A refluxbetegségről, diagnosztizálásáról és a kezelési lehetőségekről azoknak, akik szakorvosi segítséget választanak az útjukhoz.
Akik energiák, káposztalé, burgonyalé, gyógygomba, stb segítségével szeretnének gyógyulni, a REFLUX - mi az? (http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9055262) topicot látogassák.
Életmód- és táplálkozási tanácsokról, kiegészítő természetes gyógymódokról itt is lehet beszélgetni, de a "hittérítőket" és csodaszerárusokat nem fogjuk szeretni.
HAt a napi hasznalatuakat nem dobnam ki ide premierbe, de mint rutinos internetezo eleg nagy lefedettseggel rendelkezem mailcimekkel:) Van egy rendkivul hangzatos dummy.name.raki kukac gmail dot com ezen johet:)
Az első két kérdésedre: én a műtét után nemhogy nem voltam éhes, hanem egyenesen megundorodtam szinte minden kajától, mert mindig elakadt a gyomorszájamnál és olyankor nagyon fájt a mellkasom, erős hányingerrel (ez a nyálfolyós, mindjárt hányok jellegű) kísérve, hosszú percekig, volt, hogy negyed órán keresztül is. Savcsökkentőt én a műtét után már nem szedtem, nem volt rá szükség (bár azt mondták, hogy szedjek, de bevallom, nem szedtem).
Nekem nem jött vissz alevegő, igazából ez egy nagy problémám, hogy a büfi nemigen megy a műtét óta, ezért puffadok, mint az állat. Reflux-diétát néhány hétig próbáltam tartani, de teljesen esélytelen volt, örültem, ha valamit, bármit meg tudtam enni. Csak a teljesen pépes és a nagyon ropogós dolgok mentek le, ezért rászoktam arra, hogy a sonkából, a halból, a sajtból, MINDENBŐL pástétomot csináltam egy kevés vajjal, krémsajttal, és pirítósra kentem. Az ment, a sima szendvics, a húsok nem.
Kb 6 hétig volt nagyon nehéz, 6 hónap után már kezdtem a műtét előnyeit élvezni, de igazából az étkezési szokásaim gyökeresen megváltoztak, sosem fogok úgy, azt és annyit enni, mint a műtét előtt.
Kitartás, ez az állapot természetes, nemsokára jobb lesz!
Nálad most egy kicsit bonyolultabb a helyzet, mert neked az epehólyagodat is eltávolították. Szerintem a tojás az epehólyag hiánya miatt okozott gondot. Nekem is eltávolították az epehólyagot és a műtétet követően pár hétig tartott amíg a levegő felszívódott. Addig feszített, böfögnöm is kellett többet mint normál esetben. Nálad most ez halmozottan jelentkezik. Próbálj az epediétára koncentrálni és nagyon lassan állni át a normál étkezésre.
Sziasztok! Ana olyan kérdésem lenne ha nem baj hogy a levegősödés te belőled mennyi idő után ment ki mert én folyamatosan büfizek,meg érzem még mindig hogy tele vagyok levegővel.......tegnap sajnos úgy jártam hogy megettem egy főtt tojást ,és útólag tudtam meg hogy ezt sem szabad,hát csavarta úgy a beleket hogy menni sem tudtam,annyira begörcsöltem,utána meg úgy jártam hogy 2 kanál húst megettem,és onastól kezdve folyamatosan jött fel a levegő de úgy fájt hogy még ilyet soha nem éreztem.a végén már ott tartottam hogy öklendeztem is ,és csak így jött ki,időnként csuklok is.(nem tudom ebben az esetben ez normális),?Engem konkrétan ,részletesen érdekelne hogy te annak idején hogy élted meg a mindennapjaidat,étkezésileg??!!! meddig tartott a levegősödés stb...a címem:bucsine1979@gmail.com Köszi! Nagyon számítok a véleményedre!!! egy levelet már írtam itt a fórumon nem tudom olvastad-e? savcsökkentőt szedtél -e műtét után? üdv:mindenkinek!!!
