Keresés

Részletes keresés

bombaba Creative Commons License 2012.08.15 0 0 587

Ezt elképzelhetőnek tartom, mert az első levél még az átültetés és keserűsó-calcinit beöntözés előtti hajtáson van, és a Linz-et már előtte is használtam, a többi levél meg még azelőtti.

Azért megpróbálok Libremix-et beszerezni, hátha jobb, mint a Zöldítő komplex, az már úgyis fogyóban van.

 

Előzmény: gáborke (584)
gáborke Creative Commons License 2012.08.15 0 0 586
Előzmény: Törölt nick (585)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.15 0 0 585

Ja, akkor most már értem. :)

Előzmény: gáborke (584)
gáborke Creative Commons License 2012.08.15 0 0 584

Gyenge Mg hiány az lehet, de az a jellemzőbb hogy régen volt ilyen hiány és megmaradt a hiánytünet a régi leveleken, meg el is öregedett a levél.

Ha az új hajtásoknak nincs bajuk ilyen akkor sztem nem érdemes ezen idegeskedni.

De a foltos első kép az mikroelem lesz, bár ez sem jelent még nagy problémát, lehet hogy a következő friss hajtás már nem lesz problémás.

Ha van külön összetett mikroelem cuccosod főleg komplex kötésű, akkor lehet egy beöntözést tenni, bár elvileg minden mikro van az adagolt tápokban, ha jól gondolom.

 

Ja, találtam egy képet  Ca hiányról, de nincs sok kép róla, gondolom ritka, azért.

Hasonló mint a Mg, csak teljesen fehér a széle.

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (583)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.15 0 0 583

Én nem vagyok olyan nagy hozzáértő, de esetleg még magnézium hiány lehetne, de az szerintem megint kilőve, mivel van a Linziben, vagy a zöldítőkomplexben és be is locsoltad a keserűsóval. A képeidet elnézve én ezt látom:

 

A magnézium és kalcium hiányra meg ez a kép:

 

DE mivel régebbi levél, így lehet a múlt nyoma is.

Csak hát írtad, hogy az új levél se okés.

Szerintem nem tuti, hogy kalcium hiány lenne, lehet magnézium is, hisz a túl sok kálium elősegíti a magnézium hiányt, és a Linzben is elég sok van, és még a zöldítőkomplex-el is nyomatod a káliumot csak hát közben van magnézium is, szóval pasz. :)

 

Előzmény: bombaba (581)
gáborke Creative Commons License 2012.08.15 0 0 582

Véleményem szerint nem Ca hiány, az igen ritka, főleg hogy calcinitet is kapott, annak bőven elégnek kell lennie. De a lapomon a képek is csak Mg hiányról vannak, az pedig nem ilyen hanem 3 szögalakú zöldülést okoz pl.

 

Ez sztem lehet egyszerű elöregedés is, esetleg régi N hiány miatti hullás, amihez még kissé hasonlít esetleg gyökérprobléma, de gondolom ez nem áll fenn.

 

Nem ilyen erős hiány volt mint az első képen az én kumkvatomon is, ezt ez évben 2x Librel mikroelemeztem és most jónak tünik.

Persze ezek csak saját meglátásaim.

Előzmény: bombaba (581)
bombaba Creative Commons License 2012.08.15 0 0 581

Én is azt az oldalt nézem :)

Ezek szerint a kumkvatnak extra nagy a kálcium-igénye. A többi citrus kb ugyanezt az ellátást kapja, azokon (még) nem jelentkezett ilyesmi.

A Linz a 14:7:21-es, igen.

Szerinted többször kell a keserűsó-calcinit beöntözés?

Előzmény: Törölt nick (580)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.15 0 0 580

Az én tippem a 2. és 3. képre, hogy kalcium hiányos. És ha végig gondolom, nem is tévedhetek túl nagyot, ha kókuszrostban nincs, esővízben nincs, és ha csak átültetésnél kapott akkor az már elfogyhatott. De ez csak tipp, És én gáborke oldalát veszem segítségül: http://egzotikusnovenyek.freeiz.com/Tapanyagok.html

Előzmény: bombaba (576)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.15 0 0 579

Szia!

