Keresés

Részletes keresés

Morningstar014 Creative Commons License 2015.12.29 0 0 768

Lehetne, ha az lenne mögötte, amit gondolsz. Én azt mondom, ha A oldalon van egy akarnok paprikajancsi, nem az kell legyen B oldal válasza, hogy maga is odaállít az élre egy hasonlót. Persze, lehet, de B oldal nem gondol bele, hogy a szavazói éppen azért kedvelik B oldalt, mert nem paprikajancsiskodik. Ellentétben A -val. Értem én, hogy a "semlegesítés" egy manapság gyakran alkalmazott politikai eszköz, csak ezzel kiöntik a fürdővízzel a gyermeket is. Éppen ennek köszönhetjük azt is, ami jelenleg van. Én nem állítom, hogy jelenleg liberális "véleményterror" volna, de ne is legyen az, mert az már is nem lenne liberális. Pedig az igazi liberális nézetekre/értékrendre manapság igencsak nagy szükség van! 

Előzmény: Törölt nick (766)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.29 0 0 767

RIP Lemmy

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.29 0 0 766

Úgy gondolom a vehemencia kérdésére lehet ez a válasz. Talán itt olvasott pár hozzászólásra is.

http://hvg.hu/velemeny/20151222_A_serelmek_viszonossaganak_apro_trukkje

 

 

Előzmény: Morningstar014 (757)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.29 -1 0 765

Üdv a clubban :)

Előzmény: dekken (764)
dekken Creative Commons License 2015.12.28 0 0 764

Próbahozzászólás.

Zacc/KV Creative Commons License 2015.12.24 0 1 763

Szeressétek egymást... de legalábbis próbáljatok meg békében lenni. 

 

Boldog Karácsonyt.

Előzmény: Törölt nick (760)
Solua Creative Commons License 2015.12.24 0 0 762

Minden Honfisnak Kellemes karácsonyi ünnepeket.

Veronika Kálnoky Creative Commons License 2015.12.23 0 0 761

Bűbájosan finom irónia:) Már csak azon morfondírozom, milyen vesszőhasználat a jogi vesszőhasználat:) - Én 7 esetet ismerek,  ez  valahol kimaradt nekem :)

 

Előzmény: Dodona_ (739)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.23 -1 0 760

Azért mert a kacsa nem tud úszni nehogy már a víz legyen a hülye :) Néz az nem politizálás hogy megpróbálod lejáratni a vitapartneredet  még ha némileg igazad is van  .Vagy ha mégis te ne véts ugyanolyan hibát .  A tényekkel vagy a véleményeddel légy meggyőző  . Vagy tedd őt nevetségesé  azt szereti  az olvasó-  a modik nem annyira   . Nálam számtalanszor  bejött  pl . BT kivételes egyéniség , kevés ilyen létezik  , az IQ-ja megegyezik a cipő méretével   . 

Előzmény: bintamas_matek (759)
bintamas_matek Creative Commons License 2015.12.23 -1 0 759

Reményemet 732-re alapozom. :)

Előzmény: Zacc/KV (749)
heroica Creative Commons License 2015.12.23 -1 0 758

Nem állítom, hogy ez volt, mert a konyhában a rádió csak háttérzajként funkcionál, de egy biztos, kiverte nálam a biztosítékot.

Már maga a hangnem: kenetteljes, mint egy prédikáció, az üzenete pedig még inkább: ha nem teljesíted az állampolgári kötelességed, nem is vagy tisztességes tagja az államnak.

 

Nálam a kvótareklám is fekete listán van. Nem tudok szabadulni attól az érzéstől, hogy egy előkészítő kampány része, és alaposan rá is játszanak.

Előzmény: Törölt nick (751)
Morningstar014 Creative Commons License 2015.12.23 0 0 757

Megnéztem, persze. Ami nem jelenti azt, hogy mindennel egyetértek. Ez is egy vélemény a sok közül.

Előzmény: Törölt nick (756)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.23 0 1 756

Jóisten? Meg a szent princípium. Mondom én, van elfogultság.

A normalitás. Meg ami kívül esik rajta..megnézted te egyáltalán az egész interjút?:-)

Egyáltalán miért gondolja azt, hogy ahogyan ő éli az életét az a normalitás?

Attól hogy már nem a kimondottan patriarchális modell az egyeduralkodó, még nem azonosítható a normalitással.

