Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

tourer cosmo Creative Commons License 2017.04.26 0 0 34025

Igaz nekünk 1.6-os A zafiraánál volt (2001-es) (z16xe motorkód).

Ő ért az opelos motorvezérlőkhöz:

Bánhegyi Gábor

tel : 06309448769

 

Egy telefont mindenképpen megér.

Előzmény: Yano73 (34024)
Yano73 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 34024

Hello! én is küszködök az általad emlitett problémával.Zafira A 2000. kiadás.nem kizárt a légtömegmérő hiba sem.nálam a folytószelepház tisztitáskor jó lett,de kb. csak fél évig.mostanában megint vacakol,de nem állandóan.nekem is ua. a hibát produkálta, mint neked.már nézegette több  szerelő is de semmi... nemtom nem értenek hozzá én ugy látom. Esetleg vki innen??

Előzmény: vidageza (34020)
zoolee10 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 34023

Karosszériának vannak gyenge pontjai, ahol rozsdázni kezd?

slowrunner Creative Commons License 2017.04.25 0 0 34022

Én is szemezek egy 1,8-as B Zafirával.

Van 125 meg 140 LE-s az adatlapok szerint, ezek között mi a különbség? Melyik az ajánlott(abb)?

Ezek ugye mind hidrotőkések?

 

Előzmény: OPC-007 (34016)
maszek10 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 34021

Bocsi, csak most tévedtem ismét a fórumra. A Tourer sajnos nem az enyém, csak a youtube-on találtam.

Előzmény: KorLaci2 (33993)
vidageza Creative Commons License 2017.04.25 0 0 34020

Sziasztok,

 

vettem egy 2005-ös Zafira 1,6B benzinest és minden előjel nélkül leáll. Azt olvastam itt a hozzászólásokban, hogy másoknak is, de hátha sikerül közelebb kerüln a megoldáshoz. 

 

A szerelőm azt mondja, hogy ez típushiba, cserélni kell az ECU-t. Mivel rá van szerelve a motorra, valamikor túlmelegedett/megsült és most hibázik. Hibakódot nem generál, nincs mit kiolvasni. Csak akkor áll le, mikor kinyomom a kuplungot. Mondjuk megállni készülök, kuplung ki, gáz el és megáll. Van, hogy állok a pirosnál, üresben és egyszer csak hallom, hogy csend lett. Leállt. Nem mindig. Naponta 100km-t vezetek, van, hogy egyszer sem, van, hogy ötször is megáll. Van, hogy csak ingadozik az alapjárat de annyira, hogy majdnem leáll, de sikerül visszahozza a vezérlés. Még nem értem tetten a fentebb említett leállást. Tehát nem tudom, hogy csak simán meghal, vagy ennek az alapjárat ingadozásnak az eredménye olykor az, hogy nem bírja visszahozni a nagyon alacsony alapjáratból. 

 

A kérdésem az -bár lehet tudom a válszt-, hogy ECU csere a megoldás a típushiba miatt? Vagy ez inkább légtömegmérő, vagy mittudomén?. Nem vagyok szakmabeli, csak nem akarok több 10k-t kifizetni és továbbra is mérgelődni a leállások miatt.

 

Elrőe is köszönöm a válaszokat!

kis sumák Creative Commons License 2017.04.25 0 0 34019

Szerintem 1.8. Próbálgattam vásárlás előtt haver 1.6-osát, jó-jó, de családdal megpakolva már nem az igazi.

Nálam 7 körül mocorog, ha párom nyomja akkor azért kilencet is benyeli vegyes használattal.

Ha benzines akkor mehet gáz bele, olcsóbban kijösz. Viszont mindenképp kell bele "olajozó" (flashlube), mert megeszi a szelepeket.

Három éve hajtjuk, cc 60 ezer kilómétert tekertünk bele, kopó alkatrészen kivűl még nem kellett hozzá nyúlni.

2007 utáni modelleknél bizonyos alkatrészek drágábbak, kicsit át szabták őket.

Ha tévedek javítsatok ki... ;)

Előzmény: zoolee10 (34013)
kis sumák Creative Commons License 2017.04.25 0 0 34018

Többnyire járó motornál, menet közben, de emlékeim szerint volt olyan is, hogy parkolóban álltában eregette magából az anyagot.

Cserélek tanksapkát, hátha segít, végül is nem egy nagy kaland.

Kösz.

Előzmény: uhuhu (34012)
zoolee10 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 34017

Néztem már a Hahun! Szép autó, de nekem drága.

1.8-ig keresek valamit.

Előzmény: OPC-007 (34016)
OPC-007 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 34016

Én is az 1.8-ast preferálom ,nem több a fenntartása és ha ráteszed a klímát akkor is halad,az 1.6 kicsit gyenge !

Az 1.6 az olajfogyasztás miatt a szelepfedél kicsit gyenge pontja!

Magyar legyen ,vagy vedd meg az enyém........

 

https://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/zafira_b/opel_zafira_b_opc_uj_turboval-11011993

 

Előzmény: zoolee10 (34013)
Benidor Creative Commons License 2017.04.25 0 0 34015

cserélt már valaki közületek kupplung munkahengert A-s 1.6-os Zafirán?  Igazándiból nem is látom hol van! :(  

Minden segítséget megköszönök. 

