Keresés

Részletes keresés

handras Creative Commons License 2003.05.10 0 0 1134
Bemozdulás ellen, meg figyelj a reciprok szabályra: 200mm tele max 1/200 záridő kérből!
Előzmény: Soká (1132)
handras Creative Commons License 2003.05.10 0 0 1133
Canon-nak Canon de csak 1,5x. Az nem játszik?
Előzmény: Soká (1131)
Soká Creative Commons License 2003.05.10 0 0 1132
köszi a fotókat!

Mint demó, korrekt. Persze néha nem igazán értettem, hogy mit is kívánsz demonstrálni :-)
Ami apró negatívum, azt könnyű összeszedni: a digitális zoom rém felesleges!!! - persze lehet, hogy épp erre akartál rávilágítani...
A női portrén egyedül az a kis árnyék zavar a karján. Nem feltünő, de rögtön bevon valamit a képbe, aminek nincs köze a témához.
Bár a virágportékat én már eléggé unom, de a mappanyitó sárga virág igazán jó. Ez már nálam "műfénykép" kategória.
A többi albumot szinte nem néztem, amit láttam az a "szabályossága" okán kicsit érdektelen számomra, illetve mint kívülálló számára.

(amikor az ember kritizál, akkor kénytelen úgy viselkedni, mintha olyan okos lenne... ne vedd nagyképűségnek!)

Előzmény: gusty (1128)
Soká Creative Commons License 2003.05.10 0 0 1131
Halihó!
összevontam a válaszokat...

Ha pösti vagy adhatok köcsön! Mármint Canon 2x-est, ugye?
Nos én beérem azzal, ha alkalmasint benézel az Optiformba és te is lefényképezed az ominózus gázórát. Nem ciki, az eladók nagyon kedvesek, biztosan megengedik, ők mondták viccelődve, hogy ez a gázóra a város legfényképezettebb műszaki tárgya :-))
Ha hajlandó vagy rá, elmondom, hogy honnan, milyen beállítással lenne jó.

Azt megkérdezhetem, hogy mennyi volt az LD20T?
Persze, 23300 ft és az Optiformban kapható. Én vártam rá majd két hónapot:-((

Ma délelőtt kimentem a játszótérre és (le)lőttem pár gyerkőcöt portré gyanánt. Felkerült a tárra .
Hát, korai volna alapos véleményt mondanom, az már látszik, hogy nem könnyű eset. Az élességállítás döcögős, a kis mélységélesség miatt nagy a hibaszázalék, és bizony az életlen képekért a bemozdulásom is okolható.Az izgő-mozgó kölyköket szinte lehetetlen lencsevégre kapni, leginkább MF-szal próbálkoztam, de ott meg gond volt tartani az állandó távolságot. Miután az SLR-hez sem volt komolyabb telém, így ezt még gyakorolni kell...
Miután élesség mániás vagyok, engem zavar a romló képminőség, bár az újságrészlet, amit állványról fotóztam nem is olyan rossz. Vagyis lehet, hogy ha az AF "véletlenül" jó, nem remeg a kezem, nem mozdul be a modell, akkor jó a kép.
A gyerekek közül az első két "motoros" képen próbáltam szemléltetni a különbséget (hasonló képkivágás mellett) előtétlencsével és anélkül. A többin mind ott van a Kenko.
A "gesztenyevirágot" csak azért tettem fel, mert több képen, pontosabban az állókép alján egy rejtélyes homályos "beszűrődés látható. A pontos okát nem tudom, de vlsz. a nagyon domború frontlencsét övező menetes alu gyűrű (kb. 1cm széles) rátükröz a lencsére. Ha így van, ez elég nagy amatőrség, de inkább ez legyen mint más, mert egy fekete kartondarabbal könnyen korrigálható.

Ha jól emlékszem kb. 6-an rendelték meg ezt konvertert az Optiformnál, volt valaki közületek is?

