Fradista Utazó Creative Commons License 2021.01.10 0 5 2778

Épp az előző mérkőzésen gondoltam arra, hogy Luisa Shulze tán acélból van, vagy nem tudom, mert a hasonlóan magas női játékosok örökké térdsérülésekkel küzdenek, többen korán be kell, hogy fejezzék a kézilabdát. Schulze pedig elmúlt harminc éves, és sose volt tartósan sérült.

Előzmény: Gojira (2776)
RnD Creative Commons License 2021.01.10 -7 7 2777

Az hogy a válogatottnál ki kerül szóba és ki nem, több mindenen múlik. Ezért ez nem mérvadó. Az sokkal fontosabb amit a pályán látsz tőle. És ismerjük be h ott jobb mint jó néhány balkezes lövő, aki nálunk a válban a keretben van.

Előzmény: Handie (2775)
Gojira Creative Commons License 2021.01.10 0 0 2776

Metz-Rosztov 14:13 a szünetben. Sajnos úgy néz ki, hogy Micijevic térde ismét oda :-(

Handie Creative Commons License 2021.01.10 -1 1 2775

Nem mondtam, hogy rossz játékos, de egy teljeserteku balkezes atlovot (aki osszjatekban is ertekelheto) nem tud kivaltani. :) Nem véletlenül nem kerul szoba a valogatottnal sem. Neki inkabb közepen kene jatszania. Rita helyett, ha Rita megy.

Előzmény: RnD (2773)
RnD Creative Commons License 2021.01.10 -8 8 2774

Vagy a két hetest be kellett volna lőni.

Dehát Szabó Laura....inkább nem mondok semmit. Nemhogy válogatott szint, de lassan már a Vác szintje sem.

Előzmény: Fradista Utazó (2770)
RnD Creative Commons License 2021.01.10 -7 7 2773

Hámori a Vác legjobb játékosa több éve támadásban is, védekezésben is. Nemzetközi meccseket sokat nem játszott, most meglátjuk milyen lesz.

Előzmény: Handie (2771)
RnD Creative Commons License 2021.01.10 -5 7 2772

Triffával + egy használható jobbszélsővel. A jobbszél nagyon fontos Vácon, alapesetben a támadásokból sokat erre a szélre játszanak ki.

Diószegi ma sajnos terített betli volt, gyenge lövések, védekezésben használhatatlan, indulásnál lefutja őt a francia védő, a kipattanó labdát nem tudja megszerezni. Nemtom mi van vele...:S

Előzmény: Tonio 2.0 (2768)
Handie Creative Commons License 2021.01.10 -4 2 2771

Megoldja, évek óta. Annyira, amennyire látjuk. Nb1-es szinten. Egy nemzetközi szintre pályázó csapatba lellene legalább egy olyan jobblövő, aki messziről is veszélyes. Azért atlovo az atlovo. :) Hamori meg jatsszon iranyitoban!

Előzmény: RnD (2766)
Fradista Utazó Creative Commons License 2021.01.10 0 2 2770

>Sokkal több kellett volna.

Elég lett volna kettővel több védés, erre gondoltam.

Előzmény: RnD (2769)
RnD Creative Commons License 2021.01.10 -6 7 2769

"Kapuban kellett volna kicsit több..."

Sokkal több kellett volna. Az első félidőben huszonöt percig konkrétan nem volt védése Bukovszky-nak (vagy talán egy....?)

Bálint Anna jobbnak tűnt, amint beállították rögtön védésekkel kezdett. De azután elég hamar visszacserélték Bukovszkyt. Persze Bukovszky a váci nevelés, ezért protekciós....

Előzmény: Fradista Utazó (2752)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.01.10 -1 4 2768

Sajnos ez a váci csapat eléggé limitált.

Triffával mondjuk így is meglett volna a meccs.

RnD Creative Commons License 2021.01.10 -2 5 2767

Egy jó szereplés a válogatottban mindenkit feldob. Ezért (is) fontos h jó legyen a válogatott.

Előzmény: bandineee (2765)
RnD Creative Commons License 2021.01.10 -4 8 2766

"Vácon hiányzik egy rendes jobblövő. Hámori nem átlövő."

