Keresés

Részletes keresés

blagi Creative Commons License 2022.02.01 -1 0 241

egyik ilyen majom

 

Melyik?

 

2016-ban az egyik rkat pap prédikált a XIII ker templomba ezekről

 

Mekyikben? Mikép kavarodtál oda...?

Előzmény: Shang_Tsung (238)
Shang_Tsung Creative Commons License 2022.02.01 -2 0 240

Esélyes, hogy így igaz, hogy nincs egyik sem.

 

És számomra erről szól az egész. Jobbnak lenni, nehogy a rossz oldalon találjam magam Ítéletkor.

 

11. Én ugyan vízzel keresztellek titeket megtérésre, de aki utánam jő, erősebb nálamnál, akinek saruját hordozni sem vagyok méltó; ő Szent Lélekkel és tűzzel keresztel majd titeket.

12. Akinek szóró lapát van az ő kezében, és megtisztítja az ő szérűjét; és az ő gabonáját csűrbe takarítja, a polyvát pedig megégeti olthatatlan tűzzel.

Máté ev. 3.

 

Mindig is 100fele állt a kereszténység, erről szól szvsz az Apostolok cselekedetei. Meg a benne szereplő zsinatszerűség, mikor ment a műsor, hogy pogányoknak körül kell e metélkedniük ha újjászülettek víztől és szabad e marha steaket enni stb.

 

https://reformatus.hu/zsinat/

 

Előzmény: Paleokrites (239)
Paleokrites Creative Commons License 2022.02.01 0 0 239

már kezdetek óta a kereszténységben szekták domináltak és a legerősebb elnyomta a gyengébbet..., ahogyan a hatalomra törtek és 150 éven keresztül ugyan úgy hódítani akartak, népeket irtottak, kínoztak, majd jöttek a szerzetes rendek, a nőtlenség, szabályok, kitételek, hogy a vatikáni vagyon és gazdagság ne máshova menjen...

 

Jött a reformáció, egyik hitványabb vezérelme a másik után és lám egyre többféle szektára szakadtak... Vannak ugyan érdemeik Kálvinnak, csekély és Luthernak is, ám ami jót hoztak a világba, mind lerombolja az a mérhetetlen konok akaratos önfejűség és az emberiség ellen elkövetett bűneik, ami megbocsájthatatlan... Azóta is ilyenek termelődnek és emezek a példaképek...

 

Mit is mondjak, a kereszténység haldoklik, ahogyan minden vallás... és igyekeznek egyik a másik testéből minél több hívet kiszaggatni saját formálására...

 

Nincs igaz keresztény felekezet, így igaz keresztény sem!

Előzmény: Shang_Tsung (238)
Shang_Tsung Creative Commons License 2022.02.01 -1 0 238

mágia - bár csak ne látnám igazad.

 

Én más szektavezéreket is láttam akik azt hitték hatalmuk van a Tűzkereszcség és Isten fölött. Hogy assziszik ők mozgatyák Isten jobbját. 

 

Éwek óta nézem ahogy egyik ilyen majom szop hétről hétre,.......... Nem megtérni azt nem, önkritika az sem....... 2016-ban az egyik rkat pap prédikált a XIII ker templomba ezekről a szektákról, jelenségekről.

Először asszittem a sátán prédikál, asztán láttam hogy a sátánról prédikált. Szerintem nincs semmi ártóbb, Krisztustól elszakítóbb mint a látványkereszténység.

Előzmény: Paleokrites (237)
Paleokrites Creative Commons License 2022.01.31 0 0 237

Nem hinném, hogy bibliai...., mert sajnos A hitgyülimülifélék mágiát használnak, fehér mágiát, de a sötét árnyalatok is ott vannak...

 

Szentlélek nem más, mint szent szél, fuvallat, levegő..., ahogy a sima lélek szó is ezt jelenti...

 

S kereszténység nem egyszer hazudott, hanem többször, folyamatosan... 

Előzmény: Shang_Tsung (236)
Shang_Tsung Creative Commons License 2022.01.31 -1 0 236

Olwaswa újragondoltam 2015-t, mer a remegésem lehetett a Szentlélektől és lehetett attól hogy hosszan feküdtem a hideg padlószerűségen

Előzmény: Paleokrites (230)
Shang_Tsung Creative Commons License 2022.01.31 -1 0 235

Reinhard Bonnke

 

Szent Szellem - Belobbanunk vagy tűzállók leszünk?

