Keresés

Részletes keresés

magyarpityu Creative Commons License 2014.11.18 0 0 273

És Te honnan kapod a szeretetet? És ha kapod, mit kezdesz vele?

Előzmény: Perzsian (271)
erdeimanofej Creative Commons License 2014.11.18 0 0 272

Te használtad a kozmikus szeretet fogalmát.

Mi lenne, ha te mondanád meg, mit értesz szeretet alatt, és az mitől lesz kozmikus?

És esetleg válaszolnál az egyáltalán nem vicces kérdésre: hogyan szeretik egymást a bolygók?

Előzmény: asamprajnata (269)
Perzsian Creative Commons License 2014.11.18 0 0 271

Mi tök mindegy? Ha nem tudod definiálni, akkor az is lehet, hogy csak valami hangzatos kijelentés? Tudod te, mik vannak a kozmoszban?

Előzmény: asamprajnata (262)
magyarpityu Creative Commons License 2014.11.18 0 0 270

Ez nem csak tüneti kezelés? Miért nem a baj gyökerét keresed, miért csak a következmények ellen próbálsz tenni valamit? Amúgy sikerül uralni az elmédet?

Előzmény: asamprajnata (265)
asamprajnata Creative Commons License 2014.11.18 0 0 269

ja bocs csak a virágokra adtam választ...

mit értesz szeretet alatt?? fogalmazd meg, akkor tudok válaszolni a vicces kérdéseidre is:)))

Előzmény: elterito (268)
elterito Creative Commons License 2014.11.18 0 0 268

Mondjuk nem ezt kérdeztem. Hanem azt, hogy az idióta, és nem létező kozmikus szeretet miatt szeretik-e egymást  a bolygók. És erre nem feleltél.

Előzmény: asamprajnata (267)
asamprajnata Creative Commons License 2014.11.18 0 0 267

hallottál már Te arról, hogy a Raphanus sativus nevű növény legyilkolta a Raphanus caudatus-t??

 

nem, akkor gondolom bírják egymást...vagy még nem találkoztak...

 

:-)))))))))

Előzmény: elterito (264)
elterito Creative Commons License 2014.11.18 0 0 266

Azt szeretném tőled kérdezni, hogy a Jupiter bolygó éppannyira szereti a Neptunuszt, mint az Uránuszt? És van-e köztük féltékenység, vagy teljes-e a harmónia. És még érdekelne az is, hogy a  Raphanus sativus nevű növény szereti-e a Raphanus caudatus-t, mert marhára nem mindegy!

Előzmény: asamprajnata (265)
asamprajnata Creative Commons License 2014.11.18 0 0 265

"""

Ácsi! Most csak a megváltás módja nem elfogadható neked, vagy a megváltás szükségessége is kérdéses számodra?"""

 

a bűneimtől való megváltás?? Én azt gondolom, (a bűneset tartalmi és formai hibák miatt számomra nem hihető szó szerint) a búneim generálása a saját elmémben történik..ha az elmémet uralni tudom, így a bűneimet is... az elmém uralásához sokféle dolgot igénybe lehet venni, a Te nyelveden Jézus segítségét is akár...

(ez egyébként a jóga filozófia egy része)

Előzmény: magyarpityu (263)
elterito Creative Commons License 2014.11.18 0 0 264

a kozmikus szeretet forrása? Mi lehet más?

 

 

A kozmikus szeretet az egész kozmoszra vonatkozik. Azt szeretném tőled kérdezni, hogy a Jupiter bolygó éppannyira szereti a Neptunuszt, mint az Uránuszt? És van-e köztük féltékenység, vagy teljes-e a harmónia. És még érdekelne az is, hogy a  Raphanus sativus nevű növény szereti-e a Raphanus caudatus-t, mert marhára nem mindegy!

Előzmény: asamprajnata (255)
magyarpityu Creative Commons License 2014.11.18 0 0 263

Ácsi! Most csak a megváltás módja nem elfogadható neked, vagy a megváltás szükségessége is kérdéses számodra?

Előzmény: asamprajnata (260)
asamprajnata Creative Commons License 2014.11.18 0 0 262

akár az is lehet, lényegében nekem tök mindegy:-))))))))))

Előzmény: Perzsian (259)
asamprajnata Creative Commons License 2014.11.18 0 0 261

semmivel nincs távolabb, mint a Te Isten képed....

 

csak más a neve.....:_)

Előzmény: magyarpityu (258)
asamprajnata Creative Commons License 2014.11.18 0 0 260

ezzel a gondolattal egy hiba van nekem:

 

"""Ha Krisztus nem halt volna meg értem, maittam és helyettem, akkor bűneim terhétől nem szabadulhatnék, és ha nem támadt volna fel értem,........"""

 

Az milyen áldozathozatal valakiért, hogy ( tegyük fel mindegy így volt, ahogy a biblia mondja) :

Én vagy Jézus, lezülettem erre a földre egy alacsonyabb rendű életbe, egyben vagyok az Istennel, tudom, hogy meg fognak ölni, de azt is tudom, hogy fel fogok támadni egy magasabb rendű életben....

