Keresés

Részletes keresés

endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4523

Jaaa.. ilyenkor vasútmentes reggeleken megpróbálom utolérni magam az elmaradásaimban.

 

És ezzel megtévesztem a fordulatszámmérőt figyelő ártatlanokat.  :-(

  (hihi)

Előzmény: püfffneki (4522)
püfffneki Creative Commons License 2024.02.19 -1 0 4522

Meglepődtem, hogy mennyire pörög a topik.

Aztán kiderült egyedül is elérhető pörgés.

endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4521

jav : ..az a nőnemű a nő..

Előzmény: endrebá (4515)
endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4520

Helyes !

:-)))

 

Zdrav Naptávol! 

 

 Én csak egy simaeccerű kisvasutas szemével tudom nézni Szibillia kérdéseit, de fontos hogy tanári szemmel is kapjon magyarázatokat. (képzavar..bzzz..pijúú..  sserc)

 

Az utolsó bekezdésedhez magyarázkodnék annyit, hogy én szerencsémre ismerhetem őt személyesen is - muszáj volt úgy érvelnem.

 

Pedig igazad van ott is.

Előzmény: Aphelix (4511)
endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4519

Drága okos, férfi elméjű Szibilliám, el kell szomorítsalak.

 

A férfielméjűek mind eljutnak idáig.  Kivétel nélkül, mindegyikük - szóval ahogy a kérdés is felmerült már, úgy a válasz is megvan.

Csak sokféle megfejtés tartalmaz boldogságot, mert sokféle igény van.

 

És a boldogságot keresgélő nőneműek nem tudják eldönteni hogy melyik is lenne az ideális nekik.

 

Mert hiába mondja meg a férfija, az nem elég nőies.  Hiába mondja meg a nagyanyja, mert az meg nem elég férfias.

    ..és hiába mondja meg az anyja, mert hiszen ő is magányos.

 

 

Csak ennyi a baj a női józan ésszel - hogy változékony.

Előzmény: Szibillia3 (4509)
endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4518

..csak a te tükröd is csal egy kicsit.  :-)))

 

Balázs a saját fafeje, és édesapád példája alapján tudott önálló maradni - nem csak a te józan önkorlátozásod eredménye hogy én is dicsérem.

 

A férfiak nagyon is jól mondják hogy férfit nem nevel nő..  és ez nem gyerekről szól, mert nőt ssimán tud nevelni egyedül is az édesanyja (majdnem még a kisfiából is)

 

A kényszerhelyzetről amiben az egyedül maradó anya kerül, nem vitatkozom, mert arról nem szabad.

Aránytalanul nagy feladatot vettél anno a nyakadba, és másfél emberre valót teljesítettél.

Tudod hogy tisztellek is érte.

 

De bizony vannak halmazok.  A halmaz-elmélet itt is érvényes.

   És nem szeretnéd te a halmazon kívüli létezést..  még ha biztatod is magad ezzel.

Előzmény: Szibillia3 (4508)
endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4517

Szerintem nem csak az hozza létre - de fontos része ..hm.. a legfőbb része a kialakulásuknak.

Előzmény: Abszolút Igazság (4504)
endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4516

Mindenki azt nehezményezi, ami neki jutott - pedig annak kéne örülnie.

 

   ..csak már unalmas, és ezzel az elhidegülés harmadik lépését is megteszi.

Előzmény: Abszolút Igazság (4503)
endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4515

Ez a kérdéskör pedig azt az elméletemet igazolja hogy a hímnem és a nőnem az a közbeszédben pasi és kurva. (én úgy mondom hogy hímnemű és nőnemű ember, de ez hosszabb szó)

  Ezek közül szerintem az a hímnemű a férfi aki téged vonz - és az nőnemű a nő, aki engem vonz.

 

A következő lépcső az elméletedben az elnyomott hímnemű, és az hogy nőként hol érzi a saját elnyomása határát, és anyaként hol érzi.