Ha meg lennénk vádolva a csapatmunkával az igen vicces lenne, látván a másik topikot. Nem szorulsz Te az én támogatásomra, ellenben nálam is van egy határ....
"s enyhe neurotikus tünetek miatt a háziorvos beutalt egy szuper neurológushoza"
Ezt te irtad, ha mar az idegbetegsegnel tartunk:)
De inkabb hagyjuk, elnezesedet kerem! Ez egy felesleges szekalas volt! Dobtal egy labdat.:) A felesleges trollkodasok a reszemrol se visz elobbre. MAradjunk annyiba, hogy alapvetoen nem vagyunk egy hullamhosszon. A masik forum a holisztikus tema, ez meg itt az evidence based. Trollkdoas meg leallitva..
Hogy jössz te ahhoz, hogy más fórumozót valamint engem folyamatosan rendreutasíts, mást pedig idegbetegnek titulálj? A mosoly jeleiddel nem tudod leplezni, hogy milyen faragatlan egy ember vagy! Nyugadtan gyakorolj a tükör előtt több önkritikát mielőtt másokat minősítesz!
A többi gondolatom veled kapcsolatban pedig nem publikus!
Úgy van ANA, bevallom, hogy ellenséges közegben a szokásosnál is óvatosabban kell fogalmazni, ezért nem szabadott volna a baráti társaságban megszokott óvatlan, kissé pongyola fogalmazással élnem. Ez önkritika volt, ha úgy tetszik, amit megintcsak a szememre hánysz:))) Amúgy őszintén sajnálkoztam a helyzeteden, mert S-ben tényleg kissé tapintható az idegenellenesség, amúgy nem sajnállak, biztos jó dolgod van. Azért sajnállak, mert látszólag nyitott, humoros ember vagy, mégis néha ideges görcsbe rándulsz.
Végül: nem én gerjesztettem vitát, hanem S. és Németország nem szar hely, azt tapasztaltam, csak egy tényt jegyeztem meg, hogy kiürülnek az utcák kissé korán. Ezt tudós S úgy értelmezte, hogy lekapcsolják a villanyt, amit nem én állitottam. Ráadásul könnyedén beintett, miszerint én fotelból ismerem a világot:)))) Mekkora BORDERLINE:))))Kóros:)))
Na lazits, s ne válj olyan tudós kukaccá, mint törzsvendég-társad, az idegbeteg S:))))
Sziasztok! Ana! olyan kérdésem lenne hozzád hogy neked reflux műtét után volt-e éhségérzeted?,mert nekem nincs .És hogy te szedted -e tovább a savcsökkentőt?(nem szedem),nem tudom hogy ez az éhségérzet most attól nincs hogy megműtöttek?(végül is azóta van ilyen panaszom),hogy szűkebb lett a gyomorszáj?Egyszerűen nem érzem hogy éhes vagyok.de ettől függetlenül 4-5 eszek keveset,és olyan hamar jóllakok,iszonytató kevés mennyiségtől is. Te meddig tartottad a reflux diétát? ,nekem most epe diétát is kell tartanom úgyhogy szarabb a helyzet ,de múszály.A gégegyulladásom még nem múlt el 1 harmada még be van gyulladva,és hol oldalt hol felül ugrál a gombóc,de voltam orvosnál és azt mondta hogy vitamin és vashiány is okozhatja.Úgyhogy mivel most nagyon szűkített a táplálkozás,a diéták végett,így elkezdtem vitamin és vaspótlót. Mert a torkomba megvannak vastagodva a garatkötegek.Körömvirág teát ihatok? (natúrba),mert hallottam hogy belsőleg ,jó gyulladáscsökkentő,és sebösszehúzó! remélem nem szárítja a garat nyálkahártyát! mert a kamillával rendesen, kiszárítottam! üdv!!
