Keresés

Részletes keresés

Betty.Ford Creative Commons License 2020.05.19 0 0 422

Pont be akartam linkelni, de latom, mar itt van.

51, nem is olyan keves.

 

Előzmény: Apádfüle (420)
Ilhilla Creative Commons License 2020.05.19 -4 0 421

Láttam a riportot a Fókuszban és én is egyből erre a sorozatra gondoltam. Nagyon aranyos kicsi babákat mutattak, remélem nem fogják őket összecserélni és mindenki a sajátját kapja majd meg! Kérdés: mikor? 

Előzmény: Apádfüle (420)
Apádfüle Creative Commons License 2020.05.19 -3 1 420
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2020.05.19 0 0 419

Indított egy pert, családi állás megváltoztatása ügyében.

Ha elbukja, legfeljebb annyiszor fogja látni a lányát, mint eddig. Teljesen nem fogják eltiltani tőle, legalábbis emiatt nem. Egyébként amúgy sem való anyának.

Előzmény: Dávidking (416)
Ilhilla Creative Commons License 2020.05.19 -2 0 418

Köszönöm a helyesbítést, csak egy villanásnyira láttam. Nos, ő az a lány, aki nagyon elcsúfította magát a szájfeltöltéssel, egyébként csinos és aranyos, nem mellesleg jó színésznőnek is tartom! 

Előzmény: derek (411)
Dávidking Creative Commons License 2020.05.19 0 0 417

"ahogy rájuk nézek, nagyon úgy tűnik, hogy ő a fiatalabb"

 

A legutóbbi részben volt egy vacsorajelenetük, ahol a régi sztorijaikon nosztalgiáztak. Ha jól rémlik úgy emlegették azt az időszakot, hogy mindketten egyetemisták voltak. Ez alapján 1-2 évnél több nem lehet köztük. Adorjáni egyébként szerintem is jóval fiatalabbnak néz ki a koránál. Fura, hogy Nagy Zsolttal csak talán 3 év van köztük, mégis Nagy Zsolt minimum egy tizessel többnek néz ki nála. Annán lepődtem meg, hogy közelebb van a 30-hoz, mint a 20-hoz. Azt hittem, hogy csak 22-23. Ehhez képest az első részben egy kb 18, max 19-nek kinéző sráccal feküdt össze.

Előzmény: Beavis Butt-Head (395)
Dávidking Creative Commons License 2020.05.19 0 0 416

Azért az túlzás, hogy nincs veszítenivalója. Ha bukja a pert, valószínűleg sosem láthatja többet a lányát.

Előzmény: Mlle. Grenelle (391)
schanc Creative Commons License 2020.05.18 0 0 415

Nyilván nem tudja előre az ember, milyen rész lesz, de a múlt héten nézettséget tekintve a Mellékhatás a 8. lett, 18-59-ben pedig a 6.

(OFF: Valamennyire vicces, hogy az RTL-en a Válótársak ismétlése utóbbi kategóriában befért a 30-ba.)

gombóc63 Creative Commons License 2020.05.18 0 0 414

Ez így van, itt viszont felsoroltattak nem éppen előnyös kinézetű színésznőket. Vessetek meg de Tenki Rékától rosszul vagyok.

Előzmény: Beavis Butt-Head (409)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2020.05.18 0 0 413

Mai lányként jobban néz ki, mint XIX. századi cselédként.

Előzmény: GPS (412)
GPS Creative Commons License 2020.05.18 0 0 412

 

 

Mindegy na - ez is bátor, az is bátor :-))))

.

Előzmény: derek (411)
derek Creative Commons License 2020.05.18 0 0 411

Egy kicsit benézted....Nem Szász Júlia volt , hanem Litauszky Lilla , azaz Katica a Bátrak földjéből.

