Keresés

Részletes keresés

Leslie07 Creative Commons License 2022.12.28 -1 0 874

Ennyire nem megy ez neked?

 

Nem szégyen bevallani, ha nem tudja az ember, hogy milyen  egy bizonyos szonda

a Földtől. Nem én indítottam útjára, nem is én terveztem a pályáját meg.

Előzmény: dezsoKE (873)
dezsoKE Creative Commons License 2022.12.28 0 0 873

"Milyen távol van a szonda a Földtől?"

 

Ennyire nem megy ez neked?

Előzmény: Leslie07 (867)
dezsoKE Creative Commons License 2022.12.28 0 0 872

"Elbuknak ellenben a gömbföldet bizonygató képzelgések is."

 

Nem buknak el. Hozz példát!

 

 

"a Földünk se nem lapos se nem gömb alakú"

 

A geoid majdnem gömb. Ne hasogassunk szőrszálat! A Föld alakját óceánokkal együtt értjük, mert ebbe is kötöttél már bele idióta módon.

Előzmény: Leslie07 (868)
Leslie07 Creative Commons License 2022.12.28 -1 0 871

15 ÉVVEL EZELŐTT AZ ELLENKEZŐJE VOLT TUDOMÁNYOS ANNAK,AMI ÁLLÍTÓLAG MA  TUDOMÁNYOS

 

Az uralkodó nézet szerint nagy erejű összeütközésekből alakult anyaghalmazok formálódtak a mai bolygókká, ám egy távoli kis égitest adatainak* elemzése alapján asztrológusok megállapították, hogy a Naprendszer bolygóinak kialakulását nem így történhetett.

 

* A döntő adatok a Naprendszer legkülső, úgynevezett Kuiper-övének egy Arrokoth nevű égitestjéről származnak, amelyeket a NASA New Horizons elnevezésű űrszondája gyűjtötte, amikor egy évvel ezelőtt elrepült mellette.

 

 

 

https://player.hu/tech-3/teljesen-mashogy-alakult-ki-a-naprendszer-mint-eddig-hittek-a-szakertok

 

Leslie07 Creative Commons License 2022.12.28 -1 0 870

Ugye, hogy oda se kell utazzatok, tudod, mit fogsz tapasztalni..

 

Nem kell sehova utazni. A Nap utazik az Teremtő Isten által kijelölt pályáján.

Előzmény: Törölt nick (855)
Leslie07 Creative Commons License 2022.12.28 -1 0 869

"Tehát az meg van magyarázva laposföldesen, hogy különböző helyeken miért máskor delel a Nap,

 

Nincs köze ennek a laposföldhöz, hisz a Föld nem lapos.

 

Ellenben van köze a Nap pályájához, a napkapukon való áthaladásához.

 

Énók 2. Könyve 

12. 1. Néztem és láttam a repülő szellemeket, a nap elemeit, az úgynevezett főnixeket és kalkedraszt, a különöseket és csodálatosokat. Lábuk és farkuk oroszlánéra hasonlított, és fejük, mint a krokodil feje. Látványuk a szivárvány sokszínűségéhez hasonlított. Méretük 900 mérték. Szárnyaik voltak, mint azoknak az angyaloknak, csakhogy 12 volt mindegyiknek. Ők kísérték és futottak a nappal, harmatot és hőséget hozva, és akármit, amire az Úrtól parancsot kapnak. 2. És a nap így tesz meg egy kört, száll alá, kel fel az égen, és persze bukik a föld alá fénysugaraival együtt. És pályáján van szüntelen.


Az angyalok felvették Énokot és letették Keleten, a nap kapuknál.