Előzmény: Morningstar014 (754)
Morningstar014 Creative Commons License 2015.12.23 0 0 755

Lásd: Egymással össze nem függő...   807. hsz.

Előzmény: bintamas_matek (745)
Morningstar014 Creative Commons License 2015.12.23 0 0 754

"Hát az elfogultságot abból szűrtem le hogy neked semmi problémád Ákos kijelentésével, úgy a kormányéval sem, hiszen egyazon értékrend." 

 

Ha figyeltél, Ákos nem azt mondta, hogy a nőknek nincs joguk annyit keresni, mint a férfiaknak, hanem, hogy "nem dolguk annyit keresni", azaz nem kötelességük.  Sokan ezt durván benézték. A gyermekszülés és nevelés pedig ugyanannyira a nők dolga lehet, mint a férfiaké a nehéz fizikai munka. Ez azért elég gyakran elhangzik, de eddig még senki nem akadt ennyire ki ezen. Egyszerűen ilyennek teremtett minket a Jóisten.

 

Nem rágom tovább itt a gittet, no!

 

Mindenkinek békés, boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok!:)

Előzmény: Törölt nick (752)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.23 0 0 753

literál-liberál

nyelvtannácik ne kíméljenek:-)

Előzmény: Törölt nick (752)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.23 0 1 752

A korlátlan szólásszabadság pedig ultraliberálisnak mondható. Az is egyfajta szélsőség. Amúgy tényleg ingoványos terep ez kit mi sért éppen. Van akit szélsőséges masírozás, esetleg egy Hitlert magasztaló poszt, vagy netán a literálfasisztázás, vagy Ákos kijelentései? Nem kell kontroll? Vagy mi a határ?

Ákos holnap, holnapután is elmondhatja ugyanezen véleményét.Ha reklámarcként az egy kicsit más dolog. A cég megítélhette úgy hogy neki ez üzleti szempontból káros, tehát lépett.

Ez nem egy internetes kommentcsörte.

Hát az elfogultságot abból szűrtem le hogy neked semmi problémád Ákos kijelentésével, úgy a kormányéval sem, hiszen egyazon értékrend. Értékrendileg nem vagy független, nem pártpolitikára céloztam.

 

Előzmény: Morningstar014 (744)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.23 -1 0 751

Én nem hallottam még ezeket, de állítólag olyan is van, amellikben azt ecsetelik, hogy a testvér nélkül felnövő gyerek milyen önző lesz majd. :(

Előzmény: heroica (750)
heroica Creative Commons License 2015.12.23 -1 0 750

Nálam ma egy reklám vitte el a pálmát. Még soha nem hallottam, de remélem nem is fogom. A rádióban adták le, és az az idióta Balog Zoltán állhat mögötte. Esküszöm, mint a Ratkó-korszakban.  Pontosan már nem emlékszem a szlogenre, de az volt a lényege: mi a legszebb ajándék.... egy kistestvér.... Jövőre a 2 gyermekes családok is.....

 

Azt hittem, hogy felrúgom a rádiót döbbenetemben. Egy hülye reklám fogja majd rávenni a párokat, hogy gyereket vállaljanak. Volt már egy pár ostoba ötlete Balogéknak, de ez (eddig) mindent visz.

Előzmény: bintamas_matek (745)
Zacc/KV Creative Commons License 2015.12.23 0 1 749

Tamás, ezt azért gondold át. Persze remélni azt remélsz, amit akarsz, de ez egy fórum, mindenki ahhoz szól hozzá, amihez akar. Különösen igaz ez erre a topicra, hisz vegyes saláta. 

 

 

Előzmény: bintamas_matek (742)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.23 -1 0 748

- Nehogy már a vakolat verje le a kőművest! :)

Előzmény: bintamas_matek (742)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.23 -1 0 747

Mit képzelsz magadról , mit fenyegetőzől  én igértem meg hogy nem írok íde . Neked ehhez semmi közöd olvassd vissza mi történt . 

Előzmény: bintamas_matek (742)
bintamas_matek Creative Commons License 2015.12.23 0 0 746

Te már érted, hogy engem mi zavar a történetben. :) Megvan a napi örömhírem!

Előzmény: heroica (735)
bintamas_matek Creative Commons License 2015.12.23 0 0 745

Nem érdekel, mit mondott Ákos és mi van a nőkkel.

 

Bedőltél a kormány propagandájának, amely "szüljenek vagy ne" alapon akarja tematizálni a közvéleményt.

