Keresés

Részletes keresés

cseik Creative Commons License 2022.11.25 -1 0 106

nem tudom ki az

Előzmény: NevemTeve (94)
cseik Creative Commons License 2022.11.25 -2 0 105

nem hibás, viszont nem alkalmazható a fizikai világra. csak egy elméleti formula

Előzmény: pk1 (90)
cseik Creative Commons License 2022.11.25 -1 0 104

nem mégis, hanem még mindig. akkor nem értetted meg, hogy mire válaszoltam.

 

 

Előzmény: construct (92)
cseik Creative Commons License 2022.11.25 -1 0 103

igen, miután tisztáztuk, hogy az eredeti levezetés más matematikai formában történt, elfogadtam, hogy a lorentz trafo matematikailag helyes és a specrelben nincs egyértelmű algebrai hiba/csúsztatás. azt viszont soha nem mondtam, hogy ezeknek a fizikai világunkra való alkalmazása is helyes lenne, és ezt bizonyítottam, a specrel levezetésének hibájával együtt.

www.duelun.com/documents

 

de ha szerinted nincs igazam, akkor indokold és vezesd le, hol hibáztam!

Előzmény: újszuper (89)
pk1 Creative Commons License 2022.11.25 0 0 102

Hát Murguly eléggé korpa közé keveredett ezzel a kiadóval. De lehet tudni, kinek a vállalkozása volt?

Előzmény: construct (101)
construct Creative Commons License 2022.11.24 0 0 101

Van aki nem sajnálja a pénzét a rögeszméi terjesztésére. . .

 

Murguly úr Einstein cáfolata a tiszavirág életű "Új kékszalag"  kiadónál

(5600 Békéscsaba, Andrássy út 18. E. lház. 3. em. 22.)

jelent meg, ami ezen kívül összesen még két könyvet, két antiszemita, illetve holokauszt tagadó irományt jelentett meg:

 

Richard E. Hawood: A hatmilliós zsidó mítosz nyomában.

Henry Ford: A nemzetközi zsidó I.-IV. kötet.

Az ajánló szerint:

"Henry Ford . . . igazi világhírre akkor tett szert, amikor ezerkilencszázhúszban nyíltan állást foglalt a zsidó pénzhatalmasságok uralmi törekvéseivel szemben."

 

(15 millió darab Ford T modell smafu a világhírnévhez.)

Előzmény: NevemTeve (100)
NevemTeve Creative Commons License 2022.11.24 0 0 100

Ne éljek, hát most látom, hogy ez a derék MGy nem csak interneten át tanítja az arra fogékony népeket, de könyvet is írt:
https://www.libri.hu/konyv/murguly_gyorgy.az-ido-nem-mulik.html
Az ajánló szerint 'drámai erővel mutatja meg az élet egyetlen, lehetséges értelmét'

Előzmény: NevemTeve (96)
jogértelmező Creative Commons License 2022.11.24 0 0 99

Köszönöm.

Előzmény: pk1 (98)
pk1 Creative Commons License 2022.11.23 0 0 98

Tudományos publikációja nincs, de ha lenne, az sem számítana. Lénárd Fülöp pl. kétségtelenül tudós volt, ennek ellenére a relativitáselmélettel kapcsolatos dolgai nem részei a tudománynak.

Előzmény: jogértelmező (97)
jogértelmező Creative Commons License 2022.11.23 0 1 97

Tényleg tudós?

Előzmény: NevemTeve (96)
NevemTeve Creative Commons License 2022.11.23 0 0 96

Bocsánat, Murguly György. Ő lenne az a tudós, akitől ezek az okosságok eljutottak a topiknyitó olvtárshoz. Hacsak nem azonosak egymással.

Előzmény: jogértelmező (95)
jogértelmező Creative Commons License 2022.11.23 0 0 95

Ki a szösz az a M. Tihamér?

Előzmény: NevemTeve (94)
NevemTeve Creative Commons License 2022.11.22 0 0 94

Te magad vagy ez a Murguly Tihamér, ugye?

Előzmény: cseik (88)
Mungo Creative Commons License 2022.11.22 0 1 93

Miután kiderült az egész topik felvetésének alaptalansága...

Ennek ellenére felhoztad ezt a topikot, mert a gumiszobából kiküldtek.
Pedig ennek a témának ott a helye, az ápoltakat meg nem illik hergelni. Mert ilyen esetben esélyes, hogy szétverik teljesen az amúgy is megtépázott tudomány fórumot.

Előzmény: újszuper (89)
construct Creative Commons License 2022.11.22 0 0 92

Úgy tűnik, néhány éltesebb fickóra nézve is ártalmas.

Lám, cseik -et is mennyire rabul ejtette. Noha ő igazán veteránnak tűnik.

Sőt, egyszer már kijelentette, érti és világosnak tartja a valódi levezetést.

Most meg mégis. . .

