Keresés

Részletes keresés

robertlions Creative Commons License 2021.05.17 0 0 1683

Köszönöm a választ. 

Prelleg Creative Commons License 2021.05.16 0 0 1681

robertlions: Valószínűleg nem fényképezték le azt az anyakönyvi kötetet, és ezért csak a megye levéltárában nézhető meg. (Az 1913-as helységnévtár szerint is helyben anyakönyvezték a timáriakat.)

 

2xkiss: Sajnos igen, ráadásul a Familysearch, ha ismeri is a hibát, akkor is viszonylag lassan szokott rá reagálni, és orvosolni a problémát.

robertlions Creative Commons License 2021.05.16 0 0 1680

Sziasztok. Hol találhatom meg hiányzó éveket halotti anyakönyből, amikor az FS keresője azt mutatja hogy az adott helyen van, mégse látható.

Szabolcs megye Timár 1906-1947 halotti v2 hiányzik.

https://www.familysearch.org/search/catalog/1835006?availability=Family%20History%20Library

2xkiss Creative Commons License 2021.05.14 0 1 1679

Én is tapasztaltam az általad leírtakat, veled nagyjából egyidőben. Csak nekem nem esett le,

hogy a nevek azért váltak visszakereshetetlenné a későbbiekben, mert javítva lettek. 

Ez nagyon- nagyon gáz ! Egyszerű normál kereséssel ezek az adatok láthatatlanokká váltak.

Egyéb személyként keresve valóban ott vannak a helyükön, -  de apára, anyára nem találja meg.

Ha az így marad, az komoly baj.  

Előzmény: Prelleg (1676)
Prelleg Creative Commons License 2021.05.08 0 0 1678
Előzmény: MCA-001 (1677)
MCA-001 Creative Commons License 2021.05.07 0 0 1677

Magyarul a vastagon szedett névre nincs találat?

Előzmény: Prelleg (1676)
Prelleg Creative Commons License 2021.05.07 0 0 1676

Mostanában ne nagyon javítgassátok át az indexeléseket, mert ha át lesz javítva a hibás adat, akkor az csak bonyolítja a keresést. Két példa, mindkét esetben az anya vezetékneve lett módosítva. A szülők nevét beírva nem lesz találat, az egyéb személyhez kell beírni a nevüket.

1, https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:XKT6-LZ6

2, https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:X8N3-M8L

 

Sokszori próbálkozás után feladtam, visszaküldtem a köteget. Valószínűleg már az indexelő is küzdhetett ezzel a problémával, mert több név is hiányzott. Ráadásul mostanában szinte csak születésit kapok, amit vissza kell küldenem, mert a héber neveket nem tudom indexelni.)

Előzmény: Prelleg (1675)
Prelleg Creative Commons License 2021.05.02 0 1 1675

Ti találkoztatok olyan hibával indexelés vagy ellenőrzés közben, hogy beírjátok a neveket, majd miután beírtátok, becsukjátok az indexelő felületet és a visszatérés után hiányzik a beírt adat. Ezután újra becsukjátok az oldalt és a visszatéréskor ismét látszik az indexelt név, most már egy másik mező hiányzik és így tovább… (Képet is mellékelek, talán így érthetőbb.)

Prelleg Creative Commons License 2021.04.29 0 1 1674

Ismét egy érdekes problémába ütköztem. A 118/603. képet indexelem, amin két oldal is található, a 21-es és 23-as. A 21. oldal másik fele a 116/603. képen van rajta. Csakhogy ez a kép (116) hiányzik az indexelői oldalról (csak arról), hiába lépkedek vissza a „Show Reference Images” ablak megnyitása után. Tehát elméletileg, ezen a képen lévő adatokat nem is lehetne indexelnem, én mégis megteszem. (A 118. kép már korábban is indexelve lett egyszer, akkor a 116. kép adatai figyelmen kívül lettek hagyva, és a lapok keveredése miatt a 21. oldal bejegyzéseinek évét hibásan 1864-nek adta meg az indexelő, 1863 helyett.)

Azoknak, akiket érdekelnek az efféle indexelési „ínyencségek”, néhány napra megosztom a köteget.

118. kép: https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:9398-959F-F1?i=117&cc=1787825&cat=243791

116. kép: https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:9398-959F-NQ?i=115&cc=1787825&cat=243791

Megosztott köteg: https://www.familysearch.org/indexing/batch/d218a673-059b-42e9-a27b-70f896e515b9

lajoska5555 Creative Commons License 2021.04.26 0 0 1673

Köszönöm szépen a választ és a mellékelt linkeket. Igy nagyon jól látható a végeredmény. További jó kutatást kívánok.