Soká Creative Commons License 2003.05.10 0 0 1130
a 13x18 pedig 12,7x17,8 stb.
a 10x15 sem egészen annyi, ott is van 1-1 mm plusz.
Ezt be kell kalkulálni, mint ahogy azt is, hogy a FIT üzemmódban is levág(hat) a képből egy kicsinykét :-( Én éppen az A4-eseknél szívtam emiatt, de ezt már meséltem.
Engem egyébként abszolut nem zavar a fehér csík, ott lehet "összetapenolni". Szerényen most egy másik topikból idézem magamat:
"Még annyit, hogy a képarányok eltéréséből származó anomáliákat otthoni képszerkesztéssel érdemes megszüntetni. Képe válogatja, hogy lehet-e megvágni, én hogy elkerüljem a fehér csíkokat, megvágás után még külön fehér keretet is szoktam készíteni. Sőt a fehér alapon a képet vékony fekete vonallal keretezem. Ettől gusztusossá válik, inkább lesz egy kiadvány lapja, sem mint egy laborgép által megvágott fénykép. Persze így a 10x15-ös kép 9x13-ra "csökken" de szerintem megéri! (mindehhez persze már nem árt a Photoshop)"
Előzmény: gusty (1127)
handras Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1129
Látom, a gyerek se fog eltévedni! :-))))
Előzmény: gusty (1128)
gusty Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1128
Soká!

felvettem az inget. :-))

Felnyomtam néhány G3-as képet. Nekem csak kb 3 hete van meg, így még korai nagyon részletes véleményt írni. Egy-két jobb dolog a G2-höz képest, és egy-két sux. De ezt a tesztekben el lehet olvasni. Ime a képek:

http://foto.ladanyi.com

Meg lehet nézni fullban, az exif infót, s lehet kommentálni is. Érdekelne a véleményetek.

Előzmény: Soká (1117)
gusty Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1127
Fotomarket monnyon le!

Mint az állat melóztam a Photoshoppal, hogy a 4:3-as képeimet a kívánt papírméretnek megfelelő pixel méretűre vágjam. Az eredmény:

a 18x24-es kép valójában 17,6x25,3
a 21x30-as 20,8x29,5
a 9x13-as 8,8x12,6

továbbá ez utóbbit április 30-ig akciós 35 Ft-os
áron hírdették, mégis 45-öt fizettetek velem. Pedig mikor leadtam direkt rákérdeztem. Másnap azt mondták, hogy tegnap még ők is úgy tudták. Arra hivatkoztak, hogy az csak a net-es megrendelésre vonatkozik. Sux. Fel is tölthettem volna.

De a leg zavaróbb számomra az volt, hogy minden kép alulexponált lett. Nem élvezhetetlen, de én fényképeztem őket, láttam monitoron, sőt monitorokon is őket, s egyértelműen alulexponáltak.

Érdekelne, hogy másnak mik a tapasztalatai a fenti céggel, ugyanis az áraik jók, gyorsan dolgoznak (1nap).

Ja és egész korrekt lett az A4-es kép 4M-ás jpg-ről.

Előzmény: basualdo (1122)
makimano Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1126
Azért nem vonj le messzemenő következtetéseket, a képeken max. az előtétlencse minősége látszódhat.....
Előzmény: handras (1120)
makimano Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1125
Ez csak inkább 1-2 kép, nem igazi teszt, majd megpróbálok csinálni pár képet a hétvégén teszt céllal, márcsak azért is mert megjott a 2x előtét, meg a 0.5x-is. Azok opteka márkájúak.
Ez a 3x-os, a Kenko KUT-300 HI típusú.
Amúgy ekkora nagyításnál majd inkább állványra teszem, szerintem be is mozdultak a képek elég rendesen, a cuccnak azért elég szép súlya van ahhoz, hogy előre billenjen az egész az ember kezéből....
Előzmény: Soká (1118)
_Pompi_ Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1124
Még egy gondoloat.
Amúgy érdekes lehet a Casio, mert ott ugye a keresőben 4:3-at látsz a képen viszont csak 3:2 lesz...ott lehet trükközni, hogy kb mi fog lemaradni akkor már inkább a PS :)
Előzmény: basualdo (1122)
_Pompi_ Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1123
Ha valami helyettem csinálja meg akkor tuti az fog lemaradni aminek nem kéne. Ezért én Photoshoppal csináltam meg amig kellett.
A Casio meg azért tud mert ők gondoltak erre....
Előzmény: basualdo (1122)
basualdo Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1122
Sziasztok,

Elkezdtem előhívatni a fotomarketnél és zavar, hogy lemarad a kép teteje és alja, de a másik eljárásnál az oldalsó széleken lévő fehér csíkok vagdosásához sincs kedvem.
Van erre valami egyszerű segédprogi ami a pontos méretezést megcsinálja helyettem?
Ti hogy oldjátok ezt meg?

