Keresés

Részletes keresés

Driver42 Creative Commons License 2022.06.18 0 0 1655

Nyugodtan leveheted a "szubplattert", nem lesz gond. Csak előtte vedd le a szíjat! :-)

Ilyesmit kell látni.

Előzmény: rogues (1653)
Mono SE Creative Commons License 2022.06.18 -2 1 1654

XNC, ne audiolandon próbálkozzál kitiltott troll fikanikkjeként összekenni, -szarozni ismét a fórumot, takarodó innen a csapágyaddal együtt.

Előzmény: koe3 (1651)
rogues Creative Commons License 2022.06.18 0 0 1653

Elég nehezen forog, nem biztos hogy ennél jobban szét merem szedni, kevés a hozzáértésem

Előzmény: btamas70 (1652)
btamas70 Creative Commons License 2022.06.18 -1 0 1652

"valami megszorult"

 

Vedd le a szíjat, rakd vissza a tányért, és pörgesd meg kézzel. Így látni fogod, hogy szorul-e a tányércsapágy. Ha nem, akkor nyilván a motorral van probléma.

Előzmény: rogues (1650)
koe3 Creative Commons License 2022.06.18 -1 1 1651

Én a csapágy kenésével próbálkoznék......

Előzmény: rogues (1650)
rogues Creative Commons License 2022.06.18 0 0 1650

Üdv! Van egy Tesla NZC 431- em, a minap kapott új tűt és meg lettek javítva az apró esztétikai hibái is. Az örömöm nem soká tartott mert tegnap egyszer csak megállt,arra gondoltam , hogy a motor, vagy az ékszíj megadta magát,de nem.A tányért levéve látom hogy az ékszíj ok, motor megy, viszont valami megszorult, mert nem bírja forgatni a tányért, kézzel is is alig birom, valami megszorulhatott, gondolom én, találkozott már valaki ilyen problémával?

B.T.

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2022.06.16 0 0 1649

Rajta vagyok, jövő héten viszem a mesterhez.

Előzmény: gabocza1 (1648)
gabocza1 Creative Commons License 2022.06.16 0 0 1648

Miért nem csináltatod meg a Koetsut? Jobb mint az EMT...

Előzmény: tibtiborkaba_new (1647)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2022.06.16 0 0 1647

Nincs, főleg EMT-k vannak. Van valahol Ortofon, meg Sony MC is. Illetve van egy Koetsum, amibe tű kell...

Előzmény: Mono SE (1646)
Mono SE Creative Commons License 2022.06.16 -2 0 1646

nagaoka hangszedőd nincs véletlenül?

Előzmény: tibtiborkaba_new (1645)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2022.06.16 0 0 1645

Ráérős, nálam 1 motorral van 8 mp alatt a névleges fordulaton a 8 kg-os bronztányér.

Előzmény: Mono SE (1642)
Mono SE Creative Commons License 2022.06.16 -2 0 1644

Hát nem tudom, a fakarusznak akkora nyomatéka van, hogy szkreccselni lehetne a lemezzel - feltéve, ha nem lenne olyan finom felfüggesztése a szubsasszinak, hogy erősebben ráfújva megmozdul a 3 kílós tányér...

 

 

Pedig nekem nem volt CNC-m, csak egy 50 centis műanyag vonalzóm, és egy fúróra szerelhető fém körfűrész készletem -  nameg mai szemmel nézve a rafinált - legalább 24 millás - innováció;))) 

Csontos mindenesetre beszart, mikor meglátta.

Előzmény: btamas70 (1643)
btamas70 Creative Commons License 2022.06.16 0 0 1643

Aláméretezett mocik...  a gyártási költségbe nem fért bele komolyabb vibrációcsökkentő megoldás, így viszont még spóroltak is;)))

 

Szíjhajtásúaknál én megszoktam, hogy legfeljebb a lemez levételének idejére (csak arra a pár másodpercre) kapcsolom ki a motort.