 

akkor ez mégis milyen áldozat?? max az a pár óra, amíg szenvedtették.az igen, de egyébként???

 

ha te odaadod nekem ingyen az autódat, de tudod, hogy holnap neked zat visszalopják úgy is....az jótétemény??

 

Ha én azt mondom, ma meghalok érted, de tudom, hogy holnap úgyis feltámadok egy sokkal!! jobb életben, az áldozat???????????????

 

Előzmény: magyarpityu (256)
Perzsian Creative Commons License 2014.11.18 0 0 259

Talán a gamma kitörések?

Előzmény: asamprajnata (255)
magyarpityu Creative Commons License 2014.11.18 0 0 258

a kozmikus szeretet forrása? Mi lehet más??.-))))))

 

Ez valami nagyon távoli és elérhetetlen dolognak tűnik! Én valami közeli, megragadható, élhető dologra gondoltam. De nem is dologra, hanem személyre, Jézus Krisztus személyére.

Előzmény: asamprajnata (255)
asamprajnata Creative Commons License 2014.11.18 0 0 257

ez így van...

bár lehet, hogy valóban élt eme próféta, illetve személy, bizonyíték rá nincsen...

 

innentől feltételezés az egész...

azonban amit "állítólag" mondott az újszöv.ben valóban hasznos és mély értelmű az egész emberiségre nézve...

csak érteni kell...

Előzmény: Perzsian (254)
magyarpityu Creative Commons License 2014.11.18 0 0 256

Valóban nagyon messze vagyok attól, hogy olyan egészen önátadó módon és tökéletesen engdelmesen szeressem Istent és embertársaimat, mint ahogyan Jézus Krisztus szeret! Ezért is szorulok kegyelemre! Ezt a kegyelmet kaptam meg Jézus Krisztusban! Ha Krisztus nem halt volna meg értem, maittam és helyettem, akkor bűneim terhétől nem szabadulhatnék, és ha nem támadt volna fel értem, akkor semmiképpen nem tudnék megigazulni! (Megigazulni, azt jelenti: Isten előtt elfogadottnak lenni, aki így képessé válik betölteni azt a feladatát, amit tőle elvár, és majd számon kér Isten - de ezt a magam erejéből nem tudnám, ezért szorulok kegyelemre. Aki boldogul maga is, annak nincs szüksége kegyelemre, de nekem nagy szükségem van erre, és hálás vagyok, amiért hit által megragadhattam ezt a kegyelmet. A hit pedig bizalmat jelent, de nem szaporítom a szót...)

Előzmény: asamprajnata (251)
asamprajnata Creative Commons License 2014.11.18 0 0 255

én a kozmikus szeretetből merítek, ahonnan Jézus is, Buddha is, s sokan mások is...

a kozmikus szeretet forrása? Mi lehet más??.-))))))

Előzmény: magyarpityu (252)
Perzsian Creative Commons License 2014.11.18 0 0 254

Mivel a Jézus mítosz is egyházi kitalálmány, így mindenképpen egyházi tanokban hiszel még akkor is, ha csak a bibliát böngészed - hiszen azt is az egyház írta.

Előzmény: erdeimanofej (253)
erdeimanofej Creative Commons License 2014.11.18 0 0 253

nem opció, mert az egyház tanítása neked ezt nem tette opcióvá...

 

Hát, most azért rendesen mellélőttél. Én nem egyházban tértem meg, felnőtt ember voltam, már iskolás gyermekem is volt, amikor eljutottam Jézushoz, csak a Biblia állt rendelkezésemre, teológiai izéket sem olvastam.

A mai napig elég kritikusan és szabadon állok a mindenféle felekezetek dogmáihoz meg tanításaihoz, kapok is itt érte hideget-meleget.

 

Amúgy meg van ám sok keresztény vallásos ember, aki hajlik a vallások összefésülésére, a megalkuvásra, és ezek inkább az egyház berkeiben találhatók meg.

 

Nekem azért nem opció, mert számomra tényleg Jézus volt és lett tovább is az Út Istenhez, ezért én Őrá és csakis Őrá figyelek, nem a mindenféle magyarázatokra meg a törvénykezők hisztikampányaira. :))

Előzmény: asamprajnata (245)
magyarpityu Creative Commons License 2014.11.18 0 0 252

Számomra a "kitől" a megfelelő forma, mert nekem Jézus Krisztusban jelentette ki Isten a megmentő és megtartó szeretetét. Minden szeretet Istentől van, és úgy növekedek a szeretetben, hogy igyekszek egyre jobban megismerni Jézus Krisztust. És könnyű dolgom van, mert Jézus Krisztus él, utánam jött, lehajolt hozzám, és nem csak közel van, de belépett az életembe, magáénak mond. Ezt úgy mondom röviden, hogy Isten Igéjével formál (azért kifejező így összefoglalni, mert így hangsúlyos, hogy bár a keresztyén élet aktív Istenre figyelés, és tevékeny engedelmesség, de a lényeg nem az, én mit teszek, hanem az, Isten mit tesz). Jó buli :))

 

Te honnan vagy kitől kapod a szeretetet?