(nőként jobban.. hm.. JÓL látja)

(anyaként rosszul)

Előzmény: Szibillia3 (4500)
endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4514

Ez volt az a sorozatrandizós ..  aha..

 

Maga a jelenség pontosan leírja hogy az egyéni intelligencia tömegben ..hm..  bizonyos létszám felett hogyan száll lejjebb,  sőt egészen le.

És azt hiszem hogy ez a lefelé igazodás annak az eredménye hogy demokrácia van és szólási szabadság - mert ahol radír van a gazda kezében, ott nem marad meg aki az ő szintjénél lejjebb akarja húzni a színvonalat.

 

Ami a valamikori nehéz kérdéseidet illeti, az alapvető ellentmondásokat nem lehet csak úgy csuklóból megválaszolni.

  Nekem is vállból kell azt mondanom hogy a nő ne legyen olyan nagyon önálló, mert akkor már férfi.

Előzmény: Szibillia3 (4499)
endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4513

LÁJK !

Előzmény: Abszolút Igazság (4497)
endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4512

Szia Szibillia, jó sok hullámot keltettél..  :-)))

 

Amit ebbe a hozzászólásba írtál, az jóféle tanulmány.  Jól igazolja azt a megfigyelésemet, hogy a dicséret lényegi része a csajozásnak.

Arról is szól, hogy el is lehet túlozni, és rá is lehet unni.

 

A férfielméjű nő előbb un rá, és már a második buta dicséretet elutasítja - ilyenkor jön a méricskélés hogy elégé vonzza-e a hímnemet hogy a dicsérni való tulajdonságok/képességek között keresgéljen (vagy inkább a célszemélyek között)

 

A képként leírt macskás hasonlítás zseniális.  Megtartalak !

(dorombolj még!)

:-)))

Előzmény: Szibillia3 (4493)
Aphelix Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4511

"amikor egy "apa" minden problémát alkohollal old meg, hatalmas egóval rendelkezik a semmire, agressízvvé válik kiszámíthatatlanul"

 

Ha ezt úgy olvasod, mint leírást arról, hogy a nők milyen férfit találnak vonzónak, egész tanulságos. 100% piros pirula :)

A szelíd, kedves, normális könyvelő fazonok otthon verik a blattot miközben a "rosszfiúk" gyerekeket csinálnak a nőknek.

 

Ettől függetlenül a sztorid eredeti olvasatával egyetértek, van amikor válni kell, csak ez valahol mindig szomorú, és a társadalomnak úgy kellene berendezkedni, hogy ne így alakuljon az emberek élete. Tudom, ez homályos megfogalmazás, sebaj.

 

"eltűnik inkább, pénz támogatást sem ad, kkor mit csináljon anya?"

 

Először is lássa be, hogy rosszul választott partnert, és határozza el, hogy a jövőben jobban fogja csinálni :) Aztán keressen egy szelíd, kedves, normális könyvelő fazont aki jobb apja lesz a gyereknek mint az eredeti.

 

"Úgy beszéltek a férfiakról, mintha azokban nem lenne számtalan "selejt", és csak a nők lennének hibásak mindenben."

 

Ezügyben a férfiak a legtöbbször a törvényekről, a családjogi rendszerről, illetve általánosságokról szoktak beszélni, nem pedig a selejtes férfiakról, vagy akár a selejtes nőkről. Ha a bíróságok minden gyereket gondolkodás nélkül a nőnek ítélnek, akkor arról beszélünk, mert az a probléma, függetlenül attól, hogy mi is tudjuk, nem minden férfi tökéletes apa.

 

"Sajnálom, hogy kicsikét ismerve engem már sem tudsz kilépni abból a körből még a velem való beszélgetésben sem, hogy minden férfi... és minden nő..."

