Keresés

Részletes keresés

dap78 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 97

Lentebb-fentebb vannak párhuzamos utcák amik biztonságosan elvisznek a Thökölyre, ezeket a térkép illetve az útvonaltervező megmutatja.

 

Időközben a Dózsa kamu gyalog- és kerékpárútja tisztazva lett, lekerült a térképről. A Dózsa gáz azon a részen, szerintem kerüld el, fölöslegesen stresszelnéd magad.

Előzmény: Daniel W. Mcload (95)
Friczy Creative Commons License 2015.08.24 0 0 96

Sehogy.

Vagy szabályosan, vagy biztonságosan. Szabályosan mehetsz a második forgalmi sávban, vagy szabálytalanul a buszsávban. Régen pedig emlékeim szerint ott szabad volt bringázni a buszsávban, de most nem az :(

Előzmény: Daniel W. Mcload (95)
Daniel W. Mcload Creative Commons License 2015.08.24 0 0 95

Így van.

Én a Dembinszky utcában lakom, közel a Bubi dokkolóhoz a Dózsa-Dembinszky sarkon.
A kérdés az, hogy a Hősök terétől (ott átmegy a kerékpárút a másik oldalra) hogyan lehet szabályosan és biztonságosan közlekedni a Dózsán az István utca, Thököly út irányába. Sem tábla, sem felfestés nincs ezen az oldalon, osztott gyalogos-kerékpáros szakasz sem.

Előzmény: dap78 (94)
dap78 Creative Commons License 2015.08.21 0 0 94

Daniel a liget másik sarkától jelölt kerékpárutat reklamálja az István utca - Hősök tere között: http://goo.gl/NESa0N

 

Azt hittem te is a liget másik sarkára gondolsz. Igen, attól a sarkától valóban van.

 

Előzmény: Friczy (93)
Friczy Creative Commons License 2015.08.20 0 0 93
Előzmény: Friczy (92)
Friczy Creative Commons License 2015.08.20 0 0 92

Hősök tere felől a Vágány felé jobb oldalon, az állatkert mellett.

Előzmény: Daniel W. Mcload (90)
dap78 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 91

Én is kételkedem, mert a Hősök tere mellett járok a ligetbe és azon a végén tuti hogy nem kezdődött gyalog- és kerékpárút úgy 2 héttel ezelőtt. Ami ott ki van táblázva, az átmegy a térre, nem folytatódik a járdán. Ha nem lenne ilyen pocsék idő már ki is mentem volna..

Előzmény: Friczy (88)
Daniel W. Mcload Creative Commons License 2015.08.19 0 0 90

Melyik oldalon? Többször megnéztem már, de nem látok kinn ilyen táblákat.

Előzmény: Friczy (88)
Daniel W. Mcload Creative Commons License 2015.08.19 0 0 89

A Dózsa-Dembinszky sarkon lakom, és a Bubi dokkoló konkrétan a Dózsán van, tehát kénytelen vagyok ott közelkedni.

Előzmény: dap78 (87)
Friczy Creative Commons License 2015.08.18 0 0 88

A Dózsa György út a Liget sarkától a Vágány utcáig osztott gyalog-kerékpárút. Kint van a tábla mindkét végén, elég régóta. Én évekkel korábban jártam arra dolgozni, akkor is kint volt, akkoriban még a felfestés is megvolt. Mintha a buszmegálló mögött legutóbb is láttam volna a csíkot is.

Előzmény: Daniel W. Mcload (84)
dap78 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 87

Hm, azt a gyalog- és kerékpárutat 8 napja szerkesztették fel, most rákérdeztem, hogy biztos-e a dologban.

 

Szerintem szinte minden utca alkalmas arrafelé a bringázásra, egyedül a Dózsa amit elkerülnék a forgalom miatt.

Előzmény: Daniel W. Mcload (84)
dap78 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 86

Doboz - Sarkad kerékpárút nincs, felszerkesztve, köszi!

 

Előzmény: kzdeb (83)
dap78 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 85

Szia,

 

Köszi, ezeket felszerkesztettem!

 

Bocs hogy későn reagálok, de el voltam havazva munkával. :(

Előzmény: kzdeb (82)
Daniel W. Mcload Creative Commons License 2015.08.17 0 0 84

A Dózsa György út mentén mi és hol jelzi, hogy a járda az osztott kerékpáros/gyalogút? Tudnátok ebben segíteni? Ott lakom, de én nem láttam erre semmilyen táblát.

Alapvetően a kérdés az, hogy hogyan lehet szabályosan és biztonságosan közlekedni kerékpárral a Dózsa György út mentén?

