Keresés

Részletes keresés

N dre Creative Commons License 2012.05.21 0 0 84

Egy bizonyos ideig áll a megállóban, utána hiába érkezik a peronra újabb utas, az már nem száll fel, a szerelvény zárja az ajtókat és tovább indul. Ha nem így volna, akkor egy forgalmas állomáson soha sem indulna el.

Előzmény: toto92 (83)
toto92 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 83

Valahogy nem lehet megoldani, hogy a metrók a megállóból x idő után mindenképp továbbinduljanak? Marha idegesítő, hogy 13 évet állnak egy megállóban, mert mialatt az egy szem utas felténferega  szerelvényre, érkezik még egy, és egyesével szállnak fel...

N dre Creative Commons License 2012.05.17 0 0 82

Tudod mit lehetne még csinálni a képeken látható játékban? A buszokat villamossal kiváltani. Én egyébként ahol lehet, már eleve villamossal fedem le a várost, csak az igazán kis forgalmú helyeken alkalmazok buszokat.

Előzmény: toto92 (81)
toto92 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 81

Thx :) Bár még így is csak 97%-os a lefedettség, pedig már csak erdő közepén lévő szökőkutak, meg olyan elérhetetlen apróságok maradtak, amikhez metró kéne. Úgyhogy most hálózatátszervezéssel meg a járműpark frissítésével múlatom az időm.

Előzmény: BCsaba4 (80)
BCsaba4 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 80

Jó képek. Szépen lefedted az egész várost gratulálok. :)

Előzmény: toto92 (77)
csati92 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 79

Tisztelt fórumtársak!

Megtenné valaki, hogy leírja elejétől a végéig (szájbarágósan) azt, hogy hogyan kell a játékba új épületeket, járműveket, módokat, dlc-ket betenni.

Köszönöm

csati92 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 78

Köszönöm szépen majd lehet hogy élek a lehetőséggel és zaklatlak a játékkal kapcsolatosan, mert én eddig mindíg csődbe mentem 3 vonal kiépítése után.

Én a saját város építésben leltem a nagy örömömet.

Előzmény: N dre (76)
toto92 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 77

Én is szoktam szép IMCS-ket csinálni a metróállomások közelében :) (Elsőre eléggé félreeső végállomásnak tűnik, de darabszámot tekinte ez a legnagyobb, 9 járat hord rá a metróra, és utasszámot tekintve is az élmezőnyben van.

 

 

A Potsdamer Paltzról pedig eltűnt a vasútállomás :O Kíváncsi vagyok, mi épül a helyére. (Direkt nem néztem meg a későbbi Berlin térképeket, hanem gyorsan visszapörgettem a legkorábbira, úgyhogy nem tudom, merre és mikor terjeszkedik a város. Így valamelyest reálisabbnak érzem.)

 

Előzmény: N dre (73)
N dre Creative Commons License 2012.05.15 0 0 76

Akkor passz, remélem más segít majd! Ebben én sem vitézkedem, csak magában a játékban. Azzal kapcsolatban szívesen segítek!

Előzmény: csati92 (75)
csati92 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 75

Igen próbáltam már csak simán a játék mappájába másolni, csináltam addons-t a játék mappába csináltam a dokumentumokba, csináltam  a metro-n belül is (persze nem egyszerre). Ezeknek eddig mindíg az lett az eredménye hogy nem is ismerte fel a dlc-t, vagy módot, ha igen akkor meg betöltéskor ledob a játék. Ezekután mit tehetnék még???

Előzmény: N dre (74)
N dre Creative Commons License 2012.05.15 0 0 74

Én sem igazán boldogukok a kiegészítőkkel, van ami működik, van ami nem. Azt próbáltad már, hogy csak simán a játék mappájába másolod be?

Előzmény: csati92 (72)
N dre Creative Commons License 2012.05.15 0 0 73

Igen. Én mindig igyekszem minél közelebb tenni a megállókat egymáshoz, jóval közelebb a hatósugár pereménél, ezért jól működik az átszállás.

Előzmény: toto92 (71)
csati92 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 72

Üdv Mindenkinek.

Most találtam rá erre a fórumra és ha nem baj kérnék egy kis segítséget.

Letöltöttem már pár módot páldául a U.S Cities pár összetevőjét és azt amivel az editorban hosszabb nevet lehet adni az épületeknek.