 

Szerintem teljesen normális, ha valaki ragaszkodik a témához és nem vált át személyeskedésbe, vagyis egy ilyen fórumon nem a beszélgetőpartner személyét vagy sorsát akarja megvitatni, hanem legföljebb példának veszi azt a téma általános kitárgyalásához.

Előzmény: Szibillia3 (4508)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4510

Köszi. :)

Én sokat tanultam arról, hogy mi az, amit bármennyire is akarok, nem úgy lesz, mert ő más, férfiből van. 

Bár sokkal előbb is tudtam volna. :) 

Előzmény: Káli. (4506)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4509

És itt sem tudsz kilépni az én hibáztatásomból, mert biztosan én nem voltam képes megfelelően olvasni a fórumokat és homogén masszának tekintettem a sok öntelt pasit.

Úgy érzed, hogy ennyire hülye vagyok? :) 

 

"Vagy el lehet ezt úgy is képzelni, hogy a nő legyen életrevaló a mindennapi életben, de otthon ne akarjon rivalizálni és harcolni. " 

Nem tudom, hogy mi lehet, mert arra képtelen volt ez a banda, hogy megfogalmazzon bármit is, amikor konkrét kérdést kaptak.

 

Az én véleményem az, hogy a nő ne rivalizáljon és harcoljon otthon, de ehhez egy olyan Férfire is van szükség otthon. 

És ha olyan, és olyan nőt választ, nem csak külsőségeket, akkor ez meg is fog teremtődni otthon. 

Vagyis ahhoz, hogy az egyik ilyen legyen, ahhoz a másiknak olyannak kell lennie.

Te úgy látod, hogy a Férfiak alapvető sajátossága, hogy olyan legyen?

Én sajnos nem, de hogy hol lett elcseszve, ki cseszte el, nem tudom. 

Azt viszont igen, hogy nem az ellentéteket kéne kiélezni, és egymásra mutogatni, hanem magunkban is keresni, hogy hogyan lehetünk ilyenek és olyanok, hogy az jól működjön. :) 

 

Előzmény: Abszolút Igazság (4503)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4508

Az elfogultságot, az egyoldalú látásmódot tartom az egyik legnagyobb hibának a férfi és nő közötti (kinek hol a helye) vitának. 

Írok egy csomót, és arról neked mindössze annyi a véleményed, hogy minden gyereknek kell egy apa. 

Az enyémnek nincs, és ahogy Endre is írta, egyáltalán nem anyahoteles típus, sőt... és amikor egy "apa" minden problémát alkohollal old meg, hatalmas egóval rendelkezik a semmire, agressízvvé válik kiszámíthatatlanul, és ki van tessékelve az életünkből, akkor azt gondolom, hogy a lehető legjobb 

megoldást választja ezzel a  nő (mondjuk én), hiába jönnek férfiak azzal, hogy nélkülük nem lehet felnevelni gyereket.

Amikor egy ilyen apa úgy dönt, hogy ő nem akar kínlódni és vasárnapi apuka lenni, ezért totálisan eltűnik inkább, pénz támogatást sem ad, kkor mit csináljon anya? Miközben mindenhonnan az jön, hogy egy apának nincsenek jogai és nem kapja meg akkor és annyit a gyerekét, amennyiszer akarja. 

Úgy beszéltek a férfiakról, mintha azokban nem lenne számtalan "selejt", és csak a nők lennének hibásak mindenben. 

Sajnálom, hogy kicsikét ismerve engem már sem tudsz kilépni abból a körből még a velem való beszélgetésben sem, hogy minden férfi... és minden nő...

és semmilyen vélemény közeledést sem tudsz megejteni. 

És ezért én nem mérges vagyok és a harag szavai vannak itt, hanem a szomorúságé, és azé, hogy nem lesz ebből soha semmi jó sem. 

