Keresés

Részletes keresés

truffle Creative Commons License 2016.01.31 0 0 14

Mivel fémkereső vagyok, tudom, hogy nem maga az érték ami leginkább számít, hanem az az adrenalinszit emelkedés, amit maga a megtalálás okoz :). Az, hogy tudod, évszázadok óta rengetegen átmentek felette mégis te találod meg elsőként.  De akkor Nálad mi lesz az adrenalinnal az esetlegesen megtalált és visszadobott fegyvernél? Ha ilyet találnék, biztos elkezdenék kutakodni, hogy tizen-huszon évvel ezelőtt milyen bűncselekmény volt a környéken?

Az ékszereket nem értem, hiszen aranyat, ezüstöt kapásból "kiszűröd". 

Hol lehet most ilyen mágnest venni? Csak külföldön? Nehogy azt mondd, hogy mágbesboltban! :D

Előzmény: guga Bánkról (12)
guga Bánkról Creative Commons License 2016.01.31 0 0 13

Hja, a bűncselekményből származó fegyvert ujjlenyomat nélkül azonnal vissza, majd valaki más megtalálja :) ez az én opcióm.

Előzmény: truffle (11)
guga Bánkról Creative Commons License 2016.01.31 0 0 12

Üdv! Túl vagyok 100-150 videó megtekintésén, jobbára angol nyelvűek, svédeket, finneket, németeket csak néztem :)

 

Nos általános vélekedés, hogy a nagy fogás az nagyvárosban van, kis pecék, folyók, s főleg a hidak környékén. A hidakról rengeteg dolog leesik, elgurul, utánamenni nem tudnak, ha ennek veszem a 10-20 év távlatát, s ahogy a filmekből is kiderült. Nagyon szép a találati eredmény :)

 

A hollandoknál a legjobb :) 1-2 euróért nem ugranak a folyóba, de akad bőven kerékpár, ékszer, telefon, rengeteg apróság. Ebből meggazdagodni nem lehet, de nem is az a cél. Ez egy nagyon különleges hobbi, akár a fémkeresés, s ami a legjobb, hogy nincsenek rá szabályok, s egyelőre nem is lesz.

 

Majd, ha webshopok nyílnak, hogy kiszolgálják a magnet fishing igényeket.

 

Ennek a srácnak a csatornájába érdemes belenézni :)

 

https://www.youtube.com/user/aquachigger/videos

Előzmény: truffle (11)
truffle Creative Commons License 2016.01.30 0 0 11

... van még bőven állóvíz, folyóvíz Magyarországon...

 

Milyen messzire tudod bedobni? Mert lehet, hogy az érdekesebb dolgok beljebb találhatóak...mondjuk egy bűncselekményből származó fegyver. Dunán többet fogsz az akadással foglalkozni, mint magával a kereséssel. Szerintem itt föntről lefelé kell majd dobnod, ha beviszi kövek közé, könnyebben kihúzhatod. Kő közül még nem is lesz olyan nehéz kiszedned, mint iszapba süllyedt gallyak közül. Nagy kihívás lesz! :)

Előzmény: guga Bánkról (6)
guga Bánkról Creative Commons License 2016.01.29 0 0 10

Ezzel a mágnessel partra lehet vonszolni egy tengeralattjárót :) nem is tudom a II. VH-ban miért nem ilyesmivel próbálkoztak

Előzmény: halaloszto (9)
halaloszto Creative Commons License 2016.01.29 0 0 9

ha a part fele húzod, akkor akár le is csúszhat. tudom hogy bazi erős, elbír mondjuk 200kilót. Ezt félkézzel nem szeded le. De vagy kihúzza a cuccot az iszapból, vagy mégis elengedi, vagy elszakad a kötél. Az első kettő nyert, a harmadik ellen meg elég erős kötél kell. 

 

Egy ilyen kellene:

 

Előzmény: Vajk (7)
Vajk Creative Commons License 2016.01.29 0 0 8

Igen, én is erre céloztam :)

 

Szép lenne, ha a Balcsiba elsüllyedni vélt Tigrisre akadsz rá:)

 

Előzmény: guga Bánkról (6)
Vajk Creative Commons License 2016.01.29 0 0 7

 Alapnak vettem, hogy ha a mágnes odatapad, azt csak úgy szemtől szembe nem szeded le, csak max csúsztatással.(ez így van)

A kötélnek a megfogott tárgyat kell elbírnia, nem a mágnes erejével kell összemérni.

 

Így ha egy iszapba süllyedt bármire tapad rá, az vagy ott marad, vagy odamennek néhányan kiráncigálni. 

 

Előzmény: halaloszto (5)
guga Bánkról Creative Commons License 2016.01.29 0 0 6

Ezek a speciális mágnesek 100-300-500 kg-ot is képesek megemelni, attól függ milyenre tervezték. Én vagyok az, aki ekkora súlyt nem bír el :)

 

1970-es évek óta horgásznak a stégek mellett, van ott minden, mint Rozi a moziban :)

De az csak a start line lesz, van még bőven állóvíz, folyóvíz Magyarországon, s elég sokat utazom.

Előzmény: Vajk (4)
halaloszto Creative Commons License 2016.01.29 0 0 5

miért bukná? ha a kötél erősebb mint a mágnes, mindenképp vissza tudja húzni.

 

Vajk

Előzmény: Vajk (4)
Vajk Creative Commons License 2016.01.29 0 0 4

Fémhulladék kereskedőknek tök jó dolog.

De másnak?

 

Egyszer rátapad egy nehezebb vasdarabra, buktad a mágnest is.

 

A horgász stégek mellett sok horog lesz, meg sok sok szemét, az biztos :)

 

Nem fűzök hozzá nagy kalandokat, de azért kíváncsi vagyok a tapasztalatodra...

 

 

Előzmény: guga Bánkról (3)
guga Bánkról Creative Commons License 2016.01.29 0 0 3

Eltaláltad :) a bánki tavon lévő horgászstégek közvetlen környezetével kezdek, ott elég csak leengedni a mágnest, s nem kell dobálni. Volt már egy gyenge próbálkozásunk, no de a vastag jég elháríthatatlan akadálynak bizonyult :)

 

Előzmény: truffle (2)
truffle Creative Commons License 2016.01.28 0 0 2

Ebben az a jó, hogy sötétben is lehet csinálni mint a fémkeresést... mondjuk addig, amíg rá nem dobod egy éjszakai fürdőzőre, vagy egy II. világháborús gránátra :-) A Bánki-tóban is lehetnek érdekességek, gondolom ott lesz a premier.

Előzmény: guga Bánkról (1)
guga Bánkról Creative Commons License 2016.01.28 0 0 1

Ahhoz elég sok időnek kell eltelnie, mire észreveszik :)

Iparággá kell, hogy kinője magát.

 

Addig viszont kifejezetten érdekes mulatság, szabadidős tevékenység.

Előzmény: truffle (0)
truffle Creative Commons License 2016.01.28 0 0 0

0 szabályozás. Kicsit fellendül majd lesz. Vizsgához, életkorhoz, területi engedélyhez, vizijártassághoz...:)

Előzmény: guga Bánkról (-)
guga Bánkról Creative Commons License 2016.01.28 0 0 topiknyitó

Kedvcsinálónak:

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!