Nincs addons mappám és ha csinálok el sem indul a játék, metro fájl van de ha oda másolok dolgokat semmi hatása nincs.

Tudna esetleg valaki tanácsot adni hogy mit tegyek, hogy hogyan bővítsem a játékot ???

 

Előre is köszönöm !!!

toto92 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 71

Mekkora az a táv, ahol két megálló közt még hajlandóak átszállni a kedves utasok? Megegyezik a megálló hatósugarával?

FVV813 Creative Commons License 2012.04.09 0 0 70

A jelenkori gépek közül találtam a következőket,többségében animált ajtóval: Ik280 (egy sárga és egy háromajtós típus), Ik260 (sárga), Solaris Urbino buszcsalád, Soalris Trollino trolibusz család, Tatra villamosok, MAN buszok (szóló és csuklós),valamint Mercedes-Benz Citaro-k és Connecto-k.

Előzmény: Törölt nick (69)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.08 0 0 69

Én is ott irogattam át a kapacitást, csak én még figyelembe vettem az ajtók számát is és próbáltam reálisan számolni ülőhelyeket és mellé állóhelyet, persze úgy, hogy ne legyen azért nyomor a buszon. Így jött ki a Raicad Volatiora 148 utas, a három ajtós EvoUrban-ra 64 míg a két ajtós Maurice Futura-ra 74 utas, meg a többire is csak azokat fejből nem tudom :) a buszoknál direkt hagytam meg az első ajtózást.

 

Én mondjuk nem nagyon töltöttem le járműveket, nekem bőven kielégitik a gyári járművek meg plusz a DLC járművek az igényemet, de azért egy jó kis jelenkori csuklós buszt csinálhatnának még a játékhoz...

 

A letöltött járműveketmeg azért nem is használom nagyon, mert nincs ajtó animációjuk...

Előzmény: FVV813 (68)
FVV813 Creative Commons License 2012.04.08 0 0 68

Az autóbuszok esetében a megfelelő script megfelelő sorát módosítva megoldható az összes ajtó használata.Némi  script olvasgatás után jöttem rá,hogyan,azóta így használom őket,továbbá itt írtam át több (letöltött) jármű kapacitását is.

Villamosoknál a 200-250 fős, buszoknál a 150-200 (csuklós) és a 70-90 fős (szóló) kapacitás a reális,tehát nálam ilyesmi kapacitással futnak a gépek.

Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.08 0 0 67

Város: Tutorial Town

Lakosság: Jelenleg 6100 fő

Közlekedési Vállalat: CityBus Corporation

Bevétel: 6000-7000 körül mozog.

Kiadás: 2000-3000 körül mozog.

Nyereség: 2500-4000 körül szokott lenni.

Utasszám évi 11.000 és 12.000 között mozog azaz havi 1000-1100 utas.

 

Buszvonalak

1 Hospital-Airport Terminal (2db EvoUrban busz szolgálja ki.)

2 Railway Station-Westwood (2db EvoUrban busz szolgálja ki.)

3 Railway Station-Eastwich (1db EvoUrban busz szolgálja ki.)

4 Hospital-West Border (1db Maurice Future busz szolgálja ki.)

11 Hospital-Stadion (1db EvoUrban busz szolgálja ki.)

 

Villamos vonalak

1 Cinema-Hospital (2db Railcad Volatio villamos szolgálja ki.)

2 Railway Station-Lake Park (körjárat) (1db Railcad Volatio villamos szolgálja ki.)

4 Railway Station-West End (2db Railcad Volatio villamos szolgálja ki.)

 

(EvoUrban: 64 Férőhelyes, Maurice Future: 74 Férőhelyes, Railcad Volatio: 148 Férőhelyes.

Felszállás csak az első ajtón lehetséges buszok esetében, villamosnál minden ajtót használhatnak felszállásra!)

 

Letöltött modók:

-Build Menu Mod (Játékközbeni városépitési lehetőség.)

-464 series (panelházak)

-467 series (panelházak)

-Corners (sarkok kerekitése)

-Hud Mod (egyszerüsitett jegyár változtatás és figyelés külön ablakban)

-Line Statistics Plus Version 5.5 (Járatok komplex figyelése (utasok és fajtái, kiadások, bevételek, járatok nyereségeségei stb.))

