor gáz még nem volt nagy szerencséje volt azoknak akik iulyen házban laktak. megvették a 250 -450 mázsa szenet, felfogadtak egy fűtőt napi 2 x 3 órára 6 hónapig és aköltségeket elosztották. A gázkazánnál viszont már fűtő nem kell viszont van vállalkozó aki megkaprintja az ilyen fűtéi rendszereket. Ő jól akar keresni + plusz a potyázók. Így valóban ez az egyik legrizikósabb fűtési mód. Aki nem ért egyet cáfolja !!

Ha tudod mennyi volt az elmúlt években az évi átlagos fűtési költség ( ft-ban gáz m3 -ben és ) mekkora az a megveendő lakás én megmondom reális e vagy sem.

Előzmény: conrat (222)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!