Keresés

Részletes keresés

Nyaky Z. Creative Commons License 2023.10.10 0 0 12399

Nem egyben Tom győz. Csak az elme sajátossága, hogy azt nem jegyezzük meg, abból a részből is a szívásaira emlékszünk. 

Előzmény: cyr45 (12398)
cyr45 Creative Commons License 2023.10.09 -1 1 12398

Azokban a filmekben pont az volt a plane, hogy mindig a (tkp.) gyengebb gyozott!

Ezert az elso mondatodban a "majdnem" szo felesleges is...

Kiveve, ha tudsz mutatni akar csak egyetlenegy filmet is, amelyikben Tom gyoz, es Jerry veszit!:-)

 

Es osszevetni ezeket a filmecskeket a realitasokkal.. izee..  nem tul okos dolog, szerintem...

Előzmény: Mlle. Grenelle (12397)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2023.10.09 0 1 12397

T&J nem az én világom, sajnáltam szegény macskát, majdnem mindig pórul járt.

A prérifarkas meg egy vicc, simán lefutná a gyalogkakukkot. 🙂

Előzmény: cyr45 (12396)
cyr45 Creative Commons License 2023.10.09 0 0 12396

Ez volt a termeszetes...

   

Akkoriban pedig (a part szerint) terjedo magyarorszagi "huliganizmus" ellen is jo volt!

Mar az is gyanus volt, aki "kovbojnadragot" hordott, es kicsit hosszabb volt a haja.

 

De ugyan, ki szerette Tom kandurt, vagy a prerifarkast?

Gondolom, te sem...

 

Előzmény: Mlle. Grenelle (12395)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2023.10.09 0 0 12395

Valahogy nem lep meg. 🙂

Előzmény: fügice (12394)
fügice Creative Commons License 2023.10.09 0 1 12394

Én a nyusszkónak 🐰🐇drukkoltam, kedves Gré😇🙂🙃

Előzmény: Mlle. Grenelle (12393)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2023.10.09 0 0 12393

A (jól nevelt) nyúl meg a (huligán) farkas.🙂

Szerintem a farkas volt a népszerűbb. 🙂

Előzmény: fügice (12392)
fügice Creative Commons License 2023.10.09 0 0 12392

Nu, zajec, pagagyi🙃🙂🤣

Előzmény: cyr45 (12391)
cyr45 Creative Commons License 2023.10.07 -1 1 12391

No, megallj(unk) csak! :-))

 

Gondolom, ez is remlik talan?...

Előzmény: Nyaky Z. (12390)
Nyaky Z. Creative Commons License 2023.10.07 0 0 12390

Szerteszanoffügelünk. 

Előzmény: fügice (12389)
fügice Creative Commons License 2023.10.07 0 0 12389

Tyű😁

 

Hát ti mit csináltok itt, he? ( Idézet egy régi orosz gyerekfilmből, egy vakációs, táborozósból, Hurrá, nyaralunk a címe, 1964-ben készült.)

Nyaky Z. Creative Commons License 2023.10.07 0 0 12388

Nem hát. Főleg, hogy Newton III.

 

Ha magyar problémafelvetésre, magyar közösségben valaki nem magyar logika szerint választ ad, az (főleg műszaki és filozófiai körben) rendszeridegen lesz, ám a nagyobb baj, hogy a nem magyar gondolkodásának alapja a megkérdőjelezhetetlenség, az 1/1 gondolkodás. 

Előzmény: cyr45 (12387)
cyr45 Creative Commons License 2023.10.07 0 0 12387

Eg kis pikirtsegert neked sem kell a szomszedba menni...

 

Azt azert rabizhatnad, hogy milyen nyelven gondolkodik!

Előzmény: Nyaky Z. (12386)
Nyaky Z. Creative Commons License 2023.10.07 0 0 12386

2: az alapvető dolgot elfelejted mindig. Mégpedig azt, hogy ami neked tény, az másnak nem az, s viszont. De a fő bajod az, hogy ha szerinted valami fekete, akkor nem fogadod el, hogy az más szerint zöld. (megvilágításfüggő, légkörfüggő, szintévesztésfüggő stb stb stb), sőt, azt sem hiszed el, fogod fel, hogy valami lehet ez is, az is. S bántón, bunkón adod ezt a másik és a többiek tudtára. 