-Mehr Textzeichen (Rengeteg kresz tábla)

-Randomprops (gyárba való kiegészitők)

-Transprops (lerakható az összes jármű a játékba)

-U.S. Editor (Az amerikai épületek nappali verzióban)

-Vehicle Redone Mod (Az összes járműnek át tudom irni a kapacitását)

-Plusz az összes kiegészitő fent van.

 

BCsaba4 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 66

És azt be tudnád nekem linkelni? Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.29 0 0 65

Én azt nem töltöttem le külön. Cities In Motion: Collection-ban vannak új pályák és új járművek, illetve metrónál új állomások.

Előzmény: BCsaba4 (64)
BCsaba4 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 64

Nagyon jó lett a videó grat. Abban tudnál segíteni abban hogy a U.S cities-t honnan tudom megszerezni? Előre is köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (63)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.28 0 0 63

labder Creative Commons License 2012.03.14 0 0 62

Kíváncsi voltam a metróvilágra is, kb. 20 megállóból energiatakarékos kevés szerelvénnyel elfogadható utazósűrűséggel, néhol 100% is, akkor kijön a kb. 1000 kreditpénz hitelfelvétel nélkül, mivel moneycheatet alkalmazok. Kénytelen voltam a karbantarthatósági szintet visszaemelni 50%-ra, így is túl gyakori a lerobbanhatósági arány.

 

Kipróbáltam a helikopterezést is, nem érdemes átszálló állomást építeni, előbb-utóbb megdugul a légi közlekedés és az állomás is, akkor fennakadnak a helikopterek érthetetlen módon, mintha beleakadnak egymásba (bug). :)

 

Ki tudja építeni a hajózást a Münich városban? Próbáltam a kikötöket továbbjelölni, nem akart felvenni a listába, miért? :S Ez nagyon furcsa, majd kipróbálom másik városban.

Előzmény: toto92 (56)
labder Creative Commons License 2012.03.14 0 0 61

CIMC-re sikerült pénzt csalni, habár 100 milka helyett mindössze 14 milka és 100 rugó kreditpénzt látom, így is vagányan tudok költeni metróra. :D

 

Idemásolok a money cheatet:

 

"Szóval akkor egy kis gyors útmutató miként lehet sandbox módban sok-sok pénzre szert tenni: 

(megtekinthető többek között itt is http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?522240-Money-cheat-in-Sandbox-mode - hatodik hozzászólás)

Mindenesetre jöjjön magyarul is:

1. Először is szerezd be a GSFileViewer-t
2. Készítsd biztonsági másolatot a metro.gs fájlodról
3. Csomagold ki a játék mappájába (tehát létrejön egy "metro" mappa)
4. a mappán belül ui/menus/sandbox.script
5. nyisd meg tetszőleges szövegszerkesztővel
6. keresd ki a következő sort

Idézet:
function selectDifficulty

7. pár sorral alatt ezt:

Idézet:
$selectedMoney = 15000*100;
cseréld le erre

Idézet:
$selectedMoney = 99999999*100;

8. mentsd el a fájlt

Ettől kezdve a sandbox módban a könnyű szintet választva szemtelen sok zséd lesz

Jó játékot!"

 

Ettől kezdve akkár moddolt járműveket is lehet bepakolni? Jaj de jó, kíváncsi vagyok. :)

Előzmény: toto92 (59)
N dre Creative Commons License 2012.03.13 0 0 60

Ehhez nem tudok sajnos hozzászólni, nem tudom az okát, de nekem még soha nem robbant le egyetlen járművem sem. Pedig kiépítettem már teljes lefedettéggel, sűrű metróhálózattal, Amszterdam, Köln, Bécs és Berlin városát is.

Előzmény: labder (58)
toto92 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 59

Néha kiírja a jammedet (azt jelenti, hogy ott csúnyán bedugult minden és senki sehova), csak enyhe késéssel, így van, hogy mire odakattintasz, már hűlt helye a dugónak.