((A Casio-k miért tudnak pontosan 2/3 arányban rögzíteni?))

kru Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1121
Soká,

Nagyon korrekt, letöltöttem a képeket kicsit tüzetesebb vizsgálat céljából :-)
Bennem az fogalmazódott meg, hogy az LD20T egy fix telének lenne jó pontosan portré céljából. Emellett meg az ember fogadja el, amit a G2 nyújt. De azért valami kis kompromisszumos menekülőút azért kell és erre jó lehet az LD20T.

Nagyon hálás lennék, ha portér teszteket is raknál fel (és persze mellette a G2 tele állás, ahogy eddig is tetted), mert érdekelne, hogy olyankor mi történik a kép szélén (mélységélesség, stb).

Azt megkérdezhetem, hogy mennyi volt az LD20T?

Köszi!

Előzmény: Soká (1117)
handras Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1120
Huh.. én nagyon vágytam egy számmal nagyobb G-re, de ezeken a képeken nagyon nagynak látom a cromatikus aberációt :-(.
Előzmény: makimano (1116)
handras Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1119
Ha pösti vagy adhatok köcsön!
Előzmény: Soká (1117)
Soká Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1118
Csak egyetlen képet töltöttem le megszemlélésre (a kék kutasat), ami hirtelen eszembe jut:

1. jó lenne valami rövid kommentár a képhez, én most nem is tudom, hogy milyen márkájú ez a 3xtele?
2. ha már teszt, jó lenne valami olyan témát keresni, amely kicsit jobban szemlélteti a kritikus pontokat! Legyen kontrasztosabb téma, legyen "valami" a kép sarkaiban is, essen a mélységélesség határai közé a sarkokban lévő dolog is, stb.
3. Szerintem igen durva szórást mutat a lencse, még a kép közepén a kút kék kontúrja is abberál. Tehát valamit valamiért, én személy szerint lehet hogy feladnám a televersenyt, amennyiben az már a kész kép minőségét szemetszúróan rontja. De ez már az én (szigorú) véleményem.

Előzmény: makimano (1116)
Soká Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1117
Nos, ha már érdeklődtök az előtétlencse iránt, felpakoltam pár képet a tárra. Hosszas várakozás után végre megérkeztek a Kenko LD20T-s telekonverterek. Szóval gazdagítottam a gázóragyűjteményemet, itt látható. Szükség lesz az index-index szavakra...
Feltettem végre egy előtétlencse nélküli fotót is a gázóráról, csak hogy legyen viszonyítási alap.
Ami a Kenkót illeti, titkos reményeimben egy kicsivel jobb minőségre számítottam, de azért nagy zűr nincsen. Vagyis hát van, a szélek-sarkok elég életlenek, én még mindig azt mondom, hogy a Soligor 2x-es (amely márkáról egyébként én nem sok jót írtam) versenyképes. Nagyon jó lenne a gyűjteménybe egy Canon előtétlencse is, de ezzel sajnos nem szolgálhatok :-(

Valaki érdeklődött a telék zoomolhatóságával kapcsolatban, nos a Kenko+G2 esetén kb. két fokozatban lehet "visszazoomolni" utána már a sarkok sötétednek. Magyarul ha az ember feltesz egy 52-es teleelőtétet, akkor a gépe gyakorlatilag egy fikszfókuszos telének (G2 esetén 210mm) felel meg.

Ha lesz időm, felteszek majd valami portrét a Kenkoval.
Apropo! Lehet, hogy figyelmetlenül olvasom topikunkat, de a G3-as urak-hölgyek nem kényeztenek bennünket publikus fotóikkal. Pedig én szívesen megszemlélném a kísérleteket és a műfényképeket is. Jó lenne nem csak kérdéseket olvasni! Akinek nem inge... (amikor ezt leírtam még nem olvastam makimanót)

Előzmény: kru (1112)
makimano Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1116
A tár.hu-ra feltettem pár képet, ezek mind a 3x-os előtétlencsével készültek, aminek a sarkában árnyék van az 4x-es zoom, aminek nincs az 5.7x-es. http://kep.tar.hu/bjoe/index.phtml?aid=27565283
ötvezetős Creative Commons License 2003.05.08 0 0 1115
Soká, és milyen előtétlencse? :)
Előzmény: Soká (1110)
mcrobi Creative Commons License 2003.05.08 0 0 1114
Gaia-nál 219 Áfástul, s ha ÁFÁt visszaszerzed, akkor már csak 170 körül van :) Ez szerintem megéri a német garanciát, pláne hogy nem is neked kell kivinned!
Előzmény: mcl (1113)
mcl Creative Commons License 2003.05.08 0 0 1113
Hééé, az "appparát" szót nem jogosulatlanul haszálni! :-) Lehet cucc, gép, vacak, annyi szép szó van helyette...