Előzmény: Mono SE (1642)
Mono SE Creative Commons License 2022.06.16 -2 0 1642

Nem elég, hogy az Audio Note lelopta a 3 motoros fakaruszom elvét 

 

>> http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=158861183&t=9236217

 

most az Acoustic Signature is lenyúlta a 12 millás Montana Neo pörgettyűjében:

 

Hol a 3 motor? Hát bent a 29 kilós tányér alatt a szubtányért hajcsa:

 

https://10audio.com/acoustic_signature_montana-neo/

 

 

Azon meg felröhögtem, hogy a Montana Neo 40 mp alatt veszi fel a névleges fordulatot, és közben még furcsa lüktető zajt is hallatott a 3 moci... 12 millás vételár mellett 

 

Ezek után mi mást lehet tenni, mint felrakni egy szaros Akai korongjára minden idők legbulisabb funky mixeinek elengedhetetlen összetevőjét, a Montana Sextett fekete korongját. (Bakai a Fortunában a Mezzofortére szokta volt rákeverni, ettől még a józanok is megőrültek!;)))

 

>>> >>> >>> https://www.youtube.com/watch?v=XVT6mFhpEpA

 

szemkeom Creative Commons License 2022.06.13 0 0 1641

Megvettem, beszereltem a steuerpimpelt, de még nem jó...

https://photos.app.goo.gl/pMWnaa1Yeb9p4knSA 

https://photos.app.goo.gl/nPJ63DkWV5tMU8jK7 

 

Hogyan tovább?

Ki ért hozzá?

 

Köszönöm!

szemkeom Creative Commons License 2022.05.18 0 0 1640

Megvan, csak a linkedet letiltotta mint veszélyes oldal....de már megoldottam.  Mondjuk ilyet faragni is lehet.

 

szemkeom Creative Commons License 2022.05.18 0 0 1639

Valóban úgy tűnik! Köszönöm szépen!

 

Köldök képet róla, hogy néz ki: https://photos.app.goo.gl/5c4h9Cz2wcWN5haK9 

 

Hol tudom beszerezni?

 

 

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2022.05.12 -1 0 1638

Steuerpimpel. Azt kell kicseréljed...

Előzmény: szemkeom (1636)
Mono SE Creative Commons License 2022.05.11 -3 0 1637
Előzmény: szemkeom (1636)
szemkeom Creative Commons License 2022.05.11 0 0 1636

Sziasztok!

 

Dual 491 Lemezjátszómnak mechanikai problámája van. Nem viszi a kart a lemezhez, stb stb...néhány hete még jó volt azóta szereltem ....tehát törve nincs semmi elvileg, csak valamit elbénáztam. Aki ért hozzá szerintem pár perc után megmondja mi a gondja.

 

Tudtok ilyen hozzáértéssel szakit ajánlani?

Esetleg valai tud a sajátjáról alulról éles képeket küldeni?

 

Köszönöm!

Mono SE Creative Commons License 2022.04.25 -6 0 1635

szerintem senkinek nincs tapasztalata, de ha 3-4 féleképpen beírod a google keresőbe a típust, ömleni fog a tapasztalat is, meg a tuning ötlet is, annyira nem drága, hogy ne akarnának vele sokan csodát tenni

Előzmény: LézerPulyka (1634)
LézerPulyka Creative Commons License 2022.04.22 -2 1 1634

Lenne egy kérdésem. Kinek van tapasztalata a Dynavox TPR-2 típusú phono előerősítővel? Mi a véleményetek róla?

btamas70 Creative Commons License 2022.04.20 -4 0 1633

Magára valamit is adó rádiónál eleve nem mehet adásba ennyire gyalázatos állapotú popzenei hanglemez, és innen kezdve nincs mit tovább ragozni.

Előzmény: naiv_ (1631)
AudiJo Creative Commons License 2022.04.20 -3 0 1632

Abban igazad van, hogy zajt, pattogást a rádió stúdió berendezései nem adnak hozzá (ha már igen, akkor ott nagyon nagy a baj)! De én nem is ezt állítottam!

Az állításom az volt, hogy egy (bármilyen) LP-játszó hangját egy általam leírt rádiós jelfolyamból objektíven megítélni nem lehet, mivel ott nem csak a digatlizáláshoz használt LP-játszó hangját hallja, hanem a teljes - általam leírt folyamat - hozzáadott jellegzetességét is, bezárólag a saját antennájáig illetve rádió-vevő készülékéig!

