Keresés

Részletes keresés

Order of Hermes Creative Commons License 2017.01.05 0 0 1417

Hát a havi 10 az szerintem reális, a 12höz már valami speciális dolog kellhet (teamlead vagy nagyon senior munkatárs, speciális szakterület stb.)

Nekem eddig egyik svájci munkahelyemen se emeltek semmit, úgyhogy érdemes minél többet kialkudni az elején. Annyira nem pörög most itt a gazdaság (legalábbis én úgy látom) és van egy lefelé ható bérnyomás, szóval annyira nem egyszerű most itt se.

Előzmény: kelemen.lethai (1415)
SajtFondue Creative Commons License 2017.01.05 0 0 1416

Ezen a területen én nem nagyon vagyok jártas, de az biztos, hogy havi 10-12ezerből már klasszul ki lehet jönni.

A többiek majd talán jobban tudnak ebben segíteni :-)

Előzmény: kelemen.lethai (1415)
kelemen.lethai Creative Commons License 2017.01.05 0 0 1415

Nos, elolvastam az utolsó 11 oldalt és fel is merült bennem egy konkrét kérdés a fizuval kapcsolatban. Pár hozzászólással ezelőtt írták, hogy 6000 frank kezdőfizetést kaptak és _chillout_ hozzászólása alapján bruttó 7000 frank szükséges egy drágább kantonban ahhoz, hogy normális színvonalon lehessen élni. A kérdésem az, hogy a 6k frankos kezdőfizetés általános, vagy egyedi eset? A munkahely értékelő oldalakon évi 80 000 az átlagos kezdő fizetés, amiből nagyjából ki is jön az említett 6000 frank. Lehet számítani ennek emelkedésére 1-1,5 éven belül, vagy kint is úgy megy mint itthon, emelés csak munkahelyváltással lehetséges? 

 

Egyébként én nem banknál szeretnék dolgozni, robotika és ipar érdekel és abban is van tapasztalatom, emiatt például az ABB ideális lenne számomra. Glassdoor szerint nagyjából 10-12k CHF-re lehet számítani havonta, ezt meg tudja erősíteni valaki? 

 

Köszönöm előre is a válaszokat!

 

UI: bocsánat a nick váltás miatt, ez a sajátom.

kelemen.lethai Creative Commons License 2017.01.04 0 0 1414

Jogos, köszi a választ. :) Olvasok akkor és majd jövök pár kérdéssel, mert van néhány a tarsolyban. Minden jót addig is! :)

Előzmény: SajtFondue (1413)
SajtFondue Creative Commons License 2017.01.04 0 0 1413

Szia! Erre nehéz válaszolni, mert sokmindentől függ. Ha visszaolvasol, akkor sok kérdésedre választ találsz. Ez a kérdés egy évben többször felmerül itt a topicon. Természetesen, konkrét kérdésekre szívesen válaszolunk, csak légyszi, egy órát legalább szánj a visszaolvasásra :-)

Előzmény: tamasflp (1412)
tamasflp Creative Commons License 2017.01.04 0 0 1412

Sziasztok!

 

A nem túl távoli jövőben szeretnék külföldre költözni. Svájc is a lehetséges célpontok között van, ezért itt is szeretnék informálódni. Végzettség szerint villamosmérnök vagyok, és programozással foglalkozom. Az lenne a kérdésem, hogy egy egyedülálló medior programozó milyen fizetésre/életszínvonalra számíthat kint magabiztos, folyékony angol és középfokú német nyelvtudással? 

 

Köszönöm előre is a válaszokat! :)

gambl-R Creative Commons License 2016.12.25 0 0 1411

Felenk is ilyesmi a szabaly / szokas.

Előzmény: _chillout_ (1410)
_chillout_ Creative Commons License 2016.12.25 0 0 1410

Ne haragudj, de ezt rosszul tudod. Olyannyira van erre szabály, hogy svájci kollégának amikor megszületett a negyedik gyereke, a Gemeinde rájuk írt, hogy három hónapjuk van nagyobb lakásba költözni. Valóban a tulaj választja ki, hogy kik kapják meg a lakást, de az alapvető szabályokat a Gemeinde állítja fel és a gyerekszám egy elég fontos szempont.

Előzmény: SajtFondue (1408)
SajtFondue Creative Commons License 2016.12.25 0 1 1409

A-ha, már látom, hogy hány évesek a gyerekek. :-)

Az átlagbér sokszorosát itt max a banki traderek keresik, de ezt a szót, hogy sokszorosát inkább ne is használjuk. A fizu lehet, hogy komolynak tűnik (és nyílván nem is rossz) de a költségek is ehhez mértek.

