Keresés

Részletes keresés

somytomy Creative Commons License 2019.04.05 0 0 64

Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hangfrekvenciás millivoltmérőt kis hazánkban merre talál az ember használtan? Egyáltalán arra költsem a pénzem vagy inkább oszcilloszkópra? A segítséget előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2019.02.08 0 0 63

Kb. :-))

Előzmény: Qqberci (62)
Qqberci Creative Commons License 2019.02.08 0 0 62

az ő kábele az jó, csak meg kell csinálni

 

Igen, csak ki kell cserélni a 4 csipeszt meg közte a kábelt...

Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.08 0 0 61

Ugyanezen két jó barát segítőkészségét nem vonom kétségbe, tényleg rendes gyerekek. Történt a napokban - elemi balfaszságom -, hogy a Suzukin rajta felejtettem a világítást. Meló után, hoppá, nincs villany a kicsikében. Telefon a vejemnek, valahogy be kellene röffenteni a Suzukit. Persze otthon nem volt bikakábel, de a 2.sz. passatos havernak van, majd szólunk neki. Jött is a pajti, de mit látok? OBI-s "bikakábel", amit töltővezetéknek sem igazán neveznék. Oké, Suzuki marad, másnap egy régi szervizes haverommal bebikáztuk. Közben azért a jómadarak csak kipróbálták az OBI-st, persze leégett, mint a szar. Nem szólok. Elmentem a villanyboltba, vettem 6m 50-es kábelt, 10.000,-Ft, + 4 csipesz, még 3000. Összeszereltem. Mutatom a gyereknek, hogy ezt súlyozd le! Huh, mondja, ebben van anyag, de ennyiért? Neki elmagyaráztam, miért. Megértette. De a jó barát ezután is vitatkozott - volna, ha hagyom -, hogy az ő kábele az jó, csak meg kell csinálni. Sehogy nem akarta megérteni, hogy egy ilyen nagy dög indításához, mint amilyen a Passatjuk, adott esetben, ha szükséges, bizony a hegesztőkábel a megoldás. Aztán ráhagytam, ha őt kell menteni, itt már van mivel. Persze nem az 1000-es Suzuki akksijáról, azt nem vállalom be.

Előzmény: Törölt nick (60)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.08 0 0 60

Pont a napokban szembesültem a kedves vejem és barátainak próbálkozásával, igaz autó ügyben. VW Passat teljesítményével nem voltak megelégedve. Mi legyen? Kiszerelték a turbót. Azon is van csavar, hát "optimálisra" tekergették. Aztán szembesültek a szomorú ténnyel, hogy igaz, repülőgép teljesítménnyel gyorsult a gép, de úgy is sivított a gép. Mit tegyenek? Felhívták a szakértőt, aki először meg sem tudott szólalni, majd azt mondta, azon a csavaron max. negyedet szabad fordítani, ha van diagnosztika. Hozd fel haver a szervizbe a kocsidat, de nem lesz olcsó. Hát így jártak a csavarhúzó technikával.

Előzmény: Qqberci (59)
Qqberci Creative Commons License 2019.02.08 0 0 59

"hangoljunk mindent, ami csavarhúzóval tekergethető"

 

Hozzám is került már olyan rádió (ráadásul egy korai Kapsch táskarádió, ami négy laposelemmel ment), amit azzal hozott a tulaj, hogy "nem szól, pedig minden csavart meghúztam benne"...

Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.08 0 0 58

Azért ott mellette az a kicsi is szépen muzsikál, persze, ha nem hajtunk a GHz-es tartományokra. A veteránok KF beállításánál sok hasznát vettem. Megjegyzem, eszem ágában sem lett volna hozzányúlni a KF-hez, ha nem látom rajta azt a "hangoljunk mindent, ami csavarhúzóval tekergethető" mánia nyomait.

Előzmény: Qqberci (38)
e330 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 57

Szia ! Ez egy amolyan szükség szkóp .Évekkel ezelőtt havertól kaptam egy ilyet ajándékba .Nagyon örültem neki ,majd én megjavítom !! Miután több ezer forintot és sok munkaórát beleöltem én is elajándékoztam .Ilyen az élet .

Előzmény: Törölt nick (27)
XANTIi Creative Commons License 2019.01.30 0 0 56

Nem. A tantál még mindig messze megbízhatóbb mint bármi más elkó féle. Ráadásul csak egyetlen hibája tud lenni, ha zárlatos. Ez nem kezd szivárogni, nem kezd kapacot veszteni, megnőni a belső ellenállása. Ráadásul a hőtűrése is a legjobb.

