Keresés

Részletes keresés

titusz11 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2384

Háát,nem érted.Azt mondod amit mindenki tud:)De ez esetben lentről mutatja az ábra felfele irányba.Érdemes lenne kicsit figyelmesebben olvasni,nem az a lényeg ,hogy mindig te szólj hozzá elsőnek

Előzmény: tgwh3 (2383)
tgwh3 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 2383

Úgy működik, ahogy a valóságban is :D

Megszívod a végét, egy kis vizet benyelsz, a többit viszont magától fogja felszívni, ameddig van víz. Ez igaz a domb tetején lévő 120 literes hordóra is. Megszívod a csövet, aminek a másik vége a domb alján, a vízben van. Tehát megszívod, majd a víz addig folyik magától, amíg levegő nem kerül a rendszerbe. Benzinre is igaz ez, csak azt kellemetlenebb megkóstolni :D

Előzmény: titusz11 (2382)
titusz11 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 2382

Sziasztok

Lehet nem ide tartozik,de barkácsoló szellemű (pihentek:))talán gondolkodtak már hasonló kérdésen.A képen egy csöpögtető látható,ahogy az ábrán mutatja tehát alul a tartály felül a növény módban kellene helyesen működnie(talán kapiláris módon),De kipróbálva csak fordítva műkszik.A kép hibás vagy én csinálok rosszul valamit?

zlota Creative Commons License 2014.01.12 0 0 2381

Megéleztetem a láncot, mert eddig csak magam reszelgettem.Aztán megpróbálkozom a kettévágással.

Ha megcsinálom teszek fel egy képet, hogy hogyan sikerült!Mármint a vágás... :)

 

A lábak beékelést hogyan lehetne megoldani legjobban(egyszerű de tartós)?

 

tgwh3 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 2380

A házi fűrészmalom nem is rossz :D

De pl. hasítással is lehet próbálkozni, ha kockázatosabb megoldást keresünk. Egyenes lesz az is, csak gyalulni kell egy kicsit.

papamaci326 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 2379

Szia!

 

A láncfűrésszel is fel lehet vágni szépen.

 

 

 

Előzmény: zlota (2376)
gergerg Creative Commons License 2014.01.11 0 0 2378

Attól hogy nincs gyerek, még csinálhatsz kisvonatot, ráülhetsz arra te is. :-))

Vagy esetleg megcsinálod, és elviszed a helyi óvodának, vagy kirakod a játszótérre ha van.

 

 De láncfűrésszel is ketá tudod vágni, ha jó a fűrész, és van kézügyességed akkor megoldható. Ezután szárítod, és ha megszáradt flexel megcsiszolod (kivéve ha van gyalud)

Előzmény: zlota (2375)
Lora1213 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 2377

Az első nagyon tetszik...

Kölcsönözni nem lehet megfelelő szerszámot ?

Esetleg valami fatelepen méretre vágatni ?

Előzmény: zlota (2376)
zlota Creative Commons License 2014.01.11 0 0 2376
zlota Creative Commons License 2014.01.11 0 0 2375

Nagyon jó ötletek!

Tényleg nagyon köszönöm.

 

A macskának már van a kertbe egy elhalt fa, amit derékmagasságban levágtam és a tetején van egy cserép amiben majd petúnia lesz nyáron. Viszont a macska azon élesít... néha sajnos fel is megy és belefekszik a cserébe, de ennek én már annyira nem örülök.

 

A kerti padra én is gondoltam, csak nem tudom, hogy mivel vághatnám úgy ketté, hogy ne szenvedjek meg vele, meg egyenes is legyen… ülni is lehessen rajta… Ilyen padról ha van valakinek egy jó képe - pl az ülőke és a láb stabil egyszerű kapcsolata azt megköszönöm. Meg hát mi a kényelmes arány... asztal sem lenne rossz hozzá... erdőn réges-régen láttam ilyeneket, de nem figyeltem meg eléggé a technikát!Pedig biztos egyszerűek voltak és tartósak is.

 

A tipegő is nagyon tetszik, de azzal is a vágás a gond. Ilyen átmérőt elég átvágni egyszer is... ha lenne gatter akkor valószínű megcsinálnám ezt a tipegőt. Gondolom a földdel érintkező felét le kellene kezelni...  és ha meg majd más megoldás lenne a tipegő helyett, vagy kezd elkorhadni akkor még mindig eltüzelhető! ;)

 

Gyerek nincsen- így az autó, vagy vonat kilőve - de ha lenne akkor 100% ezt az ötletet valósítanám meg!!!

