Keresés

Részletes keresés

kertszerviz Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5592

Nem akarjuk sokkolni a kollégákat (nem konkurenciát!) a jó árainkkal. Ma jár le egy akciónk, de holnap indul egy új.

 

Én úgy tudtam, hogy vannak fent árak, de majd megszorongatom a kolléga nyakát, ha tényleg nincs.

 

 

A megoszlást nehéz megmondani. Hidegen soha nem dolgozunk, mi vagyunk azok akiket érdekel a nyomás, meg a vízmennyiség... ja s persze előre!

Konkrétabb csak tervezés után van, akkor azonban darabra.

 

 

Üdv, Kertszerviz

Előzmény: luciferke (5585)
zorromoto Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5591
Szia .

Valóban nagy az árkülönbség ,de megvannak az okai.

Mielött belemerűlnénk szerintem nézz át a kútfúrás topikba. Ot vannak fúró emberkék.
Előzmény: Törölt nick (5589)
signature01 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5590


"Azért nincs árlista, hogy
- a konkurencia ne lássa.
- ha forgalmazó vagy Pl. a toro-nál, de használsz más terméket, mert olcsóbb és jobb
az rossz fényt vetne rád. "


Miért, a Toronál van olcsóbb és jobb cucc????? :-))
Nudli
Előzmény: Hipertér Kft. (5586)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5589
Helló!

Érdeklődnék, hogy Borsod megyében (esetleg szomszédos megyékben) tud-e valaki olcsó és jó kútfúrást végző emberkét aktuális árral.
Vagy legalábbis mi mostanság egy kerti öntözésre használatos (gondolom 60-100 mm-es) kút métere mindenestől?

Akiket neten találtam, elég drágának tűnnek, legalábbis én sokallok méterenként.

Korábban többen írtak pár ezer forintos méterárakat.

Ha esetleg valaki megtenné, akkor röviden írja már le ennek a mikéntjét, egyéb alap infókat, milyen átmérőt, csövet, szivattyú érdemes rakatni, hogy tartós legyen.
zorromoto Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5588
Szevasztok.

öntöző rendszerem becsövezése megtörtént. Az ábra szerint.Az lenne a kérdésem-kérésem hogy tudnátok ajánlani hozzá szórófejeket? (sima spray, rotációs stb)

A paraméterek nagyjából:
A csőrendszer 3/4 -es kpe végig

A kutam vízhozama jelenleg hozzávetőlegesen 80 liter / perc

A szivattyúm egy Nocchi Jet . Annyi teszt már volt hogy 1.5 órán keresztű nyomattam vele a vizet 3/4-es csövön és nem szívta le a kutat.

Nyomása elsődleges méréskor színtén 3/4 es 50m-es csövön 5 bar.( szerintem ez még jobb lesz ha rendesen be lesznek kötve a csaltakozások.

Sport gyepem lesz ha minden igaz.
Nem tudom hogy kell -e valami infó még?

elsődlegesen paramétereket szeretnék meg talán tipusszámokat is .

Előre is köszönöm a tartalmas válaszokat.
luciferke Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5587
Azért nincs árlista, hogy
- a konkurencia ne lássa.


Hát, ez nagyon nagyon rossz, hogy azt ne mondjam kamu szöveg. A konkurencia nyilván olyan hülye, hogy nem tud felhívni mint magánember és megkérdezni. Vagy ha felhívlak nekem sem mondod el? Érted a gondot?

A másik "indokra" meg, ja persze, az X márka ha akarja az előző módszerrel nem tudja ellenőrizni, hogy árulsz-e mást.

Ezek az "indokok" kamuk. Bár végülis aki szégyelli az árait, attól valószínűleg nem is érdemes vásárolni.
Előzmény: Hipertér Kft. (5586)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5586
Hi Franszoá,

Azért nincs árlista, hogy
- a konkurencia ne lássa.
- ha forgalmazó vagy Pl. a toro-nál, de használsz más terméket, mert olcsóbb és jobb
az rossz fényt vetne rád.


Az előzőhöz: a megfúrós idom a legolcsóbb megoldás, ezért kell azt használni, ha néhány ezer forint nem számít, akkor egyszerűbb idomot, pl. a gerincre 32X1"BX32 idom, bele 1"X1/2" szűkítő és bele a spray fej.

