Keresés

Részletes keresés

triplaharom Creative Commons License 2025.06.01 0 0 767

Függhet az a víztől is(mennyi gázt kôt mög), mert azok csak látszólag 1formák.

Előzmény: kavicsos1964 (766)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.06.01 0 0 766

Én értem de az én szivattyúim miért nem csinálják ha ez így van ? Sosincsennek benne bugyborékok ,pedig elég jó a vákuma mert a homokot is tudja szívni újabban .

Előzmény: hjano1 (765)
hjano1 Creative Commons License 2025.05.31 0 2 765

A vízben amelyik levegővel érintkezik, márpedig a talajvíz is ilyen, mindig vannak oldott gázok (levegő). Ennél fogva, minél nagyobb vákuumnak teszed ki annál nagyobb mennyiségű gáz válik ki. Ezért „levegő”-södnek le a szivattyúk, ha túl mélyről kell kicsalogatni a vizet, és ezért nem nagyon használhatók a régi, injektor nélküli szivattyúk 5-6 m-nél mélyebbről. Minden méter szívómagasság 0,1 bárral növeli a vákuumot, és -0,6 bár már elég nagy vákuum ahhoz hogy a gázok kiváljanak.

Gondolj a szénsavas italokra (sör, kóla, szikvíz, pezsgő, stb). Ahogy megnyitod a palackot azonnal elkezd habzani mert hirtelen leesik a nyomása.

Előzmény: kavicsos1964 (764)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.05.30 0 0 764

De amit én láttam az csúszógyűrűs megoldású ,vagy annál is lehet ilyesmi hiba ,mert én többször is szét szedtem semmi olyat nem láttam benne ami oka lett volna és ez nem gázos nyitott ,ásott kútból szívott . A bugyborékot folyamatosan tolta ,igen bosszantott a dolog de semmit sem tudtam tenni vele . 

Előzmény: Nobody1 (763)
Nobody1 Creative Commons License 2025.05.30 0 0 763

"valamiért kavitál és tele lesz légbuborékkal"

 

Akkor kavitál, ha a kikapcsolási nyomás nem jól van a szivattyúhoz beállítva, a légbuborék meg vagy a vízből kiváló gáz, vagy a szivattyú erőlködése miatt a szimmering mellett beszívott levegő...

Előzmény: kavicsos1964 (762)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.05.30 0 0 762

De én már olyat is láttam amikor a szivattyú valamiért kavitál és tele lesz légbuborékkal ,megfejteni sajnos nem tudtam a hiba okát ,és meg sem szünt sosem .

Előzmény: Nobody1 (761)
Nobody1 Creative Commons License 2025.05.30 0 0 761

Lehet gázos a vized és induláskor a gázban "szárazon fut" ezért tilt az áramláskapcsoló. Viszont a gáz nagy részét kidolgozza, így a reset után mielőtt letiltana már felkapja a vizet. Ha ez a helyzet, akkor ezen egy másik áramláskapcsoló sem segít...

Előzmény: papafater1 (760)
papafater1 Creative Commons License 2025.05.30 0 0 760

Sziasztok!

 

Van egy szivattyúm áramláskapcsolóval.Szeretnék rákötni egy öntözőrendszert 1 collos rákötéssel. Viszont a szivattyú néha ,amikor teljesen kinyitom a csapot néhány másodperc után leáll, gondolom üresjárás miatt, de ahogy mndjuk resetelem, már indul is és termeli a vizet. 

Kérdésem,hogy másik áramláskapcsoló kellene ,aminek lehet szabályozni az alsó nyomásértékét?Köszönöm.

Jacktwoo Creative Commons License 2025.05.18 0 0 759

Köszi.

Remélem beválik.

Egyelőre nagyon tetszik.

Ennyit nagyon megért.

Előzmény: Nobody1 (758)
Nobody1 Creative Commons License 2025.05.18 0 0 758

Nekem a hidroforon ilyen szivattyú van és locsolok is róla. Ahogy Studiod1 is írja, kb az a valós vízszállítása. Nálam a locsoló csapon van egy 6 m-es colos slag, majd ahhoz csatlakozik egy 25 m-es 3/4-es. A 3/4-es nem fog olyan sokat vissza, hogy azért érdemes legyen colossal kínlódni. (A 6 m-es végét befogva kb 8, a +25 m végét elszorítva meg 6,5-7 méterre tudok elspriccelni.)

Ha a kert túlsó végét kell locsolnom, akkor még + 25 m 3/4-est is hozzá csavarok, így összesen 56 m. Na ott már érezhető a nyomáscsökkenés de még akkor is 4-5 méterre spriccel...

Előzmény: Jacktwoo (757)
Jacktwoo Creative Commons License 2025.05.18 0 0 757

Elhoztam, jó árban kaptam 15e-ért árulták, ( jófogás )50-55L körül ki is tol.

Csendesebb is mint a régi elpumps. 

Nem mai már, de megkímélt darabnak látszódik.