Dupla élvezet lehet egy ilyen gyerekjáték legyártása és a gyereknek meg csodamóka!Milyen klassz vonat lehetne, akár kis kocsival is mögötte…

 

"hugelkultur"

Ez az egy amit nem csinálnék meg semmiképpen, mivel én a talajegyenesítés híve vagyok. :)

Ráadásul ehhez kellene ásni gödröt, vagy kellene még plusz föld a tetejére. Én nem tervezek szabadföldi termelést. Max egy kis üvegház lenne jó, de az más téma... viszont a gallyakra nem rossz ötlet, annak aki termesztéssel foglalkozik.

bela.0121 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 2374

fatorzseket, nagyobb fahulladekot fel lehet hasznalni pl. "hugelkultur" keszitesehez.

http://www.richsoil.com/hugelkultur/

 

a mostani aszalyos idokben eleg hasznos lehet.

 

Előzmény: CBNora (2373)
CBNora Creative Commons License 2014.01.11 0 0 2373

Az előbbi felhasználáson kívül pár darabot elhelyeznék a kertben valami félreeső helyen, hátha beleköltöznének a szarvabogarak. A szomszéd kerti fatörzsbútorába beköltöztek.

A gallyakból is érdemes egy kupacot meghagyni, ha van hely, jó sünszállás lehet.

Szeletekből tipegők.

Előzmény: Lora1213 (2370)
CBNora Creative Commons License 2014.01.11 0 0 2372

Kérges fatörzsekből, vastag ágakból nagyon klassz karomfenő készíthető macskák részére. VHO-nak is két ilyen van, + egy kerítéshez drótozott deszka.

Ha vastag a törzs, érdemes hosszában kettévágni, akkor egyből kettő is kijön belőle.

Előzmény: Lora1213 (2370)
CBNora Creative Commons License 2014.01.11 0 0 2371

Mikor mi kivágtuk a cseresznyefát, a törzsét odaadtuk a sógoromnak. Ajtbetéteket akart csinálni belőle. Nem tudom, azóta mi lett vele, az ajtóbetétek még nincsenek kész.

Egyszer, ősrégen, valamelyik topikban Erdeye (akit már rég kitiltottak az indexről) leírta, hogyan kell szakszerűen kiszárítani egy kivágott fatörzset, hogy ne repedjen meg. Ha fontos, megpróbálom megkeresni, talán a hozzászólás megkereshető még, bár E. nevét már valószínűleg ott is Törölt nick felirat helyettesíti (lásd Milyen növény topiknyitó).

Előzmény: zlota (2362)
Lora1213 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 2370

Én elvágnám 2-3 darabba, és virágtartónak használnám a kertben.

Vagy hosszában kettévágva padot készítenék. 

Vagy 50cm re felvágva leülősnek a tűzrakó hely köré.

Ha vannak kisgyerekek lehet faautót vagy favonatot csinálni.

Előzmény: zlota (2362)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.11 0 0 2369

Eltudnék képzelni mint szobadísz pl ha tudsz szerezni hosszú vékony üvegeket akkor fúrsz bele lukakat és bele az üvegpalack abba meg az áldomáskínáló.

Előzmény: zlota (2362)
Ali-bá Creative Commons License 2014.01.10 0 0 2368

Ja és írod, hogy nem szánsz rá sok időt.  Én egy óra alatt (áldomással együtt) megegyeztem az öreggel. Ő megcsinálja a ordót én meg adok neki 3 db Starkrimson spúr almafát. (Szomorú, hogy már egyikőjük se él, a hordót is elajándékoztam.)

Előzmény: zlota (2362)
zlota Creative Commons License 2014.01.10 0 0 2367

Jah :D :DD

Igen így másként... csakhát tudod az eszkába... itt külön ki kell pírossal emelni és aláhúzni, mert az ember arra asszociál rögvest, hogy itt minden sajátkezű készítés! :)

 

Azt hittem valami olyasmi lesz, hogy kivésted fúrtad valahogy a közepét és nem dongás megoldás, de így már értem!

Mindenesetre hordó az továbbra sem kell :))))

Valamit kellene barkácsolni belőlle és ha nem sikerül mehet tűzifának!