Olwasta walaki?

Hülyeségeket ír benne vagy okosakat?

RB evangélizátor wolt Afrikába 1967-től

énengem qrvára érdekel Isten Szelleme. Ki Ő? Szereti a csirkés hamburgert vagy ő is a marhában hisz?

Há mer én a boros kólát jobban szeretem, mint a föccsöt vagy pálinkát? 

Shang_Tsung Creative Commons License 2022.01.31 -1 0 234

A normális keresztény újjászületés 5. rész: Szent Szellem keresztség – David Pawson 

 

https://www.youtube.com/watch?v=NPKUHkL90S4

 

mostan nézem  csak okulás ismeret okán osztom meg hogy blagi minuszoljon

Shang_Tsung Creative Commons License 2022.01.31 -1 0 233

Szent Szellem keresztség alapozó Bibliaiskola

 

https://www.youtube.com/watch?v=lgJUMBqM0KU

Shang_Tsung Creative Commons License 2022.01.31 -1 0 232

ebben wan walami de ninch időm megnézni, a démonaim sörözni hívtak azé

 

https://omegasoltvadkert.hu/2018/09/18/suveges-imre-szent-szellem-keresztseg-alapja/

Shang_Tsung Creative Commons License 2022.01.30 -1 0 231

én is aszt írtam

Előzmény: Paleokrites (230)
Paleokrites Creative Commons License 2022.01.30 0 0 230

ezt lehet értelmezni, de nem annak amit lát az ember, itt sajnos egy műalkotás példáját látjuk...

 

pünkösdi és pünkösdi között is nagy a szakadék, de ez már hogy is mondjam, a manipulált oldal, tömegpszichózis is szerepet játszhat, de leginkább rájátszás... :)

 

Na az ilyen szekták miatt ábrándulnak ki az emberek a közösségekből...

Előzmény: Shang_Tsung (228)
Shang_Tsung Creative Commons License 2022.01.30 -1 0 229

eszembe jutott 2015 májusa a néhai Hegyen Épült Város gyülekezetben mi is produkáltuk magunkat a szektavezér kajabálására. Én azé, mer éhes vótam hamburgerre vágytam, esélyes a többiek is - már akivel beszéltem ő is megjáccotta

 

ez kurva nagy felelősség és a szektavezér nem csinálta össze magát

 

Warázslással egyenértékű szvsz

Előzmény: Shang_Tsung (228)
Shang_Tsung Creative Commons License 2022.01.30 -1 0 228

Oké walamit akkorse értek

 

https://www.youtube.com/watch?v=BIaPrM6_pJc

 

Mindenki extázisban, de NS nem rágatódzik, remeg etc 

Paleokrites Creative Commons License 2022.01.30 0 0 227

Isten lelke nem mást jelenthetett, mint Isten levegőjét..., ami lebegett..., mert az anyagtalan lélek nem lebeg... :)

Előzmény: Shang_Tsung (226)
Shang_Tsung Creative Commons License 2022.01.30 -1 0 226
Shang_Tsung Creative Commons License 2021.12.10 0 0 225

Ez tök jó, de én ettől még hihetem azt, hogy egy János nevű fószer írta, aki főállásban apostol volt réges rég. Nem?

 

És ha úgy nézem, akkor a tákolmányt csak hülyék ették meg egészbe és nekem jogom van hülyének lenni, nem?

 

Arról nem is beszélve, hogy a zsinatok felejtős, ha azt nézem hogy az Egyházak átírtak mindent, hogy mi 2021-ben erről vitázhassunk. Te és én csak a Bibliaírók/szerkesztői/újraíróinak játékszerei, bábjai vagyunk önálló gondolatok nélkül. Két választás maradt előttünk emiatt, mint a Mátrixba Neonak. Iszunk Breezert, vagy nem iszunk.

Előzmény: Paleokrites (224)
Paleokrites Creative Commons License 2021.12.10 0 0 224

Nem nem, a jelenések könyvét nem egy ember írta, zsinatokon döntötték el, hogy a 4 féle ilyen könyvből melyik maradjon benne, a jelenések könyve semmire nem mérvadó, tákolmány különböző ószöveztségi írásokból + saját keresztény teóriák... :)

Előzmény: Shang_Tsung (223)
Shang_Tsung Creative Commons License 2021.12.10 0 0 223

Ez totáll hitkérdése Paleo.

