Keresés

Részletes keresés

Borosnya Creative Commons License 2012.09.07 0 0 463

Szóval kínos a kérdés és inkább elkunkorodsz. (Most és itt nem akarok kitérni arra, mit gondolok az egyházi iskolákról, de ez tényleg egy égbekiáltó disznóság.)

Előzmény: jablonka (430)
Amocsok4 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 461

Bocs! Most ültem ide, és nem frissítettem az oldalt. Így nem hallhattam a csendet. Jó éjt!

Előzmény: jablonka (459)
Amocsok4 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 460

Mi szóval? Mit szeretnél?

"A legtöbb kategorizált/csoportosított dologgal kapcsolatban nem tudnál." Igen, nem tudnék. De mit nem tudnék? Objektív szempontsort felállítani? És? Ebből mi következik? Fogadjam el a szubjektívet? Nem tudom mit akarsz.

Előzmény: Törölt nick (441)
jablonka Creative Commons License 2012.09.06 0 0 459

Alvó embert még a topiknyitónak sem illik felzavarni:-)

 

(és nem minden, hanem Tamási.)

Előzmény: Amocsok4 (458)
Amocsok4 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 458

Az élet vize minden áron?

Előzmény: jablonka (437)
jablonka Creative Commons License 2012.09.06 0 0 457

(félálomban):

Arról nincs statisztika, hogy a magasabb vagy alacsonyabb jövedelműek rendelkeznek inkább az 1%-os felajánlásokról,

még összeségében se, nem hogy egyházakra bontva. Csak azt tudjuk, melyik egyház  hány fő adózótól  mennyit kapott.

 

Hrr.....

Előzmény: Törölt nick (454)
jablonka Creative Commons License 2012.09.06 0 0 455

Olyan jó ilyen válasszal nyugovóra térni. :-)

(Tudva, hogy maradt a jövőre ezer probléma az egyház megfiatalítása ügyében. Úgy, hogy nyugodtan feszítsetek és kritizáljatok minden arra érdemes dolgot! Én hálás vagyok érte.)

 

SZép álmokat!

Előzmény: Törölt nick (452)
jablonka Creative Commons License 2012.09.06 0 0 453

Nem kellett is semmiféle nagy átrendeződésnek történni! Ha mindenki ugyanúgy rendelkezett az 1%-ról mint korábban, és nem volt általános nagy bruttó jövedelemelés /ami valószínű), akkor éppen annyival csökkent az egyházi felajánlás összege mint a teljes SZJA-é.

Egyszerű matek.

Előzmény: Törölt nick (450)
jablonka Creative Commons License 2012.09.06 0 0 451

Különben kommunikációtechnikailag úgy lettél volna ügyesebb, taktikusabb és hitelesebb, ha előbb szépen megdícséred az egyházat a (443)-ban említett nemes és úttörő action miatt, és utána hozod ellensúlyként a másik linket. :-)

Igaz, ez utóbbin az se sokat segített volna.

 

Előzmény: Törölt nick (444)
jablonka Creative Commons License 2012.09.06 0 0 449

Az egykulcsos adóval 20%-kal csökkent az összes szja-befizetés, ami pariban van az egyházi 1% csökkenésével.

Ennyi.

Előzmény: Törölt nick (446)
Maaria Creative Commons License 2012.09.06 0 0 448

 

Igen, ezzel jó szívvel egyetértek! :)

 

Sőt...

A gyöngéknek gyönge lettem, hogy megnyerjem a gyöngéket, mindenkinek mindene lettem, hogy egyeseket megmentsek

 

Ez az ige pedig mindig is kedves volt, és most is nagyon fontos a számomra, köszi, hogy felidézted! A személyes kapcsolatokban ez nagyon jól működik is. Itt a fórumon, csak a szavak szintjén nekem ez nehezebben megy, különösen, ha túl sok erősen negatív megjegyzést tapasztalok. Akkor kezdem úgy érezni, hogy ilyen otromba megjegyzésekkel nem szívesen tartózkodom (hozzászólás szinten) egy lapon. És bánt is. Fáj. Nem is annyira magam miatt, inkább az ügy miatt, amit én szent ügynek tartok.

