Keresés

Részletes keresés

lazy g. Creative Commons License 2017.09.26 0 0 8482

Szia! :)
Nos, megkérdeztem és igen, a sűrítményt simán  le lehet fagyasztani, semmi baja nem lesz és a hatása sem változik.
De minek lefagyasztani, minden évben tudsz szedni frisset, nem?
A szárított parlagról sajnos nem tudtak érdemben nyilatkozni, azt még nem fagyasztottak le. Szerintem egy próbát megér, aztán meglátod mi lesz vele.
Örülök, h jobban vagy, üdv, minden jót! :)

Előzmény: kb100 (8479)
TOMTITOM Creative Commons License 2017.09.25 0 0 8481

Köszi a változás az lett eldobtam mindent most jobb .

Előzmény: kb100 (8480)
kb100 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 8480

Nem vagyok szakerto, de siman eltudom kepzelni, hogy nalad ez a ketto nem mukodik. Viszont ennek az ellenkezojerol is lehetnek latomasaim :)

 

Szerintem valtoztass valamit, de az legalabb 3 napig tartson, es mindig tudd, hogy mit valtoztattal.

Előzmény: TOMTITOM (8478)
kb100 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 8479

Elkepzeltem: allati jo lehet! Sarga irigyseg!

 

Azert itt is van jo hir, bar tudom, hogy ez csak nekem fontos es aprosag, de 4. napja szelel mindket orrlyikam. Azt nem tudom, hogy a kerdeses orrcseppbol (ami amugy 3 napra taccsravagott), vegul is felszivodott-e valami cucc, de most sokkal jobb. Semmilyen orrcsepp nem kell, elvagyok.

 

Ez a szaritas, fagyasztas azert meg napirenden van, foglalkoztat a tema, hogy hogyan lehet ebbol megbizhato keszletet elrakni.

Előzmény: lazy g. (8476)
TOMTITOM Creative Commons License 2017.09.24 0 0 8478

Sziasztok kérdésem az lenne hogy együtt szedtem az allegra orrsprayt és a loratadin hexal most kéthete minden nap szédülök viszont egy hete nem szedem a gyógyszert kicsit ki is vagyok merülve lehet hogy a két gyógyszer miatt szédülök  ? Egyébként alergiás asztmás vagyok 6 éves korom óta és az év többi napján nem szedek semmit amióta 4 évig feleslegesen szedtem azt a rózsaszin sprayt hál istenel nem emlékszem a nevére. Válaszkat előre is köszönöm zt

sneeblejack Creative Commons License 2017.09.23 0 0 8477

Szia !  Megkérdezhetem a véleményedet,és tapasztalataidat az Avamys spray-ról ?

Előzmény: ..pözsó.. (8461)
lazy g. Creative Commons License 2017.09.23 0 0 8476

Húúú..sajnos nem tudom.
Szerintem meg lehet próbálni lekvár állapotában, de ha gondolod utánanézhetek.
Képzeld el, h már több mint egy hete elfogyott a lekvár, azóta nem szedek semmit és semmi panaszom nincs. Nulla, zéró.

Ilyen évem még nem volt mióta allergiás vagyok.
Neked (Nektek) is tünetmentes napokat, üdv! :)

Előzmény: kb100 (8475)
kb100 Creative Commons License 2017.09.22 0 0 8475

Vajon, csak tunodom, de ezt erdemes-e lefagyasztani? Pl. akar nyers, vadon, akar mar a feldolgozott, mondjuk lekvar allapotaban?

Előzmény: lazy g. (8462)
kb100 Creative Commons License 2017.09.22 0 0 8474

Nem lenne korrekt ha nem szamolnek be az egyebkent masuton felirt Mometasone-rol. Sebesznel jartam, btw, felirattam, de harom napig padlon voltam tole. Folyamatos fejfajas (ami amugy 10 evente par ora), es taknyom-nyalam mindenhonnan. Az ismerteto menten eligazodva, abba a csoportba tartozhatok, akik ezt tulreagaljak.

Szoval a tipp jo volt, de sajnos nem jott be.

 

Mostanra sikerult visszallnom a bekesen-turo, de szarul vagyok allapotra :)

Előzmény: kb100 (8467)
sneeblejack Creative Commons License 2017.09.22 0 0 8473

Szia !  Ez a sandoz orrspray a szemkönnyezés kezelésére is jó ?