A műanyag forgácsot úgy kell eltávolítani, hogy a zóna utolsó fejéből kiveszed a szórófejtestet és ráengeded a nyomást. így a gerincen végigdúrja a víz a törmeléket és nyomástól függően 1,3 - 2,7m magasságba felrepíti, majd egy (szintén nyomástól függő méretű) 0,7 - 1,2 méter sugarú körben visszahullik a szórófej köré a földre. A színe(fekete) miatt nehéz a termőföldtől megkülönböztetni, de ha mindkettőbe egy egy búzaszemet helyezel, az a műanyagforgács, amelyikben nem kel ki.
Előzmény: luciferke (5585)
luciferke Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5585
Na, akkor kezdek belejönni, mert ilyeneket gondoltam, csak kell ugye a megerősítés.

Az árat gondolom per m2 értetted. De mennyi ebből az anyagköltség? Érdekel a saccod a megadott kertre így látatlanban :)

Ha már ár, akkor nektek miért nincs elérhető árlistátok? Olyan drágák vagytok, hogy titkolni kell, vagy csak én nem lelem? Soha nem értem azokat a céges weboldalakat, ahol nincs fent árlista könnyen elérhetően. Ha olcsó, akkor azért, ha drága, akkor meg úgyis kiderül :)
Előzmény: kertszerviz (5582)
kod1111 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5584
Így van nyeregidom és flexi vagy LPE-cső
Előzmény: luciferke (5581)
kertszerviz Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5583

Öntözéstechnikában talán egyetlen használható terméke a Gardenának a menetes kpe lyukasztója, zéró sorja, csak luk.

 

 

 

 

Előzmény: luciferke (5579)
kertszerviz Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5582

Az SRV PVC házas, míg a PGV üvegszálas. Ha nem csapkodod földhöz nincs jelentősége. Membrán, solenoid egyező.

 

A "swing" vagyis rugalmas fej bekötés gyakorlatilag akár Irritec nyeregidommal, 3/4 K-16 bordás vagy kúpos könyökkel és 16-os LPE csővel (3,2 vagy 6 baros) gond nélkül megoldható.

 

A klasszikus Hunter swing az PVC idomokkal készül és az állíthatóságot az idomok "forgása" teszi lehetővé, míg az előbbi kombonál az LPE cső rugalmassága.

 

 

Üdv, Kertszerviz

 

Ps.: ja, ár. A "hidegár" vérmérséklettől függően 1500-1700 Ft körül van anyag, árok- és telepítés-munkadíj vonatkozásában. Ez tervezéssel redukálható, az gyakorlatilag a know how a dologban. Összetekerni egy "csöves" is tudja :)

Előzmény: luciferke (5576)
luciferke Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5581
A fejek csőre kötését hogyan oldottad meg? KPE fitting vagy megfúrós idom, valamint milyen hajlékony bekötést használtál?
Előzmény: kod1111 (5578)
kertszerviz Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5580

Hát muzeális darab, az biztos. :) Nekünk még van pótlás miatt néhány, meg egy zsák fúvóka hozzá.

 

A PGJ nagyon csinos, mint egy mini PGP, csak a 6-9 m távolságához megitta az 5-7 liter vizet (nem katalógus adat, csak emlék!). Tehát inkább használtam PGP leszorítva, de aztán a Rotátor megoldotta  a kérdést.

 

Kertszerviz

Előzmény: kod1111 (5574)
luciferke Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5579
Ja és még valami alvás előtt. A megfúrós idomok nekem szimpatikusabbnak tűnnek hidraulikai szempontból. Ha tényleg azok, akkor a megfúrás során keletkező törmeléket hogyan lehet eltávolítani a csőből?
kod1111 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5578
Hát ha jól emlékszem az enyém 270m2 körül van és mindent én magam csináltam, 200E fölött volt., a szomszédban 600m2 700-800E körül.
Előzmény: luciferke (5577)
luciferke Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5577
A költségeket számolva kicsit megdöbbentő, hogy a csövek, fittingek, szelepkötők a teljes alkatrész ár kb harmadát teszik ki.

Ha már ár, akkor érdekelne, hogy a profik mit saccolnak, egy kb 450m2-es terület öntözésének mennyi a kisker költsége, ha főleg füves terület van, 20-30m2 csepegtetőcsöves résszel, nem bonyolult vagy zegzugos területen.
luciferke Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5576
És a PGP? Amúgy mi a baj a PGJ-vel pontosan?

Más:

Szelepek közül az SRV és a PGV között házi felhasználásnál van lényegi különbség? Elvileg a belsejük lényege ugyanaz, az SRV viszont fele áron van, ami mondjuk 6 szelepnél már nem mindegy.

A fejek csőre kötéséhez érdemes a Hunter swing kötését használni, vagy más módszer is jól alkalmazható?
Előzmény: kertszerviz (5573)
LRNELSON Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5575

Ez a monarda valami múzeum, ahol egy PGM szórófej még látható?