 

Mostanában készítettek egy felmérést, hogy az ország melyik kantonjában tudsz a legtöbbet/legkevesebbet félre tenni a fizudból. A Genfi tó környéke az a sötét vörös kategóriába került :-(

 

Már előzőleg írtam, hogy lakhatsz Franciao-ban is. Ott valamivel olcsóbbak a lakások, és nincs az a nagy sorban állási mizéria. Akkor a gyerekeidnek valszeg oda kell majd suliba járniuk, te pedig kapsz egy G tartózkodási engedélyt, ami azoknak van, akik külföldön laknak és ide járnak dolgozni.

Előzmény: andras.malta (1381)
SajtFondue Creative Commons License 2016.12.25 0 0 1408

Hány évesek a gyerekeid? A sulit nem te választod ki, hacsak nem valami fizetősbe viszed őket. A lakhelyed szerinti legközelebbibe iratnak be. Ez érvényes kb 15 éves korig + a gimnázium.

Az hogy nem lakhatsz kis lakásban, azt ne úgy képzeld mint az IKV idejében, hogy erőből adnak egy bérlakást és kész :-) Minden bérlakásra sorban állás van, és a tulaj, vagy az akire a tulaj bízta, az választja ki a sorból a neki legszimpibb bérlőt. Nincs erre semmilyen szabály, de nagy eséllyel, egy kis lakásba nem fognak beválasztani egy nagy családot.

Előzmény: andras.malta (1387)
gambl-R Creative Commons License 2016.12.23 0 1 1407

A felet. Max. 4.000-t. Marmint az eladok, meg a fodraszok.

Előzmény: Order of Hermes (1406)
Order of Hermes Creative Commons License 2016.12.23 0 0 1406

6500 az nagyon kevés...annyit szerintem a fodrászok keresnek meg a bolti eladók. Amúgy ezt szokták csinálni főleg ha külföldről jössz, az én első svájci munkahelyem pl kifejezetten erre ment rá, hogy olcsón behúzott embereket külföldről, az egész teamben volt kereken egy svájci. (De ők igazság szerint még ennél is tovább mentek, mert a munkavállalók jelentős százaléka nem EU állampolgár volt, tehát a permitjük a céghez kötötte őket)

 

Viszont nem olyan vészes a dolog, lehúzol egy évet és utána már svájci referenciával mész ahova akarsz.

Előzmény: Kaszis (1403)
Kaszis Creative Commons License 2016.12.22 0 0 1405

Köszönöm a gyors választ, én is így gondolom.

Előzmény: _chillout_ (1404)
_chillout_ Creative Commons License 2016.12.22 0 0 1404

"Nekem Zürichben 6500CHF bruttót ajánlottak 15 év tapasztalattal és speciális szakterülettel. Akkor ezzel most hülyének néztek?"

 

Igen :-( De ne vedd magadra, mert mindenkit hulyenek neznek, fuggetlenul attol, hogy honnan jott es hany eves. Hatalmas szajhuzogatas megy, amikor a fizetes kerul szoba es csak azon mulik, hogy mennyire vagy kitarto, illetve mennyire kellesz nekik. Nekem most, ahol felmondtam, Volt alkalmam belenezni a sajat HR aktamba es lattam, mennyi Volt a keret, amikor kiirtak az allast (tehat fuggetlenul attol, hogy ki jon es mennyit ker): evi 140ezer frank. Ez nem jelenti azt, hogy nem probalnak meg lealkudni akar a 120-bol is, csak hogy a kedves munkavallalo onbizalmat leepitsek egy kicsit :-)

Előzmény: Kaszis (1403)
Kaszis Creative Commons License 2016.12.22 0 0 1403

Azt írod, hogy mérnökként 8-13 ezer frankot meg lehet keresni. Nekem Zürichben 6500CHF bruttót ajánlottak 15 év tapasztalattal és speciális szakterülettel. Akkor ezzel most hülyének néztek? Amúgy én is keveselltem, de a munkaadó szerint nem adhat többet a többiek miatt.  Kis lakást Zürich mellett (és nem a városban) már 1100-1200 frankért egész jókat lehet találni.  

Előzmény: _chillout_ (1369)
gambl-R Creative Commons License 2016.12.18 0 0 1402

Hat, engem meg auto vezetesere se tudtak ott ravenni. :-)

Előzmény: andras.malta (1401)
andras.malta Creative Commons License 2016.12.18 0 0 1401

majdnem :)

valaki robogo vagy motorberles utan erdeklodott, de az itt erosen nem ajanlott, hacsak nem akar valaki gyorsan meghalni.

