Keresés

Részletes keresés

Zoltanuss Creative Commons License 2011.10.21 0 0 486

 Ennyi idős kazánt  (hacsak nem kell sűrűn javítani  ) badarság !

 

 Egy más tipusú pl. kondenzációs kazán cseréjénél a műveletek és a költségek :

 1  gáz tervezés kb. 35 -45 eft,

 2. kémény bélelés méretezés kémény seprői szakvélemény kb. 300 eft (hacsak a jellenlegi nem egy zárt égésterű - ezt nem tudom, abba     elvileg bele lehet vezetni a kondenzációs égéstermékét, de  a kéményesek ugysem engedik  ),

  3. A kazán konkrét felszerelése és beüzemeltetése, mondjuk 50 eft ból megúszod,  és

 

 4. végül igaz elsőnek maga a kondenzációs kazán _ az mennyi ? legyen 200 eft,

 5. esetleg a radiátor felület bővítése mindjuk 2 db. radiátorral - legyen 30 eft  + a szerelés 30 eft

 

 

  Ez annyi mint ???

 

 650 ef  !!

 ha jelenleginél nincs EPH és Fi -relés áramkör az is bejöhet szerencsés esetben meúszod egy 50 - esből.

 Szánj rá 700 eft -ot vagy kérj árajánlatot, de vigyázz mindenki csak a szakterületéről ad, fővállalkozónál erre is szánj pénz !!

 Lehet ellen ajánlatot adni !!

 ha 15 éves lesz a kazánod, viszont gondolkozhatsz a témán.

 

 Viszont a kondenz víz elvezetés bakfity !

 Nálam a kéménybélelő  /az egyik / azon is bukott, azt mondá a kondenzvíz elvezetés nincs benne a 310 eft -os munkában, a másik aki elnyerte a projektet nem problémázott ezen - hozta az átlátszó slagot és rácsavarta a csonkra, megkérdezete , hová parancsolom, mondám mehet a kádba. Ő 230 eft ért produkált !!

 Ez olyan dolog mint amikor a  mosógép használt vízét mosó lúgnak nevezik, ezen néha van aki megijed.

Előzmény: GAgyiXyXy (485)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2011.10.21 0 0 485

Sziasztok!

 

Új vagyok itt, és lenne pár kérdésem, kazánncserével kapcsolatban. 10 éves a társasház, így a kazánom is. Az éves karbantartás során a szerelő azt mondta, el lehetne gondolkodni a cseréjén. Savio micropiu kazán, semmi (kopp-kopp-kopp) baja eddig nem volt. Radiátoros fűtésem van.

A szerelő azt mondta, hogy kondenzációs kazánban gondolkodjak. Szerintem meg az nagy marhaság lenne, mert nálam a visszatérő > 35 C. Azon kívül, hogy drága, szét kellene túrni a konyhát a kondenzvíz elvezetés miatt, meg a kéménybe spéci cső kell, mert ugye kéményes ebből a típusból nincs ha jól tudom és jó a logikám. Cserébe megkapom az éves szervizelési díjat, ami ilyen kazánnál nem 10eFt, hanem jóval több (mennyi is ?).

 

Tehát a kérdéseim:

- cserélnem kell-e 10 év után a kazánt? mennyi az élettartamuk?

- tehetek-e ugyanilyen kéményes kazánt?

- kell-e ehhez külön kéményvizsgálat, tervezés, stb.?

- milyen típust javasoltok? én vaillant, remeha néztem ki.

 

Turbós nem kell, mert nagyon hangos és ahhoz is kell kéménybe speckó cső.

 

Egyenlőre ennyi.

szab-ka Creative Commons License 2011.10.09 0 0 484

Közben előtúrtam a terveket.

Téli hőveszteség 8,6 kw

Radiátorok összteljesítménye 8,7

Hőterhelés maximum 17 órakor 2,4 kw

 

Ha valami kell még akkor keresem, van egy pár oldal........

Előzmény: joevagyok68 (481)
szab-ka Creative Commons License 2011.10.09 0 0 483

Energetikai szakemberrel volt megtervezve minden kütyü, elmondása alapján úgy 40-55 fok közt fog üzemelni a rendszer. Felsorolt kb 8-10 kazánfajtát, hogy válasszak, ő nagyon nem akar ebben dönteni.

Előzmény: joevagyok68 (482)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 482

"A kémély turbós lesz állítólag."