 

3: oltári egyszerű a dolog. Vagy tanulj meg írni, viselkedni, esetleg az íráshoz használj technikai segítséget, vagy "ceterum censeo-mód" minden hibahalomnál jelezd, hogy bánod a hibákat

 

+1: cöcöcö, tudom, nickek vagyunk, de halkan jelzem, van nekem abban a topikban is bőven hozzászólásom, csak ilyen-olyan ok miatt ugye nem használatos, vagy anonimizált nicken. Innen indulj újra.

 

+2, ezt én teszem hozzá: gondolkodj magyarul

Előzmény: Hun G. (12369)
Nyaky Z. Creative Commons License 2023.10.07 0 0 12385

Van olyan karantén, amibe beleolvasva ugyanazok a sablonok jönnek napról napra, mint 2, 8, 15 éve. Elég könnyen rájövök, melyik friss nick kicsoda. 

Előzmény: fügice (12384)
fügice Creative Commons License 2023.10.07 0 0 12384

Ugye, hogy ugye😁 Fél év múlva sztem ugyanaz lesz ott, mint most, néhányan bizonyítékokat követelnek, ami akkor sem lesz, és oltják a hívőket, néhányan offolnak minden marhaságról, a trollozó trolloz, stb. 👻

Előzmény: Nyaky Z. (12383)
Nyaky Z. Creative Commons License 2023.10.06 0 1 12383

Tetszik a kép, nyugalmat áraszt. 

:--)

 

Előzmény: fügice (12382)
fügice Creative Commons License 2023.10.06 0 1 12382

Ebben igazad van, megéri, ha csak picikét is javít a helyzeten, illetőn a szólás. Csak sajnos, alapvetően ebben a korban már senki nem tud nagyot változni. Herr Gary nem is akar, ez is tény, nagyon szereti megmondani a tutit, ezt pedig elég furcsán teszi. Én már inkább szarkazmusnak veszem, ha olvasom, bár nem az.

Attila... valahogy sikerült ráéreznem a lényére, a sérüléseire már akkor, mikor berongyoltam annak idején a HGy-s topikba, vele soha, egyszer sem vesztem össze, sem irl, sem itt a fórumon, tudtam érteni, hogy mi van amögött, amitől kiakadtak mások. Mennyi jó meglátása, gondolata volt... Egyszer ajánlott egy könyvet, az akkori élethelyzeteim egyikén azzal sikerült mosolyogva átmennem. Sokat vesztettem volna, főleg így utólag nézve, ha fennakadok bármin, amin mások. Inkább melléálltam. De nem vagyunk egyformák, szerencsére😉

Alapjáraton nem érdemes valfilezni, világnézeti ellentéteket csak Isten tud feloldani, jó beszélgetések erről gyakorlatilag nincsenek már. Mostanság amikor nem csak locsogtam tét nélkül, és nem beszóltam, arra se szó, se felelet nem érkezett. Ezek között volt nagyon konkrét küldetésszerű üzi, 4x mondtam el, semmi reakció, látszólag, de átadtam. Ezzel ki is hült számomra a topik, hadd rágják a gumicsontokat, senki semmiről nem fog meggyőzni senkit. Beleolvasgatok, de ez is minek. Ha akarnám, a trollozót ki tudnám nyírni, olyan kevés kellene hozzá, de minek, semmit nem változna tőle a fickó, nem ilyen fórumszintű ökörködés az ő valódi problémája. 

Tegnap ez a kép fogadott, mikor benéztem oda:

 

 

Előzmény: Nyaky Z. (12375)
cyr45 Creative Commons License 2023.10.05 -2 1 12381

OK, az ujjunk sem egyforma...

Előzmény: Nyaky Z. (12377)
Nyaky Z. Creative Commons License 2023.10.05 0 0 12380

:--)))))) 

Hányszor volt ilyen esetem... 