A beltér radiátor O-gyűrű cserén túl vagyok, hja kellett némi kézügyesség!! :)

tourer cosmo Creative Commons License 2017.04.25 0 0 34014

1.6-105 lóerő

1.8-140 lóerő

 

Majd biztos kijavítanak az itteniek ha hülyeséget mondok, de szerintem az 1.8-as egy megbízható motor, és fogyasztásban is tűrhető. Szerintem az 1.8 egy jó aranyközépút.

Előzmény: zoolee10 (34013)
zoolee10 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 34013

Sziasztok!

 

Autóvásárlás előtt állok. B zafirát szeretnék venni és abból is benzineset.

Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy 1.6, vagy 1.8 legyen?

 

Mindenkitől szívesen várom a véleményeket, legyen az pozitív, vagy negatív.

 

Illetve mik a típushibái a benzinesekenek motorikusan és karosszériailag általában?

 

Kérlek titeket, hogy ne azt írjátok, hogy használjam a keresőt. Tudom, hogy van olyan funkció,de én fórumozni szeretnék.

 

Volt már A zafirám. Akkor voltam itt és nagyon ütős segítőkész csapat volt. Nem tudom kik maradtak meg azokból.

 

 

 

Köszönöm a segítséget!

uhuhu Creative Commons License 2017.04.24 0 0 34012

járó motornál csak vagy álló motornál is érzed a benzinszagot?

 

Nekem a gáztankolásoknál szokott letekeredni a tanksapka, illetve volt még régen hogy a tansapka végállása túl gyenge volt, és hamar lekattogott. olyankor is volt benzinszag.

A letekeredett tanksapka rettenetes benzinszagot tud az utastérben okozni...

 

 

Előzmény: kis sumák (34011)
kis sumák Creative Commons License 2017.04.23 0 0 34011

Sziasztok,

 

Segítséget szeretnék kérni 2006-os 1.8 B zafira kapcsán.

 

A problémám lényege, hogy 15-20 fok külső hőmérséklet mellett, negyed tank, vagy az alatti üzemanyag szintnél rettentő büdös benzin szaga van az autónak, bent az utastérben is, és az autó mellett is ad-hoc jelleggel. Sajnos ennél pontosabban nem tudom meghatározni a kiváltó okokat.

Benzin-gáz üzemű az autó, mindkét esetben előfordul, nem függ a használt üzemmódtól. Folyás nyomok nincsenek, ac tömítés rendben van, ezeket már nézték többször is.

Volt már szervizben többször is, de sajnos épp nem produkálta, és nem is találtak semmit. Volt szakszervizben, márkafüggetlen nagy szervizben, a gázos átalakítóknál is járt ez ügyben... Mindig a tank körül, illetve a hátsó résznél jelentkezik intenzíven a probléma.

Ha esetleg valaki tapasztalt már hasonlót, vagy van ötlet hogy mit nézzünk még meg, szívesen fogadok minden ötletet.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

Fredo Creative Commons License 2017.04.22 0 0 34010

Köszi. Nálam is valamilyen kontakt vagy beázási hiba van, mert esőben jön elő :) A hét elején a nagy zuhé alatt (kinn állt) írta ki de azóta kiszáradt és megjavult. (Máskor is volt már hogy esőben vacakolt)

Mivel körben van szenzorok nekem fogalmam sincs hogy lehet megtalálni a bűnöst. Valszeg autóvillamossági  szerelő kell hozzá.

Előzmény: tourer cosmo (34008)
liptak1 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 34009

köszönöm benézek az oldalra(egyébként a hiba meglett de nem a legjobb hír a részemre)

Előzmény: Sutee111 (34006)
tourer cosmo Creative Commons License 2017.04.22 0 0 34008

Ugyanez volt nálam is. Nekem azt mondták, hogy szenzor csere. Amit tudni kell, hogy a szélső-oldalsó szenzor az másmilyen, mert azt használja a holttérfigyelő (gondolom akkor neked is van).

Nálunk azzal indokolták a cserét, hogy még az előző tulaj nekitolatott valaminek, és kicsit emiatt beljebb van a szenzor, nem tartja jól a hátsó lökös, és beázott (több mint másfél évig jó volt így, de mindegy).

A lényeg, hogy cseréltem egy bontottra (ami egy insigniából van). Jól működik, de néha megint előjön az üzenet úgy 15 mp-re, aztán megint jó lesz. Szóval lehet nálam valami kontakt hiba is van. Ráadásul csak úgy lett betéve a lökhárítőba, hogy az nem lett levéve. Karosszériáshoz még nem volt időm elmenni.

Tudok mondani cikkszámokat, ha érdekel, de akitől vettem bontós mondta, hogy ne foglalkozzak vele (és végül is igaza lett). Így a gyári új 55 ezer helyett 15ezer volt a bontott gyári szenzor.

Előzmény: Fredo (34007)
Fredo Creative Commons License 2017.04.21 0 0 34007

 

Sziasztok!