Előzmény: pk1 (90)
jogértelmező Creative Commons License 2022.11.22 0 0 91

Nem hibás. Annyit tudok, hogy Antoon Lorentz - egy bizonyos Fitzgerald ötlete nyomán alkotta meg, magyarázatul a Michelson-Morley féle kísérlet hajmeresztő eredményére. Az ötlet az volt, hogy az éter nevű közeg összenyomta az interferométert. Einstein később viszont megmutatta, hogy a transzformációhoz étert feltételezni felesleges.

pk1 Creative Commons License 2022.11.22 0 0 90

Tehát a Lorentz trf nem hibás, egyes levezetései azonban ifjúság elleni bűntettnek minősíthetők.

újszuper Creative Commons License 2022.11.22 0 0 89

Miután kiderült az egész topik felvetésének alaptalansága, én megmutattam neked, te pedig megértetted http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=159099849&t=9248157  a valódi levezetést, és "helyreállt a lelki békéd" a Lorentz transzformációkat illetően, akkor most miért próbálod újra ugyanazzal a primitív érveléssel  hitelteleníteni az egész relativitáselméletet?:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=163027373&t=9246785

 

Előzmény: cseik (88)
cseik Creative Commons License 2022.02.21 -1 0 88

ami megadja a választ a topik címkérdésére:

https://vixra.org/abs/2202.0110

 

magyarul a www.duelun.com/documents oldalon olvasható, az egyéb publikációk szakaszban

atherton_ Creative Commons License 2021.08.15 0 1 87

véleményem szerint a b@szogatásokat a topik címe válthatta ki, mert még kérdőjellel is eléggé provokatív. és amilyen az adjonisten... szóval a helyedben annyira nem csodálkoznék. :)

( #77-hez: úgy írtam, ahogy én értelmezem (érteni vélem),  lehet rosszul, de amúgy rémlik olyan is hogy az abszolútérték elhagyható, ha felírjuk ugyanazt + és - formájában vagylagosan (tehát nem igaz egyszerre a kettő), ám mivel s nem lehet negatív, ezért a mínuszos változat kiesik (azaz eleve nincs értelme itt az előjelnek), inkább passzolom. )

Előzmény: cseik (84)
cseik Creative Commons License 2021.08.15 0 0 86

és ha v egy vektor, akkor skalárral szorozva is megmarad vektornak. ilyenkor ok a + - v, de akkor az s is vektor és így ott is + -.

Előzmény: cseik (85)
cseik Creative Commons License 2021.08.15 0 0 85

azért, mert szerintem s = v*t = |-v*t| és ez különbség. teve is ezt írta elsőre.

Előzmény: atherton_ (77)
cseik Creative Commons License 2021.08.15 0 0 84

köszönöm az értékeseket. nem akarok elégedetlennek látszani, de ha baszogatás helyett (már bocs, de nem volt ritka) megkapom ezt a két infót, már rég túl lehetnénk rajta. de minden jó, ha jó a vége :)

cseik Creative Commons License 2021.08.15 0 0 83

amit leírtál mind értem, csak nem fogadom el a a c + és - egyidejű használatát ebben a formában. de ez most már mindegy, mert ami miatt kérdeztem, az megszünt probléma lenni. köszi, hogy foglalkoztál vele

Előzmény: NevemTeve (76)
cseik Creative Commons License 2021.08.15 0 0 82

neked is köszi, ez azért korrektebb levezetés

Előzmény: atherton_ (78)
cseik Creative Commons License 2021.08.15 0 0 81

ezt köszönöm, átolvasva visszaállt a lelki békém. az ott leírtak már világosak

Előzmény: construct (75)
újszuper Creative Commons License 2021.08.15 0 0 80

Az ismeretterjesztő könyve sokadik kiadásából készült magyar fordításban szerepel függelékként,

"A Lorentz transzformáció egyszerű levezetése" cím alatt, betűről betűre ez a levezetés.

Azt nem tudom, hogy valóban Einstein követte-e el? Az eredeti kiadásból csak a tartalomjegyzéket találtam meg, a neten, de abban is szerepel egy ilyen című fejezet.

Az eredeti levezetéshez többváltozós függvények differenciálszámítási ismereteire van szükség, valószínűleg ezért nem ezt közölték ebben az laikusoknak szánt könyvben.

Előzmény: szabiku_ (79)
szabiku_ Creative Commons License 2021.08.15 0 0 79

Einstein ilyenekkel kezdte volna, mint amit a 72-ben írtam a wiki alapján?

Előzmény: construct (75)
atherton_ Creative Commons License 2021.08.15 0 0 78

közben találtam egy közérthetőbb levezetést: https://www.youtube.com/watch?v=Pb8w_azyuL8

ebből az is kitűnik, hogy a két megfigyelő egy irányban áll (nem szemben vagy háttal fordulva egymásnak) ezért lesz negatív a sebességvektora a másikhoz képest.

atherton_ Creative Commons License 2021.08.15 0 0 77

s = vt = -vt     matematikailag s-nek egy vektornak kellene legyen, ami az elmozdulást adja. csakhogy korábban már elismerted hogy két pozíció/helyvektor távolsága (ami egyenes vonalban egybeesik az úttal) skalár. akkor mi a problémád továbbra is az előjelekkel(irányokkal), amikor a megtett utat számítjuk és a sebességvektornak csak a nagysága számít? erre próbál teve rávezetni.

Előzmény: cseik (71)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!