Előzmény: JPmiaou (1672)
JPmiaou Creative Commons License 2021.04.26 0 0 1672

Én egyedi eseményként írom be a névváltoztatást, de a "más név" választást is használom, a születési névre. Fent a "legfontosabb adatok" alatt az új nevet használom.

https://www.familysearch.org/tree/person/details/LR9T-BMQ

https://www.familysearch.org/tree/person/details/LT83-KYT

 

Ahol nincs pontos adatom a névváltoztatásról (vagy lusta vagyok vele foglalkozni), ott csak a "más név" mezőt használom, megint a születési névre, és fent az új nevet írom be:

https://www.familysearch.org/tree/person/details/LTWB-B2F

https://www.familysearch.org/tree/person/details/LTFG-3NH

Előzmény: lajoska5555 (1671)
lajoska5555 Creative Commons License 2021.04.26 0 0 1671

Kedves fórumtársak!

Születés utáni névváltoztatást és második házasságot kéne beírni.

Ezt a TOVÁBBI INFIRMÁCIOK dobozban információk hozzáadása módban lehet megtenni?

A névváltoztatás a más név vagy nevezzem vagy egyedi esemény választásba kell beírni?

Prelleg Creative Commons License 2021.04.16 0 0 1670

Köszönöm szépen a segítséget!

Előzmény: JPmiaou (1669)
JPmiaou Creative Commons License 2021.04.16 0 0 1669

Az elsőnél nem lehet mást tenni, mint Stern Móritz-t indexelni anyaként, mert tisztán az áll az anyakönyvben. Majd a kutató dolga lesz kideríteni, hogy mi történt....

 

A másodiknál nem tudom, melyik jobb: anyaként indexelni Farkast, az asszonynévi forma miatt, vagy apaként, az utónév alapján.

Előzmény: Prelleg (1668)
Prelleg Creative Commons License 2021.04.14 0 0 1668

Megint indexelési kérdéseim lennének. Az elsőnél az 1880./283-as bejegyzéssel van problémám. A szülők nevei: Möszner Simon és Stern Moricz. Stern utónevét beírjam az utónév mezőbe?

https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:9398-959D-N6?i=507&cat=243791

A másodiknál a szülők mezőbe a következőt írták: „özv. Grünhut született Breuer Farkas”.  Itt vajon hova kell indexelni a neveket? (1887./14. bejegyzés)

https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:9398-9THG-L?i=21&cat=271785

Prelleg Creative Commons License 2021.04.07 0 0 1667

Ismét egy indexelős kérdésem lenne. Születési bejegyzéseket indexeltem, amikor utólagos bejegyzésként az egyikhez odaírták, hogy a gyermek „februar 12. meghalt”. A kérdés pedig a következő: indexeljem ezt a bejegyzést? És ha igen, évszámot odaírhatok? A szabályok így szólnak: 1, „Indexeld az összes születési, házassági és elhalálozási feljegyzést, függetlenül attól, hogy az eseményre a projekt leírásában feltüntetett időszakban vagy azon kívül került-e sor.” 2. „Amennyiben csak kétjegyű számot jegyeztek fel, akkor lehetséges, hogy más adatokból, például a projekt dátumaiból vagy a képen található egyéb szöveginformációkból meg tudod állapítani a négyjegyű évszámot. Bizonyos esetekben a kapcsolódó képek szolgálnak hiányzó információkkal vagy további háttéradatokkal. Anyakönyvek esetében gyakran csak egyszer írták le az esemény több feljegyzésre is vonatkozó évszámát. Ez a dátum minden további feljegyzésre is vonatkozik, egészen egy új dátum jelöléséig.” Ezeket a szabályokat vajon ebben az esetben is lehet alkalmazni? Itt az oldal linkje („Messinger Nandor-nál”): https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:9398-959F-34?i=206&cat=243791

(Remek úgy házassági anyakönyvet indexelni, hogy a lapok ki lettek tépve az anyakönyvből és az összetartozó oldalak egymástól öt-hat lapra vannak.)

Prelleg Creative Commons License 2021.04.05 0 0 1666

Még annyi kiegészítést az izraelita anyakönyvek indexeléséhez, hogy a születési helyek mező nagyjából használhatatlan, hiszen viszonylag ritkán írták be az anyakönyvekbe, hogy a gyerek hol született, inkább a szülők lakhelyét adták meg, és ha ez eltért a születés helyétől akkor jegyezték fel mind a kettőt. Tehát az indexelésnél szinte mindig üresen kell hagyni.