 

Közel egy éve használok egy 2012-es Tourert eddig nagy megelégedéssel. Egy kis elektronikai baj jött most elő (ellenőrizze az oldalsó érzékelőket és ellenőrizze a parkradart). Plusz eljött az éves szerviz ideje (110e km van benne).  A szerelőm (akiben megbízok) vezérlés cserét emlegetett. Mit kell ilyenkor cserélni és kb mennyibe fog fájni?

 

 

 

Sutee111 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 34006
Előzmény: liptak1 (34005)
liptak1 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 34005

szép napot mindenkinek, segítségre lenne szükségem, van olyan erre felé aki ért a 2 literes diesel zafirához(2002), eszi a hűtővizet, és ma meg elég hangos volt a motor menet közben(hangosabban csörögtek szerintem a szelepek) nem húz olyan mintha a turbo be se kapcsolna, a hűtővíz nem csöpög azt megnéztem, a motor olaj is tiszta én mondjuk hengerfej tömítésre gyanakszom de annak mi köze a turbóhoz?

Bat77701 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 34004

Sziasztok!

 

2014-es Zafira B Touch&Connect navihoz keresnék frissítést. Jelenleg ez a verzió van az SD kártyán:

 

sd2-MC-OPEL_Europe_2012_Update v2

 

Előre is köszönöm a segítséget.

KorLaci2 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 34003

Szia !

A motoros tükör sajna nem csukódik be automatán. A tükör állító gombbal lehet becsukni, nyitni.

Igen, a xenon automatán kapcsol be este, sőt automata a fényszóró magasság állítás, automata a távolsági-tompított világítás kapcsolás, van kormány állás figyelés, utca sarok világítás, autópálya, országút, lakott terület üzemmód, meg még egy csomó minden.

Az OPC nekem nem jött be, szerintem nem ezekre az utakra való, túl kemény a futóműve. Pályán fasza, de a többi utak ... isten óvjon a kátyúktól.

Üdv

Előzmény: tourer cosmo (34001)
KorLaci2 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 34002

Exportálni ? Azt meg hogy ? Nem találtam ilyen opciót a menük között, de lehet, hogy én vagyok a béna.

Üdv

Előzmény: tourer cosmo (33999)
tourer cosmo Creative Commons License 2017.04.18 0 0 34001

Nézegettem hahun régebbi zafirákat (a családban valaki venne, viszont tourer-ra nincs pénze). Az A zafira 2.2-es motorja a szerelőnk szerint drága (az alkatrészek hozzá, illetve nem is megbízható, a benzin nem lenne lényeg). A B-knél is ez a helyzet a 2.2-essel? Itt mintha benne lenne a 20 legrosszabban.

Tetszik, hogy a 2.2-eseknél a B-knél már 6sebességes kézi váltó van. Ha jól látom az 1.8nál csak 5.

A panoráma tető is csak 2.2-eshez van? Néztem, hogy van esőérzékelő, motorosan behajtható tükör is?

A xenonosoknál a fényszóró már automatán kapcsol be este?

Igazából talán az opc lenne jó (van erő, 6os kézi váltó), csak külsőleg a családnak az túl vad, túl csilivi (pl hátul a kipuffogónál). Talán feketében (és nem opc kékben) még rá tudom őket beszélni.

 

tourer cosmo Creative Commons License 2017.04.18 0 0 34000

Opel zafira tourer-nál motorosak a külső tükreim, viszont mikor bezárom az autót a távirányítóval a második pittyentésre nem húzza be a tükreit. Ez más autónál (pl ford s-max alap dolog). Van egyáltalán olyan felszereltségű/évjáratú autó ami ezt tudja, vagy esetleg egy szoftver frissítés?

tourer cosmo Creative Commons License 2017.04.17 0 0 33999

Először próbálj meg 1-2 poi-t exportálni, hogy egyáltalán lássuk milyen a formátuma (lehet hasonló/ugyanaz, mint a navi900-é, vagy csak ki átalakítás kell)

Előzmény: KorLaci2 (33998)
KorLaci2 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 33998

Azon agyalok, hogyan lehetne a Nav950-re rátölteni a fix kamerákat. Jó lenne, ha jelezne is előtte.

Valaki tud megoldást ?

Tomo75 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 33997

Az autóhoz gratulálok! Én egy benzines Tourert vettem két éve.

Mi lesz az FA-val? :)

Előzmény: maszek10 (33992)
tourer cosmo Creative Commons License 2017.04.16 0 0 33996

Én is szerelmes vagyok a tourerba. Nekünk van benne panoráma tető, panoráma szélvédő, holttér figyelő, navi 900, automata kanyarkövető xenon, utca sarok megvilágítás....

Igazából ami nincs benne az a kormány fűtés, ülés fűtés, távolságtartó tempomat, start-stop, és sávelhagyás figyelmeztető. Annyira ezeket nem bánom. Minden más van :). Persze így murhpy is jobban tud dolgozni, több dolog is el tud majd romlani, de remélem nem így lesz.

Előzmény: KorLaci2 (33993)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!