Előzmény: cyr45 (12379)
cyr45 Creative Commons License 2023.10.05 -2 0 12379

Marha vagyok! :-))  

 

Nem tunt el, csak kozben mashol is jartam, es itt nem frissitettem...

Előzmény: cyr45 (12378)
cyr45 Creative Commons License 2023.10.05 -2 0 12378

Irtam az elobb (targyban) egy eleg hosszu hozzaszolast, de latom, eltunt!:-(

 

Vajon kit zavart, es miert?...

Nyaky Z. Creative Commons License 2023.10.05 0 0 12377

Az idézett nickkel nem a helyesírása a baj, hanem a viselkedése, s az, hogy nem _akar_ változtatni (az írásán sem, pedig azon könnyű lenne), sőt, támad.

 

Más a mentalitásunk, én nem élem meg veszteségként, ha valaki ilyenért haragszik meg rám. Te igen.

Sőt, egyik "társadalmi" személyiséghibám, hogy kifejezetten örülök neki. Hisz te apróságnak érzed, ha valaki nem hallgat rád, én meg nem. 

Előzmény: cyr45 (12376)
cyr45 Creative Commons License 2023.10.05 -2 0 12376

Igen, ra lehet szolni barkire, csak nem mindegy, milyen hangnemben, es hanyszor!

 

Amugy pedig vannak rogzult dolgok sok embernel, amin nem is kepesek (mar) valtoztatni, meg abban az esetben sem, ha tkp. szeretnenek, mert pozitivan fogadjak egyebkent a kritikat...

 

Szamomra is van jo nehany nyelvtani szarvashiba, amiket altalaban -segito szandekkal- eszrevetelezni szoktam, ezek egyike az, ha az egyelore szot ugy irjak, hogy egyenlore!

 

Megtettem ezt korabban egy (altalam amugy gyakorlati tudasa miatt altalam nagyra becsult) forumozo tarsunk eseteben. Peldakent fel is hoztam, hogy egy egyenlet ket oldalat lehet kihozni egyenlore, viszont az ideiglenesen szo szinonimaja az egyelore.

Akkor megkoszonte.

Par honappal kesobb ismet rosszul irta, es en ujra megemlitettem.

Akkor azt irta, igyekszik majd megjegyezni, remeli, sikerul neki!

Fel ev mulva ujra hasznalta, es kiderult, hogy megsem sikerult megjegyeznie a helyes irasmodot.:-(

Voltam olyan botor,(es nem bator) hogy ismet reagaltam ra.  Nem kellett volna!:-((

Mert verig sertodott, hogy miert probalom ot tobbedszer kioktatni, elege van belolem!

 

Alig tudtam vegul megbekiteni, ha sikerult egyaltalan?...  Csak remelem, hogy igen!

Mert sajnalnam, ha egy ilyen aprosag miatt tartosan haragudna ram.:-(

 

Ja, es azota is ugy irja!:-))

Előzmény: Nyaky Z. (12373)
Nyaky Z. Creative Commons License 2023.10.05 0 0 12375

Ha egy kicsit is odébbtoltam bármit, esetleg bárkit, már volt értelme a megszólalásnak, esetleg a harcnak. 

Igen nehéz megérezni a mérgezést, de hidd el, sok tízmillió (na jó, több) elolvasott hsz/poszt/írás/mittudoménmi után kb sejtem, mikor kell átugrani valakin.

(dehogynem érzi ő, mi a helyzet... ugye a fórum az a hely, ahol csoportosulunk mi, nárcisztikusok, így pontosan látom, hogy ő mit csinál) Nem véletlenül olvasom őt úgy, ahogy. Drága iszugyi és Attila volt ilyen :--|

 

Nem mondom, hogy ne valfilezz. Csak tilts le sokakat. Én (beidegződve) képtelen vagyok rá (most is csak 1 nick van a listán), viszont tudok szelektálva olvasni. Nálad ezt nem láttam. 