Előzmény: Rough62 (8465)
sneeblejack Creative Commons License 2017.09.22 0 0 8472

Sziasztok ! Kivételesen örülök hogy csatlakozhatok hozzátok :) Szokásos protokol - allergia próba,tüdő kapacitás vizsgálat,digitális röntgen,és alapos fizikális vizsgálat a tüdőgyógyászaton. A panaszom az volt hogy köhécselés hosszú ideje,egy hörghurutot követően. A háziorvos semmi kórosat nem hallott,küldött tüdőszűrésre,de mivel az egy év még nem telt le,igy kerültem a tüdőgyógyászhoz. Ő tovább küldött mellkas CT-re,de a CD felvétel nem igazolt semmi kórosat !  Igy maradt az alergia poratkára. Avamys orrsprayt és Lendin 20mg tablettát irt fel.  Ha valaki ismeri ezeket a gyógyszereket,szivesen venném a tapasztalatokat !   Köszönöm :) 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.12 0 0 8471

Hogy bírjátok a parlagfű-szezont sorstársak?

Sok éves kínlódás után tavaly nagyon enyhe évem volt, idén meg még szinte semmi, pedig mindenhol azt olvasom hogy milyen magas a pollenkoncentráció hetek óta. Budapest és Pécs főként ahol az időmet töltöm és tök jól elvagyok gyógyszer nélkül is, nagyon enyhe tünetekkel. Nem értem. :o

kb100 Creative Commons License 2017.09.10 0 0 8470

Eddig egyiket sem ismertem, de neked is nagyon kosz az infot! :)

Előzmény: lildiko (8469)
lildiko Creative Commons License 2017.09.09 0 0 8469

A Mometasone ugyanaz, mint a Nasonex, csak jóval olcsóbb.

Előzmény: kb100 (8467)
kb100 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 8468

Neked is kösz, de Rúzs62 sorstárs "vegyszereibő"l is látszik, hogy nem itt van a lényeg. Mindenki nyom valamit amiben hisz vagy hinni vél, de szerintem nem itt van a megoldás, mert valahol a tökénél kellene végre megragadni a dolgot.

 

Egyébként a falun átballagva, a gyárba menet reveidiáltam a véleményemet, mert jól láthatóan: nagyon szépen és bőven virulnak a tövek :(

Előzmény: pozo (8466)
kb100 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 8467

Amin megakadt a szemem az a Telfastnak az Allegra nevű generikusa, mert nagyon sok országban csak az eredeti szerezhető be, ami nem nagy baj. Lehet tudnak valamit... Úgy látszik nem csak én kotortam ennek utána :)

Illetve a "Mometasone Sandoz Orrspray", ez még jó tipp lehet, és ha csak lehetséges beszerzem, kipróbálom.

 

Egyébként nagyon hasznos volt a rövid összefoglalód, kösz!

Előzmény: Rough62 (8465)
pozo Creative Commons License 2017.09.05 0 0 8466

Köszi az ismertetést, nagyon hasznos és korrekt leírás!

 

Érdemes kipróbálni a homeopátiás Coryzalia-t, nekem pár nap alatt sokat segített az orrdugulásomon. Mellékhatása nincs, ára 1400 Ft körül van. Patikákban kapható, vény nélkül.

Előzmény: Rough62 (8465)
Rough62 Creative Commons License 2017.09.04 0 0 8465

Sziasztok!

Nekem évekig puszta szenvedés volt az Aug-Október szakasz,  de tavaly egy elég erős koktéllal nyomtam végig a szezont és szinte semmi tünetem nem volt, idén már kicsit keményebb a helyzet most van orrdugulástól kezdve minden, de ez sem olyan mértékben mint az előttelévő években.

 

Az én eléggé drága de nekem bevált kombóm:


Természetes homeopátiás szerek, vitaminok:


- Spirulina alga  (kb 2000ft/szezon)


- 3x 200mg C-vitamin (kb 2000ft/szezon)

 

- Kékszőlőmag őrlemény (Görög joghurtba keverve teljesen jó, kékszőlőmagliszt néven olcsóbb mint kimért kapszulában) (kb 800 forint/szezon)

 

- Máriatövis mag kivonat (NaturTanya ez a legjobb nem reklám) (2500ft/szezon)

 

- Néha 1-1 gőzölés kamillateás természetesen, bár a kamillateának értelmét nem látom, de mivel öreganyám 20 évvel ezelőtt azt mondta, hogy igykell gőzölni ezért igy csinálom :D

 

Gyógyszerek:

 

- Mometasone Sandoz Orrspray  (-1650ft) (a szteroidoktól senki ne ijedjen meg, sokkal biztonságosabban használható mint a sima orrspray nem lehet hozzászokni nem alakul ki függés koncentráltan az orr nyálkahártyában felszivódik, napi 1-1 fújás elég belőle.) 