:-)

Tényleg!

Jó lenne egy virtuális öntözési múzeumot csinálni!

 

Az ameriaki vadász már az ez évi katalógusába sem tette be ezt a fejet.

 

Egyébként a PGM-ről sem volt jó a vélemény, ezért is jött a PGJ.

Eztán ez is megy a Rotator miatt.

Előzmény: kod1111 (5574)
kod1111 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 5574
Viszont PGM már nem az.
www.monarda.hu/hpgm.htm
Előzmény: kertszerviz (5573)
kertszerviz Creative Commons License 2009.09.28 0 0 5573

Szia!

 

Sajnos a PGJ evolúciós zsákutca, kicsit a katonaságbeli GAZ-ra hasonlít, ami annyit eszik, mint egy tank és annyi erő van benne, mint egy trabantban.

 

Én oszlopos tagja vagyok a rotátor fun clubnak, de otthoni telepítésnél egy sáv fúvókában találtam hibát, mert úgy szórta a falat, hogy öröm volt nézni...

 

 

A válasz: ha van vized elég, akkor nem .

 

 

Üdv, Kertszerviz

 

 

ps.: ha lehet tegyél fix fúvókát, az szebben szór.

 

Előzmény: luciferke (5568)
-Tsunami- Creative Commons License 2009.09.28 0 0 5572

Ez a pentax 120/5 már 5 éve működtet egy 11 körös rendszert.

Azon kívül hogy a brio2000 idén nyáron megfőzte a szivattyút és összeragadtak a lapátok, nem volt probléma vele.

Nem porlik,nem rozsdás,stb.

Szétszedtem, összeraktam a picit berágódott lapátokkal és azóta is megy.

0,8kw a pentax, 1,5kw a pedrollo.

A villanyórán biztosan meglátszana a különbség.

Előzmény: pam-pi (5571)
pam-pi Creative Commons License 2009.09.28 0 0 5571

Hello!

Én a Pentax 120/5-ös szivattyúmat cseréltem le  Pedrollo JSWm 15M-re.

Azt gondoltam, hogy ez jobb lesz!

A Pentax egy év múlva úgy nézett ki, mintha 10 éves lenne (porladt, oxidálódott az alumínium része). Az is igaz, hogy 2x leégett, 3x cseréltem lapátokat ,2x csapágyat és szimeringet a 2 év alatt. (Na jó az is igaz, hogy az első lapátcsere előtt nem vártam meg míg leülepedik a homok a kútban) Most én bízok ebben a bronz járókerékben, mivel egy garnitúra járókereket azért kellett cserélnem mert az ék letört róluk (ekkor biztos, hogy nem került bele homok) talán a vízütés miatt.

Ha a Pedrollo-nak csak a kondija rossz, akkor azért az nem olyan vészes.

Előzmény: -Tsunami- (5552)
luciferke Creative Commons License 2009.09.28 0 0 5570
Na igen, ez az egyenletesség dolog egy érdekes kérdés. Mitől rossz az egyenletessége? Gondolom szépen szabályosan fejtől fejig van tervezve. Ennyire csúnya lenne a radiális eloszlása, hogy ilyenkor sem egyenletes? Vajon ez esőmadár betegség, vagy minden spray ilyen?
Előzmény: LRNELSON (5569)
LRNELSON Creative Commons License 2009.09.28 0 0 5569

Nem kell mindenhova MP R-t tenni, kicsi, tagolt kert esetében a spray olcsóbb.

 

Habár most azon gondolkodom, hogy az esőmadaras spray fűvókűimat lecserélem Rotarorra, mert rossz az egyenletessége.

 

A Rotatorban gyakorlatilag 4 db fúvóka müxik.

Előzmény: luciferke (5566)
luciferke Creative Commons License 2009.09.27 0 0 5568
Haladva a tervezéssel azt meg kell állapítanom, hogy pl 11m-es PGJ-k helyett már anyagilag is megéri MP-ket betenni, még ha másfélszer annyi is kell belőlük egy 11m széles rész öntözéséhez. Ez összevág a Te tapasztalatoddal, bár azt még nagyobb távolságokra írtad.

Szóval tényleg az a kérdés, hogy megérik-e az MP-k a tisztán spray-vel is öntözhető részen az árukat. Fogós ravasz kérdés!
Előzmény: kertszerviz (5564)
luciferke Creative Commons License 2009.09.27 0 0 5567
sőt, 18m az a 14m
Előzmény: luciferke (5566)
luciferke Creative Commons License 2009.09.27 0 0 5566
Csőhálózat hosszban és munkaidőben nincs megtakarítás, ha olyan spray fejek helyett rakod, amik eleve keskeny részt öntöznek.