 

Mit hiszel.

 

Azt is hiheted. hogy a Jelenések könyvét Ufok írták poénból, hogy háborút szítsanak a Földön, ami még folyamatban.

 

Oszt szerintem a jel a homlokon nem filctollal lesz/lett írva

Kezdesz adventistává változni, azok magyaráznak bele mindent mindenbe

Előzmény: Paleokrites (222)
Paleokrites Creative Commons License 2021.12.07 0 0 222

gyakorlatilag itt egyetlen keresztény felekezet hívője sem dolgozik semmilyen Krisztusnak..., a másik a jelenések könyve alapján, 1900 évvel ezelőtt talán megírták..., ott az van, hogy Jézus, vagy Isten minden kiválasztott homlokára írja Jézus új nevét és Isten nevét, azok ismerni fogják...., te látod bárkinek a homlokán Isten nevét, vagy Jézus új nevét, mert ma mindenki egy megváltó státuszt hív névnek, meg Jézus névvel vagdalódzik, de ezek elmúltak rég, erre mondja Jézus ugye, hogy jönnek a nevében, de nem ismer őket...

Előzmény: Shang_Tsung (220)
Shang_Tsung Creative Commons License 2021.12.07 0 0 221

Nekem nem Lukács a kedvencem hanem a Pantera, a death metal gyökere, ihletője, gyártója. Másfelől örülök, h walamibe egyetértünk...... igenis mindenki wizsgálja meg amit a nőci kvartyog

Előzmény: Paleokrites (218)
Shang_Tsung Creative Commons License 2021.12.07 0 0 220

Azt tudom, hogy tuti ő is gyűlölte a zsidókat, ahogy Isten. "Gyűlölöm...... ünnepeiteket."

 

"Ésha azt olvasod az újszövetségben egy szerző írása kapcsán Jézus szájából elhangzónak, hogy "ti zsidók ", tudd, hogy Jézus ugyan úgy zsidó volt, tök mindegy ki akarja zsidótalanítani! Akkor jusson eszedbe, hogy hány hitvány hazudozó újszövetségi író manipulálja az olvasót, főleg zsinatok alkalmával megszavazott írások által!"

 

Nem találom.

 

Szentem Jézus nem volt zsidó, ha az lett volna, akkor a farizeusok magukénak mongyák

 

Szentem épp ez a szép a kereszténységben, hogy amikor walaki Krisztusnak kezd el dolgozni, akkor eltűnik a származása, múltja, sikerei, kudarcai, mindene, mer az már csak krisztusi, Krisztus hawerja.

Előzmény: Paleokrites (217)
Shang_Tsung Creative Commons License 2021.12.07 0 0 219

Ha az újszövöt nem önmagában olvasod, akkor rá fox jönni, hogy a BBQ csirke pizza is finom

 

Szerintem 0%ban hazugság, de az tuti hogy a teremtéstől kezdve el van b@szv@ az egész.

Előzmény: Paleokrites (216)
Paleokrites Creative Commons License 2021.12.07 0 0 218

ugya nem ismered Jézus azon tanácsát, amit a tanítványainak mondott?

 

Nos legyen itt mementónakl a kedvenc Lukácsodtól Jézus tanácsa!

 

És mi dolog, hogy ti magatoktól is meg nem ítélitek, mi az igaz? "

Előzmény: Shang_Tsung (215)
Paleokrites Creative Commons License 2021.12.07 0 0 217

" Gyűlölöm, megvetem a ti ünnepeiteket, és nem gyönyörködöm a ti összejöveteleitekben.

Ámos 5,21 "

 

az a baj sok keresztényben, hogy antiszemita és gyülöl egy olyan népet, amelyikről halovány fogalma sincs....

 

Ki volt Ámos próféta:?

 

Mit tudsz erről az emberről?

 

Ahogy olvasom tőled, csupán a zsidók ostorozása ékeskedik szemed előtt, ám tudnod kell, hogy Salamon után az ország kettévált, így lett Júdeaiak és Izrael... Izraelben maradottak bálványt imádtak, bálvány isteneket szolgáltak, saját maguk állítottak fel ellen templomot és oltárt...