Előre is köszi a segítséget, válaszokat!

kzdeb Creative Commons License 2015.08.01 0 0 83

Következő észrevétel:

A 4244 Dobozról induló és a Sarkad-Gyula utat összekötő útba becsatlakozó út mentén NINCS kerékpárút. Mondjuk reggel forgalom se nagyon.

 

Üdv:kzdeb

kzdeb Creative Commons License 2015.07.31 0 0 82

Jó Estét!

 

Köszönöm a térképet. Szeretném újabb utakra felhívni a figyelmet:

 

44-es főút mellett Kondorostól egészen a békéscsabai almáskerteknél lévő körforgalomig van kerékpárút

a 47-es mellett Körösladány és Szeghalom között szintén van.

 

Üdv:kzdeb

speckohu Creative Commons License 2015.07.14 0 0 81

Hali!

 

Sikerült kiexportálni és Locus-ba betölteni az útvonalat, ezzel navigáltam utolsó túrámon. Zsírkirály, köszi.

 

Legutóbb és most is lenne olyan szakasz, ami kétszer van benne az útvonalban.

Hogyan tudom kétszer belerakni ugyanazt az utat az útvonalba?

 

Illetve egy másik kérdés.

Látom, hogy a szakaszok alatt van két csík, ami fel van osztva burkolt/földút/főút szakaszokra.

Mi a különbség a két csík között?

 

Üdv,

 

Specko

osm Creative Commons License 2015.07.11 0 0 80

A turistautak réteget innen tudod letölteni több formátumban:

http://turistautak.openstreetmap.hu/letoltesek.html

Előzmény: speckohu (77)
firesharker Creative Commons License 2015.07.03 0 0 79

Az Oruxmaps tud több réteget egymásra rakni: Switch Maps > Online > Jobb felső sarokban lévő 3 négyzetet ikonra bökve.

 

Én használom a Broutert, mert az OsmAnd nem veszi figyelembe a szintvonalakat.

 

(Milyen más offline bringás útvonaltervező létezik? A Scout-ot ismerem még.)

Előzmény: dap78 (78)
dap78 Creative Commons License 2015.07.03 0 0 78

Szia,

 

Be tudod konfigurálni a térképet OruxMaps alá, ami cache-eli a csempéket; amit egyszer megnéztél, azt offline is elő tudod venni bármikor újra. Az oruxmaps/mapfiles/onlinemapsources.xml fájlba kell beilleszteni a következő részletet a megfelelő helyre: http://paste.ubuntu.com/11812758/ - hogy mi a megfelelő hely, azt szerintem ki fogod találni. Ezután az appban ki tudod választani a merretekerjek.hu 2 alaptérképét. Indulás előtt átscrollozod a területet és utána már offline is látni fogod bármikor.

Locus-ban is meg lehet oldani ugyanezt, az még olyat is tud, hogy automatikusan szedi le a csempéket az adott területről több zoom-szinten. Ha jól emlékszem, akkor ott nem kell fájlt szerkeszteni a mobilon, hanem valahol be lehet gépelni a térképek "TMS URL"-jét ( http://mttile.dap.magex.hu/tiles/merretekerjek-varosban/{$z}/{$x}/{$y}.png és http://mttile.dap.magex.hu/tiles/merretekerjek-montival2/{$z}/{$x}/{$y}.png ). Pontosan nem tudom hogy megy ez, már rég nem használok Locus-t, csak OruxMaps-et.

 

Ez a módszer csak a városi/mtb alaptérképre működik, ha a turistautak fóliát is látni akarod fölötte, azt perpill nem tudod megoldani, de szivesen gyártok egy olyan URL-t, ami kombinálja az alaptérképet a turistautak fóliával, szólj ha kell.

 

Az útvonaltervezés persze más téma. Az útvonaltervező motort (Brouter) le lehet tölteni Androidra és összekapcsolható az OruxMaps-szel, így OruxMaps alatt ugyanazzal az algoritmussal/adatbázissal tud offline tervezni, ahogy most az online térkép teszi.

Jelenleg nem rakom ki a letöltés linkeket a Brouter profil és térkép fájlokhoz mert szerintem ember nincs aki ezt végigcsinálná amikor vannak kifejezetten offline navigációra tervezett appok is, de ha ennyire bele akarsz mélyedni, szivesen adok ehhez is linkeket.

 

Bocs ha a fenti bonyolult, én így oldom meg az offline témát, de elismerem, hogy nem olyan egyszerű mintha eleve erre lett volna tervezve az egész. 

 

Előzmény: speckohu (77)
speckohu Creative Commons License 2015.07.02 0 0 77

Hali!

 

Gratulálok az oldalhoz, eddig ez a legprofibb túristautakat mutató oldal.

Szívesen használnám okostelefonnal is, de azt a problémát hogy oldod meg, hogy az erdőben nincs mobilinternet?