 

Előzmény: Ilhilla (410)
Ilhilla Creative Commons License 2020.05.18 -3 1 410

Ha már a szépségnél tartunk: 

 

ennek a sorozatnak az egyik részében a doki a Haumann fiú által alakított vagány dokival egy presszóban beszélgetett, a másik asztalnál egy felszolgáló lányt gusztáltak..., akiben én SZÁSZ JÚLIÁT véltem felismerni. Ő egy valódi szépség: hatalmas kék szemek, vastag, szép ívű száj, sokszor nem is a színészi játékára figyelünk, mert akkor látnánk: nem olyan tehetséges, mint néhány kolléganője, akik kevésbé szépek és ezért nem ők a "báró kisasszonyok". :-)

Beavis Butt-Head Creative Commons License 2020.05.18 0 1 409

A szépség múlandó, de azért, ha nem kimondottan komikus szerepekre termett színésznőkről van szó, jobb, ha fiatal korban még megvan... meg egyeseknél akár még később is...

Előzmény: GPS (408)
GPS Creative Commons License 2020.05.18 0 0 408

 

akit viszont én nagyon nem tudok soha a természetes számok halmazán értelmezni, az Pelsőczy Réka...

 

..és van még pár csodabogár a magyar szcénán... és nagyon jó, hogy van.

 

Mert ha így vesszük, akkor pl. Jordán Adélt, de még a tündibündi Kovács Patriciát sem a meseszép vonásaiért vagy a párduc testéért szeretjük.

És akkor még meg sem említettem Pokorny Liát a manöken alkatával... és ugye, hogy ugye - "nem csak a szépeké a világ" (pláne, ha még a tehetség is szóba kerül)  :-))))

.

Előzmény: Beavis Butt-Head (407)
Beavis Butt-Head Creative Commons License 2020.05.18 0 0 407

Igazad van Borbély Alexandra kapcsán... akit viszont én nagyon nem tudok soha a természetes számok halmazán értelmezni, az Pelsőczy Réka...

 

 

Ilhilla pedig nagyon telibe talált Sz. Dóra fiús arcvonásaival... ha a Mlle. Grenelle által belinkelt képről kivágnánk az arcát, simán köré lehetne montírozni egy férfi hajviseletet és testet is anélkül, hogy feltünő lenne... :-PPP

Előzmény: GPS (406)
GPS Creative Commons License 2020.05.18 0 0 406

 

nehéz lesz neki ha idősebb lesz eljátszani egy Melindát, Kleopátrát, vagy hasonlót! :-)

 

...és még hány (most fiatal) színésznő van - aki soha a büdös életben nem fog Melindát, Kleopátrát... de még Desdemonát sem játszani.

 

De ha már az arcélét feszegetjük, jegyezzük meg, hogy azért Borbély Alexandra is nehezen élne meg pusztán csak a nőies arcvonásaiból vagy a bombázó alkatából.

.

Előzmény: Ilhilla (405)
Ilhilla Creative Commons License 2020.05.18 -3 0 405

Dóra nem néz ki rosszul, vannak, akik kifejezetten az ilyen fiús, karakteres arcú lányokat kedvelik. 

Sajnos a rendezők is felismerték benne az ilyen "mindenre kapható, mindenre képes" erőszakos egyéniséget és beskatulyázták, nehéz lesz neki ha idősebb lesz eljátszani egy Melindát, Kleopátrát, vagy hasonlót! :-)

Előzmény: Beavis Butt-Head (404)
Beavis Butt-Head Creative Commons License 2020.05.18 0 0 404

Férfi színészeknél valahogy mindig kisebb az elvárás a kinézetre, és nemcsak az idősebbeknél. Ott mindig jobban beleférnek a "rosszfiúk" meg a komikus karakterek... hogy éppen Amerikában kik a feltörekvő új tehetségek ezekben a zsánerekben, azt egyre kevésbé tudom, de itthon csak van nekünk pl. Pindroch Csaba, Elek Ferenc, Thuróczy Szabolcs meg Végh Zsolt...

 

Nőnél viszont csak előny, ha alapvetően jól néznek ki fiatalon, azt mindig könnyebb maszkkal, sminkkel, frizurával rondára vagy gonoszra alakítani... fordítva már kevésbé megy... :-P

Előzmény: GPS (400)
Beavis Butt-Head Creative Commons License 2020.05.18 0 1 403

BK-t évek óta nem nézem, egyszer csak elengedtem, én lepődtem meg legjobban, hogy mennyire nem hiányzott soha többé.