 

Ámos júdeai születésű volt, az írások alapján Isten küldte északi országba, Izraelbe, hogy figyelmeztesse bűneikre...

 

A júdeaiak is zsidók voltak....

 

Ésha azt olvasod az újszövetségben egy szerző írása kapcsán Jézus szájából elhangzónak, hogy "ti zsidók ", tudd, hogy Jézus ugyan úgy zsidó volt, tök mindegy ki akarja zsidótalanítani! Akkor jusson eszedbe, hogy hány hitvány hazudozó újszövetségi író manipulálja az olvasót, főleg zsinatok alkalmával megszavazott írások által!

Előzmény: Shang_Tsung (214)
Paleokrites Creative Commons License 2021.12.07 0 0 216

az apcsel szerzőinek, mert több könyvből gyúrták egybe..., lehetne a fejezet címe is, hogy az Apostolok cselei....

 

Ami abban van leírva, hogy is mondjam, a 90% hazugság...

Előzmény: Shang_Tsung (214)
Shang_Tsung Creative Commons License 2021.12.06 0 0 215

Érdekesség még a liba locsogása alól:

 

1. Erő és Tűz kitöltetése Disclaimer : Ha valami nem fér össze az eddig tanultakkal vagy nem tettszik nem kötelezö meghallgatni, de kerünk NE kritizálj ! Itelkezés csak önitéletet okoz (Mt,7,1-5), a kirtizálás csak arra jó hogy a kritizáló személy imádata nem lesz elfogadva Isten elött (Mt.5,23-24) vagy érvénytelenitve lesz imakérésének teljesitése. Kérünk tiszteld a Forditó munkáját aki szabadidejét áldozva ingyenesen elérhetővé és érthetővé tette ezeket számodra.

 

 

Köhöm.

 

"Ne kritizálj" köhöm

 

Az Apcsel az én olvasatomba arról szól, hogy az apostolok MINDENT megvitattak, átrágtak etc

 

"Itelkezés csak önitéletet okoz (Mt,7,1-5)"

 

Annnyááád.... az az igevers NEM arról szól

 

A Mt.5,23-24 sztem kötelező ellenőrizni, mer kurvára nem arról szól amiről hüjegyerek beszél

 

 

 

 

Előzmény: Shang_Tsung (211)
Shang_Tsung Creative Commons License 2021.12.06 0 0 214

A prófáták is ostorozták a zsidókat

 

Gyűlölöm, megvetem a ti ünnepeiteket, és nem gyönyörködöm a ti összejöveteleitekben.

Ámos 5,21

 

Szal nem csak Pál volt "indulatos"............... meg ugye Jézus mikor ostorral veri szét a zsidó kereskedőket.......... sajnos nem ölt meg egyet se, pedig az lett volna wicces.

 

Az előbbi alanti soraimat visszavonom, mert Apcsel

 

Apcsel 2:17 És lészen az utolsó napokban, ezt mondja az Isten, kitöltök az én Lelkemből minden testre: és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok, és a ti ifjaitok látásokat látnak, és a ti véneitek álmokat álmodnak.

Azaz nem ószöv az a szar az wiszont zicher, hogy a csajnak nincs létrája se sámlija és nem látott be a mennybe.

Ha walaki megnézi jobban a videjot a csajon láccik hogy hazudik

Mer mi értelme van annak, hogy egy buta liba belát a mennybe?

Előzmény: Paleokrites (213)
Paleokrites Creative Commons License 2021.12.06 0 0 213

két nagy különbség van..., a szerzők között is!

 

Míg az Ószövetségben Isten szólal meg, szólítja meg a prófétát és Isten az aki kijelenti, addig Pál önkényesen a maga akaratából, indulatából szól, ami ugye nem jelent semmiféle isteni kinyilatkoztatást, hanem önkényes kijelentést!

 

Pál, a neki tulajdonított levelei, hogy ki is ő, ki tudja...?, igencsak kritikus szemmel olvashatóak...

Előzmény: Shang_Tsung (212)
Shang_Tsung Creative Commons License 2021.12.05 0 0 212

Wan egy lényeges különbség az Ószöv és Újszöv között sztem.

Előbbiben nem volt parancsba adva a nőnek, hogy kuss, utóbbiban meg de

 

Ha tévedek javícsatok........

Előzmény: Shang_Tsung (211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!