 

Előzmény: Abszolút Igazság (4504)
Káli. Creative Commons License 2024.02.18 0 0 4507

Veszem a lapot! :)

Előzmény: Abszolút Igazság (4501)
Káli. Creative Commons License 2024.02.18 0 1 4506

Adtam egy +! :)) 

 

Nekünk is van fiúgyermekünk.

 

 

Előzmény: Szibillia3 (4500)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 4505

Szia!

 

"Vagy el lehet ezt úgy is képzelni, hogy a nő legyen életrevaló a mindennapi életben, de otthon ne akarjon rivalizálni és harcolni."

 Ehhez egy-két  anekdota?

 

1.Ismerősöm mindent megbeszélt a párjával...Bár kissé egyénien --megbirkóztak.A győztes mindent vitt.

S felfigyelt egy idő után arra, hogy a párja mindig hagyja győzni.

Akkor már ez zavarta.

 

2. Másik ismerős szerette a nejét rövid pórázon tartani.Egy idő után a hölgy elmondta, szeretné ha verné a férje --persze nem csak immel -ámmal.

(mert gyerekkorában ebbe része volt )

Azután ez addig fejlődött, hogy rendőrségi ügy lett a szeretkezésből is.

szállóigévé vált; A Lajos ma is szeretet --nem vert meg!De Nekem ez nem elég!

 

Hát kinek, hogy ..............Én is más véleményen vagyok.

Előzmény: Abszolút Igazság (4503)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2024.02.18 0 0 4504

"minden nőnek kellene egy fiúgyerek, mert nagyon sokat lehet tanulni abból, ahogy felnő és ahogy Férfivá válik,"

 

Ez is igaz, de sokkal-sokkal fontosabb lenne, hogy minden gyereknek kellene egy apa. Azóta van ez a sok férfiatlan férfi és nőietlen nő, mióta a lovak közé dobtuk a gyeplőt a női ösztönök terén, és annyi gyereket nevelnek egyedülálló, megkeseredett nők.

 

Az apátlanság, a férfi minta hiánya, és a férfi-nő kapcsolati minta hiánya hozza létre a felelősséget vállalni és felnőni nem akaró, mamahoteles férfiakat. És az önállóságot betegesen fetisizáló, feminizmustól fertőzött agyú, boldogtalan és frusztrált nőket...

Előzmény: Szibillia3 (4500)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2024.02.18 0 0 4503

"Soha nem kaptam választ, senkitől sem, pedig érdekelt volna, hogy ez az egymással szöges ellentétben elvárt viselkedés a nőktől hogyan valósítható meg?"

 

Biztos, hogy ugyanazok várták el ezt a két ellentmondó dolgot?

Mert az máris megmagyarázná.

Sokan olvasnak úgy fórumokat, hogy a másik oldalon állókat valami homogén masszának tekintik, és Géza véleményét kérik számon Bélán és viszont, holott egyik így gondolja, a másik meg úgy.

 

Vagy el lehet ezt úgy is képzelni, hogy a nő legyen életrevaló a mindennapi életben, de otthon ne akarjon rivalizálni és harcolni. 

Előzmény: Szibillia3 (4499)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 4502

Szia!

 Már bocsi ---De akkor inkább én mennék utazni.

 

Nem mindenkinek jön be ez a sláger;  A )Te nem tudod milyen jó nélküled.....

                                                       B) mindig királyi módon élek ,ha tőled elmegyek....

 

Egyáltalán --akkor éljen egyedül?  Találkoztam olyan házaspárral is akik külön éltek. S ők sem voltak boldogabbak.

Előzmény: Káli. (4498)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2024.02.18 0 1 4501

Ja, sütikék terén speciel nem vagyok független, de én ezt sosem titkoltam :-)

Előzmény: Káli. (4498)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.02.18 0 1 4500

Én azt gondolom, hogy neked igazad van.

De!

FÉRFIAK. (nem kiabálás, kiemelés :))

Mert sajnos attól, hogy farokkal rendelkeznek, vannak sokan, akik nem Férfiak.