 

Ezzel én is így vagyok... egyébként pont az Aranyélet miatt szoktam le arról, hogy nézzem, az döbbentett rá, hogy még magyar sorozatokon belül is mekkora színvonalbeli különbség lehet.

 

(Nekem nincs sok tévécsatornám, és a neten se követem, hogy mi épp a Nagy (Amerikai) Slágersorozat... teljesen kimaradt pl. a Family Guy és a Trónok harca is az életemből, a Stranger Things-et is legfeljebb csak azért kéne bepótolni, mert valaki olyan ajánlotta, aki közel áll hozzám.)

 

A különbség azon látszik inkább jól, hogy amikor 1-2 évekig úgy éltem, hogy nem volt tévé a lakóhelyemen, akkor ennek változásakor könnyebben vissza tudtam szokni a sorozatokra. A barátokköztöt meg sokszor inkább megnéztem másnap a retekmoston, ha előző este nem siettem haza a munkából, vagy volt jobb programom. Utána, hogy leszoktam, már ez se hiányzott... sőt, még most se szoktam vissza, hogy én is otthon vagyok két hónapja.

Előzmény: Alpári Gnác (393)
Ilhilla Creative Commons License 2020.05.18 -3 0 402

Off.

 

...és láttam a "Martfűi rém" werkfilmjét, ő is szerepel és a kedvencemmé vált Bárnai Péter is. Még nem láttam a filmet (egyik szereplőt személyesen ismertem), de hamarosan meg fogom nézni.

 

Hátha érdekel még valakit: 

 

https://videa.hu/videok/film-animacio/a-martfui-rem-2016-film-horror-magyar-UkqWuPcZr3zRiJ5J

Előzmény: Ilhilla (401)
Ilhilla Creative Commons License 2020.05.18 -3 0 401

Valamit csak tudhat (tehetség) ez a lány, ha fiatal kora ellenére már ennyi filmszerepet kapott (jó, apuci neve is bejátszhatott, de akkor is...):

 

Még ki is maradhatott, mert a youtube-on láttam most egy videót, "Betonzaj" címmel. Amit ott produkál, nem semmi!

 

Érdekes, hogy a "Félvilág" c. filmet kétszer is láttam, de rá nem figyeltem fel egyáltalán (gondolom kis mellékszerepet kaphatott).

GPS Creative Commons License 2020.05.18 0 1 400

 

Érdekes, hogy neked sem szimpatikus. 🙂

 

Ebben (és még más) szerepekben sem az a dolga, hogy "szimpatikus legyen".

 

Sajnos még mindig él az a rég elavult sztereotípia, hogy a színészek szép emberek kell legyenek.

De legalábbis jóképűek, vagy minimum rokonszenves arcúak.

 

Persze, a szakma már rég túllépett ezen az ósdi szemléleten - de a közönség még nem.

 

Ki ne hallotta volna azt a kifejezést amikor egy feltünően jó megjelenésű férfiről vagy bombázó nőröl beszélnek, hogy: "Úgy néz ki mint egy filmszínész(nő)".

 

Miközben a lakosság zöme kurvára nem úgy néz ki - és hogyan várunk el életszerű, realisztikus alkotásokat, ha csupa Dobó Katák, Gubás Gabik, Schell Juditok stb., vagy Nagy Ervinek, és szívtipró társai játszották volna még a leg-lepukkantabb, bűnöző, stb. szerepeket is.

 

És igen, az "indulatkezelési problémákkal küzdő, agresszív, káromkodó csaposlány" LÉTEZIK A VALÓSÁGBAN IS

 

.... és rohadtul félrement volna - ha annak az eljátszását egy babaarcú, finom vonású, elegáns mozgáskultúrájú, feltünően csinos színésznőre bízzák.

 

El tudjátok képzelni pl. (az Anna bárókisasszonyos) Szász Juliát az ózdi, vad csaposlány szerepében?

Pedig ő szimpatikus is, szép is... de még sem tudom képzelni olyanokat mondani, hogy "Józsi egy fasz".

