Marhára nem érdekes ebből a szempontból mi volt a junior válogatottban tavaly. Csernyánszki bl-ben játszik, Farkas Johannát meg egyelőre az MTK-ból sem akarja jobb csapat elvinni.

Előzmény: RnD (12821)
RnD Creative Commons License 2024.03.18 -7 8 12821

Már bocs, de mint írtam "őrizzük meg komolyságunkat".

Cseri jelenleg a junior korosztályban is a harmadik legjobb irányító (Simon Petra és Farkas Julcsi mögött). Egyelőre messze van ő attól h az NBI felnőttben minden hétvégén csapatokat irányító játékosokkal összevessük.

Előzmény: hatosfalat (12820)
hatosfalat Creative Commons License 2024.03.18 -1 3 12820

Ki beszélt Szabóról? Csernyánszkiról volt szó.

Előzmény: RnD (12815)
RnD Creative Commons License 2024.03.18 -4 4 12819

Ezért kellett volna Abbingh-ot vagy Naesst jobban levédekezni. Ahogy erre Szilágyi is felhívta a figyelmet a harmadik időkérésnél (mármint h Abbingh-ra ki kellene lépni).

Előzmény: schanc (12818)
schanc Creative Commons License 2024.03.18 0 2 12818

Most néztem rá a jegyzőkönyvre.

A Debrecennél szépen csapatszinten eloszlottak a gólok: Szabó 6, Töpfner, Planéta, Jovovic 5-5, Petrus 3, Haggerty 2, Grosch és Csernyánszky 1-1. Kácsor 0/2 és Tóvizinek nem volt kapura lövése sem (hetest viszont harcolt ki).

A Vipersnél viszont nagyon durván koncentrálódtak a gólok: Abbingh 13 (15 lövésből!), Vjahirjeva 7, Naes Andersen 6. Azaz a 29 gólból 26-ot ez a három játékos hozott össze. (A további 1-1 gólokat Arcos, Knedlikova és Roberts hozták össze.)

Előzmény: hatosfalat (12787)
Nicknack Creative Commons License 2024.03.18 0 0 12817

Az szép...

RnD Creative Commons License 2024.03.18 -2 4 12816

...BL-16 között

RnD Creative Commons License 2024.03.18 -5 7 12815

"...Kurvára más a tempó és az elvárás a Debrecenben, mint egy MTK-ban. A bl-ben, mint egy nb1-ben..."

Ergo a játékos nem jó az MTK-ban de aztán hirtelen jó lesz a Debrecenben. Korábban két évig nem volt túl jó a Debrecenben bajnoki meccseken, de most hirtelen kiváló lett ugyanitt a BL-8 között. Azaz a lassabb tempóban nem tudott jól játszani, a gyorsban meg hirtelen igen.

Érdekes a logikád....."szted" ez így hihető?

"...Farkas Johannát miért nem akarja senki..."

Senki? Akarják őt elég sokan, ebben biztos vagyok.

Előzmény: hatosfalat (12804)
hatosfalat Creative Commons License 2024.03.17 -3 0 12814

Utolsó egy percben Nantes 50 másodpercig támadhatott teljesen passzívan, mire bírók végre feltették a kezüket. De így is sikerült megszívniuk és kaptak egy üres kapus gólt.

lunanoctis Creative Commons License 2024.03.17 0 0 12809

39-35-re győzött a Storhamar Bad Langensalzában.

Kissé elcsodálkoztam a statisztikán, miszerint a német kapusok jobban védtek, mint Raasok a norvég kapuban. Érzésre nagyjából úgy tűnt, minden csapat minden lövése gól. Eszetlen rohanás volt, eszetlen lődözés. Nem biztos, hogy eldőlt a párharc, Eckerle akár egymaga eldöntheti a Thüringer HC javára a visszavágón.

Bamberg58 Creative Commons License 2024.03.17 -5 0 12808

Ez most hogy jött ide?

Előzmény: Bamberg58 (12807)
Bamberg58 Creative Commons License 2024.03.17 -6 0 12807

Ez most jött ide?
Pálesz?;-))

Amúgy igaz, de szerencsére a Gyør nyakán élősködik .;-))

Amióta ott van nem is nyernek semmit...

Előzmény: Tonio 2.0 (12806)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.03.17 -1 2 12806

Háfra már nem annyira kézilabdázó, inkább életművész.

Valkov60 Creative Commons License 2024.03.17 0 2 12805

..."Tedd hozzá, hogy ma a két messze-messze legjobb játékosuk hiányzott."

Vámos, Hámori?