 

- Fexgen 180mg (ugyanaz mint az Allegra forte csak épp 1400 ft és nem 3300 semmi más különbség nincs köztük, ha nem tudod ki iratni akkor a Telfastot ajánlom ami szintén ugyanez de csak 2300 és még a bogyó is teljesen ugyanaz mint az Allegra forte.)

 

- Optrex szemspray (Ezt nem ajánlanám mindenkinek fogalmam sincs, hogy tényleges hatása van-e, ha nagyon kivan a szemed nem látsz viszket elmulasztani nem fogja, ennek ellenére elég drága cucc, viszont ha csak kezded érezni, hogy valami nem oké akkor egész jól használható. 5500ft körül mozog az ára, előnye, hogy csukott szemre lehet fújni.

 

 

Tavaly kezdtem a Mometasone-t használni elképesztően eredményes, megmondom őszintén nekem nem gond ha be van dugulva az orrom mert nekem 9 évig nem be volt dugulva hanem Augusztus első napján elkezdett folyni mint a vizcsap és nem hagyta abba októberig, az sokkal kellemetlenebb. Mióta ezt az orrsprayt használom azóta ritkán van orrdugulásom de semmi orrfolyás-

A 3. generációs antihisztaminok pedig nem roncsolják a májat azok a központi idegrendszerre hatnak mint a FexGen is mondjuk nekem elfogy 120darab a 60napos ciklusban mert ha éjjelre megyek dolgozni és nem veszek be előtte, a reggelig nem tart ki, hajnal 2-kor jönnek a tünetek igy reggel 1db este 1db az adagom.

 

Amit még észrevettem, ha beverek egy pizzát az olyan keresztallergiát okoz, hogy 12órán át tartó szenvedéshez vezet a legrosszabb allergiás tünetekkel,persze minden ember más, de ha valaki tapasztalja, hogy most valamitől elképesztően szarul lett nézzen körül mit evett előtte.

 

 

kb100 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 8464

Kicsi a terheles: vajon milyen lehet amikor mon nagy a terheles...? Ahhoz kepest, hogy par hete meg vaganykodtam, mar elegge nehezen viselem. Inkabb azt hiszem, hogy most van a masodik hullam (viragzas). Ez pl. sokkal rosszabb.

kotkoda52 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 8463

Idén nagyon gyenge a terhelés, legalábbis eddig, és a hétvégi esőt nézve ez már marad is, szerencsére :)

lazy g. Creative Commons License 2017.08.29 0 0 8462

Én a netről rendeltem, de jövőre szerintem én magam készítem el a parlagfű sűrítményt.
Örülök, h Neked is bevált!!!
Bírom, h páran úgy osztják itt az észt, mintha nem is tudom, h kik lennének... Emlékeznünk kellene, h X évvel ezelőtt mit írt ide a topikba... lol.. :D :D  Mert????? Mire föl??? 
Nekik csak azt tudom tanácsolni, h kicsit szerényebben... Tudjátok: nagy ego= kis intelligencia és fordítva.
A szerénységbe meg még senki nem halt bele..

Ha sok embernek beválik a parlagfű fogyasztása és úgy dönt, h fogyasztja, akkor hadd fogyassza. Slussz, passz. Ez ennyi és nem több.
Nekem is bevált, azóta sincs semmi bajom és ez nem túlzás.  Egyébként meg a  sok gyógyszer rombolja igazán a májat és a vesét, az itt senkit nem zavar??? :D Jaaa, az nem probléma, mert az "gyógyszer",  annak lehet... Köszi, én meg azt hagyom ki. Ebben sincs több, kész.
Orrsprayt azóta sem használok és úgy alszom mintha nem is lenne parlagszezon. Pár tüsszögés és néhány orrfújás. De pl-ul  tegnap már nem is tüsszentettem és ma még nem kellett orrot fújnom. Tünetmentessé tett, amit évek óta ebben az időszakban abszolúte nem tapasztaltam. Én senkit nem próbálok rábeszélni, ( ne értsetek félre!!!), csak leírom a tapasztalataimat.