 

3/4-es 20-25 méteres slag sokat fojt rajta?

Colos slaggal mégsem olyan komfortos locsolni.

Előzmény: Jacktwoo (756)
Jacktwoo Creative Commons License 2025.05.17 0 0 756

Akkor 5m-en kb. 50 literrel számolhatok?

Előzmény: studiod1 (755)
studiod1 Creative Commons License 2025.05.17 0 0 755

Nekem volt ugyan ilyen emlékem szerint nagyjából valós de a mélyséhez tartozó hozamot korigáld kb egy rublikával .

Előzmény: Jacktwoo (754)
Jacktwoo Creative Commons License 2025.05.17 0 0 754

Leo 750W-os, 90/46, mennyi vizet tudhat felhozni 4-5m mélységből, 1 colos KPE szívócsövön? Utána még 20m 3/4-es slag.

Találtam egy ilyet, mennyire lehet valós?

 

 

 

kavicsos1964 Creative Commons License 2025.05.12 0 0 753
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.05.12 0 0 752

Persze a ínai is azért eszi rablóhal mint egy csuka ,vagy süllő alakra nagy fogas szájjal és szép nagyra nő ! Olyan 2-3 kilósak ahogy néztem a gyakoribb méretek .  És a rizs földön is megél .

Előzmény: triplaharom (751)
triplaharom Creative Commons License 2025.05.12 0 0 751

Amúgy, fogyasztható ?

Előzmény: kavicsos1964 (749)
triplaharom Creative Commons License 2025.05.12 0 0 750

Akkor azt kéne tenyészteni nálunk, akkor rögtön lönne nekik valami bajuk.

Ha mög pénzt hozna röndösen a kisembörnek, mert jó élelöm is volna, akkor jönnének valami vírusra hivatkozva és ki is írtaná lölö egyik cége ...

Előzmény: kavicsos1964 (745)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.05.12 0 0 749

Néha a sárba is elbújnak !

Előzmény: triplaharom (748)
triplaharom Creative Commons License 2025.05.12 0 0 748

Jó volna Nobodinál ilyen faj, az ő tavában úgy sincs víz, ott is el lönnének.

Majd át járnak inni, a nagy halastóba.  😁😀

Előzmény: kavicsos1964 (745)
triplaharom Creative Commons License 2025.05.12 0 0 747

Élősködő faj ez a kínai ...

Azokból is a selejtök jönnek ide. Ismerős mondja, az építközésön sem ér sömmit a munkájuk.

Nem is értenek sömmihöz, de nem is akarnak jól csinálni sömmit. Szerinte, azok kényszermunkán vannak itt.

Előzmény: kavicsos1964 (745)
triplaharom Creative Commons License 2025.05.12 0 0 746

Nálad már kelnek azok is ?

Előzmény: Nobody1 (744)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.05.12 0 0 745

Nem csak az angolna ilyen ,már nem soká de ide fog érni egy igazi invazív faj hal ami akár 3 napot is elvan víz nélkül ,sőt többszáz métert is képes eljutni egyik tóból a másikba a szárazföldön reggeli órákban amikor vizes a fű Kígyófejű hal a neve. Az oroszoknál már elterjedt mindenfelé . Kínai származék . Amerikát már meghódította és szétterjedt ,semmit sem tudtak tenni ellene ,pedig ahol elsőnek az egész tavat kiirtotta és leívott ,totál kimérgezték az egészet nehogy megszökjön 1 is még is az ivadékok már akkor ementek és csak a szárazföldön tudtak kijutni belőle .

Előzmény: triplaharom (743)
Nobody1 Creative Commons License 2025.05.12 0 0 744

Nem mondja meg.... :-)

Szerintem ösztönösen érzi. Mint a tojásból frissen kikelt kis teknősök is mind egyből a víz felé indul...

Előzmény: triplaharom (743)
triplaharom Creative Commons License 2025.05.12 0 0 743

De honnan tudja, merre köll mönnie ?

Előzmény: Nobody1 (742)
Nobody1 Creative Commons License 2025.05.12 0 0 742

Az nem baj. Az angolna kijön a partra is ha mondjuk ki kell kerüljön egy lezárt zsilipet vagy rácsot... :-)

Előzmény: triplaharom (741)
triplaharom Creative Commons License 2025.05.11 0 0 741

Én nem tudok úszni, nem találkoztam még olyannal ... 

Előzmény: Nobody1 (740)
Nobody1 Creative Commons License 2025.05.11 0 0 740

Az finom... Nyam-nyam... :-)))

Előzmény: kavicsos1964 (738)
Nobody1 Creative Commons License 2025.05.11 0 1 739

Itt nem kell lyuk a csónakra, mert ha evezővel megütögeted az oldalát, a busák beugranak... :-)))

Előzmény: triplaharom (734)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.05.10 0 0 738

Ángolna ? Hihhihihihih ((::!!

Előzmény: triplaharom (734)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!