13. 1. És a két férfiú elvitt a mennyei Kelet felé. És megmutatták a kapukat, ahol a nap halad az évszakok szabálya, a hold éves fázisai, a nappalok és éjjelek rövidülése és hosszabbodása szerint. 2. És láttam 6 nyitott kaput, mindegyik kapu 61 és negyed stádium széles. Nagyságukat gondosan megmértem, és rájöttem, hogy nagyságuk akkora, hogy a nap, és ki és be jár rajtuk nyugatra. És így válik egyenlővé és megy keresztül minden hónapon. Az első kapun 42 nap jön ki, a másodikon 35 nap, a harmadikon 35 nap,  a negyediken 35 nap, az ötödiken 35 nap, a hatodikon 42 nap. És ismét visszatér a hatodik kapun az idő járása szerint, bejön az ötödik kapun 35 nap, a negyedik kapun 35 nap, a harmadik kapun 35 nap, a második kapun 35 nap, és az év napjai véget érnek az évszakok visszatérésével.


Énokot nyugatra viszik.

14. 1. És a két férfiú felvitt a mennyei nyugat felé, és ott hat nagy nyitott kaput mutattak nekem, a keleti kapuval megegyezőket, szemben velük, melyeken lenyugszik a nap, a napok száma szerint, ami 365 és 1/4. 2. Így nyugszik le újra a nyugati kapukon, a föld alá. És amikor a nyugati kapukon keresztül kimegy, leveszi fényét, ragyogásának pompáját, mert hiszen koronájának fénylő ragyogása az égben van az Úrral, és négyszáz angyal vigyáz rá, amíg a nap kerekein fordulva a föld alá megy, és áll hét hosszú órát éjszaka és fele idejét eltölti a föld alatt, mikor is kelet felé közelít az éjszaka nyolcadik órájában, akkor előhozza fényét és ragyogásának koronáját, és a nap tüze feléled.

Előzmény: dezsoKE (861)
Leslie07 Creative Commons License 2022.12.28 -1 0 868

Mivel sajnos a Föld nem lapos, így a laposföldre alapuló bármilyen gondolatkísérlet gyorsan elbukik."

 

Elbuknak ellenben a gömbföldet bizonygató képzelgések is. Ez pedig azért van, mivel a Földünk se nem lapos se nem gömb alakú.

Előzmény: dezsoKE (861)
Leslie07 Creative Commons License 2022.12.28 -1 0 867

Milyen távol van a szonda a Földtől?

Előzmény: Elminster Aumar (866)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.12.26 0 3 866

"persze animáció, mert ki a halál helyezne el kamerát az összes lehetséges nézőpontra."

 

Mivel csak a Lagrange-pontok a lehetséges nézőpontok a teljes Föld egyben megfigyelésére, ezért a NOAA az a hülye, aki az L1 Lagrange-pontba a teljes Földet fotózó szondát küldött. Mivel onnan stabilan állandóan a napos oldalt lehet fényképezni, ezért érthető, hogy miért oda raktak egy meteorológiai műholdat. Az L2 csak az éjszakai oldalt fényképezhetné, az L4 és L5 pedig túl messze vannak, hogy érdemes lenne oda "stabilan" elhelyezett Földet fotózó szondát telepíteni. (Az L3-ba pedig totál felesleges, mert az éppen a Nap túloldalán van.)

Előzmény: emp (864)
emp Creative Commons License 2022.12.26 0 0 865

basszus!

 

megint olvashattam volna még néhány hsz-t, mielőtt írok :)

Előzmény: dezsoKE (830)
emp Creative Commons License 2022.12.26 0 0 864

azt hiszem vannak olyan alkalmazások, ahol a Föld forgása valós időben látszik, tetszőleges nézőpontból.

 

persze animáció, mert ki a halál helyezne el kamerát az összes lehetséges nézőpontra.

de akinek az kell, nézegetheti.

 

pk1 tutira ismer ilyet, sőt még én is ismerhetnék, ha annyira érdekelne, hogy rákeressek :)

Előzmény: dezsoKE (828)
dezsoKE Creative Commons License 2022.12.26 0 0 863

Az úttörő ahol tud, segít. :-)

Előzmény: emp (862)
emp Creative Commons License 2022.12.26 0 1 862

jó, de azért te is itt vagy :)

Előzmény: dezsoKE (819)
dezsoKE Creative Commons License 2022.12.26 0 0 861

"Tehát az meg van magyarázva laposföldesen, hogy különböző helyeken miért máskor delel a Nap, és miért más irányban és magasságban, viszont az egész elképzelésnek véres a torka. Látszik rajta, hogy nem a legokosabb emberek találták ki."