Katonai és repülési cuccokban elkóként szinte kizárólagos. A ruszki is tudott és tud jókat gyártani.

Bizonyára vannak gagyi gyártók, gagyi termékkel. A kis bogyók a legolcsóbb kivitelek. A kis tégla alakú SMD fajták messze jobbak, nem beszélve a fémházas axiális kivezetésűekről. Ahol üveggyöngyökön jön ki a láb.

Amiben kritikusabbak, az a fordított polaritás. A hagyományos papír elkó szivárog, melegszik de elég sokáig bírja. Sőt, ha a névleges fesznél sokkal kisebbre van fordítva igénybe véve, akkor lassan át tud polarizálódni. No a tantál ezt zárlattal honorálja.

Ráadásul nem is holmi kis átvezetés, hanem totál nulla Ohm lesz.

Ha bizti patkolás vagy hasonló van, akkor igazi kis robbanással megy szét, durva lángolással, hatalmas korommal égve.

A sima elkó lelövi a kupakját és beterít mindent papír és alu szecskával, de ritkán ég látványosan.

A tantál másik fő erénye a nulla szivárgóáram.

Előzmény: Törölt nick (54)
Veterán kezdő Creative Commons License 2019.01.30 -1 0 55

A 2003-as évkönyv 129. oldal 14.ábra

Veterán kezdő

Előzmény: e330 (51)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.29 0 0 54

Lehet innentől a tantálra gondolni, mint leggyengébb láncszemre?

 

Van itt ez a Telefunken orsós magnóm. (Fölösleges szerzeményeim egyik ékes példánya, de szeretem.) mondom, ennyire nem lehet már szar a frekvenciamenete, hisze hallottam én magyar Ge tranyós magnót is szebben szólni. Ugye, mindennek az okozója az elkó, de ebben tantál - csepp - kondik voltak a csatolók. Csak voltak! Az összeset kicseréltem, láss csodát, nem HiFi, de szépen szól.

Előzmény: boldog Bulldog (49)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.29 0 0 53

mi a pék tetves-retkes véreres farkától lesz zárlatos 18V-nál a 35V-os tantálkondi?!

 

Hogy tudsz ilyen szenvedélytől nem mentesen imádkozni? :-))

Komolyan, úgy beröhögtem, majdnem besírtam. Belefújtam a kávémba - bacca meg -! (Éccakás vagyok.)

Előzmény: boldog Bulldog (49)
e330 Creative Commons License 2019.01.29 0 0 52

Sziasztok !

A tantál kondi témához kapcsolódóan megemlíteném, hogy az általad leírt jelenség a csepp tantálokat jellemzi no ilyennel nem is találkozni katonai áramkörökben .  

e330 Creative Commons License 2019.01.29 0 0 51

Szia Bulldog !

 

Nehogy forraszd a peremet !!! Csak rontanál a helyzeten .A szétszedéséhez egy " U " alakú menetes feszítő szerszámra van szükség .A szerszám műszaki rajza megtalálható valamelyik Rádiótechnika évkönyvben .Ha nem tévedek abban a cikkben található amelyikben sweep üzemmód kialakítási lehetőségét ismertetik .   

Előzmény: boldog Bulldog (48)
Qqberci Creative Commons License 2019.01.29 0 0 50

mi a pék tetves-retkes véreres farkától lesz zárlatos 18V-nál a 35V-os tantálkondi?!

 

Megrágja az idő vasfoga...

 

Lehet innentől a tantálra gondolni, mint leggyengébb láncszemre?

 

Lehet, sőt, célszerű. Pár éve egy elektronikus hanxerből vagy 50 db tantálkondit szedtem ki. Az alap hibajelenség az volt, hogy a tápegység egy darabig melexik, aztán a védelem lekapcsolja...

Előzmény: boldog Bulldog (49)
boldog Bulldog Creative Commons License 2019.01.29 0 0 49

Közben megválaszolom magamnak, a trükk, kitartás és feszegetés, most, hogy sikerült és tudom mi tartotta össze, még meg is dicsérem magam... (összerohatt)

 

Az már más kérdés, hogy totál impulzus mentes, tiszta DC ponton, mi a pék tetves-retkes véreres farkától lesz zárlatos 18V-nál a 35V-os tantálkondi?!

 

Lehet innentől a tantálra gondolni, mint leggyengébb láncszemre? Nem is az első eset...