 

Az esővíz az nagyon jó. A Linz az a Volldünger Linz 14-7-21 ugye? Mert ez elég jónak tűnik, főleg ha még Zöldítő komplexet is használsz, és ha még kapott kalciumot is a föld és a víz miatt, akkor elméletileg mindent kap a növény.

Előzmény: bombaba (578)
bombaba Creative Commons License 2012.08.15 0 0 578

1. Csak esővízzel locsolok - gondolom, ez is kérdés lesz.

2. Beöntözésre Linz, permetezésre Zöldítő komplex (tele mikroelemekkel), ezt néha beöntözésre is, és beöntöztem keserűsó-calcinit oldattal is, mikor átültettem, mert csak kókuszrostot tettem a nagyobb cserépbe talajpótlásnak. Az eredeti föld elég laza, a növény tavaszi beszerzés.

A nagy kánikula után került vissza a napra, sok virág volt rajta, szépen kötött is. Virágzás alatt tünt fel a levelek színe-változása.  

Előzmény: Törölt nick (577)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.15 0 0 577

Szia!

 

Próbálok én is segíteni, hátha. Az első kérdésem, milyen tápot használsz?

Előzmény: bombaba (576)
bombaba Creative Commons License 2012.08.15 0 0 576

Friss képek:

 

1. Idei nagy levél foltokkal - talán a csücske kezd száradni.

 

2. Még le nem hullott, de fakuló nem idei levelek

 

3. Már lehullott nem idei levelek

Előzmény: gáborke (575)
gáborke Creative Commons License 2012.08.15 0 0 575

A levelek mérete a N adagolástól is függ, az év során változhat. De pl. cinkhiánynál is csökkenthet a méret.

A levélen elsőre mintha főleg bórhiány lenne, de lehet benne egy kis Mg vagy cinkhiány is.

A kumkvaton észrevettem én is hasonlót, ugy látszik fajtabetegség.

Mikroelem pótlás kellhet, de csak ha biztos bórhiány, mert a bórt hamar túl lehet adagolni, ami még rosszabb tünetet okozhat.

A levélszél nem szárad a csúcsi résznél? Esetleg egy hiányos levélről közelebbi makrókép nincs?

Előzmény: bombaba (574)
bombaba Creative Commons License 2012.08.15 0 0 574

Tanácsot kérnék, mi hiányzik ennek a növénynek:

 

 

Ez kumkvat, ugyanazt kapta, mint a többi citrus, de ennek valamiből több/más kell, ahogy nézem. De mi? A baloldali nagyobb levelek a foltokkal is ideiek, a jobboldalon levők szintén, de azok meg jelentősen kisebb méretüek. A kisebb méret normális vagy ez is valami hiány következménye?

gáborke Creative Commons License 2012.08.14 0 0 573

Hali!

Látom a tanács akkor használt, szépen zöldül minden, a csapvíz ellenére is.:)

Az új forumra majd átkukkanthatnál, sok érdekesség van.:)

Előzmény: Törölt nick (572)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.14 0 0 572

Hozok képeket.

3 oltásból mind a 3 sikerült.

Az egyik citrom alanyon meyer citrom.

 

A másik is citrom alanyon meyer citrom, azonban itt egy 1 éves magonc az alany:

 

A harmadik mandarin alanyra mandarin került.

Tavasszal még az oltás sikere volt a gond, most meg már az, hogy nincs alany. :)

 

A többiek:

Szépen hajtanak, azonban sajna elég világosak a levelek.

Vérnarancs:

 

A télállócitrom hibrid újabb levelei, eszméletlen milyen szép sötétzöld:

 

Lunario citrom:

 

Valencia narancs:

 

Natzumikan grapefruit:

 

Császárcitrom, ebben az évben kétszer hajtott és háromszor virágzott, most talán köt termést:

 

Pomeló magoncok nagyon hajtanak:

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.12 0 0 571

Most már vagyok! :) A citrusokról annyit, hogy még hajtásban vannak, és most már elég szépen hajtanak, kissé világoszöldek, mert 3 hétig csak csapvíz ment, de most megint nyomattam egy kis savanyítást. Egyébként a régebbi levelek szépen besötétedtek, a nagy narancsfa is végre észhez tért, arasznyi szép nagy hajtásokat hoz. :)

igor89 Creative Commons License 2012.08.04 0 0 570

Észrevettem, de már késő volt... :)

Előzmény: bombaba (569)
bombaba Creative Commons License 2012.08.04 0 0 569

Itt rossz helyen kéred.