Szóval röviden sorstársak: mindenki úgy vészeli át ezt az időszakot, ahogy neki a legjobb. Van aki a gyógyszerekre és kemikáliákra esküszik, akkor egye azt. Mi megesszük a parlagfüvet (ha működik és a fogyasztása megkönnyíti az életünket és nem hisszük el, h egy "elfajzott mérgező gyomnövénnyel van dolgunk", akkor miért ne??). Ne próbáljuk egymást meggyőzni a saját igazunkról ilyen-olyan lekezelő stílusban.... és főleg ne osszuk az észt, mert az elég pocsék és visszataszító emberi tulajdonság. Szerintem.
Tünetmentes napokat mindenkinek!!!! :)

Előzmény: ..pözsó.. (8461)
..pözsó.. Creative Commons License 2017.08.29 0 0 8461

1988-óta vagyok parlagfű allergiás.

Hosszú éveken keresztül különböző gyógyszereket szedtem. 4-5 éve áttértem a parlagfű evésre. 

Amikor megjelenik a "gaz", szedek jó sokat és kiszárítom. Minden reggel és este elrágok egy pár levelet.

Nálam az vált be, hogy jó alaposan összerágom és sokáig a szájban tartom. Majd jó sok vízzel leöblítem, mert nagyon keserű.

Idén csak pár alkalommal kellett Avamys sprét  használnom.

ötfelezős Creative Commons License 2017.08.28 0 0 8460

szerintem a lenyeg itt van

Na jó, de hát a jó szándékú blogger ez esetben ostobaságot ír, mert miért várná el, hogy egy magyar gyógynövényes könyvben szerepeljen egy Magyarországon ismeretlen növény...

Ami meg az amerikai felhasználását illeti, források említik, hogy az indiánok használták - csak ezeknek nyilván nincs tudatában, így magabiztosan kijelenteni valamit szintén nem az ész bizonyítéka. Igaz, hogy nem allergia, hanem hasmenés és lábgomba ellen, ha jól emlékszem. :D Ha jól emlékszem, ezt már ebben a topikban évekkel ezelőtt említettem. :D

Előzmény: kchris12 (8458)
kb100 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 8459

Ki kellene. Na, ki vállalja? :)

Előzmény: kchris12 (8458)
kchris12 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 8458

Vannak vegletek szerintem a lenyeg itt van:

”A parlagfű Észak-Amerikában őshonos növény, csak a 19. században került Európába. Az első világháború után gyorsult fel elterjedése, de igazán nagy területeket az 1950-es évektől foglalt el. Magyarország területén az 1920-as években jelent meg. Épp ezért nem tartozik a régi, hagyományos európai gyógynövények közé, és Amerikában sem volt jelentős a felhasználása. A referenciaként használt régi gyógynövényes könyvek nem említik a parlagfüvet a gyógyhatással rendelkező fajok között. Élelmiszernövényként való felhasználásáról sincsenek megbízható adatok.”

Ezert ketelkedem abban hogy a parlagfu hagyomanyos gyogynoveny..

Illetve magyarazat arra hogy sok idosebb emberen is hogyhogy kijottek a tunetek: egesz egyszeruen azert mert kb a 90-es evek kozepe vegeig nem volt ugy elterjedve a parlagfu hogy tuneteket okozzon - erdekes pont addig voltam en is tunetmentes...

 

A magam reszerol nem tartom magam hagyomanyos ertelemben betegnek azert mert reagal a szervezetem egy durvan allergizalo hatasu olyan novenyre ami europaban nem oshonos es durvan tud terjedni az oshonos fajokkal ellentetben. (masra nem vok allergias) plusz, amig csak magas-nagyon magas a szint addig okes vagyok (1-200 pillen/m3) de itthon annyira elterjedt hogy a lila szintu 3-6-800 db is lehet egy extremebb helyen - idopontban.

Szegeny indianok sem voltak felkeszulve az europai inflenzara,

Nem ugrik be de talan vakamelyik keleti nepcsoport ugy ahogy van nem tudja a tehen tejet megemeszteni, es meg tucatjaval lehetne a peldakat hozni arra hogy nem vagyunk egyformak nepcsoport szerint a szervezetunk masra van felkeszulve.

Szerintem minden novenynek ott kellene terjedni ahol oshonos. Nem veletlenul europa-usa kozott tilos!!  barmilyen novenyt atvinni. Bar ez mar elegge eso utan koponyeg...

 

Lehet hogy van vitamin benne meg enzim hiszen zold noveny, barmelyik novenyt megvuzsgalnank valamit lehet benne talalni...

 

Maga a modszer hatasos lehet de nagyon ovatosan bannek a dologgal, nem lehet tudni hogy kin mit valt ki. En is ettem mar parlagfuvet illetve viragport de azon kivul hogy elohozta brutalis modon a tuneteim mast nem okozott. Egy rendes modszert kellene osszeallitani extrem kis lepesekkel novelni az adagot.

kb100 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 8457

Az mitől függhet, hogy tavaly-tavalyelőtt a bal orrlyukam volt tele, idén meg a jobb vacakolgat. Valami tényleg van a levegőben. OKé, legalább változatos a dolog. Francba.

