Már azt lesem napok óta, hogy mikor pártol át T.Anderson, a forgalmasabb Macskaneves topikra, erre tessék:) most lehet, hogy elbizonytalanítottad. Csak poén!
ELADÓ Családi okok miatt eladó a képen látható fiatal, ivartalanított nőstény Chinchilla perzsa macska. Oltási könyv, törzskönyv, mikrochip van. Kizárólag lakásba, leinformálható helyre. Érdeklődni lehet: Faragó Katalin 30/491-6509 Tipex Tipex hirdetője a főnőkasszonyom.Őrá bízta a gazdi a ciccet pár hónapra,hogy majd viszik ki külföldre,haza magukkal.Mivel a sors közbeszólt,nem tudják kivinni.A következő 2 évben ingáznak 3havonta otthon és Mo. között,otthon 6 hónap karantén várná a makkát.Ez nem megoldható a számukra,így tulképpen lemondtak a ciccről.A mostani helyen nem maradhat,mert bár a sajátmakkával jól kijön,a kutyákkal nem ezért folyamatosan be van zárva.
Sokáig mi sem tudtuk, de vagy himalája vagy perzsa. A himalája cicákat, a sziámi-perzsa párosításból hozták létre. Tehát csak félig perzsák, de nem perzsák. A perzsák szeme csak sárga lehet. Ez nem azt jelenti, hogy itt nem fórumozhatsz:))
Én a fenékszőr problémára, inkább azt tanácsolnám, hogy a táplálékra fektessétek a hangsúlyt. Általában csak a puha széklet ragad csak bele a szőrébe, illetve a hasmenés. Ha odafigyeltek a táplálékra és az emésztésének a következményeire, akkor ezt a problémát, el lehet kerülni. Persze van, hogy nagyritkán előfordul a lágyabb széklet, de nem mindegy, hogy minden héten vagy csak negyedévente. Például a renszeres száraztáp evés után a konzervkaja, tuti fosás. Ki kell tapasztalni, hogy melyik kaja, mit okoz. Ezeket hanyagolni kell és kész. A tartósan lágy széklet amúgy is kóros. Nálunk a nőstény perzsa szokott belakni tiltott kajákból. Ilyenkor két-három fenékmosás+hajszárítózás és már el is múlik a hasmenés. Ritkán fordul elő. Nála a tejföl, sonkák,stb okoznak problémát. A szőr levágása, a könyebb filcesedést és a szőr minőségének a romlását okozhatja. A fűrdetést, a nőstényünk bírja, a kandúrünk nem. A harcias cicáinkat, hám segítségével, biztonságosan meg lehet fürdetni. Nem póráz, hanem hám! Felteszed a hámot a cicára, hozzákötözöl egy rövidebb madzagot és rögzíted egy biztos ponthoz pl. csaptelep. Az a lényeg, hogy a madzag, amivel kikötöd, ne legyen túl hosszú, hogy a kádban maradjon a ficánkoló cica. Ez a módszer kiméletes, mert nem leszel idegbeteg és oda tudsz figyelni a nyugodt hangnemre, a nyugodt mozdulatokra,stb. Persze vigyázni kell, hogy amikor pánikol a cica, ne tegyen magában és benned kárt. Csak akkor szabad közeledni hozzá, amikor egy kicsit lenyugszik és odafigyel rád. Nálunk ezzel a módszerrel, az egyik cica már nem is utálja annyira a fürdetést. Idő és szoktatás kérdése. Fűrdetés előtt, javasolnám a körömvágást.
Fellendíthetjük, de ez nem csak rajtunk múlik. Biztosan rengeteg embernek van perzsa cicája és biztosan sokan szeretnének. A forgalmasabb fórumok mindíg elszippantják a topikolókat, a kisforgalmú fórumokról. Például, én is, ha informálódni szeretnék, biztosan egy nagyobb forgalmú topikon teszem fel a kérdésemet, mert ott gyorsabban jön a válasz. Én, tudom magamról, hogy nem mindíg van időm netezni, így nem is tudok egy fórumot "fenntartani" az állandó jelenlétemmel.
A perzsa cicák amúgy is, csak a kűlsejük miatt, oly népszerűek. Amint arról van szó, hogy tartani (ápolni, etetni,stb) kell, egyből mindenki bepánikol, hogy Úr Isten !!! ezzel ennyi baj van? 100 emberből -10 utánna olvas és próbál mindent megtenni a perzsa macskájáért, -45 filcesen tartja és néha lenyiratja -45 keres egy új gazdit vagy kipenderíti kinti cicának. Sok embernek még egy kinti házimacska tartása is hatalmas probléma, nemhogy egy perzsáé. Ez összefügg az emberek életszinvonalával, ami ebben az országban igen alacsony (relatív), ezért úgy gondolom, hogy a fent említett 10 ember (a 100-ból) ezt a topikot ritkán fogja látogatni, mert ők már majdnem mindent tudnak. Aztán majd apránként csatlakoznak az újabb 10-ek, a lelkes kezdők. Mindezek után, mivel itt kicsi a forgalom, így majd átmennek a "Macskanevek...." topikba, mert ott Szuszmok készségesen segít és tartja a frontot, mivel neki main coon cicái vannak, így ő is tud ( nem csak) szőrproblémákra tanácsot adni, tehát a macskatartók ott is maradnak fórumozni. Elnézést! ez csak az én véleményem. Nem biztos, hogy ez így van.