Azt elfogadom, hogy valakit zavarhat az LP-játszó sercegése, pattogása, de azt nem, hogy ezt egy (valamilyen) rádió adás alapján nyilatkoztaja, hogy azért mert ott neki nem tetszett, úgy az egész egy kalap sz....amóca!:(

AJ

Előzmény: naiv_ (1631)
naiv_ Creative Commons License 2022.04.20 -2 0 1631

Csak, úgy általánosságban. Egy magára valamit is adó rádió csúcstechnikájú - studió - berendezéseket használ, legyenek azok akár digitális berendezések is. Ezek zajban, felbontásban érdemben nem ronthatnak az alapanyagon, ha megfelelően használják azokat. Sercegést, pattogást (amely többnyire a gyengébb minőségű LP-k vagy játszási körülmények jellegzetessége) mindenesetre nem szoktak hozzátenni. Még van maga az FM adó a modulációjával, ezek sem okozzák a hivatkozott jelenséget.
Az megint más kérdés, hogy jó minőségű lejátszóval is tapasztalhatjuk az említett jelenséget, kisebb-nagyobb mértékben, de ez esetben a lemez már maga nem az "igazi", vagy bonyolultabb "előéletű", vagy olyan kismértékű, amlyet az agyunk egy idő után kivesz az összképből, s marad az élvezet -  ha egyébként minden stimmel a hangvisszaadási láncban.  

Előzmény: AudiJo (1630)
AudiJo Creative Commons License 2022.04.20 -2 0 1630

Én a magam részéről leírtam, hogy mekkora processzuson megy keresztül a rádión kisugárzásra kerülő hang. Ebből megítélni az eredeti zenei forrás minőségét nagy-nagy elfigultságra vall!:(

AJ

Előzmény: Törölt nick (1628)
btamas70 Creative Commons License 2022.04.19 -4 1 1629

El lehet tolni a biciklit, mivel itt senki sem kíváncsi az "egyértelmű" dilettáns ostobaságaidra, csárlitroll !!!

Előzmény: Törölt nick (1628)
AudiJo Creative Commons License 2022.04.19 -3 1 1627

Hát egy rádióadás hangjáról megítélni az LP-hangot nagy merészség!:(

Már Magyarországon is a legtöbb rádióadás már eleve számítógépen tárolt zeneanyagról megy - nem azért, mert olyan hű, de jó a számítógépes lejátszás hangminősége, hanem azért mert a zeneanyag tárolása és műsorba szerkesztése erről lényegesen könnyebb, egyszerűbb mint bármiféle fizikai adthordozóról! Persze hely takarékossági szempontból tömörített a zeneanyag akár LP-ről vagy egyéb analóg adathordozóról digitalizálták vagy CD-ről rippelték vagy egyenesen a netről szedik. Hogy mennyire tömörített az a rádió üzemeltetőjétől függ, de általában inkább jobban mint kevésbé! Persze maga az adás processzor is tömörített formába küldi ki a jelet, ami szintén anyagi ráfordítás függő, tehát valószínű, hogy ott is próbál takarékoskodni az üzemeltető!

Szóval teljesen reális így eldönteni, hogy az LP-hang az csak sz@r lehet!:(   

AJ

Előzmény: Törölt nick (1626)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2022.02.07 -3 0 1625

Igen, nem nagy vaszisztdasz, én is találkoztam már olyan highend kereskedővel, aki lakklemezzel demózott. És nem szólt szarul...

A Korf Audio csinált nemrég egy tesztet, egy lakklemezt 100-szor lejátszottak egy kommersz Technics tojáshéjjal, és utána vizsgálták, hogy mi maradt a barázdából. És nem tapasztaltak mérhető változást. Mondjuk lehet nem véletlenül nem egy 5 grammal szántó SPU-val tesztelték.

Előzmény: btamas70 (1624)
btamas70 Creative Commons License 2022.02.07 -4 0 1624

"vannak olyan cégek, amik vágott laklemezt készítenek és árulnak, iszonyat drágán, dehát a hangminőséget ugye meg kell fizetni. Ezek a lemezek természetükből adódóan abszolút centrikusak (mérőlemezek is készülnek így emiatt), ugye az alu hordozó miatt nem igazán görbülnek meg..."

 

Tehát az egykori hanglemezgyártás - sokszorosítás kiinduló példányának vágására kitalált precíziós lakklemezből készítenek "műsorhordozót", horror áron? Jobb helyeken anno kizárólag a próbavágat lejátszását engedélyezték, ennyit a "jópárszor lejátszhatóságról"...

 

 

"nem lakklemezt vágnak, hanem infralámpa alatt lágyított vinilt"

 

Aaz szép..:o) 2 fillért nem adnék érte.

Előzmény: tibtiborkaba_new (1622)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!