 

A jogi alap az, hogy a kormány törvényt sértett, a Telekom pedig nem. Ezt kellene megérteni végre, nem pedig egy önmagában érdektelen kijelentést csócsálni.

 

2010. április 11-e óta várom, hogy végre lássam: "rohanunk a forradalomba".

 

És még azt sem látom, hogy az emberek egyáltalán felismerték: el vagyunk nyomva, forradalomra lenne szükség.

 

Nem olyan egyszerű tudomásul venni: alattvalóként fogom leélni az életem, mindegy, hogy éppen ki a miniszterelnök, vagy király, vagy akár pártfőtitkár.

 

Egy olyan társadalomban, amely nem ismeri fel az elnyomást, nem lehet szabad emberként élni senkinek. Sósabbak itt a könnyek ...

Előzmény: Morningstar014 (743)
Morningstar014 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 744

"....a kormány határozott szent célja is úgymond beteljesíteni ott nem értem neked is miért a liberális felfogással van inkább problémád."

 

Nekem az ál-liberális felfogással van problémám, amely csak a gazdaságban tartja magát a liberális elvekhez, az egyéni szabadságok sárba tiprása nem zavarja. Szerepét tévesztve túlreagál egy neki nem tetsző vélemény-nyilvánítást, bár kétségkívül jogában áll megtenni ezt. Csupán a saját maga által is vallott értékrendet hazudtolja meg ezzel. Tudom, hogy a nők egyéni önrendelkezési joga is nagyon fontos dolog, de a szólásszabadság is életfontosságú egy demokratikus társadalomban. Utóbbiról mintha most - ők is (!!) - megfeledkeztek volna.

 

Ami az elfogultsággal való vádolásomat illeti, bizonyára elég felületesen követted az eddigi itteni írásaimat. Szerintem a legnagyobb probléma napjainkban éppen a társadalmunk rendkívüli megosztottsága: ma mindenki skatulyáz mindenkit, és elképzelni se tudják az emberek, hogy valaki függetleníteni tudja magát a pártpolitikától, és képes látni a dolgokat a maguk pöre valóságában.

Előzmény: Törölt nick (736)
Morningstar014 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 743

Ha nem jött volna le, én a liberálisokat siratom, mivel az egyéni szabadságjogok vonatkozásában magamat is a liberálisok közé sorolom. Olyannyira, hogy még Ákos véleményét is tiszteletben tudom tartani. Még úgy is, hogy a nők egyéni önrendelkezési joga szempontjából kissé kétségeket ébreszt a megfogalmazás.

 

Egy liberális azonban ezzel inkább értelmes vitába száll, és nem hisztérikusan reagál.  

Előzmény: bintamas_matek (733)
bintamas_matek Creative Commons License 2015.12.22 0 0 742

Appi nekem nem vitapartner. Remélem, ezt meg is értette, és soha többé nem szól hozzá ahhoz, amit írok.

Előzmény: luxin (741)
luxin Creative Commons License 2015.12.22 0 0 741

Mindenki vét(het) hibákat, bintamas is, te is, én is, Kovács23 János is. Sőt, legtöbben elég gyakran vétünk hibákat (elgépelés, rossz fogalmazás, stb). Nem erről van szó (de tudod is, mert helyesen fogalmaztad meg), hanem arról, hogy többnek akar látszani valaki, mint ami valójában. Vagy éppen más képességeit (esetleg annak hiányát) kigúnyolja. Lehet, hogy appi több helyesírási hibát vét, mint bintamas, ennek ellenére őt (appit) személyesen ismerem és emberileg (eddig nagyon úgy tűnik) sokkal többre becsülöm, mint bintomit.

 

*Mellesleg bintomi majd' mindegyik hozzászólásából lehetne hibákat citálni, aki nagyon akarná (de én pl. nem akarom, hogy a nagy egója sérüljön, meg nyilván van jobb dolgom is - persze néha oda kell koppintani az orrára, hogy azért tudja, hol a helye :)

Előzmény: Törölt nick (738)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.22 -1 0 740

:)

 

Előzmény: Dodona_ (739)
Dodona_ Creative Commons License 2015.12.22 0 0 739

Dodona épp egy szépségdíjas feljelentést fogalmaz. Nagyon oda fog figyelni a megfelelő jogi vesszőkre is!  ;)

Előzmény: Törölt nick (738)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!