Nem szeretnék udvariatlannak tünni, de kérlek, hagyjuk meg a Macskanevek-miért ne? Kvházi hangulatban topik taliját annak, ami eddig is volt: a topik saját topiktalijának. A topiktali az adott topikon szerveződik, és a topik közösségének találkozója, ahová szeretettel látunk minden olyan topiktagot, aki a topikon is jelen van (elfoglaltsága függvényében).
Azt hiszem, sok másik topik is szokott talikat rendezni, elsősorban a saját topiktagjainak, ami véleményem szerint logikus és jogos.
Nem szeretném, ha maholnap a topikom talijai elvesztenék azt a fajta hangulatot, ami eddig jellemzőjük volt: egy baráti, jó ismerősi közösség, ahová természetesen be lehet kerülni, de feltételez egyfajta topikmultat is. Nyitottak vagyunk az új tagok iránt, de azt hiszem érthető, hogy a topiktalijaink elsősorban a (régi és új) topiktagok és hozzátartozóik számára szerveződik.
Hozzászólásomat nem sértésnek, bántásnak szántam, csak tisztázni szerettem volna a helyzetet.
Szia A! Hát azt sajnos nem tudom. Cintia már kicsi korától van fürdetve, így nem fél a víztől és a hajszárítótól sem.
Azért sajna a kaki nálunk is okoz gondokat. Talán többször kéne Bunnyt fürdetned és megszokná. Jobb ötletem nincs. A kezedre meg vigyázz, nem jó ha sokszor összekapar, mert még alleriát is okozhat.
Hát úgy tűnik nem volt jó ómen a "kaki beragadás" emelegetése, mert tegnap mire értem haza? Tiszta "folt" a macska egész hátsó fele, úgyhogy rögtön nekiálltunk az alfele fürdetséséhez. Azt hiszem, nyugodtan kijelenthetem, hogy a Bunny egyáltalán nem szereti a fürdést... erről a mellkasomom és a kezem lévő karmolások bővebben tudnának mesélni.... :)) És a ráadás: éjfél körül ugye jött a nagy kandúr odabújni a karomhoz, erre érzem, hogy valami irgalmatlanul büdös, hát mi történt???? Másodszor is beragadt......, na akkor sírni tudtam volna..... úgyhogy újra az egész elölről....
Kérdés: Hogyan lehet rászoktatni, hogy szeresse a fürdést?
A Bunny pedigree-s macsi...:)) kb. 5 generációra vissza van vezetve a törzskönyve :)) Teljes neve: Midnight Bunny, fajtáját tekintve himalája-perzsa. És kb. 2 hónapja van nálunk. Mi Érden lakunk a barátnőmmel, gyerek nálunk sincs, most még bőven elég a macsi.... :))) Gyönyörű gondozott állapotban vásároltuk a nagyon kedves tenyésztőjétől (akit elég sűrűn zargatok telefonon tanácsok miatt, de állja a sarat).
Fenn vagyok még a macskanevek kvházi hangulatban topikon is. Ápr.1-jén topik szülinapi találkozó lesz. Én is új vagyok, ha gondolod gyere el, csak előtte írj szuszmóknak, hogy jönnél. -Bővebb infót nézz meg a topikban-.
A szomszédban (édesanyáméknál Balassagyarmaton) született és nagyon kedvezményesen vettük. Mi -fiatal házasok lévén- Dunakeszin lakunk és Cintin "gyakorlatozunk" mivel még gyerekünk nincsen. :-)))
Azért állítólag, mert én még nem voltam vele kozmiban.Pedig kéne...mert a fenekén marad a kaki. Beletapad a szőrébe és állandóan nem tudjuk őt mosdatni. Ideje lenne egy kozmetikust felkeresni, hogy kivágja a fenekén a szőrt...
Hát még eddig csak 1x fürdettem, akkor is csak félig. Hát igazából nem csinált semmi extrát, de láttam rajta, hogy kicsit meg van ijedve, meg olyan aranyosan nyávogott egyet-egyet.....
ami a fésülést illeti, azt akkor szereti csak amikor ő is "akarja" és nem játszik éppen, mert akkor nem érdemes próbálkozni vele....
a szemének a mosását viszont hál istennek kifejezetten szereti, amikor már közelítek a vattapamaccsal, már dorombol....
De jó cicakiállításra készülsz?! Elsősorban keress fel egy klassz kozmetikust. Ő szakszerű tanácsokkal tud ellátni. Amúgy a te Bunnyd szerti a fürdést és a fésülést? Cintike imádja!