 

Pláne egy méregdrága sztárügyvédnek nem - pedig a valóságban bizony előfordul ilyen is.

.

Előzmény: Mlle. Grenelle (397)
Beavis Butt-Head Creative Commons License 2020.05.18 0 0 399

Nem is az, hogy nem szimpatikus, hanem inkább nőként nem tetszik. A megnyilvánulásait azokban a műsorokban, ahol nem színészi szerepben, hanem Sztarenki Dóraként jelenik meg, nem ismerem túlzottan, de aki G. László és M. Alex (ez utóbbi is megérne egy külön tanulmányt, hogy mennyire próbált sztárpukkasztó lenni a neurovizilóban, aztán azzá vált, ami ellen a legjobban kapálózott) mellé képes leülni szerepelni, az általában más gazságokra is képes lehet... :-PPP

Előzmény: Mlle. Grenelle (397)
Beavis Butt-Head Creative Commons License 2020.05.18 0 0 398

Ja, kinéz valahogy... ha kifested az arcát fehérre, akkor kb. úgy, mint Harley Quinn... :-PPP

 

(meg ez a PVC-dzseki is hozzá...)

Előzmény: Mlle. Grenelle (397)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2020.05.18 0 0 397

Én konkrétan erre a képre gondoltam, itt kinéz valahogy

talán meg kellene próbálni ezen a vonalon továbbmenni, esetleg nem hajléktalan lányt (BK), vagy indulatkezelési problémákkal küzdő, agresszív, káromkodó csaposlányt eljátszatni vele - csak úgy mondom, nincs jelentősége...

 

Érdekes, hogy neked sem szimpatikus. 🙂

 

Előzmény: Beavis Butt-Head (396)
Beavis Butt-Head Creative Commons License 2020.05.18 0 0 396

Lehet, hogy felöltöztetni sikerült, de az a feltupírozott kese haja a sörétezett arcával... mint valami elfuserált madár vagy hüllő...

 

(és még hozzá az arcjátéka, a gesztusai... mármint ebben a karanténvideós toszogányban, amit ugyan nem nézek, de az ajánlókban csak oda tolakszik...)

Előzmény: Mlle. Grenelle (392)
Beavis Butt-Head Creative Commons License 2020.05.18 0 0 395

Hát ha neked az jobban néz ki, és jobban öltözik... egészségedre! Nálam ugyanarra a polcra kerül, mint Karesz. És azért a műhelyi srácok is jól érezték, hogy nem az üzleti érzékével vitte sokra, csak belekerült a tutiba. Amiért persze nem kell utálni valakit... hiszen vannak pozitív ellenpéldák is.

 

Egy nagyon jó haveromnak is kőgazdag vállalkozó az apja, aki azonban nem fejedelmi pompát teremt maga körül, hanem beéri azzal a legjobbal, ami még nem feltétlenül fényűző luxus... és ezt igyekszik megadni a családjának is. A srác viszont nem szállt el ettől teljesen... egy sokkal szerényebb állásban dolgozik olyan témakörben, ami igazán érdekli... és a plusz pénzt se arra költi, hogy azzal villogjon mások előtt, hanem hogy egy kicsit könnyedebb, kellemesebb életet éljen: ne legyen gondja a jó kajára, jó borra, utazásra. Mindeközben sokféle területen művelt és kulturált is, és nem nézi le azokat, akik kevesebb pénzből élnek, és emiatt pl. máshogy oldják meg az étkezést, vagy alkalmazkodik hozzájuk, ha azok egy olcsóbb szállást választanak a közös túrákon. (Bogarai, gyengéi persze neki is vannak, de kinek nincsenek...)

 

Kira kapcsán már mondtam: ő nem úgy képzeli, hogy majd ott áll egy önállósodó Karesz mellett, hanem "fogjuk meg és vigyétek"... tehát elvárná, hogy Karesz szerezzen magának bérelt lakást (ha Londonban, akkor ott) vagy vegyen fel hitelt egy sajátra, ő meg csak élne a nyakán.