 

Üdv, Specko

dap78 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 76

Ha már nagyjából megfejtetted, hogy mi micsoda az mtb nézeten, akkor most utálni fogsz: mindent átvariáltam. :)

 

Valamiért nagyon nehezen találok rá a helyes útra az mtb nézet kapcsán. Már többször megváltoztattam, de sose tetszett igazán. Szép és használható térképet készíteni nagyon nehéz, igazi művészet és én igencsak messze vagyok a művészektől.

Mindenesetre próbálkozok, volt pár órám, nekifeküdtem megint és most először úgy érzem, hogy talán sikerült, ez az út amit kerestem, megvannak az alapok, van mire építkezni. Örömömben megcsináltam a jelmagyarázatatot is, kicsit hiányos, de a lényeg benne.

 

A földutak megjelenítése most sokkal jobban működik a különböző háttéreken, legyen az sötétebb vagy világosabb. A masszívabb, szilárdabb földutak minden háttéren kiemelten jelennek meg, jobban vonzzák a tekintetet. Kicsit szokni kell persze, de szerintem jobb, könyebben érthető, letisztultabb ez az új stílus. Remélem lesz akinek tetszik!

Előzmény: Hosszú Haj (59)
dap78 Creative Commons License 2015.05.11 0 0 75

Internacionalizálódunk:

 

1. Mostantól szinte minden szomszédos országra kiterjedt a térkép, csak Ukrajna maradt ki.

2. Immár külföldön a magyar helyiségneveket írja, az eredetit pedig zárójelben.

3. A kereső külföldön is keres (magyar- illetve eredeti névre is).

4. A szintvonalak eddig csak Magyarországon működtek, most kiterjesztettem a teljes lefedettségre.

 

dap78 Creative Commons License 2015.05.11 0 0 74

Ősz óta frissült a megjelenítő motor (openlayers3), lehet az váltotta ki, de a Chrome is állandóan változik, egyre több hardveres gyorsítást használ ki, abból is lehet galiba.

 

A címsorba a chrome://flags címet beírva be tudod hozni a haladó beállításokat, ott valószínűleg ki lehet kapcsolni azt a hardveres gyorsítást amitől összeomlik. Sajna nem tudom megmondani mivel lehet gond, de ha van kedved kapcsolgatni, akkor ez ad egy esélyt.

 

Nem tudok arról, hogy ez általános gond lenne Androidon, valami Nexus-specifikus bug lesz.

Előzmény: Keegom (73)
Keegom Creative Commons License 2015.05.09 0 0 73

Androidos Chrome alatt összeomlik a merretekerjek.hu Nexus 5 és Nexus 9-en is. Pedig ősszel még működött. Lehet tudni erről valamit? 

Zsé papa Creative Commons License 2015.04.17 0 0 72

Szia! A tipped bejött, innentől megy BaseCamp-on, MapSource-n is! :-) Hálásan köszönöm!

Előzmény: dap78 (66)
dap78 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 71

Aztán nem meglepődni, hogy kisebb zoomon egész másképp fest a térkép mint eddig! A kisebb zoomszintek eddig kb kihasználatlanok voltak, most behálóztam országutakkal, remélem az országúti harcosok hasznát veszik.

 

No meg az, aki nagyon nézi, az ugye látja, hogy egy picit minden megváltozott: bizony, technológiai váltás volt a térképgyártásban. Igyekeztem úgy csinálni, hogy a régi jó dolgokból minél több maradjon, de ha mégis csúnya lett és tegyükvisszaarégit, akkor szólj és megnézem.

 

Néhány helyen még sorjás, érzem én is, itt-ott még rámegyek majd a reszelővel.

dap78 Creative Commons License 2015.04.14 0 0 70

Délelőtt már megint baj volt a csempékkel, pofám leszakad. :) Elvileg ez is javítva véglegesen.

dap78 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 69

Fargicsáltam néhány dolgon;

 

A macskakövet virsli helyett X-szel jelölöm: a burkolatlan út is virsli, ha meg volt szinezve az út, akkor esélytelen volt eldönteni, hogy burkolatlan vagy macskakő.

Megjelenik a rossz útburkolat, mint ferde csíkozás. Kerékpárúton ennek két fokozata van, ferdén csíkozott ha közepes a minősége, X pedig ha kifejezetten rossz.

A montis nézetben eltüntettem az utcaneveket, ott nem igazán fontosak.

 

A ferde csíkozásról nekem egy nyalóka jut eszembe a búcsúból. :)

dap78 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 68

Délelőtt üres csempék jöttek egyes területeken, tudom, bocs, javítottam, legközelebb ilyen nem lesz.

 

Mostantól a szembebringa jelölése a halvány rózsaszín helyett világoszöld lett, előbbi állítólag túl nehezen volt észrevehető.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!