Előzmény: Prelleg (1665)
Prelleg Creative Commons License 2021.04.05 0 0 1665

Több év után ismét indexeltem, de hamar szabályértelmezési problémákba ütköztem. A zsidó halotti anyakönyveknél az férjezett nő család- és leánykori nevét egy mezőbe kell írni. „A lánykori és korábbi családneveket ebbe a mezőbe gépeld be, a jelenlegi családnév elé.” Eddig világos is, csakhogy azt is tudni, hogy az alias neveknél a két vezetéknév közé „vagy” kerül. Na most a férjezett- és leánykori név ’alias’-nak számit, vagy nem? Ha igen, akkor nem teljesen mindegy, hogy melyik név kerül előre? Ráadásul, akkor miért nem utalnak rá a fenti szabálynál?  Próbáltam utánanézni a már létező adatbázisban, és több megoldást is találtam (per jel, a házastárs mező kitöltése, megjegyzésben a leánykori név), de egyik sem felel meg a jelenlegi szabályoknak.

A másik probléma a halál helye. „Ha az elhalálozás helyét nem jegyezték le, vagy azt „ismeretlen”, illetve ahhoz hasonló jelöléssel látták el, a mező üresnek jelöléséhez nyomd le a Ctrl+B billentyűkombinációt.” Ha egy oldalon csak a felső bejegyzésnél adják meg a település nevét, a többinél csak az utcanevet, akkor a halál helyét üresen kell hagyni a szabály szószerinti értelmezése szerint. Ha jól értem.

+1: Ha Blank gombot nyomom meg, vagy a Ctrl+B-t, folyamatosan hibaüzenetet ír ki. Tényleg ilyen „jó” ez a program, vagy én rontok el valamit folyamatosan?

rferi: Szerintem az nem az indexelő hibája volt, én is találkoztam már ilyen esettel.

MCA-001: Igen tudom, ráadásul a szlováki adatbázisban is vannak hibák, de azok nem javíthatóak, hasonlóan a magyar állami anyakönyvekhez.

(Kíváncsi vagyok, hogy a tervezett házassági és halotti anyakönyvi indexelés csak a református és római katolikus anyakönyvekre fog vonatkozni, vagy a többiek is indexelésre kerülnek.)

rferi Creative Commons License 2021.04.05 0 0 1664

Épp tegnap javítottam egy csomó ilyen évszám nélküli adatlapon az évet.

Minden esetben az év a könyvben valamelyik előző oldalon volt csak egyszer felírva, és az indexelő nem lapozott vissza??? Vagy ha sorba ment, elfelejtette, vagy mi a szösz folyhat ott?

És belefutottam egy olyan adatlapba, amihez a fotó egészen mást mutatott. Se év szerint nem stimmelt, sem a  kérdéses bejegyzés nem szerepelt rajta.  Csalódott voltam, mert épp az a bejegyzés fontos lenne nekem. De fogalmam sincs, hogyan találjam meg.

Előzmény: Prelleg (1662)
MCA-001 Creative Commons License 2021.04.05 0 0 1663

Én nem csak hibás dátumból van sok, hanem településnévből is.

 

Illetve a sok elrontott indexelés.

Legutóbb egy teljes oldalon a keresztszülők nevei lettek szülőként indexelve:(

Előzmény: Prelleg (1662)
Prelleg Creative Commons License 2021.04.04 0 0 1662

Jó hír: A Familysearch új típusú adatlapján már lehet javítani ezt a hibát.

Rossz hír 1: Csak a magyar katolikus indexelésnél 50.000 fölötti a hibás dátumok száma.

Rossz hír 2: Az új típusú adatlapon sem lehet kiegészíteni szülővel, kereszt-, vagy vezetéknévvel, illetve hiányzó keresztelési bejegyzéssel az indexelt adatbázist.

Előzmény: Prelleg (1637)
JPmiaou Creative Commons License 2021.02.17 0 0 1661

Hiányoznak az előzmények: milyen csoportban? Hol?

 

Az FS-en nem az indexelő választja az anyakönyvet. Az FS fell kell állítsa a projektet, és abból találomra adja az indexelési adagokat (batches). Jelenleg budapesti polgári anyakönyveken dolgoznak.

 

https://www.familysearch.org/indexing/projects#/list-view?query=hungary

 

A MACSE számára szabadabban lehet választani, hogy az ember mit indexel, viszont nehezebb folyamat, mert majdnem teljes feldolgozást kíván, nem csak egyszerű mutató-készítést. Én fell kellett adjam, mert egyszerűen nincs elég hely a képernyőmön.