Előzmény: boldog Bulldog (48)
boldog Bulldog Creative Commons License 2019.01.29 0 0 48
Urak, az EMG TR0614 szignál fémkoporsó moduljainak a szétszereléséhez van valami varázsige, netán a körbeforrasztott tetejéről kellene végigszívni az ónt? M3 modul, a -18V ot viszi zárlatba.
e330 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 47

Hasonló történet : A Mikroelektronikai Vállalatnál szovjet megrendelésre műszereket gyártottak .A készülékek átvételénél szétszedették a műszert ,belenéztek a belsejébe és ijedten látták ,hogy nem texas hanem orosz IC -kkel van tele.Ez Ííígynem kelll !!! Ezek után csak texas ic-kkel lehetett készíteni a szerkezetet .

Qqberci Creative Commons License 2019.01.07 0 0 46

Ugyanez volt a TERTA modemekkel. A nullszériához kivettek a lányok a raktárról 20 garnitúra TEXAS IC-t és összeraktak 20 modemet. A próbagyártáshoz kivettek 100 garnitúra szárított teveszar tokozású szovjet IC-t, Kérszigeti Elek célműszerével kapcsolási időre párba válogatták őket pozició szerint és a végén összeraktak 20 modemet...

Előzmény: boldog Bulldog (45)
boldog Bulldog Creative Commons License 2019.01.07 0 0 45

A TV-miniscope-ban, benne van az egész cucializmus, azt anno, állítólag egész normálisan megcsinálták Telefunken cővel, +egy sor más kapitalista alkatrész, majd  pártdöntés született baráti alkatrészekre, Tungsram cső, BF458 helyett PE, amit házilag eszkábált U-profillal szereltek hűtőbordára. Mekkora egy szar volt pedig én személyesen vonatoztam el egy új példányért Tolnába.

Előzmény: Qqberci (38)
Veterán kezdő Creative Commons License 2019.01.05 -1 0 44

Az OML-2M -ben szintén. Bármily hihetetlen, 27 Mhz-et betudtam rajta szinkronozni. Kárpátaljáról nagyon olcsón hozzá lehetett jutni.

Előzmény: Qqberci (31)
_nyunyuka Creative Commons License 2019.01.05 -4 0 43

Régi műszerből a radelkis -féle csővoltmérő van meg, kéziből egy Ganzuniv 4. El is kell férni :-).

 

 

Előzmény: Qqberci (42)
Qqberci Creative Commons License 2019.01.05 0 0 42

Én lassankként berendezhetek egy szkóp-múzeumot :-)))

 

A 1555 egyik nagyon kellemes szolgáltatása a kvarcvezérelt kalibrátor. Nagyon sok esetben elégséges ezt a jelforrást használni...

Előzmény: _nyunyuka (41)
_nyunyuka Creative Commons License 2019.01.05 -4 0 41

Pont a tömeg miatt adtam el, egy gyűjtőnél van. Olyan kellett, amivel könnyebb kivonulni, ezért vettem másikat. Bár egyszer (konkurens cég okoskodó szerelője okán) brahiból kivittem az "öreget" :-).

Előzmény: Qqberci (40)
Qqberci Creative Commons License 2019.01.05 0 0 40

Nekem most is megvan. Két-három évente elviszem T.Sándorhoz ellenőrzésre, bár az a 4. emelet mostanság egyre magasabban van... A 1553-asommal viszont csodát tett, felhúzta 60 Megásra...

Előzmény: _nyunyuka (39)
_nyunyuka Creative Commons License 2019.01.04 -4 0 39

EMG felszámolás, a havonta kapott tanulmányi szerződéses ösztöndíjból arra tellett. Örültem neki, mint majom a farkának, sok évig megvolt.

Előzmény: Qqberci (38)
Qqberci Creative Commons License 2019.01.04 0 0 38

Azért a 1555 más kategória...

 

Előzmény: _nyunyuka (35)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.04 0 0 37

Nem, csak az eredeti felvetésre reagálva kerestem a kollégának valami olcsó "megjelenítőt". Egyébként rengeteg szkóp van fenn, vegyes árfekvésben.

Előzmény: _nyunyuka (35)
Qqberci Creative Commons License 2019.01.04 0 0 36

Kis helyen, hűtés nélkül, végletekig ki van hegyezve a függőleges végfok... Ha csak kicsit is odébb hajtod valamelyik tranyót, elmegy a kompenzálás és vele együtt a nagyfrekis átvitel...

Előzmény: XANTIi (34)
_nyunyuka Creative Commons License 2019.01.04 -4 0 35

Ez már nálad van?

 

Diákkoromban milyen boldogan cipeltem haza BKV-n a 1555-öst :-).

Előzmény: Törölt nick (27)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!