 

Ez egy érdekes gondolat. Sokat gondolkodtam már rajta, hogy lehetne jobban védhető laposföld modellt kitalálni. Néhány ponton változtatnék, és akkor nem egy perc alatt vérezne el, hanem csak két perc alatt. Mivel sajnos a Föld nem lapos, így a laposföldre alapuló bármilyen gondolatkísérlet gyorsan elbukik.

Előzmény: Elminster Aumar (856)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.12.26 0 1 860

Ne tőlem kérdezd.

Én csak ismertettem azt az eszelős ostobaságot, amivel a laposföldesek magyarázni próbálják a Nap égi "járását".

Persze hülyén. Ahogy a fő problémákra te is râmutattál.

Előzmény: Törölt nick (857)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.26 0 1 859

Lapos Föld esetén, ha a Napreflektor Finnországban a horizonton látszik, akkor Egyiptomban fizikailag a felszínen kell lennie... 

Előzmény: Elminster Aumar (856)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.26 0 1 858

Hajnalban és délután nem kör alakú a fénye.

Előzmény: Elminster Aumar (856)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.26 0 1 857

Nade délben egyszerre van nappal észak-Finnországban, dél-Egyiptomban (itt egyszerre delel csak más magasságban) Gibraltárban és Boszporusznál (azonos magasságban csak más időpontban.

 

Minden egyes embernek (és minden egyes kamerának is) saját reflektora van és csak annak a fényét látja?

 

Előzmény: Elminster Aumar (856)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.12.26 0 1 856

Ó! Ezt már régen kimagyarázták azzal, hogy a lapos földkorong felett körben jár valami reflektorszerű Nap, ami mindig csak egy kicsi kör alakú részt világít meg. Ezért van az, hogy a laposföldön egyidejűleg van ahol nappal van, meg ahol éjszaka.

Mondjuk a kimagyarázást a szerzőik nem voltak képesek logikusan végiggondolni, ezért aztán a "magyarázat" azonnal felveti a kérdést, hogy miért kör alakú a "reflektor" képe reggeltől estig, és miért is bukik a látóhatár alá, ha állítólag egy lapos föld felett magasan kering az északi sark körül? Akkor állandóan látni kéne, akkor is ha éppen nem nálunk csinálja a nappalt.

 

Tehát az meg van magyarázva laposföldesen, hogy különböző helyeken miért máskor delel a Nap, és miért más irányban és magasságban, viszont az egész elképzelésnek véres a torka. Látszik rajta, hogy nem a legokosabb emberek találták ki.

Előzmény: Törölt nick (855)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.26 0 1 855

Utazz el egy barátoddal - ha létezik ilyen - a tenegszorosokhoz egy-egy hagyományos órával...

 

Egyikőtök Gibraltárhoz, másikótok a Boszporuszhoz. Nézzétek meg, mikor kel, delel és nyugszik a Nap. És milyen magasan van a horizont felett.

 

Aztán üljetek repülőre és egyikőtök menjen Egyiptom déli részére, másikótok Finnország északi részére. És mérje meg ugyanazt.

 

Ugye, hogy oda se kell utazzatok, tudod, mit fogsz tapasztalni... vagyis csak trollkodsz.

 

Ennyi.

Előzmény: Leslie07 (833)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.12.25 0 1 854

"Akkor mozgókép nem is készült igaz?"

 

Ha nem tudnál róla, elárulom: a "mozgókép" minden esetben állóképek sorozata. Az meg szabadon választható, hogy milyen időközönként készülnek a videó állóképei, készülhetnek kétóránként is.

Nagyon rosszul áll neked, hogy debil hülyének tetteted magadat.

Előzmény: Leslie07 (850)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.12.25 0 1 853

Ugye, a többes szám "-k" ragja is meghaladja a szellemi képességeidet?