Előzmény: igor89 (568)
igor89 Creative Commons License 2012.08.04 0 0 568

@Timonil - Én is szeretnék részt venni a torrent seedelésben. Elore is szivesen koszonom! :) sp3cijalac [at] gmail [dot] com

gáborke Creative Commons License 2012.07.27 0 0 567

Inkább híg ecetes vagy citromsav oldatos ronggyal le kell törölgetni, mert a permetezés megmarhatja.

Előzmény: rajongó64 (566)
rajongó64 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 566

Hali !

 

Szeretném tanácsotokat kérni

-mégpedig :

csak álllot vizzel tudok locsolni- permetezni és ez ronda foltot hagy a leveleken,mivel tudnám elérni,hogy a levelek szép zöldek  legyenek és ne "vizkövesek"?

 

Esetleg  lehet permetezni ecetes vizzel is?

bombaba Creative Commons License 2012.07.25 0 0 565

Már éppen akartam szólni én is.

(Viszont a máltai lime héja mindent visz.)

Előzmény: Törölt nick (564)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 564

Meyer héja nem jó sütibe, sztem.

Előzmény: Gy.Ibi (563)
Gy.Ibi Creative Commons License 2012.07.24 0 0 563

Köszönöm a tanácsokat,Meyer lesz az egyik.A héját is használom sütikbe,leginkább ezért tartom.A boltira rá van írva,nem ehető,mi meg szeretjük.Esővízen meg hígított tyúktrágyalén tartom a fám,még nem panaszkodott.:-)

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 562

Ha úgy döntesz hogy Meyer, akkor egy pár tanács:

Teletetetés a legvilágosabb helyen mert ha nem vedlik!

Vigyázz az öntözéssel mert ha dugvány akkor fogékony a gyökér betegségekre!

Bő termő és hálás növény, nem csak teában hanem a párom simán fogyasztja! :)

Jozso48 egyik kedvenc növénye!

Sok sikert kívánok!

Előzmény: Törölt nick (560)
gáborke Creative Commons License 2012.07.24 0 0 561

Felhasználás módjától függ: Ha nagy teafogyasztó stb. vagy, tehát használnád, akkor meyer, lime.

A másik kettő inkább díszes, bár savanyúságba nagyon jó a cédrát:)

Előzmény: Gy.Ibi (559)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 560

Amit én nem hagynak ki az a Meyer! De ez csak az én véleményem!

Előzmény: Gy.Ibi (559)
Gy.Ibi Creative Commons License 2012.07.21 0 0 559

Van egy öreg citromfám,szeretnék venni két kicsit,ehhez kérnék tanácsot,melyik fajta lenne jó?

Zöldcitrom,termő 3000Ft,

Meyer citrom,10-20cm-es,egész évben virágzik 2000Ft,

Gyémánt cédrát 3000Ft,többször virágzik,nagy citromok

4 évszak citrom,2000Ft,20-30cm,mag nélküli

Télen 15fokos világos helyen tudom tartani.

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.21 0 0 558

Igaz:fajta függő is.De amit te keresel a mélyzöld az alapban ahogy nézem és olvasom látom mit csinálsz

a nem eső víz miatt van.Szerintem alapban a megfelelő föld,a bevitt tápanyag minősége és ami ezek hatását biztosítja:a víz.Azt a szint és vele járó kondiciót soha nem fogod elérni amit keresel ha csap vizzel locsolsz/pláne ha esetleg kút vizzel/.Ez a növény számára nem azonos bármilyen vegyszeres kezeléssel sem az eső vízzel.És sajnos ez határozza meg a tápanyag feldolgozhatóságát.

Előzmény: Törölt nick (552)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!