Ilyenkor érdemes lenne megnézni a kémény hosszokat is!

Hogy a kazán tudja-é azt a magasságot, ami neked kell.

 

Előzmény: szab-ka (480)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 481

"A pillanatnyi akadály az, hogy milyen legyen ???"

Mivel csak radiátorok lesznek, olyan amelyiknek ölég alacsony a minimális teljesítménye!

A radiátorok hány fokos előremenőre lettek " méretezve" ?

 

Előzmény: szab-ka (479)
szab-ka Creative Commons License 2011.10.09 0 0 480

Radiátorok lesznek. Műanyag csövezés, lábazatban, szigetelve. A kémély turbós lesz állítólag. Melegvizet is a kazán csinálja

Előzmény: joevagyok68 (478)
szab-ka Creative Commons License 2011.10.09 0 0 479

Zsír új minden, konvektorok voltak, papírok rendben ez nem akadály.......

A pillanatnyi akadály az, hogy milyen legyen ???

Előzmény: joevagyok68 (478)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 478

És az új kazánnal mikor kezdenét a fűtési szezont ?

Jövőre?   :-))

Ha hivatalosan gondolod kivitelezni a dolgot, lehet kicsit korábban kellett volna elkezdeni gondolkodni.

 

Eddig milyen égésterű kazán volt ? (nyitott-zárt)

Milyen a meglévő kémény ? béleletlen-bélelt (mivel ?) - "turbós" ?

 

"valami kondenzációs kazán kellene olyan 24 kw körül"

Milyenek a hőleadók? radiátor-padló -padló+radiátor- fal ?

Ha csak radiátor , akkor azok hány fokos előremenőre vannak méretezve?

 

 

 

Előzmény: szab-ka (477)
szab-ka Creative Commons License 2011.10.09 0 0 477

Sziasztok !

 

Kellene egy kis segítség............

Lassan vége felé közeleg a ház átalakítása, a kazánra kéne valami ötlet, tanács, tapasztalat stb.....

A szerelő a Westen márkát javasolta de én nyitott vagyok bár mire csak tökéletes legyen és dolgozzon egy jó ideig, mert eddig ha gondunk volt a régi gépeinkel az tutti, hogy ünnepnap és vasárnap történt.

Szóval valami kondenzációs kazán kellene olyan 24 kw körül, nagyon jó hatásfokkal.

A házon 12 cm-es grafitos szigetelés, lábazat szigetelve, födém szintén, padlás 40 cm-es gyapot, alúlról 10 cm lépésálló, fa nyílászárok, argon üvegezés

A Westen honlapját nézegettem de ehhez tök sötét vagyok.....:-(((((((

 

Lütyő1 Creative Commons License 2011.09.15 0 0 476

Köszi!

Előzmény: nixon70 (475)
nixon70 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 475

Hali!

Víz-gáz-fűtésszerelés topicba is tedd be.

Előzmény: Lütyő1 (473)
Smíró Creative Commons License 2011.09.14 0 0 474
h még aktuális, én a kazán webshopban vettem. olcsó, korrekt. még csomagban a cucc, origin. remélem nem csalòdom a választás miat, tanácsot is adtak.
Előzmény: *dog* (472)
Lütyő1 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 473

Sziasztok!

 

Tudnátok tippet adni gázszerelőre, aki kémény engedélyeztetést is vállal?Egy kombi cirkót cserélnék le egy turbósra,Érden.Köszi előre is.

 

Lütyő

*dog* Creative Commons License 2011.09.13 0 0 472

Turbós, tárolós/kb45l/, kombi falikazánt szeretnék vásárolni.A fűtést és a melegvizet is meg kell oldanom vele 2 fürdőszobában.Létezik-e ebből viessmann vagy saunier duval márka.Hozzáértők véleményét kérem, hol érdemes venni, melyiket?

Mi a vélemény róla?Köszönöm a választ.

b_lajos Creative Commons License 2011.09.08 0 0 471

Sziasztok!

 

Milyen kazánt érdemes venni az olcsóbb kategóriájú készülékek körül (kb 140-150e)?

A fűtéstervben egy Beretta smart 24 csi kazán van, de elég sok negatív kritikát olvastam,.

Ebben a ketegóriában van még Baxi, Westen (ami belülről Baxi), ill alap Bosch és junkers.

 

Választ előre is köszi!