Előzmény: gambl-R (1400)
gambl-R Creative Commons License 2016.12.16 0 0 1400
Milyen topik volt az? Közlekedés Máltán? :)
Előzmény: andras.malta (1399)
andras.malta Creative Commons License 2016.12.16 0 0 1399

szuper hogy egy teljesen masik topikban kattintottam a valasz gombra :)

index en igy szeretlek :)

Előzmény: andras.malta (1398)
andras.malta Creative Commons License 2016.12.16 0 0 1398

amennyiben nincsenek ongyilkos hajlamaid nem ajanlom :)

meg autoval is eleg gazos a kozlekedes, nem nagyon figyelnek a masikra, motorosokra meg vegkepp nem

Előzmény: SajtFondue (1397)
SajtFondue Creative Commons License 2016.12.14 0 0 1397

Sziasztok, most a héten síelni vagyok. Szívesen válaszolok majd mindenre a jövő héttől....bocsi :-)

_chillout_ Creative Commons License 2016.12.14 0 0 1396

Nem kell extra jegy, amit az automata ad, az elég. Annyi, hogy nem biztos, hogy találsz szabad ülést, sokan váltanak helyjegyet.

Előzmény: Order of Hermes (1395)
Order of Hermes Creative Commons License 2016.12.14 0 0 1395

Sziasztok, egy gyors kerdes.. Ha Baselbe megyek vonattal Zuribol, az ice-re vagy a tgv-re kell vmi extra jegy, vagy siman amit baselre ad az automata, az is jo?

_chillout_ Creative Commons License 2016.12.12 0 0 1394

Itt határozatlan időre kötik, egy évnél rövidebb időre nem nagyon, sőt, ha látják, hogy gyakran költözöl, elkezdenek rád ferde szemmel nézni :-)

Vannak persze olyan lakások, amiket tudott, hogy pár hónap múlva átépítenek vagy felújítanak, ezeket csak rövidebb időre adják ki, de ezt világosan jelzik a hirdetésben. A jellemző az, hogy ha megnyertél egy lakást, kapsz egy szerződést, leteszed a kauciót, és ha rendesen fizetsz és nem utálnak a szomszédok, akkor élsz boldogan, míg úgy nem döntesz, hogy elköltözöl.

Előzmény: andras.malta (1393)
andras.malta Creative Commons License 2016.12.12 0 0 1393

az utobbit preferalom :)

berleti ido mennyi szokott lenni ? pl Maltan egy evnel hosszabb idore nem kotnek szerzodest, sot inkabb csak fel evre es ugy kell allandoan megujitani

Előzmény: gambl-R (1392)
gambl-R Creative Commons License 2016.12.12 0 0 1392

A lényeg az, hogy egy négytagú család nem mehet pl. egy kétszobás lakásba. Egyszerűen nem engedik oda bejelentkezni. Ha négyen vagytok, akkor a minimum egy 3.5 szobás lakás. Ezalatt két hálószoba, egy nappali, plusz konyha értendő. Két hónapra nem nagyon érdemes egyedül jönni, illetve akkor már eleve egy "normális" lakást érdemes bérelni, mert a felmondási feltételek szintén nem egyszerűek. Tehát, vagy kijössz egyedül egy pár hónapra, és keresel valami "szükségmegoldást", vagy  kibérelsz eleve egy olyan lakást, ami az egész családnak megfelel.

Előzmény: andras.malta (1391)
andras.malta Creative Commons License 2016.12.12 0 0 1391

nalunk a hat honap azert nem megoldhato, mi jelenleg Maltan elunk, es nem szeretnenk ketszer koltozni

egy max ket honapra tudok menni egeydul, de tobbre mar nem szeretnek, foleg hogy itt is fizetni kell a lakhatast meg minden mast

Előzmény: _chillout_ (1390)
_chillout_ Creative Commons License 2016.12.11 0 0 1390

De, azt te döntöd el, de jelentkezni kell rá és nem biztos, hogy te kapod meg :-( És ahogy írtam, a hálószobák száma alulról korlátos, létszám függvényében.

Ha az első hónapokra egyedül mész, lehetőleg kis lakást nézzél és utána költözzetek nagyobba. Nálunk ez nagyon jól működött, a férjem kijött 6 hónappal előttünk, és kicsit összeszedte magát anyagilag. Mire mi a gyerekkel utánajöttünk, már a nagyobb lakásban várt minket.

Előzmény: andras.malta (1389)
andras.malta Creative Commons License 2016.12.11 0 0 1389

tehat ha jol ertem, nem en dontom el hogy hol veszek ki alberletet ?

mondjuk azert gondolom harom haloszobas lakasok kozott is tud oriasi kulonbseg lenni arban, felszereltseg, lokacio es egyebek fuggvenyeben ?

 

es akkor mi van ha az elso par honapra egyedul szeretnek kimenni ?

Előzmény: _chillout_ (1388)
_chillout_ Creative Commons License 2016.12.11 0 0 1388

Ebben sajnos nem te döntesz; 2 gyerekkel, feleséggel nem nagyon fognak 3 hálószobásnál kisebb lakást odaítélni.

Előzmény: andras.malta (1385)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!