Valóban nem, de a jobblövő posztot nagyon jól megoldja. Ma mondjuk hosszú ideig nem, de ez abszolút ritka.

A meccs végén így is az ő játékának (+ Helembai) köszönhette a Vác h visszajöttek a meccsbe.

Előzmény: Handie (2754)
bandineee Creative Commons License 2021.01.10 -1 0 2765

Kácsor és Helembai átmentette válogatottban látott formáját a klubcsapatába.

Kácsornál ez siralmas.

Helembainál pedig nagyszerű.

Ugyanaz a környezet a 2 lányból mást hozott ki. Az egyik magabiztosabb lett, a másik elbizonytalanodott.

RnD Creative Commons License 2021.01.10 -6 7 2763

"...borzasztó demoralizáló lehet úgy játszani, hogy tudod, teljesíthetsz bármit, a vége úgyis az lesz, hogy több gólt kaptok, mint amennyit dobtok..."

Ehhez képest legkevésbé sem tűntek demoralizáltnak, végig versenyben voltak a pontszerzésért. Helembai is mondta h neki eszébe sem jutott hogy ne lehetne itt ma győzni.

Még jó h nem te voltál a pályán, ezzel a hozzáállással....

Előzmény: Fradista Utazó (2748)
objektív3 Creative Commons License 2021.01.10 -2 3 2762

Nekem az nem tetszett, hogy Kácsor és Lakatos csak tolták a felelősséget Hámorira.

Védekezésben Flippes volt megoldhatatlan, nyilván nem Kácsor erre a legalkalmasabb, de még a hozzáállása sem tetszett. Meg kellett volna kapus.

RnD Creative Commons License 2021.01.10 -5 8 2761

Vác--Paris 92: 33-34 (végeredmény)

A második félidő elején Helembai két góljával és Lakatos Rita első ezen a meccsen lőtt góljával sikerült kiegyenlíteni és néhány percig tartani is ezt az eredményt. Utána a franciák két-három gólra megint el tudtak menni, bár most elöl már nem nagyon voltak technikai hibáink, ezért lerohanás gólokat már nem kaptunk. Negyedóra után aztán elkezdtünk felzárkózni és öt perc alatt sikerült 22-25>27-28-ra feljönni. Hámori Koni játéka jobboldalon nagyon feljavult, három gólt is lőtt betörésből és adott gólpasszt is, Lakatos Rita is betalált és a heteseket Kácsor Gréta belőtte (Szabó kettőt kihagyott előtte...) Szabó amúgy elöl és védekezésben sem volt meggyőző, egy óriási ziccert kihagyott és hátul lemaradt a francia támadó játékosokról. Persze igaz, a váci védekezés általában véve nem volt jó; az újra beállt Bukovszky végre elkezdett védeni, három ziccert is védett de a kipattanó labdákat nem sikerült megszerezni, a negyedik védése után meg hetest lőhetett az ellenfél. Nem volt szerencséje, de legalább a kapusteljesítmény is kezdett javulni.

A meccs végjátékában a Vác igazi harcos erényeket mutatott, négy perc alatt 29-32-ről sikerült visszajönni 32-33-ra, Helembai két fantasztikus góljával (de ő az egész meccsen fantasztikusan játszott, tíz gólt lőtt összesen). Fél perccel a vége előtt Lakatos Rita is betalált középről egy ütemtelenül elengedett lövéssel (32-33), de utána már alig maradt idő és a franciák ezt már végig tudták támadni, bár helyzetbe nem kerültek.

Szép volt lányok, az utolsó percig sikerült versenyben lenni a harmadik legjobb francia csapattal, úgy hogy többször is hátrányból kellett visszajönni (ami a 40. perc után a kezdősornak már nem lehetett könnyű, extra energiákat kellett mozgósítani). Ráadásul két juniorkorú kapusunk volt csak, és az egyetlen jobbszélső teljesen csődöt mondott. Így végképp nem volt könnyű, de a Vác helyt tudott állni, és ez is nagyon fontos.

Gojira Creative Commons License 2021.01.10 0 0 2760

Ha már így rákérdeztél, igen.