Én azt hittem, hogy van itt pár G3-ra vágyakozó ember, de tévedtem. Vagy az ár nem oké. Szerintetek mennyi reális érte?
Amúgy nem a Canon-hoz lettem hűtlen, teljesen elégedett voltam vele, csak 10d-re lett vágyam. Ahogy Hannibal bárány-doktor mondja, arra vágyik az ember, amit nap mint nap lát. Én meg minden nap a Dpreview-et bámulom...:-)

üdv.: János

Előzmény: Soká (1111)
kru Creative Commons License 2003.05.08 0 0 1112
Soká, és mi lett az előtétlencsével. Mit próbáltál?
Előzmény: Soká (1110)
Soká Creative Commons License 2003.05.08 0 0 1111
Miért akarok én választékos lenni?
villanóapppparát!
Előzmény: Soká (1110)
Soká Creative Commons License 2003.05.08 0 0 1110
Halihó!
Ma az Optiformban egy előtétlencsét próbálgattam, s miután nem volt nálam vaku, kértem egyet kölcsön. Véletlenül volt is egy Canon 380EX használtan (ez a 420EX elődje). Miután többen is érdeklődtetek olcsónak számító villanóaparát után ez a maga 45ezer forintjával talán nem rossz vétel. Én nem vettem szemügyre a tárgyat, a hölgy csak akkor mondta a paraméterit, amikor visszaadtam, vagyis ez nem tuti ajánlat részemről, inkább csak egy infó. Lehet, hogy megéri.

Megvártam a boltzárást, holnap lehet startolni :-)))

mcl Creative Commons License 2003.05.08 0 0 1109
Sziasztok!

Kitaláltam egy árat a G3-asomra, Canon teleelőtéttel, és előtétadapterrel együtt 220000 Ft,-. Garanciás, magyar kézikönyves, tökéletes állapotú... stb. Ha valamit érdekel, a mailcímem: mcl@freemail.hu.

üdv.:
János

Előzmény: handras (1108)
handras Creative Commons License 2003.05.07 0 0 1108
Most jöttem szlovéniából, RAW-ban nyomtam, és simán a Canon RAW konverterrel "fordítottam", minden beállítást alapon hagyva. Utána - az egyszerűség kedvéért -, ha kellett az ACDSEE-vel korrigáltam az expozíciót, néha a színeket is.

Eredmény a http://kep.tar.hu/ath megfelelő könyvtáraiban.

Előzmény: petya001 (1107)
petya001 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 1107
Kérlek segítsetek!

Eltöltöttem egy pár napot Prágában és sikerült egy csomó képet RAW-ban elkészíteni, azzal a biztos tudattal, hogy de jó is lesz ez nekem. Sajnos a tapasztalatlanságom megint megbosszulta magát: nem sikerül megfelelő minőséget produkálni belőle. Breezbrowserrel fordítottam linear típusúra TIFF-re ezután PS-ben a Pompi által is javasolt linear sharpen nevezetű progit engedtem rá, de sajnos nem boldogulok vele, nagyon szép élesek lesznek de a színeit borzasztóan elrontja és nem is tudom megjavítani.
Van valakinek tapasztalata ebben? Milyen módot javasoltok a feldolgozásra? Van valamilyen különbség a D30 Raw és a G2 Raw formátuma között?

Előre is köszönöm: Péter

mcl Creative Commons License 2003.05.06 0 0 1106
Sziasztok!

Érdekel valakit egy teljesen korrekt állapotú, még garanciás G3 fotóapparát, egy Canon teleelőtéttel?
Az árat őszintén szólva a fene sem tudja... :-)

üdv.: János

Előzmény: rati (1105)
rati Creative Commons License 2003.05.06 0 0 1105
Frodika

Mielőtt megveszel egy vakut próbáld ki, hogy működik e a G3 -al. Nekem volt egy régi vakum, ami nem ment a G2 -vel, mert nem bírta annak a nagy elsütő feszültségét. Bár amiket kinéztél, azok relatíve drágább vakuk, tehát műszakilag valószinűleg korrektebbek, de azért érdemes kipróbálni. Én végül 420 EX -t vettem.

Előzmény: Frodika (1102)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!