 

Szerencsére ezt a jelenséget csak a fórumon tapasztaltam, a való életben az emberek valahogy kedvesebbek.

 

Előzmény: jablonka (442)
jablonka Creative Commons License 2012.09.06 0 0 447

Tarhálás? Az nagyon méltányalandó lenne!  "Zörgessetek és ajtót nyitnak, kérjetek és adnak..."

 

Ennek ellenére - adózás meg matek szempontoknól nézve -  bődületes csúsztatás a cím.

Komoly izé lehet ez a Stop:-)))

Előzmény: Törölt nick (446)
jablonka Creative Commons License 2012.09.06 0 0 445

A stopos cikk címadójának viszont eléggé rosszul működnek az agysejtjei.

Illetve úgy fogalmaz célját visszavetítve, hogy nincs tisztában a helyzettel.

 

Nem állítom, hogy az emberek jobban élnek, de az egyházi 1% döntően azért csökkent, mert az alapja, a  SZJA is csökkent.

Előzmény: Törölt nick (444)
jablonka Creative Commons License 2012.09.06 0 0 443

Lehet, hogy öregszik a katolikus egyház, de az agysejtjei még igen fiatalosan működnek.

Valahogy mindig neki jutnak eszébe ilyesmik:

 

http://www.magyarkurir.hu/hirek/vasarnap-szarajevoban-gyulnek-ossze-vilagvallasok-kepviseloi

 

 

jablonka Creative Commons License 2012.09.06 0 0 442

Igen, de a krisztusi leadership mellett ma is nagy szükség van a páli managementre.

 

Mit is ír a a hivatásáról:

 

„Mert ha szabad akarattal teszem ezt (az evangélium hirdetését), jutalmam van, ha pedig kénytelen-kelletlen, csak ügyintéző vagyok.”  (1 Kor 9,17)

 

Sok-sok proaktív papra, meg hívőre van szükség.

                                               

„A gyöngéknek gyönge lettem, hogy megnyerjem a gyöngéket, mindenkinek mindene lettem, hogy egyeseket megmentsek.”  (1 Kor 9,22)

 

Sok-sok asszertív, nyitott, segítőkész, a mások (a nem hívők) fejével is gondolkodni tudó papra és hívőre van szükség!

 

De a sportra is utal:

 

„Nem tudjátok, hogy akik a versenypályán futnak, mindnyájan futnak ugyan, de csak egy nyeri el a jutalmat. Úgy fussatok, hogy elérjétek!  (1 Kor 9,24) 

 

Szembenézés a kihívásokkal, bátorság, felkészülés a harcra és küzdelemre, mert a munkában  -  éppúgy, mint az életben  - nem a részvétel, hanem a győzelem a fontos.

 

„Futok tehát, és nem csak vaktában, mérem az ökölcsapásokat, s nem csak úgy levegőbe csapkodva, hanem sanyargatom a testemet és szolgaságba vetem, nehogy míg másokat tanítok, magam elvetésre méltó legyek.”  (1 Kor 9,26-27)

 

Micsoda eltökéltség, állhatatosság és micsoda sportos hozzáállás az apostol-menedzsertől! Aszkéta-atletizmus. A céltudatosság és a vezetői példamutatás állandó fókuszban tartása. A kétszínűség, a „bort iszik, vizet prédikál” magatartás és taktika teljes elvetése.

 

Vannak most is ilyen papok és hívők.

Csak kevesen.

 

Előzmény: Maaria (440)
Maaria Creative Commons License 2012.09.06 0 0 440

A katolikus egyház akkor fiatal, ha hatékonyan meg tudja oldani az önérvényesítését.