Malcsik, az idézetet magad is megfogadhatnád; nincs annál fölényeskedőbb dolog, mint egy általad gerjesztett vitát egy magasztos idézettel lezárni. Elég erősen kilóg a lóláb, hogy miért fikázod Németországot és Svájcot. Vannak ilyen emberek, akik képtelenek arra, hogy valakivel együtt örüljenek, ezért aztán mindent ekéznek, amit nem ők értek el. Igen, Svájc szar, Németország szar, és te beszélsz kifogásolásról és fölényeskedésről. Mert tudod, ha az lenne a topic témája, hogy fúj magyar eü, bezzeg a nyugat, akkor még megértenélek, de itt csak te kifogásolsz, senki más. És még el is ismered, hogy sztereotípizálsz.
Sógor, ha neked valóban a téma a fontos ezeken a fórumokon, akkor nem értem, miért nem egy német hasonló fórumba irogatsz. Számtalan esetben beszéltél Magyarországról cinikusan, lekicsinylően. Mi a célod a jelenléteddel? Ha elszakadtál - sikeresen - a hazai élettől, akkor miért vagy jelen mégis virtuálisan? Remélem nem veszed sértésnek....
Svájc lakóiról a kijelentésem sematikus, itt nem pontosithatok, de tudjátok miről beszélek. De amibe bele lehet kötni, abba bele is köttök. Ahogyan Németországban leginkább azt tapasztalni, hogy este nyolc után a kávéházak (utcai kiülő helyek), szórakozóhelyek HÉTKÖZNAP kiürülnek. Ezzel szemben a mediterránumban este 10kor indul az élet. Szoktuk ezt így sematikusan mondani, s javarészt igaz, de valóban nem kellően pontosított kijelentés. Arra itt nincs hely.
Továbbiakban nem vitatkozok ezekről a dolgokról, mert nem a fórum témája.
Ahogyan a fórum címe sem fedheti a e fórum témáját, mert nincsenek itt orvosok, sógor inkább ezen filózgass el:)))))
(Vegyél nagy levegőt pajtás, ha van eszed nem válaszolsz)
Ha a svajciak zarkozottsagarol vagy idegengyuloleterol akarsz beszelni akkor arrol beszelj (lehetoleg ne itt:), ne arrol, hogy 0-10eves korig, nemtol es mindentol fuggetlenul a svajciak faxfejek:) Mert az utobbi minden tudomanykodassal vagy anelkul, de nem igaz!:) Na igy szoktad ugy altalaban egyszerusiteni a dolgokat.
A cinikus megjegyzesre erre vonatkozott, nem a magyarkodasra. Szoval mielott barki (barki, nem csak te) faxfejezni kezd altalanosan, nem art ha elobb tukorbe nez:)
(Kolnben/Bonnban pedig nem kapcsoljak le a villanyt este 8kor:) Koln Nemetorszag egyik legliberalisabb varosa, nem kis ejszakai es kulturalis elettel es a leheto legmesszebb a Nemetorszagrol alkotott sztereotipiaktol. Ez a megjegyzesed olyan volt, mint a "Nemetorszagban a korhazakban mindneki valaszthat alternativ kezelest":) Neten olvastad?)
A scájciak. zárkózottak. nemár :-) Te a németekkel kevered őket. Nagyon barátságosak a svájciak, csak franciául ne akarj beszélni a német oldalon, mert azt nagyon nem szeretik :-)
Az a csúnya orvos a bódult állapotodban szép nyugodtan körül néz odalenn:-)) és nem ordibál 10 másodpercenként, hogy mély levegő, nyugodjon meg, ne izegjen-mozogjon stb....Az, hogy a bódítást nem fizeti ki a TB nem igaz, a kezemben volt az elszámolás a 2008-ban végzett tükrözésemről ( egy állami kórházról beszélek ) ahol ott volt, hogy dormicum 220.- forint. Azzal van a baj, hogy utána fél órán át a szomszéd szobában volt pofám elfoglalni egy ágyat, megmondta négyszemközt a doki, ezért nem reklámozzák a lehetőséget.