Olvasd el még egyszer mit írtam az idézett mondatban, és próbáld értelmes magyar anyanyelvűként értelmezni! (Vagy pedig hagyd abba a büdöstroll provokatív "hülyének tettetést".)

Előzmény: Leslie07 (852)
Leslie07 Creative Commons License 2022.12.24 -1 0 852

Baromságokat írogatsz. Konkrétan látszik a műholdfelvételeken, hogy egy GÖMB FORDUL EL.

 

Hogy látszana már egy állóképen, hogy forog rajta a egy gömb.

Előzmény: Elminster Aumar (848)
dezsoKE Creative Commons License 2022.12.24 0 0 851

A galamb pedig felborogatta a sakkfigurákat, odaszart az asztalra, majd kijelentette, hogy győzött.

Leslie07 Creative Commons License 2022.12.24 -1 0 850

hogy a szonda kétóránként ÁLLÓKÉPEKET készített????

 

Akkor mozgókép nem is készült igaz?

Előzmény: Elminster Aumar (849)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.12.24 0 1 849

"Linkeld be az eredeti, nem a felgyorsított, azaz manipulált felvételt."

 

Egyrészt keresd vissza, b+, korábban belinkeltem a DSCOVR szonda hivatalos weboldalát. Onnan kiindulva bármit magad megtalálhatsz.

Másrészt mi a fszt nem értesz azon, hogy a szonda kétóránként ÁLLÓKÉPEKET készített???? Komolyan mondom, ha egy csimpánznak eljelelem, elsőre felfogja, hogy nincs "eredeti videó" mivel csak állóképek vannak, amiből össze lehet fűzni videókat is.

Előzmény: Leslie07 (846)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.12.24 0 1 848

Baromságokat írogatsz. Konkrétan látszik a műholdfelvételeken, hogy egy GÖMB FORDUL EL.

Előzmény: Leslie07 (845)
Leslie07 Creative Commons License 2022.12.24 -1 0 847

Összevissza baromságokat írogatsz."

 

Ha baromságokat írnék,akkor nem rohantál volna ide, hogy cáfolgass.

Előzmény: Elminster Aumar (844)
Leslie07 Creative Commons License 2022.12.24 -1 0 846

Linkeld be az eredeti, nem a felgyorsított, azaz manipulált felvételt.

 

Aha! Nincs ilyen igaz? Mert ha lenne, akkor kiderülne a turpisság.

Előzmény: Elminster Aumar (844)
Leslie07 Creative Commons License 2022.12.24 -1 0 845

Amit  a DSCOVR szonda fényképein láthatsz, az egyrészt a teljes golyó Föld egy nézőpontból látható egész oldala, másrészt látható az ahogy a gömbfelszín elfordul a Nap irányából, ahogy a Föld a saját tengelye körül forog"

 

Nem a gömb felszín fordul el, hanem a szonda halad.

 

Egy álló és egy mozgó tárgy közül csak akkor tudod eldönteni, hogy melyik van mozgásban,

ha egy harmadikhoz viszonyítod a helyzetüket.

 

Ülsz egy álló vonatban a a pályaudvaron. Kinézel az ablakon, azt hiszed, hogy elindult veled a vonat.

Ha csak a másik szerelvény mozgó kocsiait figyeled úgy tűnik. Ellenben, ha takinteteded a peronra irányítod, azonnal rájösz, hogy nem veled indult el a vonat, hanem a másik vonat az amelyik elindult.

 

Mivel elárultad, hogy a szonda nem mozdulatlan, hanem mozgó pályára lett állíttva, ami logikus, hisz különben nem lenne ott, ahol van - így egyértelmű, hogy a Föld nem mozog a kép alapján. A szemlélő

ellenben ezt nem tudja megállapítani, mert nem tud mihez viszonyítani a felvétel alapján.

Így könnyen elhiszi, főleg, ha ezt állítják neki, hogy a Föld forog.

Előzmény: Elminster Aumar (841)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!