 

Ez viszont csak akkor lehetséges szerintem, ha a tagjaiban kering az evangélium élő és éltető nedve.

(Szőlőtő, szőlőveszők)

 

Előzmény: jablonka (437)
Amocsok4 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 439

Ha nem egyenesen lehetetlen. Én nem nagyon tudnék.

Előzmény: Törölt nick (436)
jablonka Creative Commons License 2012.09.06 0 0 438

:-)  Még mindig jobb, mint a Dulcolax.

Előzmény: Amocsok4 (435)
jablonka Creative Commons License 2012.09.06 0 0 437

Mindent szabad és mindent meg lehet kérdőjelezni.

A témában indifferens.

 

Nem kell itt ájtatoskodni: A katolikus egyház akkor fiatal, ha hatékonyan meg tudja oldani az önérvényesítését.

Előzmény: Amocsok4 (434)
Amocsok4 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 435

Szénhidrát, fehérje, kávé, valamint az evolúciós kényszer.

Előzmény: jablonka (433)
Amocsok4 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 434

 Ez meg azt a kérdést veti fel, hogy szabad-e egyházakat kategóriákba sorolni, ha azt nem lehet objektív szempontok alapján megtenni, illetve pillanatnyi politikai érdekek mentén teszik?

Előzmény: jablonka (428)
jablonka Creative Commons License 2012.09.06 0 0 433

Sótlan?

 

Pedig só és kovász szeretnék lenni. :-)

 

A zsigereid egyébként rendben vannak. Téged nem azok hajtanak.

Hanem mi is?

 

 

Előzmény: Amocsok4 (432)
Amocsok4 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 432

Ne légy már ennyire sótalan! Mire alapozhatnák egyesek a zsigeri gyűlöletemet, ha még ennyit sem engednék meg magamnak?

Előzmény: jablonka (423)
jablonka Creative Commons License 2012.09.06 0 0 430

Elég a papír ereje? Igen/nem?

Előzmény: Borosnya (429)
Borosnya Creative Commons License 2012.09.06 0 0 429

A jelenleg érvényben levő jogszabály szerint bevett, történelmi egyház? Igen/nem.

Más falvakban, városokban, községekben más egyházak iskolaátvételi balhéikor volt igény az önkormányzat részéről a lakosság, a szülők megkérdezésére? Figyelembe vették, ha a szülők, a lakosság jelezte, hogy nem kérik az egyházi ún. fenntartást? Igen/nem.

Előzmény: jablonka (428)
jablonka Creative Commons License 2012.09.06 0 0 428

Elismert egyház, de csak a illékony jog puha papírján  "történelmi".

 

 

Előzmény: Borosnya (426)
Amocsok4 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 427

(405) "Lényegesebb kérdés számomra, hogy miért fordul az elő (ha előfordul), hogy az egyik nem állami intézmény több vagy kevesebb állami támogatásban részesül, mint a másik nem állami ntézmény?"

Igen, itt utalhattam volna arra, hogy nem csak anyagi támogatásról lehet szó.

Előzmény: Borosnya (419)
Borosnya Creative Commons License 2012.09.06 0 0 426

Bevett, történelmi egyház? Igen/nem.

Előzmény: jablonka (425)
jablonka Creative Commons License 2012.09.06 0 0 425

Alapvetően itt a katolikus egyházat vizsgálnánk a fiatalítás fényében.

Kitekinhetünk persze más felekezetek és tömegmozgalmak irányába, de pl. a Hit Gyülekezet oly fiatal, hogy szinte még gyermek.

Gyerekre meg óvatosan kell iskolákat bízni.

Előzmény: Borosnya (419)
Amocsok4 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 424

A határaimat én sem léphetem át. Ha ennyire vagyok képes, hát ennyire. Nem állítottam semmi extrát magamról.

Kívánsz szólni a témához, vagy csupán a személyiségem keltette fel az érdeklődésedet?

Előzmény: Törölt nick (418)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!