 

Jahm, scenario? Én olyat még egyet se csináltam, inkább sandbox módban homokozok, azt jobban élvezem :)

Előzmény: labder (57)
labder Creative Commons License 2012.03.12 0 0 58

Sikerült 40 ezer kreditpénzből fejleszteni a metrót, habár 3 megállomást tudtam építeni 2 metró szerelvényt is vettem hozzá és nem volt sikeres. Megkíséreltem a csak villamos hálózat üzemeltetését és bejött. :) Átlagosan 10 körmegálló csak egy átszállómegállóval minden egyes járatán és akkor kevésbe robbanak le a járművek. :S

labder Creative Commons License 2012.03.12 0 0 57

Egyáltalán létezik a német 1920-as az óriás tömeges közlekedés? Majdnem minden busz- és villamos megállókban gyűlnek a több mint 200 várakozó utasok és bedugultak valamelyik csomópontokon. Kb. az egyik megállón folyamatosan mindig robbannak le a járművek, ez a valóságban nemigen jellemző. Nem értem miért nem kerülnek el a lerobbant buszt a többi buszok? Ez ciki így lenne megvárni, míg nem javítják a lerobbant buszt... :)

 

Hát a scenario feladat végrehajtáshoz szükséges  dolgokat tettem meg, így a metrózás raktam félre és megbántam, hiszen a felszíni közlekedés szó szerint kis híján megdugult. :)

 

Így lehet venni 1920-as német földre vadiúj modern járműveket? Úristen, de jót vigyorogtam. :)

 

Hát igen, nagyon drága a metró építés. A hitelfelvétel kb. 10-20 ezer kreditpénzt csak így fel lehet venni.

 

Megtudhatnám, hogy lehet meghosszabbítani a bármelyik útvonalát? Le kell állítani és újra jelölni a meghosszabbított megállókat? :S

 

Fura dolog történt az egyik buszmegállomáson, "jammed" elakadt jelzést adott az mit jelent? Mert én nem látom semmit, csak szétszórt jajveszékelt utasokat látom a képernyőn és a buszok rendben megállták és mentek tovább.

 

40 ezer kreditpénz? Talán másik földet kéne választanom magamnak. :)

Előzmény: toto92 (56)
toto92 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 56

Nálam ebből nem szokott nagy baj lenni. Kicsit füstölög, morognak az utasok, aztán megy tovább. Persze 20 évesen már közel sem olyan patent állapotúak, mint vásárláskor, most tervezem, hogy a teljes flottát lecserélem. Bele fog telni egy kis időbe :D

 

Metró: annyira nem nagy vatizdasz, mint aminek elsőre látszik. Fel kell venni annyi hitelt, amennyit csak tudsz (y darab banktól a maximálisat). Kb. 40.000 pénz már nagyjából elég egy pár megállós vonal építésére. Ha megvan, és ügyesen csináltad, a hitelekkel együtt kb. nullszaldó környékén fogsz mozogni. Amint visszafizetted a hiteleket, ez nyereségbe csap át, innentől lehet a biztos gyűjtögetést választani, de akár egy újabb, nagyobb hitelcsomag felvételével kibővíteni a metróhálózatot. Nekem az első csomagból hat megálló épült meg, a másodikból egy kétmegállós hosszabbítás plusz egy teljesen új vonal 7 megállóval. Természetesen a szükséges járműmennyiséggel együtt. Ez a két vonal már termelt annyit, hogy a további két és fél vonalat már önerőből meg tudtam építeni, és egy szolíd nyereséggel működő vállalatot tudtam létrehozni. Ami még fontos, hogy lehetőség szerint indítsunk a metróra ráhordó járatokat. Egyrészt hogy legyen utas a metrón, másrészt hogy a drágábbik metrón legyen utas és lehetőleg ne buszon skótoskodjon :)

Előzmény: labder (55)
labder Creative Commons License 2012.03.12 0 0 55

CIM Collection-ra nem működnek a kiegészítők, teljesen új a fájlszerkezet és nem szerkeszthetőek.

 

Mellesleg nagyon élveztem a CIM-et, teljesen visszaadja a Traffic Giant hangulatát. :))) Habár a folyamatosan lerobbanó járművek kissé nevetségessé válik, minden másodpercben robbannak le? Volt hogy üzemképtelen villamos blokkolja az összes fél járatot perceken keresztül (valszeg bug), ilyenkor kivontam a forgalomból, megint behoztam és okés lett. :o

 

Hihetetlen... :) Ja az a gyakorlati metrót építeni nem kis feladat, az összes eddigi busz- és villamos járatát felszámolásából eredendő forrásból tudtam csak így biztosítani a metró építést. WTF? :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!