Nálam van egy kb 14m hosszú rész, ahol a maximális öntözési szélesség 5,2m (terasz mellett plusz kert eleje), vagyis ideális spray fejeknek. Ezt a részt vagy megoldom 1 körrel MP fejekkel, vagy két körrel spray fejekkel. Összesen 12 fejre van szükségem (van sávszóró is). A kétféle fej között az árkülönbség min. 20000 HUF, van megtakarítás egy szelepen, vagy 20m KPE csövön, 1-2 fittingen, meg egyel kisebb vezérlő is lehet, ha szerencsém van (bár mostanában a 8 zónásak is elérhető áron kezdenek lenni). Ezen filózom, hogy itt megéri-e az MP. Mert ha megéri a plusz pénzt, akkor kifizetem, értelmes dolgokon nem szoktam vacakolni, de látnom kell az értelmet, hogy igen, nyerek valamit az MP-vel.
Előzmény: LRNELSON (5565)
LRNELSON Creative Commons License 2009.09.27 0 0 5565

Az MP R spéci házat igényel és akkor végtelen mennyiséget fel lehet belőle rakni egy csőre.

 

Hagyományos házból is felrakható 10-12 db, de akkor a rendszernek vízhozam tartalékkal kell rendelkezni, hogy a sok fej indulási öblítésigényet ki tudja szolgálni.

 

Szivattyú esetén ez azt jelenti, hogy a munkapont a Q-H jelleggörbe közepén van és nem a jobb szélén.

 

MP R esetén megtakarítás jelentkezik a csőhálózat hosszában, és persze építési munkaidőben is. Kis szórósi sugarak esetén tényleg drágább, mint a spray, ellenben ilyen kert ritka. Azonos tipusú testek használhatók kertben, vandál (gazda) biztos a fej.

 

Sokan csak MP R-t használnak manapság.

Előzmény: luciferke (5560)
kertszerviz Creative Commons License 2009.09.27 0 0 5564

Igen, ez igaz.

 

Az MP előnye két helyen élvezhető:

 

- az egyik, ha nincs kellő mennyiségű víz és kis távolságokkal kell/lehet dolgozni

 

- a másik, hogy ki lehet váltani a korábban közepes rotorosok által lefedett távolságokat (6-9 m). 8-9 méteren, ha számít a víz, már a nagy rotorosk is szóba jöhetnek, persze azok még drágábbak. Pl. az is mutatja, hogy a víz az úr, hogy számításaim szerint nagyobb távolságokat is inkább érdemes megoldani 10-11 m sugarú rotorosokkal, mint 15-20 méteresekkel, mert a nagyob csövek,fittingek,szelepek jelentősen drágítják a rendszert.

 

Ha van víz (ez azért nem túl sűrűn van), akkor a sprayk is teljesen jól funkcionálnak. Nagyobb rendszereknél a kombinálhatóság is szempont a rotorosokkal. Bár én itthon -bűnöző módon- sprayel is tettem egy állandóan benapozott csíkon, hogy kompenzáljam az egész napi fényárt.

 

Legvégül szép, főleg hajnali fél ötkor :)

 

 

Üdv, Kertszerviz 

Előzmény: luciferke (5563)
luciferke Creative Commons License 2009.09.27 0 0 5563
Számolgattam kicsit az árakat is, és az jött ki, hogy hiába tudnék egy területet 2 spray kör helyett megoldani 1 MP körrel, MP-vel jelentősen drágább a dolog, mert a mágnesszelepen, némileg kevesebb fittingen, meg az esetleg kisebb (kevesebb körös) automatikán spórolt összeg közel sem kompenzálja az MP árát. Persze nem azt vártam, hogy olcsóbb lesz, de jelentősen drágább lett. Szóval az MP-knek mi az előnye akkor, ha nem régi rendszert kell javítani, hanem újat épít valaki, és ki tudja alakítani a megfelelő köröket spray fejekhez. Az világos, hogy a kisebb intenzitás miatt kevésbé áztatja el egyszerre a talajt, de valóban számít ez annyit? Ha spray fejek nagyjából azonos sugárral dolgoznak, akkor ott sincs nagy gond az intenzitás egyenletességével. Mégis népszerű itt az MP. Mit nem látok? Szóval az előnyök érdekelnének túl a katalógus szövegeken.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!