Előzmény: asamprajnata (250)
asamprajnata Creative Commons License 2014.11.18 0 0 251

de félreértés ne essék, én nem akarok más vallásokat a kereszténység fölé helyezni, hanem csak szeretnék rámutató, hogy bizony a feltételezett jézusi tanítás nagyon eltér az egyházi tanítástól..

 

S "Isten" nem azért tette lehetővé a földön sok embernek, hogy bepillantást nyerjen más kultúrákba, hogy ez mellett elmenjünk, hanem igen is ez által mélyedjünk el még jobban eme tudományban, megismerésben és megértésben....

Előzmény: asamprajnata (249)
asamprajnata Creative Commons License 2014.11.18 0 0 250

honnan vagy kitől??

Előzmény: magyarpityu (248)
asamprajnata Creative Commons License 2014.11.18 0 0 249

"""Én azért egy cseppet sem bánom, hogy a Biblia nem magyarázza úgy el az erőszakot, hogy az ember azt mondhassa rá: igen, ez igen..."""

 

 

pedig annak a magyarázatnak nagyon lehetne örülni, hogy hogy lehet a szeretet jegyében városokat kiírtani, gyermekestül, csecsemőstül, vagy Elizeus próféta miért marcangoltatott szét medvékkel kis gyermekeket, s sorolhatnám napestig a hasonló sztorikat a bibliából.....

 

(persze ha ismernéd, az "igen, ez igen" hátterét, s magát a művet, és meg is értenéd, akkor már te is ezt mondanád...)

 

"""Nem sokkal izgalmasabb az igazság megismerésére törekedni?"""

 

mi a különbség??? miért, amit én mondta nem ez cél?? dehogynem...akkor meg????????

Előzmény: magyarpityu (247)
magyarpityu Creative Commons License 2014.11.18 0 0 248

Mit mondott Jézus?? szeresd embertársaidat, felebarátaidat mint tenmagad...

Jézus a feltétlen szeretet híve volt ember és Isten felé...

 

Nagyszerű! Szeretném megkérdezni, szerinted honnan származik ez a szeretet?

Előzmény: asamprajnata (245)
magyarpityu Creative Commons License 2014.11.18 0 0 247

Én azért egy cseppet sem bánom, hogy a Biblia nem magyarázza úgy el az erőszakot, hogy az ember azt mondhassa rá: igen, ez igen... Szerintem mindent el lehet úgy magyarázni, hogy az ember azt mondhassa rá: igen, ez igen... De mi szükség lenne erre? Hogy egy logikailag, fizikailag és szellemileg összeszedett mű olvasmányélménye, vagy az azok alapján végzett konkrét tennivalók juttassanak el valamiféle megtapasztaláshoz? Nem sokkal izgalmasabb az igazság megismerésére törekedni?

 

Bár én nem ástam bele magam a különféle vallásirányzatok mögé, de annyit tényleg ki merek jelenteni, hogy a  föld nagy vallásalapítói valóban ugyanarról beszélnek! Erről meg vagyok győződve! Ezért is tartom különösen fontosnak a Bibliát, ami Isten kijelentése, nem pedig vallásalapítók fantáziájának szüleményei!

Előzmény: asamprajnata (241)
asamprajnata Creative Commons License 2014.11.18 0 0 246

bocs az írás hibákért, közben dolgozom...

Előzmény: asamprajnata (245)
asamprajnata Creative Commons License 2014.11.18 0 0 245

nem opció, mert az egyház tanítása neked ezt nem tette opcióvá...

 

Mit mondott Jézus?? szeresd embertársaidat, felebarátaidat mint tenmagad...

Jézus a feltétlen szeretet híve volt ember és Isten felé...s mindegy hoz az az ember bűnös volt, vagy bűntelen...zsidó, vagy farizeus....mert nem ez a lényeg!!!!

 

ebben a két mondatban össze lehet foglalni a tanítását, mert ez a lényeg belőle!!

 

Vajon a bhagavad Gita ennek ellenmond???? NEM

Vajon a buddhizmus, ahogy azt kitaláltál anno ennek ellenmond?? NEM

A hinduizmus ennek ellentmond?? NEM

stb...

 

 

S vajon ennek az egyház ellenmond?? IGEN melyik?? szinte bármelyik!!!

Hát persze, hisz a saját kis pecsenyéjét különben hogyan tudná sütögetni??

 

 Te magad is a kereszténységet teszed előtérben, holott nem a kereszténységen van a lényeg, hanem a fent elmondott lényegen! Hogy a szeretet, elfogadás, és a nagy közös sorsunk megértése munkálkodjon benned, ne az szelektálódásé, a kiközösítésé, a kihaénem.é.....

 

stb..

 

Előzmény: erdeimanofej (242)
Perzsian Creative Commons License 2014.11.18 0 0 244

Nem nevezném isteni ötletnek azt, amit el lehet rontani.

Előzmény: jablonka4 (239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!