És ez az egyik legfontosabb különbség, főleg akkor, amikor általánosítunk. 

És baromira sok nemférfi nem önálló, nem független, mert anyu, vagy barinő válik inkább azzá.

Az már más kérdése, hogy melyik volt előbb, és ebben is vannak különbségek, ezért sem szabad általánosítani.

Én például nem szeretem, hogyha "nők" kalapba kerülök, mert baromi sok nővel nem szeretnék egy kalapban ücsörögni. 

Egy Férfi törekedik arra, hogy önálló és független legyen, mert ez a világ rendje (szerintem),ez van a génjeiben. 

Az enyém is törekedik és tesz is érte, sajnos nem könnyű mindig ezt tolerálnom, de nagyon igyekszem. 

Mint már írtam, minden nőnek kellene egy fiúgyerek, mert nagyon sokat lehet tanulni abból, ahogy felnő és ahogy Férfivá 

válik, és anyaként ezt hagyni is kell, mert már nem a mikisfiúnk. :) 

Előzmény: Abszolút Igazság (4497)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.02.18 0 1 4499

Érdekes dolog ez a nőkerősekönállóak vagy nem és ne is legyenek. 

 

Volt egy blog, ahol egy pasi sűrű randikat csinált (vagy kitalált), leírta, hogy mi történt, milyen volt a nő, hogyan szedte fel, minden nő ment a levesbe, egy randi után. 

Összegyűlt oda egy olyan társaság, amit én még sosem ismertem, vagyis azt, amiről írtak, természetesen mind pasi volt, nem nevezném egyiket sem Férfinek.

 

Ott olvastam először piros és kék (ha jól emlészem) piruláról,  nem tudom már, hogy melyik mit jelentett, a tizes skálákról, és arról, hogy csak a nők akarnak a saját számuk feletti pasikat, mert ilyen mocskos szemét mind, persze mindnek annyi, mert úgysem kapják meg, csak 25 éves korig, ha jól néznek ki, onnantól a nő a szemétre való és nem kell senkinek. 

Viszont ott olvastam mindenegyik pasitól, hogy legyen erős, önálló a nő, tartsa el magát, nehogymá' nekik kelljen, ha válás kerül szóba, akkor nehogymá' tartsa a markát bármiért is, tehát a nő önállóan éljen meg, ne támaszkodjon az ő pénztárcájukra, együttéléskor sem, nem beszélve az udvarlási szakaszról.

 

Ellenben legyen gyenge mint nő, mert ő a férfi, vagyis legyen alárendelt mindenben, szexben, életvitelben, ne keressen többet, ne legyen főnök, ha a pasi nem az, mert akkor a férfi, mint teremtés koronája nem tudja érvényesíteni a jogait, a felsőbbrendűségét, a hatalmát és egyébként is a nő alaptulajdonsága, hogyha a férfi nem áll fölötte, akkor a fejére nő, akarata lesz, húzhatja a férfit azzal, hogy nem adja a puncit, stb. 

 

Eljutottak a miért szavazhatnak a nők szintig is (nem értem, hogy ez miért izéli a csőrét néhány pasinak, mert szerintem ez azért már tényleg a legalja), eljutottak a minekanők szintre is, sőt valami szar alak kinyitotta a szemünket is, hogy a kutatások (külföldön volt orvos, legalábbis ezt írta) egyik célja, hogy ne kelljenek a nők szülésre sem, ha jól emlékszem "zacskógyereknek" vagy valami ilyesminek hívták a "jelenséget", valamilyen "tartóban" fejlődnének a megtermékenyített petesejtek, és így az utolsó nőkellhozzá is eltörlődik (természetesen már nagyon várták az intelligens műnő figurákat is, bár nem tudom, hogy mit kezdtek volna vele, mert még a fükre nő, ellenben a sima guminővel, egyébként is csak két luk kell nekik). 