 

Előzmény: Ali-bá (2366)
Ali-bá Creative Commons License 2014.01.10 0 0 2366

 

"Én az eperfából boros hordót készíttettem."  (négy 't'-vel) 

 

Illetve egy kádár mesterrel. :-)

Előzmény: zlota (2364)
tgwh3 Creative Commons License 2014.01.10 0 0 2365

Hát megfogja, és kifúrja :D Deszkát hajlítani is lehet házilag.

Előzmény: zlota (2364)
zlota Creative Commons License 2014.01.10 0 0 2364

Hogyan csináltad?

Bár nem feltétlen hordót akartam belőlle csinálni... szerintem az azért komoly munka lehet!

Előzmény: Ali-bá (2363)
Ali-bá Creative Commons License 2014.01.10 0 0 2363

Én az eperfából boros hordót készíttettem.

Előzmény: zlota (2362)
zlota Creative Commons License 2014.01.10 0 0 2362

Favágás volt - többsége gally,'bot'- és van 2 db olyan törzs amit sajnálok összeaprítani tüzifának.

Egészségesek az egyik kb 50cm a másik kb 70cm átmérőjű és kb 1,8méter hosszúak lehetnek.Egyik fa eperfa vagy szeder a másik meg valami díszfa féle lehetett.

 

Gondoltam ezeket jobban is fel lehetne használni mint eltüzelni.Sok melót nem szeretnék vele eltölteni, de max 1-1 napot  az elkészítésre rászánva kellene valami jobb ötlet mint a tüzelés.Szerszámokkal egész jól el vagyok látva,de persze gatterem nincs :)

 

Ötletek?

gergerg Creative Commons License 2014.01.10 0 0 2361

Lánccal. A lánckereket felfogatnám a kerékcsavarokkal. Hátulra szerelnék egy tengelyt, amit a lánckerékkel hajtanék, és az a tengely hajtaná a kapasort. Akkor a kapasor billenthető lenne úgy, hogy közben a hajtást sem kéne piszkálni, a billenés forgáspontja a hátsó tengely lenne. Persze nem tudom mi történik ha valaki megállít a födre menet...

 Szerintem tedd fel a rotát az uazra, vidd ki, vedd le, és sétálj utánna.

Előzmény: elwoodi (2359)
elwoodi Creative Commons License 2014.01.10 0 0 2360

Sógoromnak yanmar van,az is egy jófajta.Kár hogy 180km-re lakik

Előzmény: tgwh3 (2358)
elwoodi Creative Commons License 2014.01.10 0 0 2359

Tudom,hogy a trakiknál külön hajtás van erre,lefulladás az kérdés mert haladási irányba forogna és nem nyomnám csak felszini megmunkálásig a talajba.Hátsókerékről mivel vinnéd át a forgó mozgást a kapasorra?

Előzmény: gergerg (2351)
tgwh3 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 2358

Mondtam én :D

Viszont csodálom ezeket a Rába trakikat, egyet jó lenne beszerezni, és kipofozni :D

Előzmény: gergerg (2357)
gergerg Creative Commons License 2014.01.09 0 0 2357

"Annyit értek hozzá, hogy minél vékonyabb a kerék, annál nehezebben sűllyed el..."

 

Hát...akkor tényleg keveset. :-)

Előzmény: tgwh3 (2356)
tgwh3 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 2356

Én férfiállat létemre hülye vagyok a motorokhoz. Öntök a tankba benzint oszt megy... de tényleg addig jutottam, hogy megnéztük a bedöglött fűnyírót, és kicseréltük a rugót, mert folyton lefulladt :D

Tehát mi lenne az a minális ár és szaktudás, amivel össze lehetne hozni egy ekét húzó benzinzabálót? Most azon kívül, hogy kell rá négy kerék, egy motor, ülés, váltó, netán fék :D Nagy macera lenne? Annyit értek hozzá, hogy minél vékonyabb a kerék, annál nehezebben sűllyed el...

Előzmény: gergerg (2355)
gergerg Creative Commons License 2014.01.09 0 0 2355

Ja, meg egy szalagfűrész lapját felspanolni az első meg a hátsó kerék közé, hogy menet közben a tüzelő is össze legyen vágva. 

 

 Ez nem a Ben Hur!

Előzmény: tgwh3 (2352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!