Előzmény: Kikinda Rangers (2759)
Kikinda Rangers Creative Commons License 2021.01.10 -4 3 2759

mert egy papíron náluk jobb csapat

Ne izélj mán, a magyar liga negyedik-ötödik legerősebb csapatáról van szó. Mi ez a világ legerősebb ligája tézis, tán maszlag?

Előzmény: hatosfalat (2757)
Süni2 Creative Commons License 2021.01.10 -2 2 2758

Egyébként a Siófok tegnap nem hozott rá szégyent?

Előzmény: Underhand (2749)
hatosfalat Creative Commons License 2021.01.10 0 3 2757

a mezőnyjátékosokat meg azért, mert borzasztó demoralizáló lehet úgy játszani, hogy tudod, teljesíthetsz bármit, a vége úgyis az lesz, hogy több gólt kaptok, mint amennyit dobtok.

Hát ehhez az érzéshez magyar kézisnek hozzá kell szoknia. A francia kapus szintén nem védett jól, de ez a védekezése a Vácnak erre a szintre nem elég. Pedig elől jól játszottak.

Bosszantó, mert egy papíron náluk jobb csapat (francia harmadik éppen, öt légióssal) ellen nyerhettek volna, ha a védekezésük legalább egy gyenge közepest elér.

Kikinda Rangers Creative Commons License 2021.01.10 -1 2 2756

Helembai nélkül ez nagyon ronda lett volna. És a második félidei Hámori is kellett a szoroshoz.

Szabó viszont továbbra se találja a fitnesz-bérletét.

Süni2 Creative Commons License 2021.01.10 -2 5 2755

Te tök hülye vagy. Az első pillanattól fogva nyilvánvaló volt, hogy ebből a csoportból a Vác nulla ponttal esik ki. Ehhez képest ma csak egy góllal maradtak alul egy papíron mindenképp erősebb ellenfél ellen.

Handie Creative Commons License 2021.01.10 -2 1 2754

Nem a Vác volt ma az esélyes, Triffa nélkül. A két kapus még nem ez a szint, akkor sem, ha nagyon ügyesek amúgy. Kácsor annyira fontos ebben a csapatban, hogy ha neki nem megy, azt egyszerűen nem bírják el. Sajnos viszont egyre lejjebb ível a teljesítménye, nekem úgy tűnik, mintha picit nagyképűvé vált volna. Még nem nagyon van mire nagy legyen a mellény.

Vácon hiányzik egy rendes jobblövő. Hámori nem átlövő.

Helembai viszont klassz volt, szépen beindul lassan a karrierje.

Kíváncsi vagyok a Vác jövő évi keretére, hogy ki marad és ki megy. Ha kupaindulók lesznek, Planéta jöhetne.

Fradista Utazó Creative Commons License 2021.01.10 -1 0 2753

Biteigheim - Krim 22-22, ahogy írták is itt már. Borzasztó volt, annyi hibával játszott a Bietigheim, rossz volt nézni. Simán megnyerhették volna ezt a meccset.

Fradista Utazó Creative Commons License 2021.01.10 -3 3 2752

Az benne van a játékban, hogy nem lövöd a heteseket hibátlanul. 6/8, az nem kiváló, de rendben van.

Kapuban kellett volna kicsit több (jó, Gabriel a másik oldalon se védett jól, de az legyen az ő problémájuk), meg kicsit barátságosabb játékvezetés talán nem ártott volna. És akkor máris nyer a Vác.

Előzmény: Süni2 (2747)
Kikinda Rangers Creative Commons License 2021.01.10 -2 2 2751

hogy tudod, teljesíthetsz bármit, a vége úgyis az lesz, hogy több gólt kaptok, mint amennyit dobtok.

Az ilyesmik hol derülnek ki a meccs közben, (alatt, előtt)? Szegény horvátokkal elfelejtették megnézetni ezt az Elon Musk-műszert, mert szartak magasról az esélyekre...

újprimavis Creative Commons License 2021.01.10 -3 2 2750

Még van 6 mérkőzésünk, ne felejtsük el! Ahogy az utánunk levőknek is (a Vipersnek még több).

Előzmény: codi1993 (2743)