Ha Vámos játszik, Szabó sokkal kevesebbet,

Ha Hámori van, Szabót nem hívják vissza kölcsönből 😊

Gratulálok a debreceni lányoknak 🙂

Előzmény: hatosfalat (12790)
hatosfalat Creative Commons License 2024.03.17 -1 4 12804

Továbbra sem érzed, hol a tizedes vessző. Kurvára más a tempó és az elvárás a Debrecenben, mint egy MTK-ban. A bl-ben, mint egy nb1-ben.

Aztán meg nem érted egy Tóth Gabi miért nem kellett Kisvárdáról az ETO-nak, Farkas Johannát miért nem akarja senki.

Előzmény: RnD (12802)
RnD Creative Commons License 2024.03.17 -3 4 12803

Szabó Nina nagyon jól irányít, ha ez a feladata (ez kiderült amikor Kisvárdán játszott). Tóth Niki is tud irányítani ha kell.

Jövőre VP már nem lesz, Nina és Niki is kap majd játékidőt bőven. Niki lehet h ballövőben is, mert Kácsor már nincs és Thórleifsdóttir nehezebben lendül formába.

Inkább lesz kérdés Cseri játékideje...

Előzmény: Tonio 2.0 (12800)
RnD Creative Commons License 2024.03.17 -3 6 12802

????

Nah jó azért őrizzük meg komolyságunkat. Johanna az egyik legjobb irányító a felnőtt NBI-ben. Cserinek ez még odébb van, ő az NBI-ben egyelőre részfeladatokat kap (tíz percekre). Johanna meg egész félidőket.

Előzmény: hatosfalat (12799)
hatosfalat Creative Commons License 2024.03.17 0 2 12801

Szerinted igen, szerintem meg egyszerűen jobb csapatok általában a végén be szokták húzni az ilyen meccseket. Nem azért mert fejben jobbak, hanem mert egyénileg jobbak, a végén meg 100%-ban koncentrálnak amikor nagyon kell. A gyengébb csapatok meg pont akkorra fáradnak el fizikailag, mert nincs annyira bő keretük.

Előzmény: Tonio 2.0 (12795)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.03.17 -1 2 12800

Szabó Nina egy anomália, ő már kezdett elszürkülni az NB1-ben, egy váratlan sérülés miatt kapott újra lehetőséget. A Vámos-Csernyánszki páros helyett lett volna Tóth Niki, Cseri, így viszont vélhetően megint Tóth Niki fogja megszívni, mint a Fradiban, és egy idő után Móváron is (ráadásul sérülékeny).

Egymás elől szívják el a levegőt az ifjú irányítók (többségük nem igazi irányító, de ez mellékszál).

hatosfalat Creative Commons License 2024.03.17 -1 2 12799

Két perce meg még azt mondtad ma senkivel nem kellett osztoznia a poszton, ezért volt ma jó. Meg szted MTK-ban Farkas Johanna miatt nem volt jó, hát Csernyánszki van az a szint.

Előzmény: RnD (12796)
RnD Creative Commons License 2024.03.17 -1 3 12798

"A végjátékot meg azért bukják el, mert fejben nem elég erősek, amikor felcsillan a remény, amikor már nem minden, mindegy alapon kellene játszani...."

Hát ma a Vipers ellen tuti h nem ez történt. Hanem egyszerűen "elfogytak" nem volt elég játékosuk h hatvan percig jól teljesítsenek.

RnD Creative Commons License 2024.03.17 -1 3 12797

"....Nina nemrég még MTK-ban játszott...."

Előtte félévvel meg a Lokiban. Méghozzá két éven át. Nem most fedezték fel az MTK-ban...

Előzmény: hatosfalat (12794)
RnD Creative Commons License 2024.03.17 -1 2 12796

Azért te is érzed h különbség ha Vámos Petrával osztozol a poszton és ha Cserivel.

Úgyhogy ez gyenge ellenérv.

Előzmény: hatosfalat (12792)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.03.17 0 0 12795

Persze, a helytállás kiváló, a küzdelem remek.

A végjátékot meg azért bukják el, mert fejben nem elég erősek, amikor felcsillan a remény, amikor már nem minden, mindegy alapon kellene játszani, akkor jönnek a problémák.

hatosfalat Creative Commons License 2024.03.17 0 3 12794

Egy játékosállományban simán jobb és ráadásul bővebb keret ellen. Ahogy ma is, láthatóan elfáradtak, Planéta nem bír ennyit játszani, Nina nemrég még MTK-ban játszott, Kácsor nem volt használható. Alig maradtak, az ellenfél meg egy futógép.

Előzmény: Tonio 2.0 (12793)