 

 

A doki Ludmannéktól függetlenül nem akar gyereket, ő karrierista, arra vár dögevő módjára, hogy Apus visszavonul, és ő lesz a klinika első embere... de egyébként ahogy rájuk nézek, nagyon úgy tűnik, hogy ő a fiatalabb... és az a kemény, hogy a valóságban Adorjáni mégis hat évvel idősebb Borbély Alexandránál (aki meg egykorú Tenki Rékával, mégis sokkal rosszabbul néz ki...).

 

Ki lehetne egyezni egy olyan nem túl szerencsés döntetlenben, amit mondtam, hogy "jól van, szüljél gyereket, de én nem fogom pelenkázni, hanem azon leszek, hogy semmire ne legyen anyagi gondotok". A munka legalább leköti egy darabig a férfit, aztán ha már a gyerek szobatiszta, tud kulturáltan enni, és már meg lehet neki magyarázni a világot, akkor még mindig bele tud kapcsolódni hasznosan a nevelésébe...

 

 

 

Az én családomban pedig elég sok Erzsébet van - kezdve édesanyámmal :-) -, de egyiket sem becézik sem Erának, sem pedig Sziszinek, és meg sem fordult a fejemben, hogy akármelyik is passzolna hozzá. Erzsi egyértelmű, Bözsi, Zsóka az ismert (de nem szép egyik se), újabban talán még a Liza is... meg mint mondtam, van egy, aki Gigi, de az is mástól kapta ezt...

Előzmény: Mlle. Grenelle (387)
Ilhilla Creative Commons License 2020.05.18 -3 2 394

Nem akarok "offolni", de mert kérdezted:

 

- én elhiszem, hogy valaki nem tud egyes alapanyagokat elkészíteni, mert allergiás rá, azt is elhiszem, hogy egy vega nem mer a húshoz hozzányúlni, de akkor ne vállaljon el egy főzőműsori szereplést, ha rosszul van, szaladjon ki a stúdióból és vissza se nézzen, 

- amit azonban Dóra rosszullét címén művelt, az volt számomra kiakasztó, ő nem egyszerűen "rosszul lett", hanem ennek okán eljátszotta a hattyú halálát, lefeküdt a földre, hagyta, hogy a mentora "élesztgesse",

 - ám ez még semmi nem volt ahhoz, amit időnként a főzéskor művelt: ezt sem tudta, azt sem tudta, még nem csinált ilyet, stb. mindegy volt neki, csak őt vegye a kamera,  erre a döntőben a kisujjából kirázott egy 3 fogásos menüt? Olyan volt, mintha nem is ő főzte volna.

 

Nekem ez a nő -csinálhat bármit- egy életre ellenszenves lesz, egy deviáns, zsíros hajú, ápolatlan, viselkedni nem tudó személy. Érdekes, hogy más női celeb iránt még nem éreztem ilyen ellenszenvet. 

 

Nem tehetek róla, ilyen vagyok, pl. tőlem Szabó Győző is csinálhat bármit filmen, színpadon, annyira ki nem állhatom, hogy emiatt amiben szerepel, nem is nézem. 

 

Sajnos Stohl és Bye Alex is kezd erre a "sorsra" jutni, Kasza Tibinél is rezeg a lécem.

Előzmény: Alpári Gnác (390)
Alpári Gnác Creative Commons License 2020.05.18 0 1 393

BK-t évek óta nem nézem, egyszer csak elengedtem, én lepődtem meg legjobban, hogy mennyire nem hiányzott soha többé.

Úgyhogy erre nem tudok mit mondani.

Ott kivel utáltatta meg magát?

 

A Made in karantént meg végképp nem értem.

Ott mitől olyan ellenszenves vajon?

Ül és nézi a hülyébbnél hülyébb videokat, mint a másik három.

 

De felesleges is magyarázgatni, az elleszenv/rokonszenv a legritkább esetekben racionális alapú.

 

Én például az elmúlt évtized legjobb biatlonosát az első pillatattól ellenszenvesnek találtam.

De jó, ő egy francia pasi.

Na de Tina Maze egy helyes, kimondottan csinos nő, mégse bírtam elviselni soha egy percig se.

 

Ilyen ez:)

Előzmény: Mlle. Grenelle (392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!