Előzmény: Dámalovag (1660)
Dámalovag Creative Commons License 2021.02.12 0 0 1660

Sziasztok! Szeretnék  egy kis segítséget kérni. 1. Hogyan kell válaszolni egy csoportban. Amikor a csoportokban felteszek egy kérdést a válasz ugyan az a kérdés amit én föltettem. (nem tudom ez mire jó). Ezt nem értve akarok válaszolni de nem enged írni mert eltűnnek a betűk. Hogyan kell válaszolni.

2. hol találom az indexelés fület és ha meg van hogyan kell indexelni. Szeretnék indexelni, mivel elég sok születési anyakönyvet találtam meg amik nincsenek indexelve. De nem tudom, hogy kell mert régen mikor próbáltam akkor hiába követtem az utasítást amit mondtak, hogy írjam be a próbát nem fogadta el. Most viszont sehol nem találom az indexelés fület se a fő oldalon se a többin. Köszönöm, ha valaki tudna segíteni. 

Némedi László __ Creative Commons License 2021.01.13 0 0 1659

sajnos ez több helyen is így volt...

Előzmény: Anti7008 (1657)
almirena Creative Commons License 2021.01.13 0 0 1658

jól.

Előzmény: Anti7008 (1657)
Anti7008 Creative Commons License 2021.01.12 0 0 1657

Nehezen tudom kiolvasni. Jól látom, hogy ebben a házassági anyakönyvben nem jegyezték fel a szülőket?   

Konkrétan Andreas Nagy és Barbara Jakus bejegyzését nézem 1827.nov.17.-ről.

https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS6H-89WX-1?i=151&cat=442615

 

Némedi László __ Creative Commons License 2021.01.09 0 0 1656

akkor nincs mese, át kell nézni az összes házasságit :)

Előzmény: remj (1655)
remj Creative Commons License 2021.01.09 0 0 1655

Köszönöm! Megvan az egyházi anyakönyv. Sajnos azon csak a halálozás időpontja, és a halálának oka szerepel. A polgári anyakönyvtől reméltem, hogy férjéről, illetve házasságkötésének időpontjáról is lehet adat. Maradna a bajai anyakönyvi hivatal, de ebben a pandémiás időben túl bonyolult lenne. Gondoltam, hogy a tartalomgazda FS rendbe tudná hozni ezt a káoszt.

Előzmény: Némedi László __ (1654)
Némedi László __ Creative Commons License 2021.01.09 0 0 1654

jól látod, valóban nem az van az adott helyen, amit írnak, tehát nem Bajaszentistván, hanem Kalocsa anyagai...

 

Ha másképp nem megy, akkor esetleg megpróbálhatod a nem civil anyakönyvet megkeresni, ha tudod milyen vallású, mert persze az egyházi anyakönyvezés nem állt le, és ekkor még biztosan sokan anyakönyvezték magukat.

A matricula.hu megtalálod hol találod őket (és persze fizetés után lapozgatni).

 

Másik lehetőség, ha felmenő, akkor megkeresni a bajai anyakönyvi hivatalt és hivatalosan kikérni az anyakönyvet.

 

Vagy esetleg a Bácskiskun megyei levéltár?

Előzmény: remj (1653)
remj Creative Commons License 2021.01.09 0 0 1653

Keresem Szentistván (jelenleg Bajaszentistván 1912-es halotti anyakönyvét. A katalógusban sajnos ez az összevisszaság található. Van itt minden, legfőképp Kalocsa és Kecskemét, de legkevésbé Szentistván. Jeleztem hibaként, de számomra érthetetlen választ kaptam (amit természetesen megköszöntem).
A válasz:A 4836779 számú mikrofilmen kalocsai és szentistváni anyakönyvek is vannak, ezért szerepel ez a film mindkét helység könyvei között.
Az Ön által keresett adatokat mi is csak ugyanazokon a keresési útvonalon és módon tudjuk megtalálni, mint a felhasználók. Névre a Keresés -> Feljegyzések menüben tud, helységre pedig a Keresés -> Katalógus menüben. Mivel a házassági és halálozási bejegyzések jelent?s része nincs indexelve, azokat többnyire csak az anyakönyvet lapozgatva tudja megtalálni, ezesetben valószín?leg  Baja, vagy Baja-Szentistván könyveiben.

Üdvözlettel:
FamilySearch Support Team

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!