M63FUN Creative Commons License 2011.08.26 0 0 470

csak a többi bosch többet is tud. ez a régebbi junkers alapmodell átmatricázva. nálam remekül muzsikál, igaz csak 1 éves

én 139 900 bruttóért vettem utcáról, mert hirtelemn kellett.  (megdöglött a 2 éves török elődje, már sokadszorra, pedig az is csak 10 000 olcsóbb. igaz hangosabb meg 1 hét mire ad melegvizet.  de legalább török)

persze csodát várni nem kell ez azért nem egy viessmann

Előzmény: miknyik (469)
miknyik Creative Commons License 2011.08.26 0 0 469

Szasztok,

Ismeri valaki a BOSCH OW 23-1 AE, zart egesteru kazant?

Most akciosan lehet kapni es nagyon olcsonak talaljuk a tobbi BOSCH-hoz kepest.

Van vele v.mi problema?

 

Smíró Creative Commons License 2011.08.19 0 0 468

Szasztok!

 

Segítségért esedezem. '95-ben építettem a házam, lent padlófűtés, fent radiátorok. A fal 38-as mezőberényi blokk téglából készült. Tető szigetelt. Nyílászáróim nem a legtökéletesebbek sajna.

 

Eddig C24-es kazán dolgozott, sajna elég rossz helyen. Akkoriban nem figyelt a szerelő - és én sem - arra, hogy ne az emeleti hálók közös folyosóján legyen a kazán elhelyezve. Szóval orosz rulettnek is nevezhetném, amit a nejem cseszegetésére az idén meg fogok szüntetni. Mivel "nincs kedvem" (ujjdörzsölősszmájli) az egész házat átcsövezni, és szintén elvették a kedvem nagyjaink a külső hőszigeteléstől is, a régi kazán helyére kerülne zárt égésterű kazán, tehát turbós. (Tenném ezt anyagi okokból is, mert elég húzós gázdíjam volt a hideg időszakokban.)

 

A turbós kazánból ugye 2 fajta van, a kondenzációs és a sima. Belátható időn belül nem tudom a ház szigetelését megoldani. Amit figyeltem, hogy 70 fok környékén dolgozott a C24. A padlófűtéses alsó szint teljesen oké volt, az emeleti traktus nem, főleg az északi fekvésű 2 termosztát van bekötve, az egyik fent vezérelte a kazánt, a másik a keringtető szivattyút kapcsolta le a padlófűtésnél.

 

Tehát milyen típusú kazánt javasoltok? A külső érzékelőre érdemes-e beruházni, ha igen, akkor ennek figyelembevételével milyen kazánt érdemes venni? Nagyon sok fajta van a piacon, hasonlóak a paraméterek, de mivel nem értek hozzá, egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy melyik a helyes út. Természetesen kérdeztem 3-4 szerelőt... ugye nem kell mondanom, hogy kaptam 3-4 különböző választ. Véletlenül sem egyforma típust favorizálnak, amikor felvetettem, hogy BAXI, mert ahhoz állítólag van alkatrész,  jött a: "az szar, vegyél németet", a másik szaki szerint az hülye, aki németet vesz, vegyek franciát, a következő szerint ne a Baxi, hanem az olcsóbb Western, aztán azzal biztatgattak, hogy amit a másik mondott, ahhoz nincs alkatrész, stb... Már a szerszámom tele van ezzel. Nekem bejött az Ariston mosogatógép, LG mosógép, a Peugeot-val 4 éve abszolút semmi bajom, és sorolhatnám az ellenérveket. Inkább a userek véleménye érdekelne, no meg ismerve a fórumon lévő szakik véleményét más témákban is, bennetek jobban megbízom. Szóval valaki dobjon meg valami használható válasszal, és a "honnan érdemes megvenni" válasszal is. Köszönöm előre is!

 

 

gabor899 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 467

Bocsi a számot rosszul írtam RBC 20E MIDY.

Előzmény: KalásziM (463)
gabor899 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 466

Szia!

Ahogy írtam most egy átfolyós vizmelegítő vant fent vailant típusú és helyette akarok radiannt kombi cirkót feltenni, RBS 20E Midye a száma. Azt sem tudom, hogy ez túrbós-e vagy sem.

Gábor

Előzmény: KalásziM (463)
KalásziM Creative Commons License 2011.08.16 0 0 465

 A jelenlegi állás mi ???