De basszus, a szervezetünk ismeri ezt a xart ,ehhez mért kellene még külön bevinni? Azért, hogy legalább egész évben rossz legyen?

Előzmény: lazy g. (8446)
lazy g. Creative Commons License 2017.08.26 0 0 8456

Csak hogy a mérleg egyensúlyban legyen...
Gyuri bácsi a 87 évével nekem meggyőzőbb, mint a szegedi gyógyszerkutatók.. Fene tudja miért...
Ha annyira mérgező lenne ez a szerencsétlen növény, Gyuri bácsi már évtizedek óta alulról szagolná az ibolyát. De hála a Jóistennek, nagyon is egészséges. Nincs abban semmi méreg, csak szúrja sok ember szemét, h inkább azt fogyasztja és nem a gyógyszerek tömbkelegét. Nem szeretnék vitázni Veled, de ezt még a fair play kedvéért bemásolom:

 

Igyunk parlagfű-teát és fontoljuk meg Gyuri bácsi 10 tanácsát | Sokszínű vidék

Előzmény: kirimiki (8455)
kirimiki Creative Commons License 2017.08.26 0 0 8455

http://medicalonline.hu/tudomany/cikk/igazoltak__hogy_a_parlagfu_fogyasztasa_toxikus_lehet

Igazad van mindenki maga dönti el hogy mit csinál a saját testével de egy két év tünetmentesség nem ér meg szerintem egy vese vagy májkárosodást.

Előzmény: lazy g. (8453)
staiger Creative Commons License 2017.08.26 0 0 8454

évek óta természetes szerekkel éltem túl a parlagfűszezont . idén volt egy tüdőfunkció vizsgálatom ahol az jött ki valami nem százas. Egy magán tüdőgyógyász azt mondta ez azért van mert így vagy úgy kuruzslással átvészeltem a szezont de rendes orvosság kellett volna. amikor nyomattam a parlagfű lekvárt meg parlagfű olajat és liposzómás  c vitamint és szölőmag örleményt meg még vagy 10 fajta dolgot akkor nem voltam tünetmentes de átvészeltem. (szerintem a lekvárnak  és társainak van hatása de nem 100 százalékos de érezhetően jobban viseli az ember). idén tehát kemikáliák hadával  nyomom.  cetirizin ziola allergodil orspray( meg loratadin készítményeketek meg allegrát is bepróbáltam ,szinte az összes hatóanyag tipust) és szem csepp. És most jön a lényeg ugyan úgy nem vagyok tünetmentes és megy a kínlódás az előírt gyógyszerek 2x esét veszem be és úgy ahogy megvagyok.   szóval nem egyszerű kérdés ez nagyon nem egyszerű . Lehet most jó a lekvár de lehet jővőre az se lesz csodaszer(nekem ilyen tapasztalataim is voltak). Lehet itt is van hozzászokási fázis de ez nem biztos.  Most megint bevontam az étkezést is a játékba mert mintha a sok cukros vagy édesítőszeres cuccok( maltit ) is rontanának a helyzeten. Valahogy a belső bélrendszeri dolgok is érintettek a kérdésben. Próbálkozom kerülni a cukort de az olcsóbb kekszek édesítőszere a maltit ugyan úgy nem jó . Puffadok is tőle meg ront az allergián is. A puffadás hashajtó hatás az mondjuk rá is van írva és nálam jelentkezik. én már vagyonokat költöttem csoda szerekre és azt hiszem még fogok is mert még mindig vannak javaslatok évről évre újak.  és ezt a belső emésztés dolgot is tovább kell vizsgálnom mert az immunrendszerhez ennek is nagy köze lehet csak még nem jöttem rá a megoldásra. Sőt  meditációt is próbálgatom mert most már a lelki dolgokat is bevonom a kutatásba mert nincs jobb ötletem.

Előzmény: kchris12 (8452)
lazy g. Creative Commons License 2017.08.26 0 0 8453

Mindenki maga dönti el, h mit tesz a szervezetével, minek és kinek hisz.
Érdekes, h inkább egy irománynak hiszel, mint annak aki kipróbálta és HASZNÁL...

De hát Te tudod.

Tünetmentes napokat mindenkinek!

 

Előzmény: kchris12 (8450)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!