 

Én egyszer megkérdeztem, hogy hogyan legyen a nő önálló, stb, ha közben alárendelt kell, hogy legyen, és mindenben "kisebb", alacsonyabb szintű, mint a párja. Ha a nő otthon akar maradni a gyerekekkel és meleg otthont teremteni, akkor hogyan keressen pénzt, hogyan teljesítse azt, hogy ne függjön a férfi pénztárcájától, amit az semmiképpen nem akar megosztani. És mi legyen az ilyen férfiak lánygyerekével? Azokat is ilyen sorsra nevelik majd? 

 

Soha nem kaptam választ, senkitől sem, pedig érdekelt volna, hogy ez az egymással szöges ellentétben elvárt viselkedés a nőktől hogyan valósítható meg? 

 

Nem szabad ilyen drasztikusan állni a két nemnek egymáshoz. 

Love & Peace :) 

Káli. Creative Commons License 2024.02.18 0 0 4498

Küld el a nejedet egy világkörüli útra, majd számolj be arról, hogy teltek a napjaid nélküle!:)))

 

Előzmény: Abszolút Igazság (4497)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2024.02.18 0 2 4497

Érdekes, a férfiak nem erősködnek állandóan, hogy márpedig ők milyen önállóak és függetlenek.

Persze nekik könnyű, mert ők tényleg azok.

Előzmény: Káli. (4495)
Káli. Creative Commons License 2024.02.18 0 0 4496

leg-legyen....

 

Férfi írta....

Előzmény: Káli. (4495)
Káli. Creative Commons License 2024.02.18 0 0 4495

Hinni lehet, én speciel ebben!

 

K.A író tollából....:)

 

Valaki magyarázza már el, hogy pontosan miért is nem szeretné, hogy az édesanyja egy erős, alanyi jogon értékes ember legyen, akit nem lehet megfélemlíteni, letaposni,akinek vannak jogai, tervei, célja, aki tisztában van önmagával!– Vagy a mama csak maradjon csendben és süsse meg a bejglit?Valaki magyarázza már el, hogy valaki miért nem szeretné ilyennek látni a húgát, a nővérét, hogy véletlenül se függjön senkitől, hogy ne kelljen megvédeni, hogy bátran kiteljesedhessen, hogy boldog legyen és boldoguljon, akár egyedül is!– Vagy keressen magának egy rendes férjet és örüljön, hogy szülhet, kellemetlenségek pedig mindenhol vannak?Valaki magyarázza már el, hogy miért nem jó, ha a barátnőd, feleséged, élettársad egyéniség, önálló szellem és nem alárendelt, hanem partner a kapcsolatban, a szülőségben, a háztartásban, gazdagságban-szegénységben, egészségben-betegségben…– Vagy csak tanuljon meg hallgatni, amikor a férfiak beszélnek és rakja eléd a kaját, amikor fáradtan hazaérsz a munkából?Valaki magyarázza már el, hogy miért ütközöm állandóan helytelenítő férfi kommentekbe, amikor egy filmnek, könyvnek erős, női karakter a főszereplője! Pontosan ki, melyik családtagjától venné el, mondjuk a szavazati jogot, zavarná vissza a konyhába, vagy teremtené le egy férfitársaság előtt, hogy minden végre újra fasza leg

Szibillia3 Creative Commons License 2024.02.18 0 1 4494

Bambulni tud mindkét nem, de hogy a bamulás eredménye mi, az már egészen más a két nem között. 

Elmondani pedig szerintem a nők tudják inkább (meg levonni a következtést), mert többet tudunk beszélni, képzelődni, elrugaszkodni, mint a férfiak. 

Ha úgy teszünk, mint aki valamit nem vett észre semmit, azt lehet, hogy nem borítjuk rögtön ki, de hogy ott marad az egyik fiókban, és bármikor 

elő is vesszük, az szinte egészen biztos. :) 

Előzmény: Atis57 (4487)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!