Előzmény: Törölt nick (456)
KalásziM Creative Commons License 2011.08.16 0 0 464

 Lehet másfélét is, sőt sokszor egyszerűbb is lenne, csak nem engedik !

 A lehet és a szabad teljesen más fogalom !!

Előzmény: joevagyok68 (462)
KalásziM Creative Commons License 2011.08.16 0 0 463

 Most kazánról vagy sima vízmelegítőről beszélsz ?

 

 Nem ugyan az.

 Ahogy kémény bélelésse mindegy,hogy milyen.

Zárt égésterű készülékhez ( ha kéményes, mert elvileg lehet parapet is ), teljesen más bélelés szükséges.

Előzmény: gabor899 (461)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 462

Azért mert , újként már csak zárt égésterűt lehet rakni !

 

Előzmény: gabor899 (461)
gabor899 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 461

Sziasztok!!

Van egy vainlant átfolyós vítmelegítőm. Le akarom cserélni egy kombira, mert központi fűtést szeretnék csináltatni. Nem turbós a kazán, de a kémény bélelet. Mi a probléma,mert azt mondja a madár, hogy csak turbósat lehet betenni a fürdőbe. Nem értem!!!

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.12 0 0 459

Meg van már a válasz. nincs benne nyomásérzékelő. Áromlásérzékelő van csak benne. 0 nyomással is tökéletesen működik. Tehát mehet neki a nyitott rendszer.

Előzmény: joevagyok68 (458)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 458

Mekkora az a minimális nyomás ami kell neki ?

Ha tudod rakd annyival magasabbra a tágulásit, hogy meglegyen a megfelelő nyomás  1m=0,1bar.  

Vagy meghekkeled a nyomáskapcsolót valahogy.

Előzmény: Törölt nick (457)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.11 0 0 457

Sziasztok!

Van nekem egy Vaillant VUW-240 2-3 kombim. Nyitott rendszerre szeretném tenni. Hogyan lehet megoldani azt, hogy ne "kérje", (vagy becsapni a vezérlést) a túlnyomást?

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 456

A segítségeteket szeretném kérni kazáncsere ügyében (nem kombi, de azért hátha... Figyelem: hosszú lesz!)


13-14 éves, lepusztulófélben lévő első generációs (még semmi elektronikát nem tartalmazó) FÉG C-12 típusú kéményes, csak fűtő kazánomat kellene lecserélnem,
 a lehető legolcsóbban valami hasonló teljesítményű, kéményes, takarékosabb típusra (lángmoduláció 4-12kW között, elektromos gyújtás, stb.)
A falikazán egy 14 éve alucsővel kibélelt, 5 m magas (a füstcsonktól 3 méter), 130mm átmérőjű sima falazott kéménybe van bekötve, egy 130/100 mm szűkítőn keresztül.
A fűtés 3/4"-os csövei és a 1/2"-os gázcső teljesen mereven csatlakozik a kazánhoz, sehol nincs flexibilis csőszakasza. A kazán az épület középén található, a konyha belső falán (ott az egyetlen kémény, ugye...).
A HMV ellátás külön tárolós gázbojlerrel történik, a kazántól távol, a fürdőszobában, az tökéletes és gazdaságos is.> A lakás összterülete 62 nm, átlagos belmagassága mindössze 2,3 m. Az összes ablak apránként mind 1,0-s hőszigetelt műanyag ablakra lett cserélve.  A falak anyaga a ház háromnegyed részén 55-60 cm vastag döngölt, ún. vert fal, a maradék egy negyedén vályog + bontott kisméretű tégla kombináció, kb. 35 cm-es vastagsággal. A falak nincsenek szigetelve, a padlásra viszont tavaly terítettem olcsó, akciós 10 cm vastag kőzetgyapot paplant, alul-felül fólia közé.
A radiátorok DUNAFERR lapradiátorok, mennyiségük bőven elegendő, a 75/65/20 fokra számított leadott összteljesítményük meghaladja valamivel a 12 kW-ot.
Amit én saccolgattam, még a legnagyobb hidegben sem volna szükség 5-6 kW-nál többre folyamatosan, így kb. 40-50 fokos stabil előremenő vízhőmérséklettel is ki lehetne fűteni a lakást. Hőigény: nappal és éjjel 20 fok, este 17.00-től 22.00 óráig 22-23 fok. (Most is így van beállítva a termosztát)
Két kazántípust néztem ki a legolcsóbb csak fűtő kazánok közül:

1., FÉG C-12HE (az utolsó betű nagyon fontos, ez az elektronikus, lángmodulációs kivitel jele): 4,8 - 12 kW, ez bruttó 121.500,- forint. A felszerelési méretei, a vízcsövek helyzete tökéletesen megegyezik a jelenlegi kazánéval, csak "fel kell dobni" a helyére, a jelenlegi merev csővezetékekre. Illetve majdnem: a gázcső helyzete nem egyezik meg, azt rövidebbre kellene vágni, a végére menetet készíteni, majd egy rövid flexicsővel bekötni. Hőcserélője rozsdamentes anyagból van, tehát az alacsony tervezett vízhőfok miatti esetleges kondenzációt is bírnia kellene. Erre külső hőérzékelő is köthető a moduláció szabályozásához.
http://www.kazanwebaruhaz.hu/termek.php?product=feg_c-12he_c-12he
2., JUNKERS CERACLASS ZS 12-2KE:
4 - 12 kW, ez most akcióban mindössze 99.900,- forint.
http://webshop.szatmari.hu/oscommerce/product_info.php?cPath=144_27_58_65_152&products_id=803
A fűtési paraméterei teljesen megegyeznek a magyaréval, viszont semmilyen csatlakozási és felszerelési mérete nem stimmel, tehát nem csak a gázvezetéket, hanem a fűtési előremenő és visszatérő csöveket is vagdosni / hajlítgatni kellene hozzá. Erre külső érzékelő nem köthető, a modulációt "menüből" kell beállítani (de akkor nem sok értelme van...) A letölthető katalógusa
http://www.kazanwebaruhaz.hu/letoltesek/Junkers/hasznalati_kezelesi_utasitasok/Junkers_Ceraclass_12-2_DH_KE_Szerelesi_utmutato.pdf
szerint ennek viszont réz hőcserélője van, a tartósan alacsony előremenő vízhőmérséklet kerülendő a kondenzáció veszélye miatt.
A kérdéseim a következők: Ti melyik típust választanátok, a fentiek, és az engedélyeztetés / átalakítás díjai, munkaigénye, stb. szerint?
Esetleg milyen más (nagyon olcsó, de megbízható, tartós) típust?
Milyen bejelentési/ ngedélyeztetési stb. kötelességeim vannak egy ilyen készülékcserénél, kik felé, és mennyi ezek díjtétele?
A gázcsövet elvileg hegesztés nélkül hozzá lehetne alakítani a "szükségletekhez": gázcsap elzárása, a vezeték másik gázkészülék felől (gáztűzhely) történő "kiszellőztetése" után fűrésszel rövidebbre vágva lehetne rá menetet vágni (a fali bilincs feloldása után), biztosan engedne 3-4 centi mozgást a cső. Így már lehetne flexibilis tömlővel, vagy hasonlóval az adott kazánhoz alakítani.
Így kell-e engedély a gázszolgáltatótól?
Az alucsővel bélelt kémény megfelel-e a jelenlegi előírásoknak úgy, hogy a kazán teljesítménye azonos marad a régivel?
A GMBSZ 2011-et végigrágtam (97 oldal, nem semmi!), de sokkal okosabb nem lettem. Illetve arra rájöttem, hogy ha teljesen új eljárás szükséges, akkor tuti nem felel meg semmi sem; mindjárt ott bukna a dolog, hogy komplett tervdokumentáció szükséges, annak elkészíttetésére, engedélyeztésére meg nincs egy vasam sem.
Azzal tisztában vagyok, hogy a nyílt égésterű kazán légellátásához (mivel szigeteltem az ablakokat), nem zárható kivitelű "légbeejtőkre" van szükségem, ezek megvásárlása és beépítése (2 db AERECO EMM 916) folyamatban van.
 http://www.aereco.hu/page/data/product/inlet/emm,%20emf/pdf/EMM,%20EMF.pdf
A 2 db együttes légszállítása még "zárt" állásban is fedezi ezen típusú kazánok légszükségletét.
Szóval jön a kérés: tudnátok-e nekem abban segíteni, hogy az egész műveletsort a legolcsóbban, de korrektül, az előírásoknak megfelelően le tudjam zongorázni? Sajnos a pénz nem vet fel, de a kazáncserét már nem szeretném a következő évre elodázni...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!