Előzmény: fügice (12374)
fügice Creative Commons License 2023.10.05 0 1 12374

Persze, értem én, ismerem a te gondolkodásodat is, de ismerem Herr Garyét is. Ő nem fog változni, nem érzékeli, mi a baja másoknak vele. Igazából egyikünk sem tud igazán változni, hiába szólnak a hibákért, csak Isten tud változtatni rajtunk. Kicsit benéztem mostanság a valfilre, ugyanazokat az indulatokat kavarja bennem az általam orbitális hülyeségnek tartott viselkedés, mint 15 éve, csak most előbb kiszállok. Itt csak a modik jó döntései tudják szabályozni a dolgokat, de attól senki nem változik. Bár, most sikerült elérni, hogy megszűnjön a büdöstrollozás:) Csakhogy, a büdöstrollozó semmit nem változott, nem látja be, hogy hibázott, csak félti a veterán nickjét. Én meg majdnem belecsúsztam abba, amibe régen.

Na, szóval egy ilyen fórumon nem tartom érdemesnek túl sokat szólni bármiért, már nem vívnám meg azokat a csatákat, amiket vívtam (és közben mennyit hibáztam, te jó ég). Ha szólsz, akkor harc van és csak ritkán megértés, nem?

Előzmény: Nyaky Z. (12373)
Nyaky Z. Creative Commons License 2023.10.05 0 0 12373

Nemúgyvanaz. Ha valaki rosszat tesz, rá kell szólni*. Én is elvárom, hogy figyelmeztessenek, ha hibázom.

 

*: különben erősíted a hitét, hogy helyes, amit s ahogy tesz, tehát társtettes leszel

Előzmény: fügice (12368)
fügice Creative Commons License 2023.10.04 0 0 12372

Bölcs elhatározás😉

Előzmény: cyr45 (12371)
cyr45 Creative Commons License 2023.10.04 0 0 12371

"Rovid az elet, hosszu a sir..."

 

Jolneveltsegem tiltja, hogy egy Holgy topic-jaban folytassam a regi ketsorost!:-))

Előzmény: fügice (12368)
fügice Creative Commons License 2023.10.03 0 1 12370

ÉN,

 

a függe, aki vagyok,

"A" Górénő,

MI, a Rulez (kinek neve áldassék) egyetlen hű rajongója, 

egyben védőangyala,

Mr. Me, a legrettegettebb körösztapák legnősülősebb, örökifjú, szerelmetes körösztapjának bátran válaszoló,

Mr. Me, a fenegyerekek legbútorabbik fenegyerekének araáldója,

a lekvárok legízesebbike,

a félelmetes dirigátor,

az ordítozók leghangosabbika,

a röhögő villámbaglyok legbaglyabbika,

Bercibá' szerkentyűinek legcsodálatosabb csodálója,

a gebbesztés tudományának doktora,

a költészet nagyasszonya,

a katicásverselés megalkotója,

a macskák lapításának támogatója,

a fölöslegesség szakértője,

Gré Császárnő erőteljes támogatója,

a lónyálazás bajnoknője,

a békák gólyátlanítója,

a libák gályátlanítója,

minden maczkók brummogásra késztetője,

a Cyrt kitartásra biztató,

A Dicsőséges Mazsola Királynak, minden Mazsolák legkirályabbikának kaláccsal és kakaóval kínálója,

a fenomenális, a piramidális, a kolosszális, az orbitális onlivan,

az okos, a szép, a fiatal, a magas,

vagy tán mégse,

minden rókaláb, -fül, és -farok számon tartója,

minden babok ültetője,

a Dzsimmminek örvendező,

minden jakok barátja,

SLa nagy tisztelője,

Kalapax, a legnagyobb - élő! - netköltő gyámolítottja,

Kibé hajának csodálója,

Herr Garyt, a szerénység megtestesítőjét őrületbe kergető,

Elizé színvilágának mélységes bámulója,

Gerg glifosztájl verselésének hiányolója,

A kávézós Mínuszoló lelkének mézbe mártogatója,

A Hümit sirató,

 

 

Íme, mondom:

 

Nem kell ríni, nincs még itt a világ vége!

 

Pont

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!